Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 488 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

Nowa Jałta już za dwa tygodnie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Jerozolimie będziemy mieli do czynienia z arcyważnym wydarzeniem o wymiarze dziejowym. Pod żydowskim arbitrażem dojdzie do powtórki Jałty poszerzonej o czynnik niemiecki.

 Na moją skrzynkę emailową trafiła prośba pana - nazwijmy go dla niepoznaki - Janka z Edynburga o komentarz związany z brakiem uczestnictwa prezydenta Dudy w Światowym Forum Holocaustu organizowanym już wkrótce w Jerozolimie. Zanim ją spełnię, chciałbym przy okazji uczynić parę uwag oderwanych od meritum. Otóż pan Janek bardzo mnie komplementuje i zapewnia, że jest stałym i uważnym odbiorcą moich tekstów na Facebooku. Jednocześnie przeprasza za niekomentowanie i niestawianie "łapek w górę", ale to trochę niebezpieczne, a on ma na utrzymaniu żonę i dzieci. Grzecznie odpowiedziałem, że od nikogo takich zachowań nie wymagam. Pozdrowiłem go przy okazji od mojej żony i dzieci.

A teraz ad rem. Według mnie w Jerozolimie będziemy mieli do czynienia z arcyważnym wydarzeniem o wymiarze dziejowym. Pod żydowskim arbitrażem dojdzie do powtórki Jałty poszerzonej o czynnik niemiecki. Nadzwyczajnego symbolicznego wymiaru dodaje temu zajściu jego bezpośrednia przyczyna, czyli rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz, posiadającego dziś w Polsce niepisany charakter eksterytorialnej żydowskiej enklawy. Twierdzę, że dojdzie wówczas do epokowych kuluarowych ustaleń dotyczących nowego rozdania w Euroazji, ze szczególnym uwzględnieniem terenów położonych nad Wisłą i Odrą, Dnieprem i Prypecią. To za dwa tygodnie zapadną decyzje ważące na losach wielu pokoleń Polaków.

Duda pasowałby tam jak wół do karety. Znaleziono jakiś - mniej lub bardziej zręczny - pretekst do wytłumaczenia jego nieobecności. Przy okazji troszkę zyskał w oczach tej części patriotów, co to Rosji bardziej nienawidzą niż Polskę kochają.
W Jerozolimie symbolicznie powtórzy się rzeź niewiniątek (jakże bardzo chciałbym się mylić!).

 

KOMENTARZE

 • Też tak to widzę
  Zjadą się przywódcy państw, a tak naprawdę dogadają się ze sobą w sprawie Polski żydzi (żydomasoneria) którzy tymi przywódcami kierują. Polska jest potencjalnie najbogatszym państwem w Europie, a więc najbardziej łakomym kąskiem - jest się czym dzielić. Gębę faszysty i antysemity ma przyprawioną od dawna. Trudno sobie wyobrazić, aby wyniki tych obrad były korzystne dla Polski, albo ujawnione opinii publicznej. Nic nowego pod słońcem.
 • @Lotna 18:49:15
  Spotkania wielkich tego świata nie można by ukryć przed mediami. Jego zorganizowanie pod szyldem pamięci ofiar holocaustu i przy opiece Mosadu to istny majstersztyk.
 • ******
  5:)
 • @Lotna 18:49:15
  30 lat rządów sprzedawczyków i jest efekt. Polacy będą mieli to na co jako społeczeństwo zasłużyli.
 • Szanowny Autorze, Polska znowu przegrała, trzeba to sobie
  uświadomić i zacząć analizować co stało się tego powodem, a także gdzie i jakie popełniono błędy polityczne.
  Niezależnie jak Pan będzie to obracał, to przegrana Polski w grach politycznych, zaszczytem nie jest i nie będzie.

  Sugeruje Pan polską niezasłużoną krzywdę "Nowa Jałta", analogia jest nie na miejscu tak jak i dalsze fantazje; "Twierdzę, że dojdzie wówczas do epokowych kuluarowych ustaleń dotyczących nowego rozdania w Euroazji, ze szczególnym uwzględnieniem terenów położonych nad Wisłą i Odrą, Dnieprem i Prypecią."
  Te fantazje powodują, że czytelnicy przestają się skupiać nad polskim problemem jakim jest polska nieudolność polityczna. A właśnie to jest najważniejsze. Przy dobrej polskiej polityce, konferencja byłaby w Polsce i Polacy by decydowali jaki ona przybierze kierunek i z jakim skutkiem.
 • @zadziwiony 19:36:35
  Nie sprzedawczyków a okupantów. Nikt nie zasługuje na okupację, żaden kraj nie zasługuje na rozbój i niewolę. Ale tak to jest niestety, kiedy się żmiję przygarnie z litości.
 • @Anna-PK 21:22:55
  Jedyne fantazje, o jakich tu można mówić, to fantazje Anny-PK o tym, że Polska ma rządy polskie, a nie polskojęzyczne.
 • @Lotna 22:08:50
  Jak już się żyje razem ze żmiją i nie ma jak się z nią rozstać, to jest na to tylko jedna rada. Trzeba codziennie zażywać antidotum na jad tego łysego jadowitego gada. (no nie jestem pewny, czy wiecie o czym mówię)
 • @Lotna 22:11:12 Ja nie dyskutuję z rządem, ani o rządzie. Dyskutuję
  z Autorem bloga i chodzi mi o dyskusję na temat błędów jakie są popełniane i które doprowadzają do takiej upokarzającej sytuacji w jakiej znajduje się Polska.
 • @Anna-PK 22:42:57
  Czy to są popełniane błędy? Czy to raczej cele zamierzone? Sytuacja w której znalazł się PAD to nic innego jak kurczowe trzymanie się tzw: polityki bezalternatywnej. Jakże było to widoczne w 2018 roku, kiedy obóz dobrej zmiany kapitulował ustawę o IPN. Było to zwycięstwo Izraela, Nataniachu, środowisk żydowskich. Rozsmarowano Dudę z Morawieckim i zwykłym posłem na podłodze. No, ale jak wyznaje się zasadę, że my tylko z Ameryką, to niczego innego oczekiwać nie ma co. Polityka sanacyjna i Wrzesień 39 niczego PiS nie nauczyły.
 • @zbig71 01:18:53
  Masz absolutną rację.
  To dopiero początek.
  W kolejce czekają jeszcze nasze zachodnie granice.
  Ale jeśli walczy się Rosją to trudno oczekiwać, żeby była ona naszym obrońcą.
  To kto z silnych może stanąć po naszej stronie?
 • @Robik 02:34:35
  Może w ten sposób rząd szuka dla siebie alibi?
  Znowu wszystkiemu będzie winna Rosja!
 • @zbig71 01:18:53 Zaistniały określonw warunki i nie ma już
  znaczenia, czy przypadkowe, czy zamierzone. Polska przegrywa. Nie ma co udawać, że to są jakieś spiski, tu nie ma nic ukrytego.
 • @Anna-PK 21:22:55
  Te fantazje powodują, że czytelnicy przestają się skupiać nad polskim problemem jakim jest polska nieudolność polityczna. A właśnie to jest najważniejsze. Przy dobrej polskiej polityce, konferencja byłaby w Polsce i Polacy by decydowali jaki ona przybierze kierunek i z jakim skutkiem.

  Właściwie w demokracji najważniejsza jest prawdziwa równowaga władzy. Brak demokracji, bo rządzą co 4 lata wyborcze tzw większości poniżej 30%

  Prawdę mówiąc mamy dyktaturę co cztery lata, mniejszości głosującej i ustawowej. Dobrej polityki dla większości nie będzie. Każdy obcy grabi do ciebie.
  Nawet konferencja nic nie pomoże. Kiedy konstytucja zamiast demokracji serwuje zawsze czteroletnią dyktaturę mniejszości pod nazwą większości parlamentarnej.
 • @Robik 02:34:35
  Dopierdolą nam równo.
 • Bandyci w nieustającym ataku!
  Czego te bastardy upadłych aniołów by nie ustalili, to nadchodzące wydarzenia a więc interwencja STWÓRCY (BOGA) położy kres niszczenia świata przez tych sk…synów.

  Dbajcie o swoje dusze, gdyż ciała niedługo stracicie!

  https://www.proroctwa.com/Henoh.htm

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY