Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
136 postów 489 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

Co wydarzy się 23 stycznia br. w Jerozolimie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podczas zbliżającego się Światowego Forum Holocaustu dojdzie do podpisania tajnego porozumienia wymierzonego w suwerenność Rzeczypospolitej...

Jest to wpis z Facebooka, więc zachowuje tamtejsze realia.

Drogi Przyjacielu! Ten mój wpis jest bardzo krótki, przeczytasz go w ciągu 2-4 minut. Skoro wzbudzi on Twoje zainteresowanie, będzie to znaczyło, że tak jak i ja zauważasz, że w Polsce i wokół niej dzieje się coś niedobrego, coś, co w najbliższej przyszłości ma poprowadzić ją ku cywilizacyjnej apokalipsie. Jeśli uznasz, że mimo wszystko nie przekonałem Cię, zajrzyj do moich wcześniejszych wypowiedzi. Znajdziesz w nich odpowiedzi na część pytań, które być może za parę chwil będziesz chciał mi zadać. A gdybyś doszedł do wniosku, że ten i inne moje wpisy warte są upowszechnienia - udostępnij je swoim znajomym. Wspólnie zadbajmy o to, by wytrącić z rąk przeciwników - tak ważny tu - oręż tajności i zdrady.

Wczoraj - zaskakując wielu czytelników - postawiłem tezę, że podczas zbliżającego się Światowego Forum Holocaustu dojdzie do podpisania tajnego porozumienia wymierzonego w suwerenność Rzeczypospolitej, który wyznaczy "ścieżkę dojścia" do celu ostatecznego, jakim ma być rozbiór terytorium Polski i Ukrainy. Sygnatariusze tego paktu (Izrael, USA, Rosja, Wielka Brytania i Francja) zobowiążą się do podejmowania wspólnych działań zmierzających do zaprowadzenia Nowego Światowego Porządku w naszej części Europy, akceptując i wzajemnie gwarantując sobie nienaruszalność uzgodnionych wcześniej pakietów odnoszonych korzyści. W tym kontekście całkiem przejrzysta staje się zapowiadana absencja w Jerozolimie Andrzeja Dudy i splot okoliczności do niej doprowadzających, ze szczególnym uwzględnieniem "niespodziewanej" antypolskiej prowokacji z Władimirem Putinem w roli głównej.
Jednym z najważniejszych celów pośrednich tego porozumienia jest wyegzekwowanie na Polakach zgody na dopuszczenie żywiołu żydowskiego do współgospodarowania Polską (Rzeczypospolita Przyjaciół) i usankcjonowanie tej państwowej modyfikacji przez społeczność międzynarodową. Temu właśnie służy finansowa presja wywierana tzw. Ustawą 447 oraz nasilanie się oskarżeń o sprawczość holocaustu (wielce prawdopodobne jest wznowienie prac ekshumacyjnych w Jedwabnem i zafałszowanie ich wyników). Nie mam żadnych wątpliwości, że elita władzy oraz kręgi opiniotwórcze (łącznie z Episkopatem) ochoczo włączą się do stosownej akcji propagandowej, która oparta będzie na akcentowaniu moralnego przymusu dokonania zadośćuczynienia względem "pokrzywdzonego" przez nas narodu. Na czym to współgospodarowanie będzie polegało? Początkowo na przyjęciu licznej emigracji z Izraela i światowej diaspory, wprowadzeniu drugiego języka urzędowego i równoległych systemów edukacyjnych, opieki zdrowotnej, ubezpieczeń społecznych, sądowniczych, przemocowych, itp. Szybko dojdzie do zepchnięcia biedniejszego i posiadającego mniejszą siłę przebicia żywiołu polskiego na margines życia publicznego.
Równolegle postępować będą dwa procesy: germanizacja tzw. Ziem Odzyskanych (z wyłączeniem polskiej części tzw. Prus Wschodnich ze strategicznym przekopem Mierzei Wiślanej) oraz wzmacnianie resentymentów kresowych II Rzeczypospolitej (ograniczonych do terenów dzisiejszej Ukrainy, bez Białorusi i Litwy kontrolowanych przez Rosję). Ten pierwszy znalazł już urzeczywistnienie w projekcie "21 Tez Samorządowych" będącym de facto przyzwoleniem na bezkarne ciążenie niektórych regionów Polski ku Berlinowi. Temu samemu służy kreowanie negatywnej narracji wokół Dolnego i Górnego Śląska oraz Morza Bałtyckiego (zatrute, płytkie, zimne, bezrybne). Zmanipulowanym Polakom łatwiej będzie pogodzić się ze stopniową ich utratą. W zamian dokonywać się będzie pozorna polonizacja części Ukrainy, z Lwowem włącznie. W rezultacie tych zmian dojdzie do realizacji celu głównego, czyli zawłaszczenia obecnego terytorium Polski przez żywioł żydowski i niemiecki. A co z Ukrainą? Zostanie ona bezpardonowo rozebrana przez Rzeczpospolitą Przyjaciół (w konsekwencji ta obejmie granice zbliżone do II RP) i Rosję.
Nie ma najmniejszych szans na to, by żywioły zagrożone unicestwieniem, czyli polski i ukraiński, mogły podjąć wspólną kontrakcję ratunkową. Nacjonalizm ukraiński został zainicjowany sztucznie i prowadzony jest na krótkiej smyczy przez czynniki niemiecko-amerykańskie, nadające mu od początku charakter krańcowo antypolski. Animozje ukraińsko-polskie będą czynnikiem wzmacniającym rolę żywiołu żydowskiego w Rzeczypospolitej Przyjaciół (nazwa ta docelowo otrzyma inne brzmienie, wynikające z tradycji żydowskiej).
A teraz, drogi Przyjacielu, spójrz na zamieszczoną poniżej grafikę udostępnianą przez jednego z organizatorów Światowego Forum Holocaustu, czyli World Holocaust Forum Foundation. Pole do interpretacji otwiera się ogromne, nieprawdaż?

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jedno cieszy w Pana wypowiedzi: to, że dostrzega Pan rolę Episkopatu, a tym samym i KK.

  Co do meritum.
  Niedawno zamieściłem notkę sugerującą ważne ustalenia podczas sygnowanego spotkania.
  Moim zdaniem - odnoszące się do BW, ale z racji splotu zależności - musi to dotyczyć też i Ukrainy.

  Pańska wersja jest skrajną, chociaż prawdopodobną.
  Czy można się temu przeciwstawić?
  Tylko poprzez wzrost świadomości Polaków (na Ukraińców nie ma co liczyć).
  Drugie, że nie wszystko dziej się wolą manipulatorów. Jest Opatrzność, która ma swoje plany.

  Razem. wskazana opcja - nie jest najgorszym zagrożeniem, jeśli będziemy świadomi celów, do których chcemy dążyć. Do tego wpływy manipulatorów słabną i mogą spowodować efekt przeciwny zamierzonemu.

  PS. Czy ma Pan wizję przyszłości Polski takiej, która byłaby przyjazna ludziom tu żyjącym?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:07:35
  Państwa przyjaznego ludziom? Chyba cyborgom. Niedługo trzeba będzie skończyć wyższą uczelnię o kierunku kierowania gospodarstwem domowym by ogarnąć bezmiar uwarunkowań , przepisów, procedur i zarządzeń umożliwiających codzienne funkcjonowanie. System generuje bowiem w postępie geometrycznym skomplikowane procedury codziennego życia, które już teraz są trudne do ogarnięcia. Uważam, że chyba nie musimy się tak przyszłością przejmować. Pańskie wnuki za lat 50 nie będą już pewnie ludźmi, a cyborgami, a za 100 ciało już będzie domem sztucznej inteligencji. Z człowieka pozostanie jedynie materialna powłoka. Życie ludzkie w obecnej postaci będzie historyczną przeszłością.
 • Autor
  Pożyjemy zobaczymy. Nie wiem czy podpiszą jakiś pakt. Oni maja tyle sprzecznych interesów między sobą ,że wątpię czy będą się jednoczyć nad sprawą Polski. Zgadzam się jednak że różnej maści sprzedawczyki odpalili tą hucpę z Rosją. Te wszystkie rezolucje i uchwały były zaplanowane i miały coś na celu. Myślę że chodziło żeby Polskę i Rosję jak najdalej od siebie odsunąć, bo byli naturalnymi sojusznikami z powodu poniesionych strat i bezpośredniego bestialstwa którego doznały nasze narody.
 • Autor
  Żydostwo w swym dotychczasowym zawłaszczaniu Polski jest silne głównie dlatego, że większości Polaków w głowie nie mieści się taki rodzaj bezczelności, po prostu wypierają prawdę. Wierzą, że skoro wszystkie media mają podobny przekaz to jest on w miarę prawdziwy. To że wszystkie media kłamią uważają za mało prawdopodobne.
  Zażądanie od Polaków przyjęcia roli pariasów w swoim własnym państwie, czyli tego co i tak się dzieje, tylko wielu tego nie dostrzega, z pewnością wielu otworzy oczy. Dla większości jest to nie do zaakceptowania. Samo wyjście z czymś takim źle się skończy. Polacy nie zaakceptują konieczności żydłaczenia po to by we własnym kraju dostać przyzwoitą pracę.
  Krótko mówiąc grozi nam wojna domowa.
  A swoją drogą co tych bandytów tak ciągnie do naszego, tak przecież antysemickiego kraju ?
 • Kto wróg a kto nasz przyjaciel?
  Nie wiem czy podczas zbliżającego się Światowego Forum Holocaustu dojdzie do podpisania porozumienia wymierzonego w suwerenność Rzeczypospolitej.
  Skoro to ma być "tajne" porozumienie to nie będziemy nawet o nim wiedzieli.
  Tym niemniej również uważam, że sytuacja w Polsce zmierza właśnie w takim kierunku.
  Moje pytania:
  1- czy sami możemy sobie poradzić z tym zagrożeniem?
  2- czy warto było robić sobie z Rosji wroga?
  3- kto może stanąć po naszej stronie?
  Największym błędem rządu PiS było skrajne szczucie na Rosję i poniżanie jej prezydenta.
  Dlatego nie dziwmy się, że Putin nam się odpłacił.
  A dlaczego miałby tego nie zrobić?
  W imię czego?
  Moja odpowiedź na powższe trzy pytania:
  1- nie możemy
  2- nie warto było
  3- nikt kto się liczy w polityce światowej
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:07:35
  Pozwoli Pan, że odniosę się w punktach, dla przejrzystości.
  1. Już od dawna nie uważam Episkopatu za część Kościoła katolickiego.

  2. Scenariusz, który przedstawiłem, jest nie tylko skrajny, co dramatyczny.

  3. Czy można przeciwstawić się mu? Teoretycznie na pewno tak. problem polega na tym, że przeciwnik kontroluje wszystkie liczące się siły polityczne i ma za sobą organy przemocowe państwa.

  3. Opatrzność - tak, na nią musimy liczyć, bo tak całkiem po ludzku szanse nasze są mizerne. Sądzę zresztą, że w tym zarysowanym przeze mnie scenariuszu wydarzeń dużą rolę odgrywa metafizyka.

  4. Wizja przyszłej Polski? Na tę chwilę potrzebujemy programu na przetrwanie. Taki zostanie ogłoszony 20 bm. jako "Manifest Uwłaszczeniowy".
 • @marek500 13:13:05
  Trzy dekady III RP to nieustanne troski naszych wrogów o skłócanie Polaków i Rosjan. Uważam, że w ostatnich dniach przekonaliśmy się o skuteczności tych zabiegów. Oczywiście, że mają oni sprzeczne interesy, ale proszę zauważyć, że wobec spraw polskich nieraz w historii mówili jednym głosem. Coś ich uwiera, gdy patrzą na nas...
 • @Drab61 13:18:18
  Taką przewagę daje im etyka talmudyczna. Bunt części żywiołu polskiego na którymś etapie musi zaistnieć. Sądzę, że przygotowany scenariusz go zakłada. Ba, gdyby Polacy sami się nie garnęli, to ONI wyprowadzą nas na ulicę. To jest OM potrzebne z wielu oczywistych powodów, choćby dla wytłumaczenia niezbędnych represji.
 • @Robik 13:33:47
  Na drugie i trzecie pytanie udzielam takiej samej odpowiedzi. A co z pierwszym? Jeśli odpowiem tak jak Pan, to będzie znaczyło, że nadziei już nie ma. Nie chcę i nie mogę tak stawiać sprawy.
 • Autor
  Jak o Polsce nic nie wspomną, będzie rozczarowanie.
 • @Pedant 14:02:49
  Nie zakładam, by TVP lub TVN nas o tym poinformowały. A tak całkiem poważnie: proszę zapoznać się z oficjalnym programem tego przedsięwzięcia. Tylko naziści i Warszawa pojawiają się w nim w negatywnych konotacjach.
 • @Robik 13:33:47
  Szanowny panie, ależ PiS nie popełnił " największego błędu", gdyż PiS jest nie tylko zgodny, ale tożsamy z syjonistycznymi bandytami.
 • @stanislav 14:13:10
  Dodam jeszcze, że tożsamość PiS z syjonizmem nie jest czymś wyjątkowym, czego dowodem było ostatnie głosowanie " ponad podziałami" baranów sejmowych nad durną, antypolską uchwałą ws. tzw " kłamstw Putina".
 • //spójrz na zamieszczoną poniżej grafikę
  udostępnianą przez jednego z organizatorów Światowego Forum Holocaustu, czyli World Holocaust Forum Foundation.//

  Czyżby niepokoiła pana hamsa? Ona w najgorszym wypadku "nie działa" ale żeby od razu się jej bać ? https://en.wikipedia.org/wiki/Hamsa
 • @ikulalibal 14:17:04
  Tu nie mamy do czynienia z hamsą, ale z ezoteryczną wariacją signum marrano.
 • @Krzysztof Zagozda 14:06:26
  "A tak całkiem poważnie: proszę zapoznać się z oficjalnym programem tego przedsięwzięcia. "

  Chętnie się zapoznam. Można prosić o link?
 • @Pedant 14:35:51
  Proszę: https://www.yadvashem.org/holocaust-forum-2020/program.html
 • @stanislav 14:13:10
  Mogę się zgodzić, że to nie był błąd.
  Błąd zakłada nieumyślne działanie.
 • @Krzysztof Zagozda 14:43:08
  Nie widzę nic specificznie o Polsce. Może inny link?
 • @Pedant 14:59:30
  No i co z tego.Kilka miesięcy temu chodziła wersja że Izrael pozwala sobie zapraszać do Polski niechcianych gości.Nie pamięta pan?
  https://lotna.neon24.pl/post/149368,wolnoc-tomku-w-cudzym-domku
 • @ikulalibal 15:20:28
  "No i co z tego."

  Jak to co z tego? Proszę nie wpuszczać mnie w maliny.

  "Kilka miesięcy temu chodziła wersja że Izrael pozwala sobie zapraszać do Polski niechcianych gości.Nie pamięta pan?"

  Nie widzę związku.
 • Ja czytam jak polski premier, jak lew, walczy o NATO i sprawiedliwość
  dla Ukrainy. A w tych warunkach nie ma czasu na polską politykę.

  "Premier RP Mateusz Morawiecki w sobotnim wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Die Welt" wytknął Francji i Niemcom niedotrzymanie obietnicy wydawania 2 proc. PKB na obronność. Sceptycznie ocenił też szanse na normalizację relacji z Rosją."

  ""Macron nie jest jedynym, który opowiada się za intensywniejszym dialogiem z Rosją. Ale nie oszukujmy się: do dialogu zawsze trzeba dwojga. (...) Normalizacja stosunków z Rosją bez wzajemności z jej strony nie ma sensu. Rosja musiałaby wycofać się z Krymu i zakończyć infiltrowanie wschodniej Ukrainy. Nie uważamy też roli, jaką Moskwa odgrywa w Syrii, za szczególnie konstruktywną" – wyliczał premier RP, przypominając również o negatywnym stosunku naszego kraju do budowanego gazociągu Nord Stream 2."
  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1448106,morawiecki-w-die-welt-francja-i-niemcy-nie-dotrzymaly-obietnicy.html
 • @Pedant 14:59:30
  To krótki program, ale zawiera wiele treści.
 • @Krzysztof Zagozda 16:14:51
  "To krótki program, ale zawiera wiele treści."

  Z Pańskiego linku:

  "Interspersed throughout the program will be three short video clips regarding previous World Holocaust Forums; the rise of the Nazis to power, the Holocaust and liberation; and contemporary antisemitism around the world. Additionally, throughout the event, an orchestra and multiple choirs will provide musical interludes."

  Przetłumaczę:

  "Wplecione w program będą trzy krótkie video, nawiązujące do poprzednich forów; dojście nazistów do władzy, Holokaust i wyzwolenie, oraz wspólczesny antysemityzm wokół świata. Dodatkowo, w ciagu programu, orkiestra i liczne chóry dostarczą muzycznych przerw."
 • @ Autor
  Panie Krzysztofie,
  to spotkanie w Jerozolimie, czy jak Pan wcześniej pisał "nowa Jałta" nie jest wymierzone w suwerenność Polski.
  Kwestia suwerenności Polski została rozstrzygnięta już wcześniej, gdy władzę w IIIRP objęło syjonistyczne Żydostwo i filosemici. Mieliśmy przecież mszę pojednania z Niemcami, inicjatywę Skubiszewskiego w 1991r. wycofania rezolucji ONZ kwalifikującej syjonizm jako rasizm, likwidację przemysłu, handlu, banków, likwidacja rolnictwa trwa, wprowadzenie Polski do NATO, wepchnięcie do UE - czyli popierana od początku (można rzec, że od 1965r. - "przebaczamy i prosimy o wybaczenie) przez żydo-katolicki Kościół integracja z Zachodem.

  Jeśli Polska pozostanie w UE, a UE stanie się państwem granice państw zostaną zlikwidowane. Proces likwidacji granic trwa:
  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2011/03/mapa-rp.jpeg

  Jeśli UE nie będzie sterowana w kierunku państwa wtedy odebranie nam Ziem Odzyskanych nastąpi w drodze zwykłego plebiscytu z pytaniem: do jakiej stolicy regionu chcesz płacić podatki?
  Odpowiedź łatwo przewidzieć.

  Wątpliwe, żeby Rosja opowiedziała się za pozbawieniem Polski Ziem Odzyskanych. Sytuacja polityczna jest zmienna, USA z Europy wyjdą, a więc lepiej dla Rosji, żeby przestrzeń oddzielająca Rosję od Niemiec była możliwie jak największa.

  Żydzi w Jerozolimie rozgrywają własna kartę i chcą przekonać Rosję (po upadku USA być może Rosja będzie ich protektorem), że jeśli władza w Polsce pozostanie w rękach żydowskich, to oni zadbają o to, żeby nie dochodziło miedzy IIIRP a Rosją do animozji - stąd nakazana władzy IIIRP polityka nienawiści do Rosji.
 • @Pedant 16:47:12
  Nie zauważył Pan rzeczy najbardziej istotnych. Mowa jest o zdobyciu władzy przez nazistów i getcie warszawskim. To narracja charakterystyczna i bardzo wymowna.
 • @Oświat 16:49:04
  "Jak można zauważyć, żydzi zawsze wędrowali tam gdzie była potęga i złoto. "

  Najwięcej Polaków wyemigrowało do Ameryki. Pewnie dlatego bo było tam biednie.
 • @Krzysztof Zagozda 16:50:27
  "Nie zauważył Pan rzeczy najbardziej istotnych. Mowa jest o zdobyciu władzy przez nazistów i getcie warszawskim. "

  Pod tym linkiem niczego takiego nie było. Czy ma Pan inny link? Czy też Pan zmyśla?
 • @Krzysztof Zagozda 14:29:57
  Co kompletnie zmienia postać rzeczy i ma złowrogie brzmienie, tym bardziej, źe dloń przedstawiona jest jak płomień.

  „Triad Claw or Marrano is secret hand sign.
  Usually this sign is compared with letters W or M from the Latin alphabet. Or tree letters ו (vav) from the Hebrew one ( ווו ). (Numerical meaning of ו is 6 and together tree ווו give number 666.) However, on my view the Hebrew letter shin is more similar to Triad Claw than other ones.

  Besides in Kabbalah the letter shin means The Eternal Flame that is close to sacred and secret ideals.”

  https://stephenking.com/xf/index.php?threads/triad-claw-or-marrano-secret-hand-sign.3057/
 • @Pedant 16:51:39
  A żebyś wiedział ile tam polskich żydków.
  Chociaż po rozpadzie ZSSR wyraźnie zaczęli dominować żydzi rosyjscy.
  Na Manhattanie gdzie się nie ruszyłeś to cię ruski żyd nagabywał.
 • @Oświat 16:49:04
  „Więc panie autorze – Nie strasz nie strasz bo się zesrasz.”

  Uważaj, żebyś się sam nie zesrał. Polska ma najwięcej bogactw naturalnych w Europie, tym samym jest najbardziej łakomym i bezbronnym kąskiem, gotowym do podziału, z gębą nazisty, faszysty i antysemity, który mordował żydów, zakładał obozy koncentracyjne i rozpoczął wojnę - tak na wszelki wypadek, co by nikogo sumienie nie bolało.
 • @zadziwiony 12:36:40
  Który z tredów zwycięży ?????

  Ludzki mózg w robocie ?

  Robot (sztuczna inteligencja) w ciele ludzkim?
 • @marek500 13:13:05
  No cóż, a wielu Polaków zaczyna wierzyć, że za komuny było gorzej niż pod okupacją niemiecką, z dymiącym majdankiem.
 • @Krzysztof Zagozda 16:50:27
  //. Mowa jest o zdobyciu władzy przez nazistów i getcie warszawskim. To narracja charakterystyczna i bardzo wymowna.//

  Bardzo przepraszam ale może zaproponuje pan taką przykładową formułę która nie naruszając historycznej prawdy będzie jednocześnie w miarę krótka,wiedząc że:
  -wszyscy odesscy żydzi oraz większość małorosyjskich zostali zlikwidowania przez Rumunów
  -większość jugosłowiańskich żydów wyrezali Chorwaci z pomocą Węgrów
  -galicyjskich żydów wylogowali ukraińscy nacjonaliści
  -od 40- 80 % załóg obozów zagłady stanowili:Estończycy,Łotysze,Ukraińcy,Litwini oraz inne "nie niemieckie" żywiołki drobniejszego płazu.
  Proszę to jakoś ująć w dwa,góra trzy słowa.
 • @Drab61 13:18:18
  "większości Polaków w głowie nie mieści się taki rodzaj bezczelności",

  ale od lat, od czasu "naszego" premiera Mazowieckiego, go tolerują.
 • @ikulalibal 17:09:59
  Żebyś ty tak gorliwie wyliczał Polaków mordowanych przez żydosowietów w ‘39 po napaści ZSRR na Polskę, jak wyliczasz mordowanych żydów. No ale cóź się spodziewać po personie, która uważa przytaczanie danych historycznych na temat mordów na Polakach przez Sowietów za prowokację.
 • @Krzysztof Zagozda 13:48:46
  Manifest uwłaszczeniowy
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Polska, i Polacy, przegrali 2WŚ w 1939r. Armia czerwona + LWP odbiło niegdyś naszą ziemię, i jest to ich łup wojenny. LWP sami wyparliśmy się, jako zdrajców, przynoszący ruskie zniewolenie na bagnetach.

  Obecny obszar Polski jest ruskim łupem, który oddał nam w użytkowanie Stalin. Ten polakożerca.

  Skoro tak, to obszar Polski powinien być po wojnie sprawiedliwie do zasług podzielony pomiędzy obywateli, bez żadnego oglądania się, kto co miał przed wojną. Jeśli ktoś coś miał przed wojną, to stracił to na rzecz Niemców w 1939r.

  Wszystkie roszczenia reprywatyzacyjne w tej perspektywie nie mają sensu.
 • @stanislav 14:13:10
  Niestety tak, pamiętny pogrzeb na Wawelu to dysonans.
 • @stanislav 14:16:33
  Cieszy mnie, że nie tylko Korwin i Ja jesteśmy tego zdania.

  W sumie sejm posłał w świat wiadomość, że rozpętaliśmy 2WŚ. Co jest nieprawdą. Niestety, o 3WŚ tak nie będzie można powiedzieć.
 • jaką mamy rzeczywistość.
  Moim zdaniem w dzisiejszych czasach więcej zależy od Polski co się z nią stanie aniżeli od różnych mityngowych plotek i knowań. Na dzień dzisiejszy w Polsce musi być powołana silna własna, ze swoim zapleczem armia która miała by potencjał zmobilizowania pod broń przez 12 godzin 3 milionowej Armii. Tylko siła jest jedynym gwarantem naszych granic a nie jakieś tam pakty i układy. Poza tym Polacy w końcu muszą zrozumieć że polityka i wybory nie muszą być pod dyktando obcych interesów. Tylko od rodaków zależy jak będą działać, jak będą głosować, jak będą chcieli budować przyszłość Polski.
  Może to są wiadome "rewelacje" i dla niektórych slogany. Nie ma jednak innego wyjścia jak wziąć dupę w garść i zacząć rządzić. Inaczej będzie tylko Polaków winą jeżeli stracą swoje państwo. Jeżeli stracą możliwe że na Polskę po prostu nie zasługują.
  PS: żydzi? kiedyś pisałem, jest rzeczą przykrą gdy stu Polaków płacze że jeden żyd ich bije.
 • @marek500 13:13:05
  Podpisuje sie pod Pana opinia.
 • @ikulalibal 17:09:59
  Nie sądziłem, że będę zmuszony do tłumaczenia tak prostej sprawy: w programie WHF pojawiają się naziści zamiast Niemców, a jedyne wskazanie jakiejś narodowości związanej z holocaustem to Warszawa, czyli stolica Polski. Teraz Pan rozumie?
 • @interesariusz z PL 17:17:46
  Nigdzie nie wspominałem o reprywatyzacji.
 • @Robik 13:33:47
  No tak prawda, PiS szczul jakby amokiem opetany przeciwko Rosji, ale kto szczul PiS na Rosje. Przeciez mamy oddanych sojusznikow i powinni wyciszyc ten jazgo, bo wiadomo bylo do czego to doprowadzi. Czyzby kaczysci tak sami, bez suflerow zglupieli doszczetnie?
  To byl najwiekszy blad polityczny III Rzeczypospolitej.
 • @Anna-PK 16:13:53
  Warunki Rosji w sprawie normalizacji stosunkow mozna stawiac, ale najpierw trzeba ich pobic. Moze Morawiecki da rade?.
 • @interesariusz z PL 17:20:30
  https://www.youtube.com/watch?v=w0zvmkUe98c
  ;)))
 • @Lotna 17:17:12
  //Żebyś ty tak gorliwie wyliczał Polaków mordowanych przez żydosowietów w ‘39 po napaści ZSRR na Polskę, jak wyliczasz mordowanych żydów. //

  Bardzo przepraszam ale ja tylko delikatnie i zgodnie z prawdą sugeruję że II WŚ nie toczyła się tylko w Warszawie ale w innych miejscach też.I te inne miejsca miały swoją własną historię i swoich "bohaterów".

  Co zaś się tyczy twojego ulubionego określenia "żydosowieci" to muszę cię powiadomić że jest ono chętnie poszukiwane przez łowców antysemityzmu jako ciągle zywy dowód na istnienie takowego. .Zaś "walka z żydowską partyzantką" jest już stałą ekspozycją w Yad Waszem.Twierdzą że owa walka miała motywy wyłącznie etniczne a ja wobec takiej interpretacji nie mam żadnych argumentów.Bo powiedz proszę dlaczego właśnie " żydowsowieci" a nie komuniści? Potrafisz to racjonalnie wyjaśnić ?
 • @interesariusz z PL 17:18:57
  O którym pogrzebie Pan pisze?
 • @interesariusz z PL 17:08:21
  pewnie może to być po kolei wraz z rozwojem sztucznej inteligencji. Najpierw wspomaganie ludzkiego mózgu i ciała, potem przejęcie jego i ciała przez AI, jeszcze później ciało jako zmaterializowana informacja, zostanie zamienione już tylko w informację i wtedy jako AI będzie wszędzie i nigdzie. Po jakimś czasie AI uzna, że bez ciała i dotyku nieco nudno więc znowu stworzy jakieś ciało , które przez dotyk będzie się rozmnażało i rozwijało. I taki będzie nowy początek. Czyli jeszcze raz to samo....
  Dzieli nas od tego może zaledwie życie jednego człowieka więc przestałem sie przejmować kto przez ten okres będzie tutaj rządził, bo nie ma to większego znaczenia. Szkoda nerwów i zdrowia- dla jakiegoś AI.
 • "Co wydarzy się 23 stycznia br. w Jerozolimie?"
  ------------
  Spokojnie - wszystko jest pod kontrolą - czyli golenie i strzyżenie sierot po Polsce w atrapie Polski w aurze niczym niezakłóconego komfortu dla postrzygaczy.
  Dobrze - to kiedy należy się niepokoić?
  Ano wtedy - kiedy USrahel z wielkim przytupem będzie opuszczać Europę. Wtedy dopiero może tu powstać nowy etap mądrości w którym albo utrzyma się istnienie atrapy Polski albo nie.
  Wniosek?
  Takim zwiastunem nowego etapu mądrości będzie też stosunek światowego, czarciego pomiotu do ewentualnego otwarcia na Europę i to na oścież - Nowego Jedwabnego Szlaku. Ów szlak zagwarantuje/przedłuży istnienie atrapy Polski. Brak tegoż szlaku może przyspieszyć likwidacje atrapy Polski.
 • @Lotna 17:06:40
  Zastraszony, przestraszony przechodzień na ulicy odda swój portfel i pieniądze. Ten który nie da się nastraszyć, da straszącemu w pysk i poprawi kopem.
  Judzenie czy straszenie Rosją czy żydami ma ten sam charakter i w żadnym wypadku nie należy tego uprawiać.
 • Chyba nie.
  "...wmuszenie na Polakach zgody na dopuszczenie żywiołu żydowskiego do współgospodarowania Polską (Rzeczypospolita Przyjaciół) i usankcjonowanie tej państwowej modyfikacji przez społeczność międzynarodową.
  "

  Co tu wymuszać przecież od 30 lat mamy dyktaturę żydowską czyli solidaruchów (żydostwo proeuropejskie i proamerykańskie).
  Dziś w TV większość tzw oficjeli oraz wyższych kadr w państwowych instytucjach to żydzi z Polskimi paszportami a czasem z nie tylko Polskimi.

  Od 30 lat trwa nieustanny proces umacniania się żydów na pozycjach "elyt" i wypychanie Polaków w kierunku dołów społecznych.
  TO niezwykle groźny proceder równie groźny jak eliminacja fizyczna Polskich elit przez nazistów.

  Okopani systemowo (przez rządzącą mafię) na stołkach żydzi zyskują wielką przewagę doświadczenia nad Polakami.
  A demokracja w której mniejszość rządzi większością to g..no nie demokracja.

  Taki los zgotowały Polakom solidaruchy oraz KK z JPII na czele.

  Wielcy nie muszą niczego ustalać to fakty dokonane (przez solidaruchów oraz KK).

  W Jerozolimie moim zdaniem chodzi o odebranie USA wasala który się wścieka że mu nie pozwolono fałszować tam historii.
  Polska dzisiejsza narracja historii to punkt widzenia "bandytów przeklętych" oraz KK tego który musiał oddać latyfundia Polskiemu Chłopu.

  Naród Polski nie poprał bandytów przeklętych po II wojnie światowej. Naród Polski odbudowywał Polskę .. a bandycie przeklęci mordowali skrycie. Dzisiejszy przykład mamy w Syrii tam terroryści (też spierani przez zachód) dzisiaj robią to samo co bandyci przeklęci 70 lat temu.
  Dzisiaj Polską rządzą potomkowie takich polityczni "bandytów przeklętych" czyli odpowiedników terrorystów w Syrii czy banderowców z Ukrainy.

  Te analogie są głębokie i wielowątkowe... ten sam sponsor, te same metody walki, pogarda dla odbudowy, walka o sianie zniszczenia, pogarda dla ludzkiego życia, walka na bazie fanatyzmu religijnego...
  tu u banderowców chyba jest inaczej.
 • @Oscar 19:34:20
  Zacytował Pan fragment z mojego tekstu i podał Pan jego własną, ale błędną interpretację. Pomogę Panu cytatą z Witkacego (dramat "Oni"):

  PROTRUDA (siadając na kanapie)
  A więc, powiem otwarcie: dosyć mam tej tajnej władzy. Chciałabym królować na prawdziwym tronie, a nie na jakimś krześle w przedpokoju tego pana, którego wszyscy uważają za wielkiego człowieka. Chcę władzy jawnej.

  ABŁOPUTO
  Ekscelencjo, to przyjdzie, to musi przyjść. Poczekaj tylko, pani. Wy, kobiety, nie umiecie nigdy czekać.

  TEFUAN
  A mnie właśnie to bawi. Wchodzę do restauracji – wszyscy mnie znają jako tego Tefuana, czort wie kogo. A ja sobie myślę: czekajcie, nie wiecie, kanalie, że to ja rządzę wami, że was automatyzuję bez waszej wiedzy, że jeśli będziecie kiedyś szczęśliwi w połączeniu z Istotą Najwyższą – to ja, ja jeden to sprawię i nikt inny. Przepraszam, znam waszą wartość, panowie i panie, ale ostatecznie idea jest moja.

  (Witkacy, dramat "Oni").
 • @Krzysztof Zagozda 19:44:18
  O tym jaką mamy reprezentację polityczną świadczy sposób przyjęcia uchwały "antyputnowskiej" - za byli wszyscy oprócz jednego. A ten jeden to też żyd, tylko od lat zajmujący się "hodowlą" narodowców.

  Osobiście sądzę, że Putin odnośnie zagadnień historycznych nigdzie nie skłamał, a ocena historii jest tylko jej oceną. Z niektórymi jego ocenami się zgadzam, z innymi nie. Formując oceny nie można skłamać, ocena może być sprawiedliwa lub nie, ale jest to w każdym wypadku coś subiektywnego czyli coś co jest dla mnie jest sprawiedliwe ktoś inny może oceniać wręcz odwrotnie. Co do faktów podawanych przez Putina, to tylko Morawietzky dopatrzył się tam kłamstw i to wielokrotnych . Ale to tylko o nim świadczy i przyko mi jest, że ktoś taki wypowiada się w imieniu Polski.
 • @Drab61 20:11:47
  W.Putin przypomnial prawdziwe fakty, ale oczywiscie nadał im interpretację wygodną do aktualnej polityki rosyjskiej.
  Zgadzam się z określeniem ministra Lipskiego jako " kanalię", a nawet " świnię" ( choc tu prezydent Rosji użył określenia poniżej jegoo formatu politycznego). Natomiast określenie " antysemicka" jest wprawdzie nokautujące i mściwe, ale ostatecznie szkodliwe dla relacji między polskimi i rosyjskimi patriotami.
 • @stanislav 20:28:07
  Lipski był częścią czegoś co jest określane jako "sanacja". Zważywszy na "osiągnięcia" tej tej formacji osobiści sądzę, że i tak użył łagodnego określeń.
 • @Lotna 17:06:40
  Podział łupów może nastąpić. Polska jest rozbrojona.

  Polska ma najwięcej bogactw naturalnych w Europie, tym samym jest najbardziej łakomym i bezbronnym kąskiem, gotowym do podziału, z gębą nazisty, faszysty i antysemity, który mordował żydów, zakładał obozy koncentracyjne i rozpoczął wojnę - tak na wszelki wypadek, co by nikogo sumienie nie bolało.
 • Od 13 lat ,ministrami finansów Polski są wyrobnicy bankierów z City!!mający silne umocowanie w "polskiej elicie"politycznej....
  https://youtu.be/kzidYduTBg0
 • @Krzysztof Zagozda 17:41:33
  ale ja wspomniałem, tłumacząc ideę.
 • @JimA 17:54:35
  raczej nie króla Kazimierza.
 • @Oscar 19:34:20
  "Naród Polski nie poprał bandytów przeklętych po II wojnie światowej. Naród Polski odbudowywał Polskę .. a bandycie przeklęci mordowali skrycie."

  Cała nasza historia, pierwszych lat po wojnie, odwrócona.

  Dobrze, że jeszcze o powojennym wyżu urodzeń nie mówią niż.
 • @Drab61 20:11:47
  A jaka ocena Putina jest nietrafiona?

  Czy ta, że o wojnie przesądził układ monachijski?
 • @Drab61 21:29:07
  Warto wysłuchać dobrego komentarza do wydarzeń:

  https://www.youtube.com/watch?v=Cfb555FDRdo&feature=share&fbclid=IwAR0s9D9Gba7sVltiUy-EWqtrNzGHI-J7-RmauctcvgLE7rYnX2FwisyHit0
 • @interesariusz z PL 00:48:04
  -------------
  "Dobrze, że jeszcze o powojennym wyżu urodzeń nie mówią niż."
  -------------
  Będą tak mówić a @Oscar będzie pierwszy - i będzie to żymo-czerwone g*wno przyklepywał z taką pasją, że sam Belzebub będzie zachwycony.
  Wniosek?
  Będą taki mówić choćby dlatego, że obecnie depopulacja sierot po Polsce - trwa w najlepsze i trzeba będzie ten fakt umocować jakoś w tzw. normalności.
 • @trojanka 21:40:54
  Wiele wskazuje na to, że majątki owe (monarchów m.in rodu Rothschild) to są pieniążki ,,wypracowane" przez Rzym na przestrzeni 1700 lat prowadzenia biznesu pod szyldem: ,,Kościół Śfięty". Oczywiście monarchia z Rzymem ma po drodze, bo wspólnie kolonizują ziemię. Tę ziemię.

  Np Pan Opadlra - też monarcha (szlachcic) sługa Architekta Wielkiego, budowniczy mularski, ka-to-lik liczący na maszynkę liczącą i wierzący w nieśmiertelność i Nowy Porządek Świata, przed którym taktycznie ostrzegał tutejszych goim, do momentu gdy podlinkowałem mu śfientego łojca - Katza ,,Polaka" teraz i zawsze, który wyświęcił mularski NWO.
 • Co jest pewne ?
  W mojej ocenie szykowane jest jakieś ogromne świństwo przeciwko Polsce. Z pewnością robi to żydostwo, starając się jednak usilnie zrzucić winę na Rosję czy może nawet tylko na "reżim Putina". Z pewnością też, zważywszy na ostatnią aktywność kolaborują w tej kwestii "polscy politycy" szczególnie zważywszy na zajadłość działań ci PiS. Zresztą słowo kolaborować może być w tej kwestii mylące - być może robią to oni dla swojej prawdziwej ojczyzny.
  Polacy już zostali wmanewrowani w bycie ofiarą na ołtarzu sabatu holokaustników. W tej kwestii nie idzie już nic zrobić do momentu upublicznienia świństwa. Osobiście uważam że chodzi tu o pieniądze, o owe słynne 300 mld $ okupu które Izrael żąda od Polski. Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedzialności. Sprawa ma wyglądać tak, że Polacy mają okup zapłacić ale winnym grabieży ma być Putin. Dlatego podejrzewam że wystąpienia przywódcy Rosji będą oględne, bo już od lat widać że w żydoskie pułapki on już od lat nie wpada.
 • @interesariusz z PL 00:49:51
  Dokładnie, Układ Monachijski nie był z pewnością czymś co przesądziło o wojnie. Był krokiem na drodze do zjednoczenia Niemiec (pozostał jeszcze Gdańsk, w istocie niemiecki, ale posiadający status pozwalający Polsce wtrącać się w jego sprawy) oraz zmieniającym ustalenia Traktatu Wersalskiego, przy czym trudno tu mówić o naprawie "niesprawiedliwości" tego traktatu, ponieważ był on w istocie czymś co miało maksymalnie osłabić Niemcy.
  Wracając do Putina. Inną kwestią z którą się nie zgadzam jest jego ocena wydarzeń z 17 września 1939 r. Aczkolwiek trudno jest zarzucić Putinowi kłamstwo, gdyż tak zwane wkroczenie dopiero współcześnie zaczęło być nazywane agresją. W owym czasie przez nikogo na świecie, w tym oficjalne władze polskie, nie zostało tak zakwalifikowane, co raczej daje przewagę wersji wydarzeń przedstawionej przez Putina. Było też tak, że ludność witała wkraczające oddziały Armii Czerwonej jak wyzwolicieli, nie cała oczywiście, ale jednak. Pytanie jednak brzmi czy ówczesny ZSSR miał prawo do podjęcia takich działań, w mojej ocenie nie, niezależnie od motywacji jakie w tej kwestii są przedstawiane przez Putina.
 • @Drab61 12:04:32
  "Dokładnie, Układ Monachijski nie był z pewnością czymś co przesądziło o wojnie. "

  Ja myśle, że wojna była nieunikniona znacznie wcześniej. Rujnujące warunki kapitulacji narzucone Niemcom po pierwszej wojnie światowej, rewolucja bolszewicka i faszystowska reakcja, moda na nacjonalizm z jednej strony, liberalizm z drugiej, strach elit kolonialnych przed utratą swoich pozycji, rozkład tradycyjnych więzi społecznych.

  To wszystko było mieszanką wybuchową.
 • @Pedant 12:17:39
  Wybuch wojny był przesądzony - zgoda. Żydostwo amerykańskie które przejęło władzę nad USA dążyło do zastąpienia Imperium Brytyjskiego przez własny imperializm.
  Ale wojna była do uniknięcia w Europie. I to pomimo poszukiwania i wspierania każdego potencjalnego konfliktu przez ZSRR, gdyż obowiązywała doktryna Stalina mówiąca, że ZSRR włączy się do wojny jako ostatni.
  Czy Beck w kwietniu '39 miał świadomość że odmowa sojuszu z Niemcami oznacza wojnę ? pewnie tak, Rumunia która otrzymała podobną jak Polska propozycję "gwarancji" od Anglii postąpiła znacznie roztropniej. No ale Polacy postanowili udawać że żyją w nieświadomości swojego wpływu na wybuch wojny światowej i każda próba spojrzenia na tą sprawę realnie jest "kalaniem świętości"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY