Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 488 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

O katolicką dyktaturę wołam

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiem, że trącam strunę, której brzmienia wielu nie chciałoby nigdy usłyszeć, a inni za żadne skarby publicznie nie przyznają się do tej krótkiej chwili wewnętrznego uniesienia, jaką doznali za jej przyczyną.

          Wiem, że trącam strunę, której brzmienia wielu nie chciałoby nigdy usłyszeć, a inni za żadne skarby publicznie nie przyznają się do tej krótkiej chwili wewnętrznego uniesienia, jaką doznali za jej przyczyną. Rzecz to zrozumiała. Słowu „dyktatura” skutecznie przyprawiono gębę seryjnego mordercy czyhającego z nożem w zębach na każdego, komu krew w żyłach jeszcze płynie. Nie lepszy wizerunek ma dziś wszystko to, co wiąże się z sednem rzymskiego katolicyzmu: zostało ono przyparte do muru bezpardonową propagandą i ze wstydliwie spuszczoną głową chowa się po kątach. Króluje za to moda na „chrześcijaństwo” przetrącone, sprowadzone do poziomu hipisowskich dzieci-kwiatów, bezstresowe, któremu nie w głowie budowanie Christianitas, ale wspólne biesiadowanie z każdym, kto w cokolwiek by tylko nie wierzył.

          Walec historii, demolujący porządek społeczny i moralny, a wprawiony w ruch przez dyktat religijnych mafii antychrześcijańskich ukrytych pod maskami różnorodnych deseni ideowych, może zostać powstrzymany tylko przez siłę równie potężną i bezkompromisową. Jej naturalnym źródłem jest katolicyzm, będący katalizatorem rozwiązań wszelkich problemów cywilizacyjnych. Ten jego społeczny pragmatyzm oraz harmonijna systemowość dostrzegane są nawet spoza perspektywy kościelnej. Rosnące poczucie zagrożenia i egzystencjalnego zniewolenia, a z drugiej strony tęsknota za porządkiem i pięknem, w końcu przyodzieją wielu z nas w mundury utkane z odwagi i determinacji. Nadejdzie godzina, gdy podjęcie radykalnych działań nie będzie niesprawiedliwością, ale powinnością wynikającą z wrodzonego instynktu przetrwania. Postawimy na nowo sieć drogowskazów, a miejsca, do których one prowadzą, opiszemy prostymi słowami. By tak iść przez świat potrzebować będziemy wojskowej dyscypliny i posłuszeństwa. Wzorem dla nas ewangelijny setnik z Kafarnaum: rozkazywać i słuchać rozkazów.

 

          Demokracja bankrutuje na naszych oczach jako nieludzkie narzędzie tortur ustawione w lunaparku, gdzie skoczna muzyka zagłusza krzyki cierpiących i zrozpaczonych. Pobłądziliśmy tak bardzo, że to nie głos zdezorientowanej większości wyprowadzi nas na właściwą drogę, ale mądrość jednostek wybitnych, które godne będą słów Chrystusa skierowanych do wspomnianego już setnika: Nec in Israel tantam fidem inveni. Czy li tylko ich rozpoznamy? Czy niedawne „wyniesienie” na religijny ołtarz przywódcy politycznego, który nie potrafił się poprawnie przeżegnać na pogrzebie brata, powinno pozbawić nas złudzeń? Mam nadzieję, że nie!

KOMENTARZE

 • @krzysztof Zagozda
  Witam

  Z wielką przyjemnością zgadzam się Panem całkowicie.

  Pański artykuł jest pięknym echem na mój pełen troski
  http://jazgdyni.nowyekran.net/post/96193,odgorna-rewolucja

  Z poważaniem JK
 • Weź pod uwagę ten głos
  http://www.fronda.pl/a/cenzura-czyli-zaczynaja-od-pornografii,29717.html


  Chrześcijaństwo nie jest tak proste jak się wydaje.

  //By tak iść przez świat potrzebować będziemy wojskowej dyscypliny i posłuszeństwa.//

  Paradoksalnie, musimy to wybrać dobrowolnie, inaczej zaprzeczymy chrześcijaństwu. Więc nie wszyscy pójdą i nic na to nie poradzimy. Nie możemy nikogo zmusić, możemy tylko pociągnąć i modlić się o Łaskę dla niewiernych.
 • autor
  Pytanie:
  mamy budować Polskę, czy Christianitas?

  Czy można stwierdzić tożsamość tych określeń?
  Jeśli są różnice - należy je wskazać i określić "część wspólną".

  Inaczej takie rozważania będą bezcelowe.
 • Dobre!!!
  Pisałem już o tym 6 lat temu ;)
  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Ks-prof-Czeslaw-S-Bartnik-Twarz-Unii-Europejskiej-bez-makijazu-rozwazania-o-Jude-UE-i-planach-masonow-i-syjonistow-Biblioteka-wielkiej-mysli-2193

  Niestety ale jak stwierdził ks. prałat Robert Maser, to "lud jest ciągle głupi".

  Czas chyba obmyślić jakiś sposób na katolicką dyktaturę, a jeszcze lepiej na katolicką monarchię, albowiem na motłoch nie ma co liczyć by się zdecydował na odpowiednią - także dla ludu - formę władzy.

  Obecnie nawet nie mamy koncepcji Narodu Polskiego, bo PRL zrobił z Polaków żywe gówno, na którym żerują pasożyty - a bez tego ani rusz.

  Program odbudowy państwa i odrodzenia Narodu Polskiego musi obejmować sprawę odzyskania własności dla Polaków, finansów bez lichwy, prawa opartego o Dekalog i kultury katolickiej uprawianej w ramach cywilizacji łacińskiej, a także w oparciu o powszechny program obrony państwa i Narodu przez wszystkich Polaków, co przyczyni się również do wzrostu solidaryzmu społecznego.

  Dla heretyków i sektarzy oraz wrogich Polsce przybłędów - miejsca w Polsce być nie może!!!!
 • @circonstance 12:38:21 hehehe
  //Nie możemy nikogo zmusić, możemy tylko pociągnąć i modlić się o Łaskę dla niewiernych.//

  ????????

  JESTEŚ INFANTYLNA!!!!

  Mylisz kobieto misje katolickie z obowiązkiem odzyskania Polski dla Polaków!!! To są dwie różne sprawy!!!
  Właścicielem Polski nie jest banda degeneratów, która przejęła instytucje i media, jakimi deprawuje i okrada oraz zniewala katolicki, słowiański, Naród Polski.

  „I czynią to, nie pytając ludzi, choć jest ich razem tylko niewiele ponad 100 tys. wobec 38 mln Polaków. Wybranie kogoś na posła nie oznacza dania mu wszelkiej władzy i wolności nieliczenia się ze zmysłem całej Polski”. (ks. prof. Jerzy Bajda)


  „Gdyby Polsce groziła pełna destabilizacja, np. ze strony wielkich, inspirowanych przez niedowarzone głowy demonstracji, to nie można wykluczyć prośby wojska o obronę Polski. Nie możemy dopuścić do tego, co było w XVIII w., kiedy to magnaci rozszarpali taki piękny, wielki kraj na kawałki, potworzyli swoje neutralne zaścianki, nie przyjmowali władzy centralnej i tylko wyciągali ręce po pieniądze do Rosji, dziś czytaj: do Unii Europejskiej”. (ks. prof. Jerzy Bajda)


  Obok "ratio iuris" istnieje "ratio legis", która ostatecznie znajduje zakorzenienie w Logosie, od którego pochodzi cała racjonalność stworzonego świata, a zwłaszcza ludzkiej wspólnoty.(...) O racjonalności prawa decyduje prawo naturalne, czyli prawo Boże wszczepione w samo człowieczeństwo, jako odbicie czy raczej uczestnictwo w Logosie - to jest w Mądrości samego Boga, który uczynił człowieka istotą podobną do Siebie, do swojej Prawdy i Miłości. Dlatego Konstytucja jako dokument podstawowy nie jest prawdziwą Konstytucją, jeśli nie broni transcendentnych praw osoby i narodu i poddaje samo państwo w niewolę globalnej (bankowej) biurokracji. (ks. prof. Jerzy Bajda)


  Zdaniem O. Prof. Józef I.M. Bocheński OP„...polski katolicyzm powinien odrzucić zarówno Maritainowską koncepcję państwa liberalnego, jak neopogańską koncepcję państwa totalnego, atoli jednak opowiedzieć się za państwem "jednokierunkowym", tzn. takim, w którym "uobecnia się określony ideał narodowy i katolicki". Polska "nie może być pojmowana jako wspólny dach dla komunistów, hitlerowców i tym podobnych. Polska ma określoną misję katolicką, tę misję spełnić ma naród polski, w imię tej misji naród polski rządzi Polską, nie inni. Tamci mogą być tolerowani, o ile nie szkodzą. Nic więcej".


  I TO JEST ROZUMOWANIE PSEUDOELIT "KATOLICKICH" JAK PROWINCJONALNA IZA ;) Nic nie możemy zrobić wobec ŁAMANIA PRAWA I OBYCZAJÓW!!!

  JEŚLI SIĘ NIE NAWRÓCĄ TO MOGĄ GWAŁCIĆ NASZE DZIECI, GRABIĆ, OSZUKIWAĆ I MORDOWAĆ ????

  Po prostu WARIATKA!!!!


  Józef Bocheński - Sto zabobonów
  przedmowy autora | info

  PACYFIZM. W zasadzie tyle co przekonanie, że pokój jest stanem godnym pożądania i że należy do niego dążyć.

  Ale w praktyce pacyfizm przejawia się zwykle w postaci dwóch zabobonów: 1. że można osiągnąć pokój rozbrajając narody pokojowe i 2. że żadna wojna nie jest moralnie dopuszczalna.

  Doświadczenie uczy, niestety, że rozbrajanie narodów pokojowych prowadzi do opanowania ich przez inne, wojownicze, a te z kolei zaczynają toczyć wojny z podobnymi do siebie drapieżnikami. Skądinąd twierdzenie, że każda wojna jest niesprawiedliwa, nie wytrzymuje krytyki, są bowiem okoliczności, w których - zgodnie z normalnym wyczuciem - istnieje oczywisty obowiązek bronienia orężem praw innych, powierzonych naszej opiece.

  Następujący, zmyślony przykład unaocznia tę prawdę. Do farmera na Dzikim Zachodzie przychodzi sąsiad i oddaje mu pod opiekę 6-letnią córeczkę, bo jedzie do miasta, a czasy są - powiada - niespokojne. Nasz farmer wyczyścił właśnie swój rewolwer i nabił go. Dziewczynka bawi się koło drzwi, kiedy wchodzi bandyta i podnosi pałkę, aby roztrzaskać główkę dziecka. Pytanie: czy wolno naszemu farmerowi strzelić? Odpowiedź ze stanowiska zdrowego rozsądku brzmi: oczywiście, nie tylko wolno mu strzelić, ale nawet, jeśli nie strzeli, zasługuje na naszą pogardę: jego świętym obowiązkiem jest bronić życia powierzonego mu dziecka. Otóż w wojnie obronnej chodzi bardzo często - jak ostatnio podczas drugiej wojny światowej - po prostu o życie naszych współobywateli. Stąd jest prawdą oczywistą, że walka zbrojna w obronie grupy społecznej może być nie tylko dozwolona, ale i nakazana moralnie. Piłsudski pisał w 1908 roku: “Chcąc zwyciężyć, a bez walki, i to bez walki na ostre, jestem nie zapaśnikiem nawet, a wprost bydlęciem, okładanym kijem czy nahajką”.

  Podłożem pacyfizmu jest sentymentalizm: byłoby tak ładnie, gdybyśmy mogli uniknąć wojen. Wojna jest rzeczą nieładną, straszną. Miesza się te oceny estetyczne z moralnymi, zapominając, że nieraz rzeczy niepiękne są przecież dobre i nakazane (np. operacje). Pacyfizm zasługuje więc w pełni na nazwę zabobonu i to mimo szlachetności niektórych jego wyznawców. Niektórych, bo pacyfizm jest bardzo często używany przez przyszłych najeźdźców do moralnego rozbrajania ich ofiar.
  http://100-zabobonow.blogspot.com/2008/04/pacyfizm.html


  PROPONUJĘ PACYFISTÓW WALIĆ PO MORDACH - NIEZALEŻNIE OD PŁCI, ZWŁASZCZA ZA MÓWIENIE "NIC NIE MOŻEMY ZROBIĆ"!!!!

  Dla obrony Bożego Prawa i dla obrony Narodu Polskiego, a zwłaszcza dla Królestwa Bożego - jego emanacji - Polski, należy uczynić WSZYSTKO!!!

  NIC robią lenie i głupcy!!!


  „...Stoimy w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżywała ludzkość (...) Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem i anty-Kościołem, Prawdą i anty-Prawdą, Ewangelią a jej zaprzeczeniem (...) jest to czas próby(...) w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską, z wszystkimi jej konsekwencjami; ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów”. (Ks. kardynał Karol Wojtyła, 1976 r. USA, później Bł. Jan Paweł II Wielki, słowiański papież z rodu Polaków)

  „Pojęcie Ecclesia militans, czyli Kościoła wojującego - nie jest dziś modne. W rzeczywistości jednak coraz lepiej rozumiemy, że jest prawdziwe, oddaje coś z prawdy. Widzimy, że zło chce opanować świat i konieczne jest podjęcie walki ze złem. Widzimy, że zło posługuje się w tym wieloma sposobami: okrutnymi, uciekając się do różnych form przemocy, ale też udaje dobro i w ten sposób narusza moralne fundamenty społeczeństwa.” –Benedykt XVI

  Zobacz więcej: http://wiara.wm.pl/106841,Kosciol-walczacy.html#ixzz1xKrcYdN7


  Papież do rodaków: chcę wyprowadzić Kościół na ulicę  Mam nadzieję, że narobimy trochę hałasu. Chcę, by Kościół wyszedł na zewnątrz, na ulicę. Chcę byśmy się uchronili przed światowością, wygodnictwem, zamknięciem w sobie – w tych słowach Franciszek przedstawił swe oczekiwania względem Światowych Dni Młodzieży. Uczynił to podczas nadprogramowego spotkania z Argentyńczykami. Odbyło się ono w katedrze w Rio de Janeiro.

  „Myślę, że dziś nasza cywilizacja przyjęła bałwochwalczy kult pieniądza. Znajdujemy się w obliczu filozofii i praktyki odrzucenia dwóch etapów życia. Nasza cywilizacja odrzuca starców i młodych. Jest to swoista eutanazja, ponieważ nie pozwala się mówić starcom. Młodzi doświadczają tego samego: nie mają pracy. Młodzi muszą wyjść i walczyć o wartości. A starcy muszą mówić i nauczać, przekazywać mądrość. Młodzi nie mogą występować przeciw starcom. W tym momencie młodzi i starcy są skazani na ten sam los: wykluczenie. Nie dajcie się wykluczyć! Nie dajcie się wykluczyć!” – apelował Franiszek.

  Papież zachęcił też swych rodaków, by na poważnie traktowali swą wiarę, by jej nie rozwadniali. Przyznał też, że czuje się trochę jak w klatce. „To nic przyjemnego być w klatce. Chciałbym być bliżej was, ale rozumiem, że ze względu na porządek nie mogę” – wyznał Franciszek.


  Tekst pochodzi ze strony http://pl.radiovaticana.va/news/2013/07/25/papie%C5%BC_do_rodak%C3%B3w:_chc%C4%99_wyprowadzi%C4%87_ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_na_ulic%C4%99/pol-713870
  strony Radia Watykańskiego
 • @radzioron 13:46:47 ALE SEKCIARSTWO
  GDZIE NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI NIE MA WŁADZY Leon XIII
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/leon_xiii/encykliki/immortale_dei_01111885.html
  Encyklika O POCHODZENIU WŁADZY CYWILNEJ
  http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Leon_XIII/diuturnum_illud/

  Stan żołnierski tako jest każdemu królestwu i rzeczy pospolitej potrzebny, tak też jest chwalebny i czci godny. Potrzebę tego wyciska swowolność ludzka, która złoto rodzący pokój i zycie szczęśliwe światu wydziera. Jedni ludzie doma i w sąsiedztwie niepokoje czynią, krzywdy żądając i cudze sobie przywłaszczając i przykrości rozmaite przynosząc. Takie prawa i karność urzędowa króci. Drudzy z mocą i wojskiem nachodzą i cudze kraje posiadać, pustoszyć i niewolić chcą; na takie, wedle rozumu i prawa przyrodzonego, żołnierza gotują i stan rycerski stawią, aby przezeń pokój się zatrzymać i wracać mógł, i ręką, i zelazem, i męstwem ich nieprzyjaciel odegnany był. Sł. B. ks. Piotr Skarga
  http://staropolska.pl/renesans/piotr_skarga/Zolnierskie.html


  KTO CIEBIE OPŁACA, ŻE TAK MANIPULUJESZ ?
  JAKA SEKTA ?
 • @radzioron 14:21:32 PODAJ NAZWISKO CHAMIE I DANE !!!
  //Jesteś typowym żydem konwertytą, ryjącym na zlecenie w umysłach zaszczutych przez was ludzi. Traficie kiedyś na te same stosy; które rozpaliliście...//

  PROSZĘ O POMOC W ROZPOZNANIU TEGO CHAMA!!!

  MYŚLĘ, ŻE TAKI CHAM MUSI DOSTAĆ NAUCZKĘ!!!

  Będziesz miał proces cwaniaczku!!!
 • @radzioron 14:16:09 KRZYSZTOFIE TOLERUJESZ TE BYDLE?
  //To takie buce z kibucu tu robią? Spadaj do kolebki swojego żydowskiego boga- won nad jordan.//

  JA NIE MAM PROBLEMÓW USTALENIEM SWOJEJ POLSKOŚCI UDOKUMENTOWANEJ DZIŚ PRZEŚLADOWANIAMI I KRWIĄ MOICH PRZODKÓW NA WSZYSTKICH POLACH BITEW W PRZESZŁOŚCI

  Dorwę Ciebie oszczerco!!!
 • @radzioron 14:49:39 Chamie prawo do obrony przed Azjatyckimi bandytami to nie faszyzm
  Podpisz się z imienia i nazwiska Chamito, a za "barana" masz kolejny proces.

  MYŚLĘ, ŻE BĘDZIE TO TWÓJ PROCES OSTATNI!!!

  Przestań manipulować oszuście intelektualny - choć słowo "intelektualny" jest tutaj przesadzone!!!
 • @radzioron 14:51:19 BEZ KABAŁY SATANISTO!!!
  Nie baw się w psychologizowanie fachowcu od przemocy emocjonalnej i od matactw, bo jesteś zbyt cienki Bolek.

  Do tego jesteś anonimowym TCHÓRZEM bez biografii - strzelasz zza płotu gównem w plecy jak na tchórza i podstępną gnidę przystało!!!

  W naszym kraju w Polsce nie ma miejsca na "anonimowych Wolaków" ;)
 • @radzioron 14:59:14
  ---CIUMKI :))))))))))) w oba policzki i zimne piwo / spoko ! nadarzy się :)
 • @radzioron 15:07:11 TRZECI RAZ PODPISAŁEŚ NA SIEBIE WYROK OSZCZERCO
  //Bardzo byście chcieli; nie? Żeby to był wasz kraj? Niedoczekanie wasze.
  TAKIE CWANIAKI JAK TY Z PODWÓJNYM OBYWATELSTWEM...
  Gnazdka se tu nie uwiją...//

  PODAJ SWOJE NAZWISKO I IMIĘ OSZCZERCO ANONIMIE!!!!

  Traktuję to jako groźbę karalną zredagowaną przez potomka jakiejś "trzeciej generacji UBeków" czyli "Wolaków z Azji Mniejszej"
 • Potrzeba króla dla katolickiego Narodu Polskiego - módlmy się o to!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=9VfSOOStOqc
  Za dużo czasu już nie ma !!!!


  Na wybrzeżu afrykańskim istniało w starożytności miasto Kartagina, które doszedłszy przy pomocy handlu i przekupstwa do niezmiernych bogactw i potęgi, poczęło zagrażać niepodległości Rzymu.

  Wpływ na rządy państwa miał podówczas mąż suro­wych obyczajów, wielki nauczyciel i reformator swego narodu – Katon. Oceniał on należycie niebezpieczeństwo grożące Rzymowi

  W gorących i wspaniałych przemówieniach do ludu i senatu, lekceważącego handlujących „geszefciarzy”, na­woływał do nieubłaganej walki z Kartaginą.

  Każde przemówienie Katona rozpoczynało i kończyło się słowami:

  Carthago delenda est – Kartagina musi być zniszczona.

  Katon osiągnął cel swoich wysiłków. Naród się ocknął w ostatniej chwili i po strasznych wojnach, kosztem nie­słychanych strat, zniszczył Kartaginę i ocalił swoją Ojczyznę.
  http://krzysztofcierpisz.wordpress.com/2007/06/17/stanislaw-tworkowski-polska-bez-zydow/
 • @radzioron 15:24:36 CZWARTY WYROK MASZ BARANIE!!!
  //Wyrok baranie; to podpisałeś na siebie kolaborując z tymi którym zależy na rozbiciu Polski. Niedoczekanie wasze.//

  TO JUŻ CHOROBA.... na Twoim blogu stoi Twoje credo - PALIKOTOWIEC!
  Szkoda czasu na zajmowanie się opętanym!!!
  Poszukaj sobie egzorcysty!!!
  Diabeł to kłamca, a on jest teraz Twoim ojcem!!!
 • Za ile dni dowiemy się , że post wprowadzjący to była prowokacja?
  Kilka dni temu jeden tekst był manifestem żądań ...
  Teraz jest test na demokracja kontra dyktatura...
  Czytelnicy Nowego Ekranu stają sie przedmiotem analiz socjologicznych?
  A może mini reprezentacją struktury poglądów podatników polskich?
  Pozdrawiam i podziwiam wytrwałość polemistów...

  Ps.

  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/07/ideologia-ideologia-ale-mozgami-pewniej.html
 • @radzioron 15:34:16 Palikotowiec - reprezentant kultury idiotów
  //Ergo; Naród Polski - jest - (jak nazwa wskazuje) "POLSKI"- a nie katolicki.
  "Katolicka" jest "religia" (i nie myl z wiarą).
  ...A określenie "żyd" to określenie "religii" a nie NARODOWOŚCI ! //

  Oczywiście, że Naród Polski jest katolickim narodem.

  Naród to zbiorowość społecznie-solidarna połączona językiem, kulturą, tradycją, moralnością, sumą przeżyć dziejowych i religią. (Polecam prace prof. F. Znanieckiego oraz o. prof. Jacka Woronieckiego OP)

  Termin kultura oznacza uprawę ducha, a tę uprawę wyznacza kult.
  Tylko Chrystus jest prawdziwym Bogiem, a kto Go widzi ten widzi i Ojca, których Miłość przenika Duch św..

  Żydzi nie wierzą w Boga w Trójcy Przenajświętszej - NIEUKU!!!

  Naród może się wytworzyć tylko w cywilizacji klasyczno-łacińskiej, którą stworzył Kościół katolicki. Jest to jedyna na świecie cywilizacja personalistyczna, która szanuje i uznaje osobę z jej prawami - nadanymi przez Pana Boga oraz szanuje prawdę. Dla innych cywilizacji prawda nie ma żadnego znaczenia, a więc - wobec braku szacunku dla osoby ludzkiej i dla prawdy, to rzecz jasna narodu żydowskiego nie ma, a jedynie są różne ludy i razy żyjące w ramach cywilizacji żydowskiej, która jest cywilizacją sakralną - lucyferiańską, bo jak powiedział Pan Jezus, to "są dziećmi diabła". Talmud i hallaha, to też nie jest Biblia, ale zbór szatańskich paragrafów, które stoją w opozycji do Dekalogu i całej Ewangelii.

  Żydzi działający w ramach cywilizacji żydowskiej biorą swój rodowód duchowy od judaistów-satanistów, sekt faryzeuszów i sadyceuszów, a nie pochodzą od Izraelitów-mozaistów, pre-chrześcijan, którzy uznali Jezusa za Mesjasza.

  Żydzi stworzyli Talmud palestyński w IV po narodzeniu Chrystusa, a Talmud babiloński w V wieku po narodzeniu Chrystusa. Z tymi naukami poszli na wschód aż dotarli z nimi do Chazarii. Turkmeni przyjęli nauki szatana i po dziś dzień jako przedstawiciele antychrysta szerzą je jak świat długi i szeroki.

  Zatem UWAGA!!!

  Palikotowcu - niczego więc nie umiesz i również pisać po polsku nie potrafisz, bo po prostu nie wiesz nawet; jak pisać i co pisać?

  Masz jak na Palikotowca przystało wiadro piwa w pustym łbie!!! I TYM PIWSKIEM CHLUPIESZ POD TEKSTEM P. K. ZAGOZDY.

  A teraz czas posłużmy się myślą Klasyka POLSKOŚCI;

  "Polska może rozwiązać wielkie zagadnienia swego bytu, zarówno gospodarcze, jak polityczne, tylko na jednej drodze, tylko przez wzmocnienie i decydujące wysunięcie na czoło naszego politycznego życia tych czynników, które łączą ludzi w jedną, mocnymi węzłami moralnymi związaną całość społeczną, które pogłębiają w człowieku przywiązanie do dóbr duchowych, moralnych i każą mu je stawiać wyżej ponad materialne, które są potężnym hamulcem dla pierwotnego egoizmu jednostki. Tymi czynnikami są religia, katolicyzm i poczucie narodowe, przywiązanie do ojczyzny polskiej. /Zagadnienie rządu - Roman Dmowski /

  "Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka"
  (Roman DMOWSKI, "Myśli nowoczesnego Polaka", 1902)

  więcej tutaj;
  Roman Dmowski KOŚCIÓŁ, NARÓD I PAŃSTWO WOLNOMULARSTWO W WALCE Z KOŚCIOŁEM I RELIGIĄ
  http://www.romandmowski.pl/default.php?dzial=teksty&id=30


  "Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu.
  (...) Z drugiej strony, naród szczerze, istotnie katolicki musi dbać o to, ażeby prawa i urządzenia państwowe, w których żyje, były zgodne z zasadami katolickimi i ażeby w duchu katolickim były wychowywane jego młode pokolenia.
  Stąd wynika potrzeba ścisłej współpracy państwa i Kościoła.
  (...)
  tylko wyjątkowe charaktery umieją całe swoje postępowanie regulować według wyznawanych osobiście zasad: tylko ludzie święci na każdy krok swój umieją zważać, czy jest on zgodny z Przykazaniami Bożymi. Postępowanie zwykłego człowieka zależy od wychowania dziejowego przez pokolenia -- w obyczajach i instytucjach, w których te pokolenia żyły, pod których wpływem wytwarzały się ich instynkty społeczne, oraz od jego osobistego wychowania w rodzinie i w szkole. To też ze stanowiska Kościoła pierwszorzędne ma znaczenie to, jakie są obyczaje społeczeństwa, jakie instytucje państwowe i inne, jaki ich wpływ moralny na ludność, jakie jest wreszcie wychowanie w rodzinie i jakie w szkole.
  (...)
  Dążenia polityczne ubiegającego okresu postawiły sobie za cel całkowite zniesienie tej współpracy przez oddzielenie Kościoła od państwa. Cel ten tylko w niektórych krajach został osiągnięty, ale na ogół w dzisiejszej dobie stosunek Kościoła i państwa oparty został na wzajemnej nieufności: można powiedzieć, że treścią tego stosunku jest głucha walka z bardzo smutnymi i niebezpiecznymi dla przyszłości narodów wynikami.
  (...)
  Wiek XlX ogłosił zasadę, że religia jest prywatną sprawą jednostki.
  Niezawodnie, religia ze stanowiska chrześcijańskiego jest przede wszystkim sprawą jednostki. Ze względów wszakże, któreśmy wyjaśnili wyżej, religia jest także sprawą rodziny i sprawą narodu. Nie jest zatem wyłącznie sprawą jednostki.
  Wspomniana zasada znalazła wyraz prawny w zapewnieniu wszystkim mieszkańcom państwa wolności sumienia, bezwzględnej tolerancji religijnej. Jest to nie tylko prawo pisane: weszło ono w poczucie prawne społeczeństwa. Dziś wszyscy uznają, że jednostce i jej sumieniu trzeba pozostawić, w co ma ona wierzyć i co praktykować.

  Ta sama wszakże opinia nie zgodziłaby się, ażeby państwo zbyt daleko swój przymus w tym względzie rozciągało. Żąda ona od państwa, żeby dawało dzieciom w szkole wychowanie prawdziwie religijne, żeby nie pozwalało nikomu religii, ani Kościoła publicznie obrażać, żeby prawa jego były zgodne z zasadami katolickimi (jak np. prawo małżeńskie) itd. Ale nie zgodziłaby się, żeby np. państwo odbierało dzieci rodzinom, które nie wychowują ich religijnie, żeby obywatelowi nie było wolno wypowiadać w kulturalnej formie swych przekonań, zmieniać wyznania.

  Wyrazu "społeczeństwo" często się nadużywa: jako podmiot działający, jest to pusty wyraz, o ile się go bliżej nie określi. Rozumiem tu przez społeczeństwo zorganizowany naród -- zorganizowany moralnie w silną opinię publiczną, i fizycznie, bo bez tego nawet nadanie opinii publicznej właściwego kierunku i zapewnienie posłuchu dla niej w dzisiejszych warunkach jest niemożliwe.

  POLITYKA POLSKI ¬JAKO KRAJU KATOLICKIEGO
  Państwo polskie jest państwem katolickim.
  Nie jest nim tylko dlatego, że ogromna większość jego ludności jest katolicką, i nie jest katolickim w takim czy innym procencie. Z naszego stanowiska jest ono katolickim w pełni znaczenia tego wyrazu, bo państwo nasze jest państwem narodowym, a naród nasz jest narodem katolickim.
  To stanowisko pociąga za sobą poważne konsekwencje. Wynika z niego, że prawa państwowe gwarantują wszystkim wyznaniom swobodę, ale religią panującą, której zasadami kieruje się ustawodawstwo państwa, jest religia katolicka, i Kościół katolicki jest wyrazicielem strony religijnej w funkcjach państwowych.
  Mamy w łonie naszego narodu niekatolików, mamy ich wśród najbardziej świadomych i najlepiej spełniających obowiązki polskie członków narodu. Ci wszakże rozumieją, że Polska jest krajem katolickim i postępowanie swoje do tego stosują. Naród polski w znaczeniu ściślejszym, obejmującym świadome swych obowiązków i swej odpowiedzialności żywioły, nie odmawia swoim członkom prawa do wierzenia w co innego, niż wierzą katolicy, do praktykowania innej religii, ale nie przyznaje im prawa do prowadzenia polityki, niezgodnej z charakterem i potrzebami katolickimi narodu, lub przeciw katolickiej.
  Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko, i musi go dzierżyć tym mocniej, im wyraźniejsze są dążności do wytrącenia mu go z ręki.

  Polityka jako czynność, której najogólniej pojętym przeznaczeniem jest umożliwić człowiekowi byt społeczny - a co za tym idzie, cywilizację i podnoszenie się na coraz wyższy poziom - musi czerpać swą myśl przede wszystkim z poznania społeczeństwa, któremu ma służyć, ze zrozumienia istoty więzów społecznych, wytworzonych przez jego przeszłość, z możliwie gruntownej oceny wartości różnych składników jego życia. Musi ona wychodzić z rzeczywistości, z faktów, a nie z oderwanych założeń.
  W świecie naszej cywilizacji jedyną właściwie postacią ustroju społecznego jest naród, naród nowoczesny, taki, jak go ukształtowała ewolucja dziejów ubiegłego okresu. To nie jest teoria, nie doktryna, ale fakt stwierdzony.
  I faktem jest również rola religii w życiu jednostki, rodziny i narodu, taka jak ją wyżej starałem się przedstawić.

  Ze stanowiska ludzi, którzy należą do narodu ¬ są liczne, błąkające się wśród naszego świata żywioły, które do żadnego z narodów nie należą -- jedyną opartą na rzeczywistości polityką jest polityka narodowa.
  Polityka narodu katolickiego musi być szczerze katolicką, to znaczy, że religia, jej rozwój i siła musi być uważana za cel, że nie można jej używać za środek do innych celów, nic wspólnego z nią nie mających.
  Ostatnie zdanie szczególnie mocno trzeba podkreślić: w naszej własnej historii ostatniego pięćdziesięciolecia, mianowicie w dzielnicy austriackiej, mieliśmy przykłady używania religii i Kościoła do celów im obcych, co przyniosło większe szkody, niż walka prowadzona przeciw religii przez jej wrogów.
  Polityka jest rzeczą ziemską i punkt widzenia polityczny jest ziemski, doczesny. Ale i z tego punktu widzenia religia w życiu narodów jest najwyższym dobrem, które dla żadnego celu nie może być poświęcane.
  /*Roman Dmowski/

  Zagadnienie rządu Roman Dmowski

  Krótko mówiąc: bez wytwórczości nie ma chleba, masom grozi nędza; bez kapitału prywatnego nie ma wytwórczości; a kapitał ginie. Zagadnienie rządu - Roman Dmowski

  http://youtu.be/Kz9cTRBQZ_s


  Wiele się mówi dziś o bankructwie parlamentaryzmu. Niewątpliwie ustrój reprezentacyjny w tej postaci, do której w Europie doszedł, przy której rządy wychodzą z parlamentu i przez parlament są w każdej chwili obalane, coraz mniej wytrzymuje krytykę. Kierowanie polityką państwa w całości i w poszczególnych jej działach oddaje się ludziom niekompetentnym, często wprost nieinteligentnym, których całą kwalifikacją jest zdolność demagogiczna lub zręczność w intrygach, którym wszystko jedno jest, co im powierzą - handel i przemysł, oświatę czy marynarkę, byleby zostali ministrami; w chwilach zaś najważniejszych dla losów państwa brak jednego głosu większości wywołuje kryzys i państwo pozostaje na krótszy lub dłuższy czas bez rządu; po załatwieniu zaś kryzysu przychodzi nowy rząd, który w mniejszej lub większej części nagle wywraca to, co poprzedni zrobił. Ten system coraz surowiej jest sądzony przez ludzi myślących i coraz powszechniej go się uważa za klęskę krajów europejskich. Bankructwo wszakże polityczne Europy leży głębiej.
  Zbankrutowała zasada praw jednostki, tak pojęta, jak ją pojęła rewolucja francuska.
  Nie trzeba zapominać, że nasza cywilizacja, cywilizacja rzymska, wielkość swoją, swą wyższość nad wszystkimi innymi zawdzięcza przede wszystkim temu, że podniosła jednostkę ludzką i uczyniła ją przedmiotem prawa; nasza zaś religia, religia chrześcijańska, jest religią jednostki, ma w pieczy indywidualną duszę ludzką i kształci jej moralną samoistność.
  Zagadnienie rządu - Roman Dmowski

  Państwa chrześcijańskie nie mogłyby nic ucierpieć od Żydów, gdyby nie było chrześcijan przejmujących się cywilizacją żydowską, przejmujących żydowskie założenia i żydowską metodę rozumowania (zwłaszcza prawniczego). A działalność przekupionych stanowi doprawdy minimalną propozycję w bilansie życia publicznego; jest to groźne etycznie, lecz nie w praktyce. Słusznie twierdził znakomity Kalinka, że jeden poczciwy głupiec więcej wyrządzi złego państwu i społeczeństwu, niż setka łajdaków.
  Feliks Koneczny „Cywilizacja żydowska”.

  „Nie można, być cywilizowanym na dwa sposoby. Aut-aut. Albo musimy się odżydzić, albo zginiemy marnie w zażydzeniu”- Feliks Koneczny „Cywilizacja żydowska”.

  Rozpowszechnione dziś zapatrywanie, że sztuka rządzenia polega na tym, żeby nie być [za nic] odpowiedzialnym, że tedy rząd powinien dążyć do zniesienia odpowiedzialności swych członków – pochodzi z cywilizacji turańskiej. Naciąganie [zaś] tekstu ustaw tak, aż się z nich wyciągnie wątpliwości służyć mające do zniweczenia prawa – stanowi jurysdykcję talmudyczną. Mniemanie, że społeczeństwu wolno się organizować tylko o tyle, o ile zezwolą urzędy – pochodzi z cywilizacji bizantyńskiej. Tam też tkwi źródło zapatrywania, że Kościół powinien podlegać państwu. /Feliks Koneczny „Rozmnożenie bolszewizmu”/


  PALIKOTOWCU DO SZKOŁY, ale nie do szkoły prowadzonej przez masonów i żydobolszewików!!!

  INACZEJ UMRZESZ Z SOKIEM W GŁOWIE, a sam diabeł będzie prowadził Twój kondukt pogrzebowy!!!
 • @Janusz Górzyński 16:54:47
  ------------ ku pamięci

  http://www.youtube.com/watch?v=lBnNrxfdViA
 • @radzioron 16:21:36 SATANISTA OSZALAŁ NA NASZYCH OCZACH :(
  //Idioto; Albo "katolicki" albo "słowiański", chcielibyście "łatkę"przypiąć, nie!?//

  Naród Polski jest narodem pod względem rasowym narodem słowiańskim, lecz pod względem duchowym jest narodem katolickim.

  Odróżnisz ciało od ducha cymbale ?
 • Mało to polityczne, słabo mądre...
  Takie teksty wzbudzają tylko antyklerykalizm. Są przeciw-skuteczne.

  Lejesz wodę na młyn Palikota i Millera... (oraz szeroko rozumianej ferajny lewackiej degeneracji wartości) Chcesz tego? Wątpię.

  Niestety, katolicyzm i dyktatura to koniec katolicyzmu.

  To tylko religia, która ma (nawet i największą wartość), gdy możesz ją świadomie i bez przymusu wybrać.
 • @Janusz Górzyński 17:00:38 "...Naród Polski jest narodem pod względem rasowym narodem
  słowiańskim, lecz pod względem duchowym jest narodem katolickim..."


  Znalazłem opinie , że z albo Polaków jest tylko 40 % w Polsce, albo naród polski jest niekatolicki w większości ???
  Więc dyktatura katolicka moze nie mieć tak mocnych fundamentów jak wynika z zapowiedzi autora postu.

  Poniżej materiał ze strony http://bialczynski.wordpress.com/aktualnosci/aktualne-warszawska-masakra-2013/10-07-13-prawdziwych-katolikow-w-polsce/ :

  Tylko 40 proc. chodzi do kościoła - niezalezna.pl

  Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego alarmuje, że tylko 40 proc. wiernych w Polsce w 2012 r. chodziło w niedzielę na Mszę św. Podobny wynik odnotowano w badaniu przeprowadzonym rok wcześniej.

  Badania zostały przeprowadzone we wszystkich 10 tys. parafii w Polsce. W jednym dniu (wybrana niedziela października lub listopada) we wszystkich parafiach liczeni byli wierni uczestniczący w Mszy św., którym księża wręczają specjalnie przygotowane ankiety. Potem ankiety te są wysyłane do ISKK.

  Analitycy Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego podkreślają, że ważnym zagadnieniem okazało się jest ustalenie liczby zobowiązanych do udziału w Mszy św. Ustalenia dokonano globalnie przyjmując, iż od uczestnictwa w mszy św. zwolnione powinny być dzieci do lat siedmiu, chorzy, ludzie starsi o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na podstawie analizy struktury demograficznej przeciętnej parafii wiejskiej i miejskiej ustalono, iż jest to 18 proc. populacji, co jednocześnie oznacza, że zobowiązani do uczęszczania na niedzielną mszę św. stanowią 82 proc. wiernych.

  Z badania wynika, że w 2012 roku najwięcej osób uczestniczyło w niedzielnej mszy świętej w diecezji tarnowskiej (69,5 proc.), a najmniej w diecezji szczecińsko-kamieńskiej (25,8 proc.). Do komunii przystępowało średnio 16,2 proc. wiernych. Najwięcej przyjmujących komunię św. było w 2012 roku w diecezji tarnowskiej (22,4 proc.). Najniższy wskaźnik przystępujących do komunii odnotowano w diecezjach: szczecińsko-kamieńskiej i koszalińsko-kołobrzeskiej (po 11,1 proc.). Na przestrzeni lat największy największą ich liczbę przystępujących do komunii odnotowano w roku 2000 – 19,4 proc.; najmniejszą – w roku 1993 – 13 proc.

  Kolejne badania wskazują, że w ciągu ostatnich 30 lat nastąpił wyraźny spadek uczestnictwa wiernych w niedzielnych mszach św. (dominicantes) – z 50 proc. w pierwszym z badań, do 40 proc. obecnie. Natomiast, gdy chodzi o przystępowanie do komunii św. (comunicantes) odnotowano wzrost o 9,2 punktów procentowych. Przy pierwszym badaniu do komunii św. przystępowało zaledwie 7 proc. wiernych uczestniczących w mszy św., a obecnie 16,2 proc.

  Autor: pł
  Żródło: niezalezna.pl, PAP
  Co to oznacza naprawdę?!

  To znaczy, że spośród tzw. zobligowanych do bywania w kościele, od których odjęto hipotetycznie zakładając ich katolicyzm oraz hipotetyczną niemożność przybycia na mszę, bywa w kościele regularnie 40% deklarujących to wyznanie.

  Pozostaje sie zastanowić czy ci których odjęto – te 18% katolików ciężko chorych i starych to rzeczywiście katolicy praktykujący, czy tylko deklaratywni. Jaką liczbę właściwie należałoby przyjąć jako odzwierciedlającą prawdę.

  Statystyka mówi bowiem że wierzących katolików jest w ogóle 61 procent:

  WIKI

  Według Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wierzący katolicy stanowią 60,8% ludności Polski[28] W 2011 roku liczba osób ochrzczonych przez polski Kościół katolicki, wynosząca 33 399 328, stanowiła 86,66% populacji Polski, szacowanej na 38 538 447 osób[29]. Liczba ochrzczonych obejmuje również wszystkie osoby, które wystąpiły z Kościoła.

  W 2011 zarejestrowano 459 aktów apostazji na terenie Polski[30].

  Z badań przeprowadzonych przez ISKK wynika, że w 2011 roku w coniedzielnej mszy świętej uczestniczyło średnio 40% polskich katolików (nie licząc dzieci do lat siedmiu, chorych i ludzi starszych o ograniczonych możliwościach poruszania się), co stanowi spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu z rokiem 2010 (komunię św. przyjmuje 16,1%, spadek o 0,3 punktu procentowego od 2010)[2][31]. W ciągu ostatnich 30 lat systematycznie i stopniowo obserwowany jest spadek liczby osób uczestniczących w niedzielnej mszy św.[32][33].

  Zatem:

  Na 87 % ochrzczonych = 31 mln obywateli z 36 milionów, które biorę do obliczeń.

  Czyli jeśli z tych 61 % regularnie uczęszcza do kościoła 40% , to jest 12 400 000 = niemal dokładnie 30% wszystkich Polaków. Jednakże katolików przestrzegających zasad wiary czyli przyjmujących komunię jest już tylko 16% z tego. Reszta żyje, jak rozumiem w grzechu, czyli nie przestrzega zasad wiary – nie spowiada się, nie przyjmuje komunii. Otrzymujemy cyfrę 5 mln obywateli.

  To daje niespełna 13% naprawdę w pełni praktykujących KATOLICYZM Polaków, i to bez uwzględnienia owych 18% którzy w ogóle nie bywają w kościele i maja do tego ponoć prawo bo są zbyt zniedołężniali.

  Potwierdza to tylko tezę z mojego wykładu. Polacy są katolikami deklaratywnymi, de facto są półpoganami, poganami bądź ateistami. Zależnie od sposobu liczenia możemy szacować liczbę praktykujących katolików na 13- 30% wszystkich Polaków.
  Stąd nie dziwi mnie 30% poparcie dla PISu, lecz dziwi mnie ślepota władz tej partii i cel jakiemu służy samooszukiwanie się samych katolików w Polsce. Wysuwane przez tę grupę żądania antyaborcyjne, zakazu handlu w niedzielę, zawłaszczanie przestrzeni publicznej krzyżami – jak na Ślęzy, czy jak przy drogach publicznych w miejscach kraks i śmiertelnych wypadków, a także w salach poselskich i szkołach oraz innych instytucjach publicznych, jest niczym nieuzasadnionym PRZYWILEJEM, serwilizmem państwa Polskiego w stosunku do Watykanu...."

  Koniec materiału ....

  Opinie w powyższym materiale wyrażane w pierwszej osobie nie są moimi,
  choć uważam je za uprawnione merytorycznie.

  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/
 • @radzioron 18:38:07
  Przykład?
  Historycznie. Nie przypominam sobie takiej sytuacji - może poza pierwszymi wspólnotami chrześcijańskimi... zanim Konstantyn wypaczył chrześcijaństwo. (Ale to długie opowieści, które tu pominę).
  Współcześnie. Znam przypadki, gdy bez przymusu konkretne dorosłe osoby wybierały katolicyzm jako swoją religię.
 • @radzioron 18:52:22
  Przesadzasz. Zapomniałeś o Tusku.

  Przesadzasz, gdy za wszelką cenę chcesz malować katolicyzm tylko jednym kolorem - czarnym. Tak się po prostu nie da...
 • @radzioron 19:07:52
  "Oni", czyli kto?
 • @radzioron 19:15:26
  Łatka Polak = katolik to jedna z wielu możliwych "łatek" ego.

  Polak nie musi być katolikiem ani katolik Polakiem. Na szczęście.

  Dla mnie łatki, takie lub owakie, są cerowaniem nieodpowiedzialności i braku przytomności, zamulaniem świadomości iluzjami. Im bardziej zamulasz świadomość, tym bardziej stajesz się niewolnikiem. Cerujesz, gdy nie wiesz kim jesteś. Gdy nie wiesz kim jesteś, jesteś najprawdopodobniej niewolnikiem - takiej lub innej ideologii, czy religii.

  Gdy szukasz odpowiedzi na pytanie; kim jestem? - uczysz się raczej "prucia łatek", świadomego uczestnictwa w życiu, takim jakie ono jest tu i teraz.
 • @radzioron 19:36:47
  Na dzisiaj zakończyłem "biesiadowanie" na NE.

  Nie mam takiej "mocy", żeby cokolwiek komukolwiek "przetłumaczyć". Na szczęście, nie mam już takiej potrzeby.
  Bywaj.

  Ale świat nie jest czarno-biały. Są niezliczone gamy kolorów, całe spektra - widzialnych i niewidzialnych barw życia. Niestety, trzeba oddalić się na znaczną odległość o "widzenia" rzeczy przez pryzmat polityki, ideologii, czy religii, żeby "utracić" daltonizm, przynajmniej częściowo....
 • @radzioron 17:26:57 GÓWNO PO PROSTU ANONIMOIWE GÓWNO
  Zero anonimowe ukrywające się pod nickiem!!!
  ZERO!!!

  O nawet rasę polską wymyśliłeś ?
  CZEGO CIEBIE WYPIERDKU NA TYCH KOMITETACH PARTYJNYCH JESZCZE NAUCZYLI ?
 • @zbigniew1108 17:58:18 GŁUPI GŁUPI PO MILION RAZY GŁUPI!!!!
  Psalmista napisał, że ILOŚĆ GŁUPCÓW NA ŚWIECIE JEST NIEOGRANICZONA.

  //Tylko 40 proc. chodzi do kościoła - niezalezna.pl//

  TO, ŻE GRZESZĄ NIE OZNACZA, ŻE PRZESTALI BYĆ KATOLIKAMI.
  Kościół katolicki to szpital dla grzeszników, a więc Kościół czeka na zagubione owce.

  Skoro wierny, nawet małej wiary, został ochrzczony, to tym samym został włączony do wspólnoty Kościoła i ma Ducha św.

  Choćby nawet do Kościoła katolickiego chodziło tylko 0, 5 % populacji to nie zmienia faktu, że Jezus jest Prawdą, a Kościół jest Jego oblubienicą.
  DLATEGO KATOLICYZM JEST PRAWDĄ!!!
 • @Janusz Górzyński 20:17:27"....GŁUPI GŁUPI PO MILION RAZY GŁUPI!!!..."
  Kiedyś też tak myślałem o innych ludziach...Też byłem bardziej katolicki
  niż papież....

  Niektórzy wyrastają z tego szybciej , inni wolniej...

  Nie twierdzę , że jest to łatwe i proste...

  Twierdzę , że przy odrobinie dobrej woli , można osiągać interesujące rezultaty na drodze poznawania prawdy...innej niż katolicyzm.

  Kiedyś przeczytałem zdanie , że Budda powiedział do swojego ucznia:
  Nie mów , że to powiedział Budda.Mów ,że Ty tak zrozumiałeś to , co powiedział Oświecony.

  A w naszym kręgu kulturowym częściej słyszymy "To mówi Pan...To mówi Pan Bóg....", niz przeczytałem i tak zrozumiałem...

  Życzę pogodnych snów

  Ps.1
  Ale z tym 0,5% to będzie malusieńka dyktaturka ...taka milusia dykteryjka.

  Ps.2

  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/06/czy-warto-spojrzec-na-czowieka-z-punktu.html
 • @radzioron 20:40:48
  -------piękny wieczór --łysy już świeci -POPATRZ trochę KOLOROWO na niego/ może Twardowskiego tam obaczysz :)))
  http://www.youtube.com/watch?v=Aa9OJhTV71Q
 • @ninanonimowa 20:52:50 nie ma innej prawdy niż katolicyzm!!!
  TY MI TUTAJ Z RADZIORONEM NA PEDALSTWO ŻYDOWSKO-MASOŃSKIE WYGLĄDACIE, ANALOGICZNE JAK TO W SOWIETACH, W UBecji, W WSI, W GESTAPO!!! Dlatego Ciebie nienawiść do Boga, do Dekalogu i do Kościoła zżera!!!

  Ja przynajmniej nie, dlatego się im sprzeciwiam pamiętając, że gdyby więcej, wystarczająco dużo ludzi sprzeciwiało się nazistom i bolszewikom, nigdy nie doszliby oni do władzy.

  TAKICH JAK WAS KS. PROF. OKO KAŻE WALIĆ W MORDĘ!!!
  Read more: http://www.pch24.pl/polska-w-szponach-homoterroru,16268,i.html#ixzz2aH4QBmGb

  A wiesz dlaczego? Bo katolicyzm jest antymasoński i antypedalski!!!
 • MITOMANII MOGĄ WSZYSTKO !!! ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=dQrGlAfWtCQ&feature=player_embedded
 • @Janusz Górzyński 21:19:18
  ---nie tylko WIERZĘ w Boga - ja się z nim kłócę ! przekomarzam ! proszę ! przepraszam ! och !! ja z nim żyję za PAN / BRAT - po cholerę mi jakieś większe czy mniejsze SEKTY -KTO w biznesie bez pracy --zarabia NAJWIĘCEJ !!--pośrednik --KTO ?? wyspecjalizował się w tym przez tysiąclecia ??!!

  ---BÓG jest !! nawet mnie przytulił !!! URATOWAŁ mi rodzinę !!! PROSIŁAM Go o to !!---a przecież ZNA !!! moje poglądy ---zna też moje czyny
  ---------------BÓG JEST JEDEN dla CAŁEJ LUDZKOŚCI ------------
  --SYNAGOGA SZATANA podzieliła GO ---na Twojego/ mojego /ich ----
  --czego Ty dobry człowieku bronisz ?? katolika ? a myślisz ,że kim ja jestem ?? buddystką --KTO MYŚLI , NIE BŁĄDZI -więc zaczęłam zadawać sobie pytania i szukać na nie odpowiedzi -TYLE i aż TYLE

  --1 pytanie od kiedy stałam się świadomym Polakiem było -ki diabeł ,że ta moja biedna Polska przez stulecia tak dostaje w dupę -przecież ROZBIORY były przed KOMUNĄ ........ NO I ZACZĘŁO się

  --po raz 1 NARÓD polski od 1000tyś lat UMIE ! czytać / pisać / -FUNDAMENTALNĄ SPRAWĄ jest !! kontakt z innymi nacjami i ich PUNKT WIDZENIA poprzez pryzmat --ich ŚWIĘTYCH KSIĄG ---a na tym polu dzieje się -NIEWYOBRAŻALNIE dużo !!!!!!!!!!!

  --SYNAGOGĘ SZATANA --SZLAG TRAFI NIEBAWEM a kościół uczciwych ludzkich serc PRZETRWA / Panie boże ?! dobrze mówię ::)))) ?
 • @ninanonimowa 22:02:31 NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIE
  http://www.youtube.com/watch?v=jzwMh3bC2iI
 • @Janusz Górzyński 00:34:01
  --Pan zauważa schizofrenie swoich słów ?? twierdzę ,że wierzę w Boga a Pan odsyła mnie do Ewangelii po co ??

  --ksiądz z filmiku --z głodnym o chlebie rozmawia ??
 • @ninanonimowa 10:39:43 JESTEŚ SAMYM KŁAMSTWEM!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=zzSjuMe237s
  NIE ZAWIJAJ GÓWNA W ZŁOTE PAPIERKI!!!
 • Czy papież wiedział wcześniej o zrzuceniu bomb atomowych w II wś.?
  Nie ulega wątpliwości, że wiedział. Mało tego te bomby zostały pobłogosławione :

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4944

  Spór pomiędzy Radzioron -Górzyński uważam rozstrzygnięty na korzyść
  tego pierwszego.

  Pomiędzy polskością , a katolicyzmem nie ma znaku równości. Jest sprzeczność, o czym często, posługując się argumentami na swoim blogu pisze Opolczyk.pl

  http://opolczykpl.wordpress.com/

  Branie kogoś na strach w dyskusji nie jest etyczne, a ponadto jest sprzeczne z religią. II przykazanie mówi :
  "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego"
 • @detektywmjarzynski 06:22:10
  Co to jest miłość?
 • @Janusz Górzyński 21:19:18
  większych bredni dawno nie słyszałam _zachowuje się pan jak chory ślepy schozofrenik,opętany nienanawiścią do wszystkiego co nie pasuje do pańskiej ideoogii. do pańskiego zrozumienia świata _a gdzie ta miłość i zrozumienie, o której pełno w pańskiej reigii. Dyktatura watykańska_każda dyktatura wypacza, rujnuje, niszczy _zabija,upadla i niweczy. Każda.
  Nie wyzywaj radziorona _ślepy _zaklamany człowieku.Nie czytasz jego komentarzy ze zrozumieniem. Nie pojmujesz co do Ciebie pisze. Twoje wyzwiska i wymachiwanie szbekami, straszenie sądamijest znamienne dla opętanych ludzi.Nie można ciebie brać na poważnie.Wrzeszczysz_obrażasz_gryziesz_plujesz_wyzwiskami_ jak się nie zgadzasz -jak_taki_malutki chłopczyk w piaskownicy.
 • @Janusz Górzyński 21:19:18
  "A wiesz dlaczego? Bo katolicyzm jest antymasoński i antypedalski!!!""sam w to nie wierzysz??
 • @Janusz Górzyński 00:34:01
  "nie ma innej prawdy niż katolicyzm!!!
  TY MI TUTAJ Z RADZIORONEM NA PEDALSTWO ŻYDOWSKO-MASOŃSKIE WYGLĄDACIE, ANALOGICZNE JAK TO W SOWIETACH, W UBecji, W WSI, W GESTAPO!!! Dlatego Ciebie nienawiść do Boga, do Dekalogu i do Kościoła zżera!!!"
  za kogoTy się uważasz? kim jesteś, aby w taki sposób obrażać, narzucać ...wiesz co im bardziej wrzeszczysz tym mniej wiesz, mniej rozumiesz_uważasz_się_za wspaniaego człowieka_a_jesteś _słabym zapatrzonym człowiekim _zagubionym_despotą.Taki dajesz wizerunek siebie po tych swoich wrzaskach! pełnych nienawiści_braku_zrozumienia.
 • @detektywmjarzynski 06:22:10
  zgadzam się z tym całkowicie!
 • @Janusz Górzyński 20:08:09
  to pan jest chamski, radzioron tylko sie broni przed pańskimi głupotami
 • Za mało ludzi namordowaliście - żydokatolicy?
  Przez długie wieki żydo-katolicyzm był dyktatorem dużych połaci Europy, a później i Ameryki łacińskiej. Ma łapska po pachy ubabrane we krwi. Mordował bez pardonu pogan, "heretyków", "kacerzy". Przez długie wieki panował w żydo-katolickiej Europie terror, zamordyzm, cenzura, ucisk, prześladowania, tortury i stosy. Mało wam - żydłacy tego wszystkiego?

  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/02/20/koszmarna-morda-katolicyzmu-2/

  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/05/30/chrzescijanskie-wartosci-ludobojstwo-i-hipokryzja/

  W sprawie czysto polskiej powiemn tyle - dokąd Rz'plita była tolerancyjna - była wielka i potężna. A potem diabli nadali watykańskich agentów - jezuitów. W ciągu dwóch wieków sfanatyzowali oni część szlachty - i gdy katolactwo zdobyło całkowitą supremację w Rzeczypospolitej - ona upadła. Dobita fanatyzmem żydo-katolactwa.
  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/06/07/rzecz-o-wielkich-polakach-i-o-tolerancji/
  Wynoście się na Jordan. Tam jest wasza "ziemia święta". Tam róbcie sobie katolicką dyktaturę. Ale nie tutaj, na świętej słowiańskiej Ziemi.
 • @opolczyk 09:37:23
  ROTFL!!! Dawnom się tak nie obśmiał! Dzięki! :-)))))))
 • @DelfInn 06:36:46
  Odpowiadam na pytanie co to jest miłość

  http://detektyw.xip.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=106&Itemid=147
 • @helena1 07:37:04 Nienawiść to żydowska specjalność
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1bxiLPThKA8#at=306
  Dość ludobójczej masońskiej dyktatury w Polsce!!!

  PO PROSTU DOŚĆ MAM CYWILIZACJI MITOMANÓW I ZWODZICIELI!!!
  DOŚĆ KULTURY IDIOTÓW ZASZCZEPIONEJ PRZEZ PIEKIELNĄ ZGRAJĘ!!!

  Ja nazywam zło po imieniu i DOBO TEŻ!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=zzSjuMe237s

  Ja nie będę z siebie czynił klatki na śmieci!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=wOYVm3hanWI&list=PLVWxqRY997EGESvaf5ipsk4hUF6kDzpET

  MASONÓW, KOMUCHÓW, HITLEROWCÓW, BANDEROWCÓW Z POLSKI WON!!!!!!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=Pb0noWdOGF8


  RZĄDZĄ NAMI NIEUKI I NIE MUSZĄ SIĘ RÓWNIEŻ TUTAJ SZAROGĘSIĆ!
  https://www.youtube.com/watch?v=uDNJwSUJUBs&list=PLVWxqRY997EGESvaf5ipsk4hUF6kDzpET
 • Nie zabierajcie swoją wolnością wolności innemu człowiekowi...
  Jest taki tekst w ewangeliach o bogatym młodzieńcu...Usłyszał on od Jezusa "...jeśli chcesz...".
  Według mnie jest olbrzymia przepaść między wołaniem o dyktaturę
  a "...jesli chcesz..."

  Ponieważ Ojciec Niebieski -Dawca Życia działa nieustannie i nie warunkuje
  swojego daru dyktaturą katolicką , korzystam z wolności dziecka bożego..., Jestem z Nim w zgodzie podziwiając dzieła Jego...

  Dzieła ludzkie sznuję , gdy ich celem nie jest zabranie mojej wolności...

  Inne mnie przygnębiają...
 • @Janusz Górzyński 16:35:57
  w tej swojej nienawiści do bliźnich troszkę_sie pan zagalopował_aż_dymi
 • @Janusz Górzyński 14:55:36
  ==Podpisz się z imienia i nazwiska Chamito, a za "barana" masz kolejny proces.==

  No i pogadali sobie jak rzymski-katolik z rzymskim-katolikiem.
 • @night rat 15:51:39
  Biedny night rat!

  Napisałeś: ==Dopóki wiara jest dobrowolna to właśnie autorytarny Kościół jest gwarantem wolności a nie poganie czy inni 'anty'==

  Gwarantem wolności jest Bóg.
  Problemem jest natomiast pojęcie wolności.
  Większość ludzi wolność postrzega jako samowolę, na zasadzie; róbta, co chceta.
  Natomiast prawdziwą wolnością jest uniezależnienie od grzechu, od zła, od głupoty. jestem prawdziwie wolnym człowiekiem dopiero wtedy, gdy nie muszę popełniać grzechów, zła, głupoty.
  A że w wymiarze fałszywej pobożności, którą propaguje i praktykuje korporacja religijna z centralą w Watykanie jest bałwochwalstwo, spirytyzm, okultyzm, symonia, lekceważenia Bożego Słowa, to tym samym wyznawca Watykanu jest automatycznie skazany na brak wolności, gdyż musi programowo grzeszyć.

  Chcesz być wolny; poddaj swoje życie Panu Jezusowi Chrystusowi zgodnie z jego wymogami i podpowiedziami z Bożego Słowa.
 • @radzioron 19:03:59
  ==ps. ziemia - dla ziemniaków.
  Polska - dla Polaków.
  A księżyc - dla księży.==

  Słonie na słoninę.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY