Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 488 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

Tego o Gmyzie nie wiedziałem... Ciąg dalszy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczorajsza notatka o tym, że Cezary Gmyz jest aktywnym lutrzykiem, przysporzyła mi sporo wrogów. Ale to nie wszystko! Na czym polegają jego układy z Niemcami?

Wczorajsza notatka o tym, że Cezary Gmyz jest aktywnym lutrzykiem, przysporzyła mi sporo wrogów, o czym najlepiej świadczy rozdęta skrzynka pocztowa i parę głuchych telefonów. Cóż, taki rozwój wypadków był łatwy do przewidzenia. Zaskoczyło mnie natomiast to, że wielu z nas NIE CHCE NIC WIEDZIEĆ O TYCH, KTÓRZY SĄ SZAFARZAMI DOCIERAJĄCYCH DO NAS INFORMACJI, czyli o dziennikarzach. Jednym się ufa, innym nie. Ot tak, po prostu.

Dziś jeszcze raz o Gmyzie z Wikipedii. Tym razem ciekawostka, że ten nowy narodowy bohater  "jest wiceprezesem fundacji Medientandem, zajmującej się polsko-niemiecką współpracą dziennikarską". Co prawda informacja to nie do końca ścisła, bo fundacja jest w stanie likwidacji, ale jej ścisła współpraca (finansowanie) z Fundacją Adenauera chluby nie przynosi ("Człowiek jest dla nas źródłem sprawiedliwości społecznej, liberalnej demokracji i zrównoważonego rozwoju"). Gdyby Gmyz szefował fundacji polsko-rosyjskiej, już zostałby odsądzony od czci i wiary przez elektorat Prawa i Sprawiedliwości. A że niemieckiej? Wszak sąsiedzi zza Odry dobrze nam życzą.  Dopiero pół Polski wykupili.

Ktoś nas na tę wiedzę znieczula? Dziennikarze? Którzy?

Dociekliwym polecam stronę ambasady niemieckiej w Warszawie: http://www.warschau.diplo.de/Vertretung/warschau/pl/07/DAAD__Alumni.html

KOMENTARZE

 • Marszałek...
  ...też był protestantem, a nikt lepszy w Polsce nie rządził na przestrzeni ostatnich +300 lat.

  I co to jest ta "Błękitna Polska"? Brzmi jak klub dla gejów...
 • @ autor
  Luteranin ?
  Słowa "lutrzyk" nie znam. Miało być obraźliwie?
 • @Muni 21:40:27
  ...// Ruch Błękitna Polska rozpoczął działalność. Błękitna Polska chce walczyć z obrażaniem uczuć religijnych. Błękitna Polska chce zostać partią ...

  (tyle znalazlem w googlach) jak widać już działają. No może nie w tę stronę.....
 • Jerzy Robert Nowak i Stanisław Krajski o Cezarym Gmyzie
  http://www.raciborz.com.pl/rac/gfx/artykuly/mini/m/2009/10/20/nowak_ikona.jpg

  Prof. Jerzy Robert Nowak – 3 sierpnia 2007 roku

  ,,Jak widać, jątrzyciele z "Wprost" bezustannie wyrażali nadzieję na rozłam w Kościele katolickim w Polsce, perfidnie próbując przeciwstawiać Radio Maryja reszcie Kościoła. 1 lutego 2004 r. o. Rydzyk został poddany przez Cezarego Gmyza kolejnemu nader gwałtownemu atakowi na łamach "Wprost" - za rzekome sączenie "antysemityzmu".

  Warto przypomnieć, że Gmyz był w 1994 r. współautorem zamieszczonego w "Życiu Warszawy" bezkrytycznego wywiadu z antypolskim i antykatolickim rabinem A. Weissem. Wywiadu, który został bardzo stanowczo oprotestowany w skierowanym do redakcji "Życia Warszawy" liście ks. prof. Waldemara Chrostowskiego”

  http://stary.naszdziennik.pl/index.php?dat=20070803&typ=my&id=my21.txt

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Niemieckie lobby? – 2 sierpnia 2007 roku

  Stanisław Krajski

  http://www.sursumcorda.com.pl/images/small_krajski.jpg

  ,,Od lat karierę, między innymi szkalując Radio Maryja, robi Cezary Gmyz, który utrzymywał swoje związki z lobby niemieckim, będąc wiceprezesem Fundacji Medientandem, wspieranej finansowo przez jedną z fundacji niemieckich, zajmującej się "polsko-niemiecką współpracą dziennikarską".

  31 lipca br. "Rzeczpospolita" zamieściła obszerny materiał, w którym Gmyz domaga się usunięcia osób w mundurach hitlerowskich ze wszystkich inscenizacji wydarzeń historycznych przedstawianych z okazji rocznic Powstania Warszawskiego, wybuchu II wojny światowej itp. Gmyz przy okazji protestuje też przeciwko odtwarzaniu "brutalnych scen" - np. egzekucji wykonywanych przez Niemców na Polakach (bo to zbyt brutalne i może zaszkodzić), stara się udowodnić, że pojawianie się osób w hitlerowskich mundurach jest szkodliwe, niewskazane, niezdrowe, obraża uczucia różnych ludzi oraz jest niezgodne z obowiązującym prawem - prowadzi do promocji hitleryzmu.

  Gmyz sugeruje, że gdy młodzi ludzie obejrzą widowisko, w którym wystąpi człowiek w hitlerowskim mundurze, to "mogą popaść w fascynację nazizmem".

  Czy Gmyz tak bardzo dba o nasze zdrowie i zabezpieczenie polskiej młodzieży przed ideami hitleryzmu, czy raczej o interesy niemieckie?

  Niemcy woleliby z oczywistych względów, żebyśmy nie pamiętali o hitlerowskich mundurach. Gdy ta pamięć będzie słabsza, łatwiej im będzie dopominać się o zwrot ziemi i wypłatę odszkodowań dla "wypędzonych".

  http://stary.naszdziennik.pl/index.php?dat=20070802&typ=dd&id=dd12.txt
 • Kundlizm
  Wyjatkowy kundlizm, nawet jak na poziom NE. Jest na okreslenie tego typu ludzi ,jak autor tych rzygowin,piekne slowo: s........n!
 • @
  "Ktoś nas na tę wiedzę znieczula? Dziennikarze? Którzy?"
  Znieczulają Polaków nie tylko na wiedzę o "przyjaciołach " zza Odry, ale i tych zza Wielkiej Wody i tych z Ziemi Świętej. Takie są prawa wojny,zwłaszcza wojny informacyjno-ideologicznej(krew się nie leje strumieniami, domów nie burzą, mówią że nam pomagają...pozbyć się ciężaru zarządzania majątkiem narodowym, cobyśmy mieli lżej w życiu i żyło się lepiej-wszystkim; to gdzie ta wojna krzyczy jeden leming przez drugiego!)
 • CZY TE INFORMACJE TO NIBY DOWOD ZE GMYZ KLAMAL W SPRAWIE TROTYLU?
  Albo czy sa one dowodem na to, ze Hajderowicz slusznie wyrzucil Gmyza z Rzopy?

  W jaki sposob bylyby tym dowodem?

  A dlaczego podaje je pan akurat teraz, kiedy antypisowski element wsciekle zaprzecza, ze to, co Gmyz napisal w swoim tekscie o trotylu na tupolewie, jest zgodne z prawda?

  Oraz dlaczego podaje pan je akurat teraz, kiedy Gmyz jest w wielkich tarapatach? Gdzie panskie milosierdzie katolickie?

  RE: Gdyby Gmyz szefował fundacji polsko-rosyjskiej, już zostałby odsądzony od czci i wiary przez elektorat Prawa i Sprawiedliwości.

  --- Skad pan wie, ze tak by bylo?

  RE: A że niemieckiej? Wszak sąsiedzi zza Odry dobrze nam życzą. Dopiero pół Polski wykupili.

  --- Wiec twierdzi pan, ze Niemcy dobrze nam zycza, bo dopiero pol Polski wykupili? Jesli nie, to kto konkretnie tak rzekomo twierdzi? Czy ktos z PiS-u? Jesli tak, niech pan poda jego nazwisko. Potrafi pan?

  Panie Zagozda, czy twierdzi pan ze PiS jest pro-niemiecki? Jakies dowody w tej sprawie?

  Czy jest pan wrogiem PiS-u?

  Zarazem, czy jest pan antyniemiecki i pro-moskiewski? Dlaczego by pan lubil Moskwe i nie lubil Niemcow? Czy oba panstwa nie sa rownie grozne dla Polski?

  RE: Ktoś nas na tę wiedzę znieczula?

  --- Jaka konkretnie to wiedza, i w jaki konkretnie sposob sie na nia znieczula?

  RE:Dziennikarze? Którzy?

  --- W jaki sposob dziennikarze by znieczulali na rzeczona wiedze?
 • A co z Polską?
  Na początek Pana wypowiedż:
  "Jesteśmy tutaj też dla siebie, żeby spojrzeć sobie prosto w oczy i powiedzieć, że oto naszedł czas, żeby podjąć kolejną próbę ratowania naszej ojczyzny"
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/powstal-katolicki-ruch-spoleczny-blekitna-polska,1,5118092,wiadomosc.html

  Ponieważ wczoraj dyskutowałam z Panem i zostałam teraz nazwana "wrogiem", oświadczam, że dla mnie Pan nim nie jest, lecz osobą z którą dyskutuję.

  Natomiast zastanawiam się po co to wszystko. Pan Gmyz swoim artykułem dotarł do wielu ludzi, uzmysłowiając im, że nie jest tylko jedna prawda zawarta w raporcie MAK i p. Millera. Gdyby taki artykuł ukazał się w Gazecie Polskiej, przeszedłby bez echa, jak trafnie zauważył ŁŁ. Ten artykuł jest już dyskredytowany.

  Tutaj wkleję część mojego wpisu w komentarzu do notki pana Szymowskiego, bowiem to odnosi się również do Pana.

  Tutaj nie chodzi o pana Gmyza, ale o wolność prasy i jedność dziennikarzy. A w tle o wolność w Internecie. Pan Gmyz stał się niejako symbolem zwolnionych dziennikarzy. Mleko się wylało i są obserwowane reakcje na to wylanie. Jeśli będą sprzeciwy, to za niedługi okres się je wykorzysta. Dlatego tak ważne jest, abyśmy zapomnieli o sobie, a mieli na uwadze wyższe dobro.

  Na blogu Rebeliantki zobaczyłam informację, że podpisano jakiś państwowy dokument dotyczący mowy nienawiści w Internecie. Zaczyna się, tak pomyślałam.

  Uważam, że teraz powinniśmy być solidarni. Bo nadszedł czas próby. Jeśli nas coś boli, to na ten czas dajmy sobie spokój. Są teraz ważniejsze sprawy dla wszystkich.

  Czy pan tego nie widzi? pzdr
 • Co to jest "lutrzyk"?
  w Wiki nie ma
 • ...nasza prawda...wolna,sama sie...unosi
  drogi panie...wlascicielu naszegokrajuuu
  o czym pan chcial...napisac
  hmm...a gdzie pan byl tyle lat...i ponownie mialczy pan o ...pisie...
  zapytalem pana kiedys...o palakow.....
  a pan ..gluchy i mowi sam do siebie....
  nasza polska jest ...wszedzie tez za ,,,,,,,miedza zachodnia,
  nie wspomne o naszych.....czekajacych...na wschodzie...
  kiedy da im pan wkoncu..wolny wjazd do...kraju,
  ludzie tu komentuja a pan ...w krzakach
  obiecal pan kiedys 300 wejsciowek...po cichaczu...a bylo tylko
  .....pare osob...na tej blekitnej...polanie slabosci i wolnosci
  tylko dla wtajemniczonych....moze zrobil by pan w koncu .....
  spotkanie dla.....30.000 tys....katolikow..prosze przemyslec.pozdr
 • @leoparda 23:06:36
  witam ,tez tak mysle
  mamy tyle do zrobienia
  a ten sie...glupotami zajmuje...kto kogo i za co
  od 1938 roku mamy .....z prawda na pienku
  wezmy sie ...do roboty wkoncu...pozdr.
 • To jednak istotnie obniża wiarygodność Gmyza, pisał latami bzdury o Radio Maryja
  Kontakty z Niemcami tego typu są rzeczą haniebną, są zdradą!

  Niemcy gdy się zastanowić mogą kreować napięcia na linii Rosja-Polska, a nawet idąc takim tropem mieli motywy do realizacji Zamachu Smoleńskiego. O ile Rosja chciała wypadku, to Niemcom mogłoby zależeć na demonstracyjnym wybuchu. Teraz trzymają i Rosję i ekipę PO za jajka.

  Informatorzy Gmyza z niemieckich służb, akcja niemieckiego wywiadu?

  Tak czy siak chodzi też o coś innego, o wolność słowa. Nie można pozwalać na takie ręczne sterowanie mediami, bo coś się komuś nie spodobało. Dlatego nie wierząc nawet Gmyzowi tak do końca... musimy ich bronić. Tak trzeba. Kolejnym razem mogą przykrywać już wszystko.
 • @Janusz Korwin-Mikke 00:01:25
  re: "Co to jest "lutrzyk"? w Wiki nie ma"

  To może tak:

  luteranin+łotr = lutrzyk
 • @Marek Kajdas 00:50:38
  re: "Informatorzy Gmyza z niemieckich służb, akcja niemieckiego wywiadu?"

  Oczywiście! I dlatego nie mógł podać źródła,
  Szczęść Boże
 • @Marek Kajdas 00:50:38
  RE: Kontakty z Niemcami tego typu są rzeczą haniebną, są zdradą!

  --- Ktore kontakty z Niemcami masz na mysli? Czy jego kontakty z niemieckimi dziennikarzami w tym towarzystwie polskich i niemieckich pismakow? A co on tam takiego haniebnego i zdradzieckiego niby zrobil? Podaj odnosne fakty, udowodnij.

  RE: Dlatego nie wierząc nawet Gmyzowi tak do końca... musimy ich bronić.

  --- Znaczy, ze masz na mysli, ze trzeba Gmyza i innych pismakow bronic w imie wolnosci wypowiedzi? Jesli tak, to masz stuprocentowa racje.W ogole, to trzeba bronic wolnosci wypowiedzi absolutnie kazdego Polaka, nawet tego najglupszego i najpodlejszego, nawet najgorszego naszego wroga.

  Co do obsmarowywania przez Gmyza Radia Maryja i innych jego domniemanych podlych tekstow, jesli naprawde byly, nie powinno sie twierdzic ze ich nie bylo, i mu ich zapomniec.

  Ale obecnie nalezy go bronic do upadlego. Tym bardziej, ze tekst za ktory wylecial nie jest podly, tylko porzadny.
 • @panMarek 01:04:29
  RE: luteranin+łotr = lutrzyk

  --- Mozesz tak sobie twierdzic, ale bierz pod uwage, ze luteranin moze na to odpowiedziec np.: "Katolik+lotr = katolotr."

  Milo by ci bylo (zakladam, ze jestes katolikiem)?
 • @panMarek 01:06:03
  RE: Oczywiście! I dlatego nie mógł podać źródła,

  --- Dlaczego niby nie mogl podac zrodla? Wyjasnij, i udowodnij, ze "dlatego" (cokolwiek to "to" jest). Potrafisz?

  RE: Szczęść Boże

  --- Hm, czy nie byloby stosowniejsze dla ciebie uzywanie wyrazenia "Szczesc Diable"?

  Uwazaj, bo Bog karze tych, ktorzy uzywaja imienia Jego w sposob nikczemny.
 • Może...
  Można by na przykład rozważyć takie mniej więcej stanowisko.

  Kara dla Cezarego Gmyza i innych dziennikarzy była zbyt wysoka. Nie powinien być zwolniony.

  Pamiętajmy także o tym, że Cezary Gmyz głosił w przeszłości różne poglądy w różnych sprawach. Są takie poglądy z którymi się można z nim zgodzić, są także takie w których zajmujemy stanowisko odmienne.
 • Nie ma się co martwić na wyrost tym p. Gmyzem
  Nie przejmujcie się tak tym p. Gmyzem, to zostanie załatwione...
  ...inny szyld, nowy oficer prowadzacy i lecimy dalej...
 • AUTOR
  Pomimo tego, że wychowałem się w rodzinie katolickiej to akurat zarzut o luteranizm czy inne tłumaczenie doktryny chrześcijańskiej nie stanowi problemu. Najbardziej wkurwiaja mnie katolicy... Tak strasznie nienawidzę przez nich jakiejkolwiek religii że szok. A już księży to wybitnie.
 • Św. Franciszek Salezy
  Byłbym ostrożny z zarzutami o nienawiść *. Był kiedyś taki człowiek – Franciszek Salezy. Kościół oficjalnie zaliczył go do grona Świętych.

  możemy http://www.ampolska.co/Artykuly/Swieci-i-blogoslawieni/art-343-Lagodny-biskup-Franciszek-Salezy.htm

  możemy przeczytać m.in:

  ,,Ujmująca uprzejmość i takt oraz wyjątkowy umiar i łagodność cechowały Franciszka Salezego, który w kontaktach między ludźmi wyznawał zasadę: Więcej much się złapie na kroplę miodu aniżeli na całą beczkę octu.

  Podejmował też polemikę z najwybitniejszymi teologami kalwińskimi z Genewy. Bardzo dużo pisał, a swoje małe teologiczne traktaty broniące integralności wiary katolickiej umieszczał na bramach domów i płotach. To właśnie dlatego w XX wieku ogłoszono go patronem pisarzy i dziennikarzy katolickich”

  Myślę, że np. św. Franciszek Salezy chciał powrotu kalwinów do Kościoła Katolickiego z miłości do nich, nie z nienawiści.

  http://glosojcapio.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=79&Itemid=75
 • @JurekE6 22:19:48
  Dziękuję za przytoczenie tych materiałów.
 • @cyborg59 21:48:46
  "Lutrzyk" to słowo zapożyczone ze starej polszczyzny.
 • @35stan 22:21:49
  Nic dodać, nic ująć.
 • @leoparda 23:06:36
  1. Gwoli ścisłości: to nie ja nazwałem Panią "wrogiem".

  2. Nie ma mediów niezależnych. Musimy to w końcu zrozumieć. 75% wszystkich mediów w Polsce należy do Niemców. Na Śląsku te proporcje są jeszcze bardziej niepokojące. Należą do nich już nie tylko media ogólnopolskie, ale i lokalne. Tu nie chodzi przecież o ekonomię, bo większość mediów przynosi straty i jest dotowanych przez właścicieli. Na naszych oczach toczy się wojna informacyjna. My jesteśmy jej celem.

  3. Skoro z Gmyza taki dobry Polak-dziennikarz, to dlaczego nie ujawnia prawdy o nowej germanizacji, o totalnej biedzie, o zawłaszczeniu majątku narodowego, itd.

  4. Już raz byliśmy "solidarni". Ograli nas bez większego wysiłku. Dziś znów mamy poddać się magii słowa?
 • @Janusz Korwin-Mikke 00:01:25
  Powtórzę własny wcześniejszy komentarz: "Lutrzyk" to słowo zapożyczone ze starej polszczyzny.
 • @Marek Kajdas 00:50:38
  Nie istnieje coś takiego jak niczym nie ograniczona wolność mediów. Ograniczenia są i będą, choćby ze strony właściciela, redaktora naczelnego, itp. Zawsze w grę wchodzą czyjeś interesy w skali mikro lub makro. Na dziś największym problemem jest to, że 75% mediów w Polsce należy do Niemców, a reszta - w większości - do innego kapitału. Ostatnio powstała w Niemczech wrzawa, że jeden z ogólnoniemieckich dzienników chciał przejąć kapitał brytyjski.
 • RATUJCIE MIKKE-GO, KTÓRY TAK JAK "BUL" BEZ WIKIPEDII TONIE :)))))
  .
  Janusz Korwin-Mikke:

  "Co to jest "lutrzyk"?
  w Wiki nie ma"
  =================================================

  RATUJCIE MIKKE-GO, KTÓRY TAK JAK "BUL" (jak piesek co wypadł

  z sań :))) BEZ WIKIPEDII TONIE :)))))  PS
  A swoją droga "Mikke" to też jest chyba niemieckie nazwisko ??:))

  takie jak "Gmyz" - być może stąd to gwałtowne zainteresowanie

  Mikkego (luteranin ?) słowek "lutrzyk" ??:))))

  które jak to ktoś próbował wyjasnić, prawdopodobnie jest staropolskim

  "słowem-hybrydą" słów "luter" i "łotrzyk".
 • PRAWDA JEST PRAWDĄ BEZ WZGLĘDU NA CZYSTOŚĆ ŹRÓDŁA !!:))))))
  .
  Krzysztof Zagozda:
  "........Dziś jeszcze raz o Gmyzie z Wikipedii. Tym razem ciekawostka, że
  ten nowy narodowy bohater "jest wiceprezesem fundacji Medientandem,
  zajmującej się polsko-niemiecką współpracą dziennikarską". Co prawda
  informacja to nie do końca ścisła, bo fundacja jest w stanie likwidacji, ale
  jej ścisła współpraca (finansowanie) z Fundacją Adenauera chluby nie przynosi........"
  ==================================================

  Uwaga jest słuszna ! - Pozostaje mieć nadzieję, że Gmyz nie zostanie

  jednak "nowym bohaterem narodowym", a jedynie człowiekiem, który

  z tylko jemu znanych powodów ogłosił Polakom PRAWDĘ !!!  PS
  W końcu to też ludobójcy, hitlerowscy Niemcy ogłosili światu

  rosyjskie ludobójstwo w Katyniu !!!!! - niezaleznie od tego jakie mieli

  motywacje ci zapiekli wrogowie Narodu Polskiego - to jednak

  wtedy dzięki tym łotrom świat poznał PRAWDĘ !!!!!
 • @Zbigniew-Grzymski 14:29:50
  Pełna zgoda z dwiema uwagami:

  1. Prawdę o Katyniu bez najmniejszego problemu można przelicytować ogromem niemieckich kłamstw przygotowanych zarówno w okresie przygotowań do wojny, jak i w jej trakcie. Prawda i kłamstwo były (są?) tylko równorzędnymi instrumentami kreacji polityki i realizacji własnego interesu.

  2. My, Polacy, zbyt dużą wagę przykładamy do tego, by "świat dowiedział się prawdy".

  Pozdrawiam
 • Do autora - dobrze, że Pan to napisał, niech Polacy zaczną myśleć.
  Pogrzebałam trochę na temat Gmyza. Mam kupę artykułów do napisania. Pan zaczął temat, niech go Pan rozwinie, bo warto. Prawda zwycięży, mimo zaciemniania faktów i podawania półprawd:

  Oto kilka ciekawostek o Gmyzie

  Cezary Gmyz to formalnie wyznawca jednej z niewielkich w Polsce sekt stowarzyszonych z katolicyzmem, wyznawca sekty o nazwie Kościół ewangelicko-augsburski czyli luteranin tak jak Jerzy Buzek, znany z wydymania Narodu Polskiego ustawą o funduszach emerytalnych, która wyprowadza pieniądze z ZUS, aby bogaci aktywiści z sekty Opus Dei mogli sobie grać kaską z OFE na giełdach. Jest to tajemnicą poliszynela, że wszystkimi OFE trzęsie nazistowska sekta Opus Dei, która z OFE uczyniła sobie łatwy żer, żerując na biedzie emerytów i rencistów w Polsce. Cezary Gmyz jest członkiem Synodu Kościoła ewangelicko-augsburskiego diecezji warszawskiej i formalnie udziela się w strukturach rady ekumenicznej wiążącej z Kościołem katolickim kilka odstępczych i heretyckich wedle nauk papieskich sekt tzw. „braci odłączonych”. Luteranie jak wiadomo w historii ochoczo udzielali się w inkwizycyjnym zbójcowaniu, paleniu żywcem osób podejrzanych o czarownictwo, okultyzm czy inne niż własna herezje. Przy okazji Cezary Gmyz pomaga neohitlerowskiej fundacji niemieckiej odzyskiwać mienie i ziemie dawnych hitlerowców, nazistów i gestapowców, którzy musieli wynosić się z Polski po przegraniu II wojny światowej.

  http://www.himavanti.org/pl/c/artykularnia/cezary-gmyz-i-rzeczpospolita-funkcjonariusz-komunistycznej-sluzby-bezpieczenstwa-prl-atakuje-bractwo-himawanti-i-mohana-ryszarda-matuszewskiego
 • @Krzysztof Zagozda 16:40:30
  "My, Polacy, zbyt dużą wagę przykładamy do tego, by "świat dowiedział się prawdy".

  Prawda jest podstawą jestestwa. Prawda jest siłą, jest sprawiedliwością i podstawą życia w cywilizowanym świecie. Prawda jest tylko jedna niestety, nie ma półprawd. Jest tylko prawda i kłamstwo. Jeżeli ktoś pisze lub mówi półprawdy, jest zwykłym kłamcom. A dla kłamców nie ma miejsca w zdrowym społeczeństwie. Z kłamstwa właśnie rodzą się konflikty, wojny, rewolucje i całe zło tego świata.

  Prawdę należy bezwzględnie i bezapelacyjnie obnażać, nawet jeżeli miałaby zburzyć cały dotychczasowy światopogląd większości populacji.
 • @katerina404 17:53:55
  Zostałem źle zrozumiany. Chodziło mi o to, że zbyt dużą wagę przywiązujemy do tego, "co powie świat", jak nas "widzieć będzie Europa". Świat ma w nosie naszą prawdę, dlatego koncentrujmy się sami na sobie. Oczywiście w duchu prawdy.

  Pozdrawiam.
 • @Krzysztof Zagozda 18:01:23
  Rozumiem. Pan przeczyta resztę, która jest pod linkiem. Tam są naprawdę fascynujące materiały i moja intuicja prowadzi mnie w tych klimatach i tych kierunkach. Nie dam się zwodzić. Krąży w necie dużo materiałów, w których prawda krzyżuje się z kłamstwem, ale zaczęłam w miarę zgłębiania wiedzy to segregować. Niektóre moje wypowiedzi na łamach innych portali z lat wcześniejszych, teraz wydają mi się śmieszne. Człowiek może się pogubić w tym syfie kłamstw.

  Jednak od początku mimo błędów i wypaczeń, moja intuicja podążała w kierunku Niemiec, niemieckiej Rzeszy i cesarstwa rzymskiego. Niestety w miarę zdobywania nowych puzzli, one zaczynają się same układać i już teraz nie dam się zwieść.

  Oprócz materiałów pisanych, odbyłam szereg ciekawych rozmów z fascynującymi ludźmi, często obdarzonymi dużymi Darami Ducha i wszyscy oni, a nie są to osoby mi dalekie, potwierdzają moje dotychczasowe przemyślenia, nawet te głęboko li tylko intuicyjne. Teraz jedynie muszę tą wiedzę skompilować, ale najpierw dam mnóstwo nowego materiału do poczytania czytelnikom NE, bo wreszcie zdobyłam brakujące puzlle.

  Wszelkie doniesienia o spisku rosyjskim, żydowskim, są totalną bzdurą, która się wtłacza obuchem do głowy, dla utrzymania swojego status quo i do zniszczenia naszymi rękami tych, którzy stanowią zawadę. To typowe: Dziel i rządź, i znowu Dziel i rządź oraz PROBLEM-REAKCJA-ROZWIĄZANIE, no i oczywiście nachalne naginanie faktów historycznych, pod dyktando kreatorów, aby ludziom nie przyszło do głowy na jakiej zasadzie od stuleci ta machina się kręci.

  Ale widzę, ze 99,9 % populacji światowej w ogóle nie rozumie do końca o co chodzi i wcale się nie dziwie, w końcu nie każdy jest tak uparty jak ja.

  Ale to powoli będzie się zmieniać, bo jednak coraz więcej ludzi zaczyna czaić co nieco, na razie na poziomie moich wcześniejszych poszukiwań, ale dojdą do sedna wraz z rozwojem wydarzeń. Powoli kopary im z oczu zaczną opadać.
 • @Krzysztof Zagozda 16:40:30
  .
  Krzysztof Zagozda:
  ".....2. My, Polacy, zbyt dużą wagę przykładamy do tego,
  by "świat dowiedział się prawdy"......."
  =================================================

  70 procent Polaków jest zakompleksonych i spragnionych uznania

  przez "resztę świata". A to na skutek świadomej ruso-żydo-sowieckiej

  indoktrynacji uprawianej na Polakach od ponad 60 lat.


  Jednak strategia typu "ŚWIAT SIĘ DOWIEDZIAŁ" ma bardzo

  pragmatyczny, bo POLITYCZNY i EKONOMICZNY wymiar !!!!


  Żydzi, którzy są włascicielami gigantycznej ilości mediów na

  całym świecie, za pomocą ogólnoświatowego "AJWAJ" zarobili na swoim

  holokauście setki miliardów dolarów "odszkodowań" - które

  należały się Polskiemu Państwu !!

  Podobnie Niemcy rozgłaszając na świat perfidne łgarstwa o "polskich

  obozach koncentracyjnych" nie tylko blokują prawo Polski do odszkodowań

  za ludobójstwoa na 6 milionach jej obywateli

  ale też sami siebie oczyszczają tak aby aby mieć moralne prawo

  do przewodzenia Europą.

  No i załgani, perfidni Rosjanie - propagując na świat łgarstwa np.

  o "pijanych polskich pilotach" oraz "naciskającym Polskim Prezydenci"

  tradycyjnie opluwają Polskę aby zrazić do niej jej potencjanych sojuszników

  w docieraniu do PRAWDY (tak jak to było np. z Katyniem).
 • dobra robota Krzysiu.
  Ta i poprzednia notka.
  Panu Mikke dobrze byłoby się dowiedzieć dokładniej co to lutrzyk, bo myśli luterskim paradygmatem.
  Zdaje się, że jego rodzice byli lutrzykami, a może to plotka.
 • @katerina404 17:53:55
  Świetnie odniosłaś się do prawdy jako takiej, tylko czy w tym linku zawarte informacje są prawdziwe???Toż ten cały Gmyz w/g autora to istne wcielenie zła , nie bedę tu powtarzał ze wzgledów obyczajowych wszystkich przywar tego obywatela ale tak coś mi się wydaje, że nieco przesadził. Skąd wiesz ,że autor tych rewelacji nie ma interesu by zgnoić tego Gmyza???
 • @puuuq 21:48:20
  Władze fundacji dostępne są w KRS, choćby tu: http://www.krs-online.com.pl/fundacja-medientandem-krs-238433.html
 • @circ 21:47:05
  Jestem świeżo po obejrzeniu serialu "Pogranicze w ogniu" :) Zachęcam wszystkich.
 • @puuuq 21:48:20
  Wzięłam to pod uwagę, ale inne fakty tam poruszane w istocie zgadzają się z historyczną prawda, nie tą zakłamaną i mam ich potwierdzenie w innych źródłach. Ludzi, którzy służą złu i są pazerni na poklask, mamonę i władzę, zazwyczaj mają dużo przywar, a jak stwierdził tamtejszy autor życie w notorycznym kłamstwie, prowadzi do rozdwojenia jaźni i niestety dużego psychicznego napięcia. Coś za coś, lub raczej coś kosztem czegoś. Aby nie zwariować i nie pogubić się w labiryncie własnych, pokrętnych ścieżek życiowych, trzeba to czymś ukoić. Stąd ucieczka w alkoholizm i inne nałogi.
 • Newsweek
  Do przemyślenia..

  Tygodnik ,,Newsweek” zamówił sondaż w którym zadane zostało pytanie: ,,czy wyrzucenie autora tekstu "Trotyl na wraku tupolewa" Cezarego Gmyza i jego przełożonych z "Rzeczpospolitej" to zamach na wolność słowa ?”

  http://spoleczenstwo.newsweek.pl/sondaz--polacy-podzieleni-w-sprawie-gmyza,98171,1,1.html

  Ciekawe czy Tygodnik ,,Newsweek” zamówi sondaż, w którym zadane zostanie pytanie: ,,czy popierasz koncepcję wyjścia Polski z Unii Europejskiej ?”, albo ,,czy zgadzasz się z opinią, że działalność Ruchu Autonomii Śląska stanowi zagrożenie dla Polski ?” lub ,,czy zgadzasz się z opinią, że byłoby lepiej dla Polski, aby udział kapitału zagranicznego w strukturze własnościowej mediów w Polsce był mniejszy ?"
 • @Krzysztof Zagozda 22:59:51
  Ten?

  http://www.youtube.com/watch?v=js5eOz682V4
 • @circ 13:51:14
  Nie. Chodziło mi o serial składający się z dwudziestu kilku odcinków, nakręcony w latach osiemdziesiątych.
 • Wywiad z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski
  Arcybiskup Józef Michalik

  http://www.niedziela.pl/gifs/n200643_023.jpg

  ,,Rada Konferencji Biskupich Europy, której jestem członkiem, wyraziła niedawno solidarność z patriarchą Cyrylem wobec naporu sił antykościelnych w Rosji. Jesteśmy świadomi ataku sił wrogich chrześcijaństwu na rosyjska Cerkiew, co prowadzi nawet do profanowania świątyń. Pod tym listem też się podpisałem."

  (wywiad dla KAI, 7 listopada 2011 roku)
 • @Janusz Korwin-Mikke 00:01:25
  Co to Ozjasz Goldberg ?
  Też w wikipedii nie ma ale daje się łatwiej odkodować od owego "lutrzyka".
 • @leoparda 23:06:36 MEDIA TO DOBRE DLA IDIOTÓW
  Tylko w imię perfidnej perwersji można pisać jakieś pokręcone teksty na temat użyteczności mediów szczególnie prasy i TV.

  Jedność dziennikarzy jest na rękę 4-ej władzy?

  Wszyscy dziennikarze z ekipy KKK WON . NA zbity pysk za konformizm , korupcję, kłamstwo.

  Nie pojmuję jak można w ogóle bronić mediów ... no chyba że się jest pracownikiem jakiejś sstacji lub innego perfidnego układu.

  A szczerość luteran opiera się na FUNDAMENTALNYM FAŁSZU jak więc mają być obiektywni .

  https://www.youtube.com/watch?v=qaKD2ZDmEsw  Jedynie fakt, że przed zasłużonym kopniakiem ów redaktor nieco zamieszał w sprawie dywersji smoleńskiej daje do myślenia nad niezbadanymi wyrokami Bożej Sprawiedliwości.

  Kłamca w posłudze prawdy ? Tu nadal jestem ostrożny, w rękawie jest przecież trop Irański, muzułmański czy antyizraelskie uzasadnienie dla tej zagadki. Spokojnie już media zadbają by ludzie jeszcze bardziej zbaranieli na dźwięk słowa smoleńsk.

  Dziennikarze...
  Czy ich to szczerze bawi ?
  https://www.youtube.com/watch?v=O4ZlH_X6p6M
 • Mieli lepsze osiągnięcia...
  Za takiego Hitlera, to w Birkenau "przerobili" więcej ludzi niż ta fundacja. Ale jest nad czym pomyśleć. Czy III Rzeza, Czy RFN, czy teraz IV ... tj. UE - Niemcy mają kadry w całej Ojropie.
 • @Janusz Korwin-Mikke 00:01:25
  Lutrzyk to inaczej protestant.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY