Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
136 postów 489 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

Oświadczenie Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

w związku z powołaniem przez Ryszarda Oparę, założyciela serwisu „Nowy Ekran”, stowarzyszenia „Ruch Społeczny – Porozumienie Narodowe”:

Oświadczenie Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego w związku z powołaniem przez Ryszarda Oparę, założyciela serwisu „Nowy Ekran”, stowarzyszenia „Ruch Społeczny – Porozumienie Narodowe”:

W związku z pytaniami o nasze stanowisko związane z inicjatywą założyciela serwisu „Nowy Ekran” Ryszarda Opary, który 5 stycznia poinformował o powołaniu stowarzyszenia „Ruch Społeczny – Porozumienie Narodowe”, informujemy, że nasze organizacje w żaden sposób nie uczestniczą w tej inicjatywie, oraz że nie ma ona związku z powołanym przez nas Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości.

Zachęcamy wszystkich, którym bliska jest idea narodowa, do samoorganizacji w ramach lokalnych środowisk lub w strukturach naszych organizacji. Poprzez oddolną aktywność i samoorganizację chcemy budować potencjał społeczny, który pozwoli Ruchowi Narodowemu odzyskać należne znaczenie. Aby to stało się możliwe musimy zachować samodzielność, a próby politycznego skanalizowania ożywienia, jakie obserwujemy w kręgach narodowych, traktować będziemy z najwyższą ostrożnością.

Sekretarz Zarządu Głównego
Młodzieży Wszechpolskiej

Jakub Kalus

Sekretarz Obozu Narodowo-Radykalnego
Anna Holocher

 

Zamieszczam bez swojego - na razie - komentarza. Ustosunkuję się wieczorem.

 

PS. Komentarz: http://zagozda.nowyekran.net/post/85498,wobec-dzisiejszego-oswiadczenia-mw-i-onr

 

KOMENTARZE

 • @
  Stworzenie partii narodowej jest potrzebne,a nawet konieczne.Inaczej nic się nie zmieni.Proponuję nazwy:
  PFN Polski Front Narodowy
  PPN Polska Partia Narodowa
 • @lju 12:14:32
  Konieczność stworzenia partii jest żartem?
  Czy zaproponowane nazwy?;)
 • O co chodzi?
  Czy ktos mógłby mi powiedzieć o co w tym bełkocie chodzi, to że
  ruch narodowy jest podzielony to wiem, ale to oświadczenie to
  bełkot!!!
 • (Wikipedia) - Kategoria:Partie polskiego ruchu narodowego
  Partie ze słowem "Naród" - za Wikipedią:

  Narodowa Partia Robotnicza
  Narodowa Partia Robotnicza-Lewica
  Narodowa Partia Robotnicza-Prawica
  Narodowe Odrodzenie Polski
  Narodowe Stronnictwo Pracy
  Narodowe Stronnictwo Robotników
  Narodowo-Chrześcijańskie Zjednoczenie Pracy
  Narodowy Kongres Polski
  Narodowy Związek Robotniczy
  Obrona Narodu Polskiego
  Organizacja Narodu Polskiego – Liga Polska
  Polska Partia Narodowa
  Polska Wspólnota Narodowa
  Polski Front Narodowy
  Przymierze Narodu Polskiego
  Ruch Katolicko-Narodowy
  Ruch Ludowo-Narodowy
  Stronnictwo Chrześcijańsko-Narodowe
  Stronnictwo Narodowe (po 1989)
  Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne (po 1989)
  Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe
  Związek Ludowo-Narodowy

  Widać, że najłatwiej sobie gębę Narodem wycierać, ale niech ktoś wreszcie dla naszego Umęczonego Narodu coś wreszcie zrobi!!!
  ( - Na przykład - powołajcie zespoły złożone z prawników i fachowców różnych dziedzin - dla dokumentowania wszelkich nieprawości i krzywd dokonywanych na naszym Narodzie. Może PO będzie rządziło jeszcze rok, a może dziesięć lat - wszystko jedno - od czegoś trzeba zacząć).
 • Łomatko
  Jedna kanapa ogłosiła, że z inną kanapą nie ma nic wspólnego.
  Ludzieeeeee!!!!!
 • @autor
  Co warto zauważyć: nie napisano nic o braku możliwości współpracy. Skonstatowano, że Stowarzyszenia „Ruch Społeczny - Porozumienie Narodowe” nie działa w ramach Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

  Nie działa, bo jeszcze nie istnieje. Jak powstanie to zaczną się ew. rozmowy.

  Zaznaczono rezerwę: "próby politycznego skanalizowania ożywienia, jakie obserwujemy w kręgach narodowych, traktować będziemy z najwyższą ostrożnością" co należy odczytywać, że istnieje zaniepokojenie inicjatywą Opary, bo nie wiadomo co to za nowy twór i jaki będzie jego stosunek do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

  Myślę, że ten stosunek jest\będzie jednoznacznie pozytywny (np. poprzez wsparcie medialne na NE, o ile MN się o nie zwróci). Piłka jest po stronie MN, bo to oni dzierżą bezapelacyjnie "rząd dusz". Jeśli zaś MN nie zechce współpracować ze Stowarzyszeniem „Ruch Społeczny - Porozumienie Narodowe” to powinniśmy wiedzieć czemu nie chce. Ta informacja należy się wszystkim sympatykom MN ze strony władz MN.
 • ????????????
  "Zachęcamy wszystkich, którym bliska jest idea narodowa, do samoorganizacji w ramach lokalnych środowisk "

  właśnie próba takiej samoorganizacji ma miejsce więc o co kaman?
 • @Piotr Piętak 12:24:11
  Chętnie bym Panu pomógł, ale skoro nie rozumie Pan napisanego prostą polszczyzną tekstu, domyślam się, że polski nie jest Pańskim pierwszym językiem.
  W jakim języku najłatwiej będzie Panu zrozumieć tłumaczenie?
 • @Piotr Piętak 12:24:11
  Chodzi o to kto ma mieć koncesję (od kogo, może od Wielkiego Architekta Ruchów Narodowych) na inicjatywy jednoczeniowe, kto zjednoczy jak najwięcej środowisk.. ten ma szansę na realny start wyborczy. Zatem dlatego p. Opara nie tworzy skromnie kolejnego ruchu, ale usiłuje je zbierać, jednoczyć. Pozornie racjonalne, ale uważam to za błąd jeżeli nie będzie w tym własnego podmiotu na którzy można się oprzeć gdyby inni marudzili, odchodzili, stawiali warunki zbyt zaporowe.

  Jeżeli jednak nie będzie JEDNEGO narodowego komitetu wyborczego, to gówno to będzie warte i oskarżę o dywersję wszystkich za to odpowiedzialnych "kacyków" i ich "ruchy medialno-uliczno-kanapowe".

  Nie ma wojny, jest separacja, dwa odrębne projekty, przecież ruch narodowy miał być różnorodny, fraktalny żeby nie dało się go rozbić jak LPR-u. Co innego podczas wyborów, wtedy musi być całościowe porozumienie, MUSI BYĆ!!!

  I jeszcze jedno, trzeba nam organizacji do której mogą wstępować ludzie masami, milionami, a nie tylko całe gotowe, ale bardzo male zazwyczaj organizacje, kluby.

  Załóżmy więc taki klub na NE, Klub Narodowy na NE. Myślę że jest nas do tego wystarczająco, zwłaszcza że to będzie otwarte podejście do ruchu narodowego, a nie tylko twardo endeckie, czy jeszcze bardziej zradykalizowane, czyli w istocie to klub patriotyczny.

  Uczestnicy powinni działać pod nazwiskami własnymi, sympatycy mogą zachować nicki. Rzecznikiem mógłby być p. Zagozda gdyby zechciał. Inaczej tej klub realnie nie powstanie, ktoś musi zacząć realnie liderować na starcie zanim to ruszy. Jak nie p. Opara, to ktoś inny kto nie zostanie zlekceważony, dlatego nie myślę w ogóle o sobie. Trzeba znać swoje miejsce w 5 szeregu :)
 • @prawi co wiec 13:16:10
  No właśnie "o co kaman". Inna rzecz to szkoda że się nie dogadali.
 • @Skanderbeg 12:37:27
  "PPN istnieje. Szefuje jej Leszek Bubel. A niegdyś istniał też PFN, a tej szefem był janusz Bryczkowski. Świr i aferzysta. Ukradł ileś ton masła chyba (wcześniej byłw SO). Nazwy więc odpadają.
  Bubel też przejął nazwę Stronnictwo Narodowe"
  =======================

  Można jakąś nazwę ustalić, może Bubel coś odda, dywersant jeden, może Narodowa Demokracja, to nieźle brzmi dla młodych, a nazwa ma ładne korzenie historyczne, poza jest uspokajająca, jest wskazaniem że narodowcy będą dążyć do uzdrowienia demokracji, do stworzenia prawdziwej, dojrzałej demokracji.

  Partia narodowa jest potrzebna jako swego rodzaju integrator, think tank myśli narodowej, gabinet cieni. Nie powinna być lansowana jako alternatywa wyborcza wobec PiS, taką rolę powinien przejąć obywatelski komitet wyborczy zjednoczonego ruchu narodowego z ową partią także w składzie.

  Chętnie się zapiszę do takiej partii narodowej, chętnie wstąpię też do ruchu narodowego w formie stowarzyszenia, czy nieformalnego klubu na NE jaki zresztą lansuję.
 • @Marek Kajdas 13:59:46
  Dobrze że Opara nie użył w nazwie: "Ruch Narodowy" lecz "Porozumienie Narodowe” (to szersza formuła), bo to by była uzurpacja w stosunku do marki "RN" przypisanej do organizatorów MN.
 • @autor
  Jak pan podaje oświadczenia to i źródło trzeba podać.

  Skąd ma pa to oświadczenie? Bo jakoś nigdzie indziej go nie ma tylko na NE
 • autorze
  Blogerski pomysł nie był kontrą ale sieciowym dopełnieniem
 • @Skanderbeg 14:31:56
  Ruch Narodowy to świetna nazwa, ale nie byłoby dobrze gdyby nią zawładnęła kanapowa partia, czy jedna z organizacji, to szyld idealny na wybory, na zjednoczenie narodowców. Endecja zawsze ciągnęła do jednoczenia wszystkich Polaków, w tym wyciągała rękę do chłopstwa, czyli tworzyła ruch-związek ludowo-narodowy, ale obecnie ruch ludowy jest łączony z Pawlakiem, to spalone określenie.

  Może Związek Obywatelsko-Narodowy? ZON :) Wpadający w ucho i oko akronim skrótu nazwy. Obywatel to otwartość na Polaków nie tylko o endeckich poglądach. To konieczne, inaczej nie wyjdziemy z kilku procent poparcia.

  Kwestia katolicka, chrześcijańska jest też otwarta. Szkoda że spalono to w ZCHN. Może zatem należy tworzyć ruch katolicki bez afiszowania tego, ogłaszania w nazwie. Niech dzieło mówi za siebie, a nie słowa puste, szyld na pokaz.
 • @Prezydent RzBiK 14:15:25
  "Dobrze że Opara nie użył w nazwie: "Ruch Narodowy" lecz "Porozumienie Narodowe” (to szersza formuła), bo to by była uzurpacja w stosunku do marki "RN" przypisanej do organizatorów MN."
  =======================

  Istotnie mądry ruch i dlatego narodowcy z MW, ONR są zaciekawieni, ale nie ma póki co wrogości, konfliktu. Bardzo dobrze. To musi zostać w końcu całościowo zjednoczone, nie palić do tego żadnych mostów.
 • @Prezydent RzBiK 14:15:25
  Hej. Jak to. Chyba przesadzasz, nieco. Ruch to Ruch. Ani Młodzież Wszechpolska, ani Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, czy też ONR uzurpuje sobie prawa do marki Ruch Narodowy.
  RN, to organizacje Narodowe.
 • @Prezydent RzBiK 14:03:16
  Kto z kim, o co, o czym się dogadali ?.
  A czy w ogóle gadali, ze się nie dogadali ?.

  cóż za iluzja ?.
 • @night rat 17:24:47
  ???. redakcja nic nie wie. Łażący napisał - "Blogerski pomysł nie był kontrą ale sieciowym dopełnieniem" - oświadczenie powinno być zamieszczone, a ja go nie znalazłem. czekamy na źródło.
 • @Piotr Piętak 12:24:11
  "Czy ktos mógłby mi powiedzieć o co w tym bełkocie chodzi, to że
  ruch narodowy jest podzielony to wiem, ale to oświadczenie to
  bełkot!!!"

  ---> Już biegnę ...:
  Pan, panie Piętak nie rozumie słów, których sam pan używa! Oświadczenie napisane czysto po polsku jest li tylko czyimś oświadczeniem, informującym sucho o zajęciu określonego stanowiska wobec jakichś faktów. Tu nie ma miejsca na żaden bełkot ... czego nie da się powiedzieć o pańskich wypowiedziach, zarówno tu na NE, jak i w mediach.
 • Proponuję spotkac się podczas najbliższych obchodów Powstania Styczniowego...
  ...napić się herbaty, pogadać. Ja mam taki projekt, który warto koniecznie omówić i przygotować sie do politycznej gry;
  Zbliża się ważny medialnie moment jakim jest 10-ty kwietnia 2013. Siły WASP-owskie mają powołać nową telewizję judeo-prawicową dla Polaków, żeby lepiej kołować gojów. Należy wtedy pojawić się przed pałacem prezydenckim i powiedzieć swoje. Na pierwszy plan wysuwa się wtedy sprawa proroctwa Kurzeji, która jest skuteczną blokadą i ostatecznym zdemaskowaniem fałszywego kultu Lecha Kaczyńskiego. Ja to widzę tak: WASP-wcy przygotowują wielką pompę i moralnie zmuszają naiwniaków do wystąpień anty-platformerskich pod szyldem Kaczyńskiego. Wśród ludzi my rozdajemy ludziom statuetki wyrzeźbione przez Bartłomieja Kurzeję, człowieka który przepowiedział, że Kaczyński zostanie zabity za zdradę narodu. Lud prosty, szczerze i naiwnie Kaczyńskiego kochający statuetki skwapliwie bierze i niesie masonom, aby okazać swą miłość szczerą. Masoni zaczynają figurki z dłoni polskich wyrywać i lżyć narodowców, co ludowi się nie podoba. Następuje wielki zgrzyt emocjonalny i ludziom opadają łuski z oczu, odwracają się od oszustów masońskich i fałszywego kultu. Wchodzimy my, ze swoimi kamerami, filmujemy masonów, demaskujac ich. Wszystko idzie przez internet "na żywo, bez cenzury". Następuje koniec PiS-u i początek wielkiej formacji narodowej. Kilku posłów PS, PSL, PiS i niezrzeszonych przechodzi do nas, daje nam biura, forsę i sekretarki - na wyłączny wielokrotny użytek narodowców. Wygrywamy wybory, obalamy Tuska, Palikot nie wchodzi, młodzież, moherowe berety i chłopstwo z nami. Oligarchia kulczykowska dyskretnie wsuwa nam kasę, nie biorąc pokwitowania. Full wypas!
  Premier nowego rządu podczas expose ma na mównicy statuetkę Lecha Kaczyńskiego i napomyka o tym jaki koniec czeka tych, którzy zdradzają Polskę. Rządzimy dwie kadencje, Polska się bogaci, w roku 2020-tym przekazujemy władzę kontrolowanej przez nas opozycji...
  :)
 • Może to będzie premier Ryszard Opara?
  Czy jest ktoś przeciw? Nie widzę!
  Ja skromnie proponuję swoją osobę jedynie na doradcę ministra zdrowia do wprowadzenia stałego monitoringu w placówkach medycznych. Na premiera się nie pchając. No, chyba że będę musiał...
 • @Andrzej Słonawski 17:25:18
  Co ty wiesz o zabijaniu :)
 • @Andrzej Słonawski 17:15:39
  Nieco.
 • @Marek Kajdas 16:54:52
  Związek Integracji Obywatelsko-Narodowej (ZION) xD
 • @lju 12:14:01
  Bo R. Opara nie stara się nic robić! Tylko pisze i za każdym razem coś innego!
 • @lju 12:35:17
  lju Ty chyba jeszcze nie zrozumiałeś, że to był "KANCIATY STÓŁ"
  Przeczytaj mój dzisiejszy blog, choć w tytule jest Gdańska Encyklopedia!
  Pozdrawiam!
 • A na co my czekamy. Czy ktoś ma monopol na idee narodowe?
  Szanowni Państwo,

  Zapewne ludzie zainteresowani ideami narodowymi, oczekują również mojego stanowiska.

  Dla mnie osobiście, oświadczenie MW i ONR jest niezrozumiałe i to z kilku powodów. Nie rozumiem:

  1. Dlaczego wydano je właśnie teraz, kiedy finalizujemy kwestie rejestracji Stowarzyszenia Zwykłego - Ruch Społeczny Porozumienie Narodowe?

  2. Dlaczego nie zostało podpisane przez Panów Winnickiego i Holochera?

  3. A może komuś zależy aby nasze proponowane Stowarzyszenie RS-PN w ogóle nie powstało?

  4. Na co my czekamy - na Godota - czy utratę niepodległości.

  Najlepiej, najłatwiej krytykować i zajmować negatywne stanowisko albo po prostu nie rozmawiać.

  Z Narodowym pozdrowieniem

  Ryszard Opara
 • MW i ONR majaą rację. Chcecie działać to działajcie w swoim najbliższym
  terenie, a nie tylko przed komputerem.
  Dodatkowo skanalizowanie wszelkich ruchów jest najłatwiejszą metodą na ich neutralizacje - postawią jakiegoś Bolka na czele - wodza i będzie powtórka.
  Rozwiązaniem jest referendalna demokracja - wtedy Naród faktycznie ma władzę.
  Partiokracja jest narzędziem do łatwego rządzenia milionowym krajem przez garstkę agentów.
 • ......
  No nie wiem. Każdy może sobie to dowolnie tłumaczyć jednak jak odebrałem to po prostu jako informacja, że to co chce stworzyć Nowy Ekran nie jest połączone z Stowarzyszeniem MN.
  W końcu na końcu czytamy, iż MW wraz z ONR zachęcają ludzi do samoorganizowania się w swoich lub ich strukturach.

  Ja tutaj widzę jakąś pańską nadgorliwość, ale niech każdy to sam oceni. Bo jakie niby pan chce merytoryczne uzasadnienie tego, że inicjatywa pana Opary nie jest powiązana z MW i ONR a jego własna?
 • @Ryszard Opara 19:37:38
  Ponieważ w przeciwieństwie do Pana Opary wydaje mi się że rozumiem stanowisko MW i ONR dlatego przedstawię moje odpowiedzi na te pytania:
  1 - Dlaczego teraz ? To samo pytanie można by zadać zarówno przed jak i po rejestracji Stowarzyszenia Zwykłego - Ruch Społeczny Porozumienie Narodowe.
  2. Dlaczego nie zostało podpisane przez Panów Winnickiego i Holochera?
  Może dlatego, że do tego oświadczenia przykładają mniejszą wagę od Pana Opary.
  3. A może zwyczajnie zamiast szukać teorii spiskowej przeciwko Panu należało by wprost przyjąć to co jest napisane w oświadczeniu -- zachęta do tworzenia własnych oddolnych inicjatyw.
  4. Utrata niepodległości już dawno się dokonała. Teraz trzeba odbudowywać więzi narodowe na najniższym poziomie, bo do tego trudniej się przyczepić i przechwycić agentom różnej maści - jest ich za mało.
  Krytyka jest potrzebna tak samo jak działanie.
  Pan uważa, że oni powinni porzucić swoje działania i iść pod Pana sztandarem i traktuje Pan to jako negatywne stanowisko.
  To jest dla mnie nie zrozumiałe.
 • @oleg 15:51:53
  Bardzo prosto, konkretnie i ładnie to ująłeś.
 • Czyli trzeba zakładać grupki MW i ONRu w terenie, a potem, albo przedtem
  zgłaszać kierownictwu.
 • @Ryszard Opara 19:37:38
  //1. Dlaczego wydano je właśnie teraz, kiedy finalizujemy kwestie rejestracji Stowarzyszenia Zwykłego - Ruch Społeczny Porozumienie Narodowe?

  2. Dlaczego nie zostało podpisane przez Panów Winnickiego i Holochera? //


  Oni jasno się wyrazili;

  ''Zachęcamy wszystkich, którym bliska jest idea narodowa, do samoorganizacji w ramach lokalnych środowisk lub w strukturach naszych organizacji. Poprzez oddolną aktywność i samoorganizację chcemy budować potencjał społeczny, który pozwoli Ruchowi Narodowemu odzyskać należne znaczenie. Aby to stało się możliwe musimy zachować samodzielność, a próby politycznego skanalizowania ożywienia, jakie obserwujemy w kręgach narodowych, traktować będziemy z najwyższą ostrożnością.''

  To ma być ruch narodu, który nie będzie przez nikogo skanalizowany, również przez Marsz. Marsz pełni tylko rolę biura informacyjno-archiwistycznego. Chodzi o najszerszą suwerenność narodu w interesie wszystkich. Nikt nie ma tu władzy, tylko samoorganizujący się naród.
  Nikt nikomu nie rozkazuje, nikogo nie wykorzystuje, nie oszukuje dla własnych celów, czy interesów.
 • @NUS 20:23:24
  Dokładnie.
 • @NUS 21:26:36
  Po prostu ludziom trudno jest zrozumieć, że nie będzie partii w kształcie piramidy, w której czubek nie ma już przełożenia na doły, bo jak tylko weźmie władzę, odrywa się od narodu i załatwia własne interesy, przede wszystkim zapuszczając węża do kieszeni podatnika, trwoniąc potem wspólne pieniądze i narzucając z góry idiotyczne prawa.

  Winnicki z Holocherem proponują słusznie ruch oddolny, gdzie ludzie w terenie są wyrazicielami interesów wszystkich ludzi w swojej okolicy.

  Z tego dopiero zrodzi się elita, której powierzymy dobro państwa, którego będzie bardzo niewiele-tylko to co konieczne. Władza państwa będzie minimalna. Wojsko będzie znów służyć bezpieczeństwu, lekarze będą leczyć pacjentów, nie przewalać wielką kasę po giełdach i przetargach. Nie będzie przywilejów dla nikogo. Praca i talenty będą decydować o sukcesie. Banki będą bezpiecznie i tanio przechowywać nasze oszczędności i nie kręcić pustym pieniądzem.
 • Jednym słowem działalność lokalna, nie globalna.
  Globalnie zbieramy się tylko na Marszu, by uczcić Boga, Polskę jako nasz dom, i nas samych, którzy go budujemy.
 • @Piotr Piętak 12:24:11
  //Czy ktos mógłby mi powiedzieć o co w tym bełkocie chodzi, to że
  ruch narodowy jest podzielony to wiem, ale to oświadczenie to
  bełkot!!!//

  Myśli Pan po staremu, partyjnie.

  Oni jasno napisali, ruch narodowy to rzeka stworzona z małych, samostanowiących o sobie strumyków. Jak Marsz.
  Nawet zydzi mogą pójść z nami. I murzyni, piekarze, różne organizacje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY