Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
136 postów 489 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

Nowa Jałta już za dwa tygodnie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Jerozolimie będziemy mieli do czynienia z arcyważnym wydarzeniem o wymiarze dziejowym. Pod żydowskim arbitrażem dojdzie do powtórki Jałty poszerzonej o czynnik niemiecki.

 Na moją skrzynkę emailową trafiła prośba pana - nazwijmy go dla niepoznaki - Janka z Edynburga o komentarz związany z brakiem uczestnictwa prezydenta Dudy w Światowym Forum Holocaustu organizowanym już wkrótce w Jerozolimie. Zanim ją spełnię, chciałbym przy okazji uczynić parę uwag oderwanych od meritum. Otóż pan Janek bardzo mnie komplementuje i zapewnia, że jest stałym i uważnym odbiorcą moich tekstów na Facebooku. Jednocześnie przeprasza za niekomentowanie i niestawianie "łapek w górę", ale to trochę niebezpieczne, a on ma na utrzymaniu żonę i dzieci. Grzecznie odpowiedziałem, że od nikogo takich zachowań nie wymagam. Pozdrowiłem go przy okazji od mojej żony i dzieci.

A teraz ad rem. Według mnie w Jerozolimie będziemy mieli do czynienia z arcyważnym wydarzeniem o wymiarze dziejowym. Pod żydowskim arbitrażem dojdzie do powtórki Jałty poszerzonej o czynnik niemiecki. Nadzwyczajnego symbolicznego wymiaru dodaje temu zajściu jego bezpośrednia przyczyna, czyli rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz, posiadającego dziś w Polsce niepisany charakter eksterytorialnej żydowskiej enklawy. Twierdzę, że dojdzie wówczas do epokowych kuluarowych ustaleń dotyczących nowego rozdania w Euroazji, ze szczególnym uwzględnieniem terenów położonych nad Wisłą i Odrą, Dnieprem i Prypecią. To za dwa tygodnie zapadną decyzje ważące na losach wielu pokoleń Polaków.

Duda pasowałby tam jak wół do karety. Znaleziono jakiś - mniej lub bardziej zręczny - pretekst do wytłumaczenia jego nieobecności. Przy okazji troszkę zyskał w oczach tej części patriotów, co to Rosji bardziej nienawidzą niż Polskę kochają.
W Jerozolimie symbolicznie powtórzy się rzeź niewiniątek (jakże bardzo chciałbym się mylić!).

 

KOMENTARZE

 • Też tak to widzę
  Zjadą się przywódcy państw, a tak naprawdę dogadają się ze sobą w sprawie Polski żydzi (żydomasoneria) którzy tymi przywódcami kierują. Polska jest potencjalnie najbogatszym państwem w Europie, a więc najbardziej łakomym kąskiem - jest się czym dzielić. Gębę faszysty i antysemity ma przyprawioną od dawna. Trudno sobie wyobrazić, aby wyniki tych obrad były korzystne dla Polski, albo ujawnione opinii publicznej. Nic nowego pod słońcem.
 • @Lotna 18:49:15
  Spotkania wielkich tego świata nie można by ukryć przed mediami. Jego zorganizowanie pod szyldem pamięci ofiar holocaustu i przy opiece Mosadu to istny majstersztyk.
 • ******
  5:)
 • @Lotna 18:49:15
  30 lat rządów sprzedawczyków i jest efekt. Polacy będą mieli to na co jako społeczeństwo zasłużyli.
 • Szanowny Autorze, Polska znowu przegrała, trzeba to sobie
  uświadomić i zacząć analizować co stało się tego powodem, a także gdzie i jakie popełniono błędy polityczne.
  Niezależnie jak Pan będzie to obracał, to przegrana Polski w grach politycznych, zaszczytem nie jest i nie będzie.

  Sugeruje Pan polską niezasłużoną krzywdę "Nowa Jałta", analogia jest nie na miejscu tak jak i dalsze fantazje; "Twierdzę, że dojdzie wówczas do epokowych kuluarowych ustaleń dotyczących nowego rozdania w Euroazji, ze szczególnym uwzględnieniem terenów położonych nad Wisłą i Odrą, Dnieprem i Prypecią."
  Te fantazje powodują, że czytelnicy przestają się skupiać nad polskim problemem jakim jest polska nieudolność polityczna. A właśnie to jest najważniejsze. Przy dobrej polskiej polityce, konferencja byłaby w Polsce i Polacy by decydowali jaki ona przybierze kierunek i z jakim skutkiem.
 • @zadziwiony 19:36:35
  Nie sprzedawczyków a okupantów. Nikt nie zasługuje na okupację, żaden kraj nie zasługuje na rozbój i niewolę. Ale tak to jest niestety, kiedy się żmiję przygarnie z litości.
 • @Anna-PK 21:22:55
  Jedyne fantazje, o jakich tu można mówić, to fantazje Anny-PK o tym, że Polska ma rządy polskie, a nie polskojęzyczne.
 • @Lotna 22:08:50
  Jak już się żyje razem ze żmiją i nie ma jak się z nią rozstać, to jest na to tylko jedna rada. Trzeba codziennie zażywać antidotum na jad tego łysego jadowitego gada. (no nie jestem pewny, czy wiecie o czym mówię)
 • @Lotna 22:11:12 Ja nie dyskutuję z rządem, ani o rządzie. Dyskutuję
  z Autorem bloga i chodzi mi o dyskusję na temat błędów jakie są popełniane i które doprowadzają do takiej upokarzającej sytuacji w jakiej znajduje się Polska.
 • @Anna-PK 22:42:57
  Czy to są popełniane błędy? Czy to raczej cele zamierzone? Sytuacja w której znalazł się PAD to nic innego jak kurczowe trzymanie się tzw: polityki bezalternatywnej. Jakże było to widoczne w 2018 roku, kiedy obóz dobrej zmiany kapitulował ustawę o IPN. Było to zwycięstwo Izraela, Nataniachu, środowisk żydowskich. Rozsmarowano Dudę z Morawieckim i zwykłym posłem na podłodze. No, ale jak wyznaje się zasadę, że my tylko z Ameryką, to niczego innego oczekiwać nie ma co. Polityka sanacyjna i Wrzesień 39 niczego PiS nie nauczyły.
 • @zbig71 01:18:53
  Masz absolutną rację.
  To dopiero początek.
  W kolejce czekają jeszcze nasze zachodnie granice.
  Ale jeśli walczy się Rosją to trudno oczekiwać, żeby była ona naszym obrońcą.
  To kto z silnych może stanąć po naszej stronie?
 • @Robik 02:34:35
  Może w ten sposób rząd szuka dla siebie alibi?
  Znowu wszystkiemu będzie winna Rosja!
 • @zbig71 01:18:53 Zaistniały określonw warunki i nie ma już
  znaczenia, czy przypadkowe, czy zamierzone. Polska przegrywa. Nie ma co udawać, że to są jakieś spiski, tu nie ma nic ukrytego.
 • @Anna-PK 21:22:55
  Te fantazje powodują, że czytelnicy przestają się skupiać nad polskim problemem jakim jest polska nieudolność polityczna. A właśnie to jest najważniejsze. Przy dobrej polskiej polityce, konferencja byłaby w Polsce i Polacy by decydowali jaki ona przybierze kierunek i z jakim skutkiem.

  Właściwie w demokracji najważniejsza jest prawdziwa równowaga władzy. Brak demokracji, bo rządzą co 4 lata wyborcze tzw większości poniżej 30%

  Prawdę mówiąc mamy dyktaturę co cztery lata, mniejszości głosującej i ustawowej. Dobrej polityki dla większości nie będzie. Każdy obcy grabi do ciebie.
  Nawet konferencja nic nie pomoże. Kiedy konstytucja zamiast demokracji serwuje zawsze czteroletnią dyktaturę mniejszości pod nazwą większości parlamentarnej.
 • @Robik 02:34:35
  Dopierdolą nam równo.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY