Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
136 postów 489 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

Wojna z Iranem przybliży nas do proklamacji państwa Polin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak Żydom i światu wytłumaczyć konieczność opuszczenia zawłaszczonych terytoriów w Ziemi Świętej?

           Wczoraj z braku czasu tylko krótkim wpisem zasygnalizowałem, że wojna z Iranem przybliży nas do proklamacji państwa Polin. Dziś intuicyjnie rozwinę tę myśl i zaryzykuję konfrontację ze strażnikami polskiego obskurantyzmu i krótkowidztwa.

          Cieszy mnie to, że wśród Polaków rośnie poczucie zagrożenia związanego z żydowską aktywnością w państwie nad Wisłą. Co prawda raptem parę promili populacji dostrzega niebezpieczeństwo zbudowania tu nowego Izraela pod szyldem Polin, ale wielkość tę liczoną w dziesiątki tysięcy obywateli można by uznać za zadowalającą, gdyby nie zatrważająco niska umiejętność "czytania" przez nich realizujących się tuż obok politycznych scenariuszy. Niby wiemy, jakie cele chce osiągnąć przeciwnik, ale nijak nie potrafimy połączyć ich z wydarzeniami dziejącymi się na naszych oczach. Cóż z tego, że Internet spopularyzował kilka moich tekstów obnażających ukryte cele tzw. ustawy 447 oraz rzeczywiste, acz niezauważalne, niebezpieczeństwo związane z ekshumacją w Jedwabnem, skoro giną one w morzu bałamuctw umiejętnie podrzucanych przez "patriotycznych judaszów" (mam tu na myśli choćby dezinformacje serwowane Polakom przez Michalkiewicza czy Sumlińskiego). Nasze pogubienie jeszcze bardziej nasila się podczas prób oceny stosunków międzynarodowych. Tu w sposób wręcz zatrważający myślą za nas media. Dajemy ponieść się oficjalnej narracji nawet wówczas, gdy odrzucamy takową dotyczącą spraw wewnętrznych. Najwyższa więc pora na konsekwencję w naszym czytaniu rzeczywistości.
          Ci, którzy dążyli do utworzenia państwa żydowskiego w Palestynie, posługiwali się argumentami o dwojakiej naturze: religijnymi (metafizycznymi i etycznymi) oraz socjalnymi (społeczno-politycznymi). W ten sam sposób dziś formułuje się, coraz bardziej śmiało i otwarcie, przesłanki uzasadniające usankcjonowanie tzw. Rzeczypospolitej Przyjaciół, czyli Polin. Ale aby mogło ono realnie zaistnieć nad Wisłą, niezbędna jest względnie masowa emigracja żywiołu żydowskiego z Izraela (na tę chwilę mamy tu zbyt dużą nadreprezentację Polaków). W tym miejscu pojawia się nieoczekiwany, ale ważny problem: jak Żydom i światu wytłumaczyć konieczność opuszczenia zawłaszczonych terytoriów w Ziemi Świętej, nie zaprzeczając wcześniejszym syjonistycznym hasłom wzywających do żydowskiego tam osadnictwa? Kolokwialnie mówiąc: jak zjeść ciastko i mieć ciastko?
          Wydaje się, że optymalnym alibi dla takiego zjawiska byłoby dotykająca Izraelczyków hekatomba, najlepiej taka posiadająca na czole... irańską pieczęć. Nawet jeśli zamach terrorystyczny na generała Kassema Sulejmaniego nie sprowokuje Teheranu do zabójczego odwetu, to i tak amerykańsko-izraelskie służby przywdziane w irańskie mundury uczynią wszystko, by dopełnił się krwawy scenariusz. Oczywiście nie przesądzam, że wydarzy się to dziś czy jutro. Wskazuję tylko na wielce prawdopodobny algorytm postępowania. W rolę Iranu może mimowolnie wcielić się każda inna realna siła posiadająca choćby pozorny potencjał do wyrządzenia szkód w Izraelu. Wiele tu bowiem zależy od skorelowania w czasie dwóch zdarzeń: krwawej wojny i gotowości Polaków na braterskie przyjęcie jej ofiar. Choć równoległe ugotowanie dwóch żab, polskiej i bliskowschodniej, do łatwych nie należy, to świat niejednokrotnie już przekonywał się o niezwykłej sprawności... i bezwzględności żydowskich kreatorów przestrzeni międzynarodowej. Jeśli taki majstersztyk miałby się komuś udać, to tylko im.
 

 

 
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Nawet jeśli zamach terrorystyczny na generała Kassema Sulejmaniego nie sprowokuje Teheranu do zabójczego odwetu, to i tak amerykańsko-izraelskie służby przywdziane w irańskie mundury uczynią wszystko, by dopełnił się krwawy scenariusz."

  Oczywiście 5*

  Myślę, że z tego względu nas czeka nie tylko proklamowanie Polin, ale jeśli tylko Rosja przejawi chęć jakiejkolwiek pomocy Iranowi, to usraelskie służby nie omieszkają także przebrać się za "zielone ludziki" i zaatakować amerykańskie lub polskie jednostki w celu sprowokowania "kontruderzenia" i związania sił Rosji przy jej zachodnich granicach - rejon przesmyku suwalskiego jest już od dawna medialnie na to typowany....

  Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam.
  Obyśmy jednak nie mieli racji :-(
 • @Jasiek 17:01:19
  Jeśli nasze przewidywania co do Polin są trafne, to żadna wojna przez nas nie powinna się przetoczyć. Nie byłoby to IM na rękę.
 • 5*
  Przyznam że sam mam z tym problem.
  Z jednej strony wiem że tzw. Izrael to gwałt czystej wody i to "państwo" (politycznie) powinno zniknąć. Tylko co z nimi zrobić?
  Nie chcę ich w Polsce ani w promieniu 10 000 km.
  I co dalej?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:08:54
  Po prostu państwo Izrael powinno zniknąć wraz z ludźmi Izraelitami i pewnie tak będzie. A przenoszenie niektórych ambasad to "fałszywa flaga". Znowu zginą biedni Żydzi i żydzi, świat będzie ich żałował i reszta wróci do swojej Chazarii. A u nas będzie UkroPol. Będą takim państwem dzielić i rządzic
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:08:54
  "Tylko co z nimi zrobić?"

  Trzeba się dogadać z Arabami i dać im trochę więcej pustyni w kierunku Egiptu - takiej kupy piasku, żeby nie żal było. Oczywiście za stosowną zapłatą: złoto, maszyny, infrastruktura, kontrakty.
  Problem wody można wtedy rozwiązać na szybko rurociągami, a na trochę później instalacjami odsalającymi napędzanymi paroma elektrowniami pobudowanymi tylko do tego celu.
  Oczywiście bezwzględnie konieczne jest wycofanie się Izraela aż do granic z roku 1948...
  To taki pokojowy plan polskiego wieśniaka, ale technicznie chyba nie taki zły...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:08:54
  :) Barbidżan się powiększy... :) Proszę się nie łamać!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:08:54
  A poza tym, ta przepowiednia mówi tak:
  " i dbajcie, żebyście nie musieli uciekać w zimę, kiedy to się stanie" /.../ a zima jest, co prawda byle jaka ale może jeszcze nie dała czadu- zima. :)
 • @Jasiek 17:15:52
  Rzecz w tym, że oni tego piachu nienawidzą jak święconej wody!
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 17:15:52
  Saudowie niech im dadzą. Oni przez morze Czerwone nie szli wszak, może i kawałek dzisiejszego państwa Saudów zaliczyli. Wg księdza prof.Chrostowskiego był to jakiś system Jezior Gorzkich (słowo tłumacozne jako morze,w hebrajskim oznacza każdą wiekszą wodę powierzchniową) w rejonie środka Przesmyku SUeskiego. I kilkugodzinny silny wiatr, jest w stanie wywołać cofkę
 • @JimA 17:21:09
  "Rzecz w tym, że oni tego piachu nienawidzą jak święconej wody!"

  A czemuż to? Tyle miejsca na kibuce im nie w smak?
  Dziwne...

  Pozdro!
 • @Wican 17:25:03
  "Saudowie niech im dadzą."

  Właśnie powinni jakoś się ułożyć. Ten się trochę przesunie tu, tamten tam, ten da to co mu zbywa. Myślę, że Chińczycy lub Rosjanie elektrownię atomową do odsalarek w dwa lata mogą zbudować - prefabrykaty już pewnie gotowe mają ;-) Nawet Kim by trochę uranu podesłał ;-DDD
  A FED może dodrukować/doklikać waluty skolko ugodno itp.
  Zbrojeniówka ćwiczenia może robić na poligonach i tam strzelać, latać i wybuchać. Wszystko można dograć....
 • @Jasiek 17:47:14
  W sumie pod Mekką nawet były żydowskie plemiona w czasach Mahometa.
  Wg niektórych szczepów pustynnych, Saudowie to ukryci żydzi
 • @Wican 17:56:59
  Poza tym ich tam jest tylko mniej niż 9mln... W ogóle nie rozumiem w czym problem?! Patagonia, Barbidżan, Alaska i Emiraty...
 • A w zasadzie dlaczego wciskać ich Arabom?
  Skoro w USA jest stan mormoński - UTAH, to niech Amerykanie utworzą dla nich kolejny. wytną z jakiegoś mało ludnego obecnego? Albo stworzą z jakiegoś terenu innego. Choć w Guantanamo się nie zmieszczą.
  Ale tam wcisnąłbym ich wszystkich ministrów, premierów, prezydentów, parlamentarzystów i oficerów.
 • @JimA 18:03:31
  Mongolia też jest mało ludna. Grenlandia.
  Argentyńczyków lubię i chcę kiedyś pojechać do Patagonii. Choć w Argentynie też bywa ciekawie. Znajomy ksiądz mi powiadał, ze z jakiegoś miasta przewodnik zabrał go na wycieczkę i powiedział, że pokaże coś ciekawego, a o czym sie nie mówi publicznie. I pojechali w teren, aż w pewnym momencie pojawiły się tabliczki informacyjne po niemiecku i tylko niemiecku. Także nazwy miejscowości po niemiecku. I dojechali do jakiegoś terenu, któy był ogrodzony. Drut kolczasty, groźny że pod napięciem, straznicy na wieżyczkach. Przewodnik liczył, że polski ksiądz mu wytłumaczy co jest grane, a ksiądz sam się zdziwił.
 • @Wican 18:10:00
  No więc sam Pan widzi. Ja myślę, że dałoby się upchnąć towarzystwo w wielu hotelach Trumpa, rozsianych po całym świecie. ... No tylko, że tu chodzi o "kolejny holokaust" i wszyscy mają się czuć winni. Ciekawe, gdy Polaków pani prezydentowa Komorowska wysyłała na emigrację to oni siedzieli cicho...?! A teraz nagle jakieś "plany". Zawsze! może się znaleźć jakiś filantrop i zafunduje wieś albo dwie na użytek... eksterytorialną;)))
  A poza tym co ja się będę wysilał?! Niech sami "główkują". 447- nie! nie tędy droga.
  Pozdrawiam
 • nie podobają mi się takie "Polinowania"
  Jeżeli Polacy zdecydują że chcą nazywać się Polin to tak będzie. Wtedy to nie będą nawet warci posiadania Polski.
  Insynuacje że to Żydzi nam zabiorą państwo jest wręcz głupotą.
  Jeżeli już coś takiego rozważać więc to nie żydzi zabiorą a Polacy im oddadzą. Nie ma innego scenariusza. Inny scenariusz to kłamstwo i usprawiedliwianie odpowiedzialności za obojętność do Ojczyzny.
  Jeżeli Polacy nie będą jej chcieli nie będą jej mieli.
 • @JimA 18:16:47
  Im przydałaby się resocjalizacja w CHinach. Dla Kitajców te kilka milionów mieszkańców więcej, wielkiej różnicy nie zrobi. Ale po kilku latach nawet pejsaty by udowadniał, że on jest narodowości han i by cytował Konfucjusza z Mao na przemian. Chyba tylko "skośniacy" mogliby ich złamać.
 • @Wican 18:10:00
  Z tą Patagonią to masz pecha. Połowa już wykupiona przez jakiegoś słupa Rotszylda. Jest szansa, że tam uciekną.
 • @JimA 18:16:47
  Ba! im chodzi o PAŃSTWO!- nie o eksterytorialną wiochę gdzieś na pustyni! Ok. Nawet i to dałoby się wykroić z mapy Świata /niekoniecznie na pustyni/- i to właśnie zrobiono przed laty. Co się nagle dzieje? Jest za ciasno? Nie!!! Oni tam nie są szczęśliwi! Oni są NIESZCZĘŚLIWI!!! A dlaczego? Ano to niech powiedzą sami! Przecież chcieli "TAM"! a po 70 latach już nie-e! O co kaman? Wie Pan? :) i czy "oni" wiedzą? Ktoś wie? :)
 • @Wican 18:21:17
  Oooo! Widzi Pan! Świetnie, że Pan przypomniał. Pan zapewne pamięta to nagłaśniane szokujące zjawisko "pustych miast" w Chinach. No! Bosze! jacy oni są przewidujący! Proszsz ;)
 • Halo!
  Czy ktoś /z Państwa/ wie, dlaczego obywatele Izraela tak nienawidzą własne państwo?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:22:17
  Pejsy se zapuszczę, myckę założę, nazwę Wicanstein i pojadę
 • @JimA 18:35:19
  Ja mam netowy kontakt z kilkoma kibicami Happoelu Tel Aviv. Oni by chcieli aby Izrael był normalny, czyli że Żyd może być żydem, buddystą, muslimem, katolikiem czy mormonem, ewentualnie ateuszem i być traktowany tak samo
 • @JimA 17:21:09
  Szokujący wywiad z rabinem Abe Finkelsteinem

  http://www.ojczyzna.org/szokujacy_wywiad_-_abe_finkelstein.html

  Żydzi i Kahały - książka z 1914r, ujawnia nam wiele ze skrywanych przed chrześcijanami wątków. Przedmowę i wprowadzenie do książki zapewnia nam Teodor Jeske-Choiński. Sprostowaniu trzeba natomiast poddać wnioski płynące z przedmowy a dotyczące narodu żydowskiego i związane z tzw. konwertytami. Wówczas jeszcze, nie było wiadome tyle z działań wywrotowych frankistów co wiemy dzisiaj. Zakulisowe działania i przygotowania do I Wojny Światowej, oraz II Wojna Światowa (geneza ich powstania i przebiegi) ujawniły to czego wcześniej nie mógł wiedzieć Teodor Jeske-Choiński, oceniając pozytywnie i ujmując się za frankistami i przechrztami jako ciemiężonymi żydami. Skrywany cel i przewrotność została ujawniona na podstawie faktów dokonanych - po szkodzie wyrządzonej Polsce. Książka pomimo lat jest w dalszym ciągu aktualna w swej treści i wiele wyjaśniająca z przewrotności tego narodu. Jest nieocenionym źródłem wiedzy i orężem w walce o odzyskanie samoświadomości dla Polaków.

  http://www.ojczyzna.org/zydzi-i-kahaly.html
 • @kula Lis 69 18:52:01
  :) Dxiękuję, poszukam tego tekstu.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 18:52:01
  Wywiadu nie czytałem wcześniej. Nie dziwi i nic nowego, ale w stosunku do tego co wiem, to znaczna eskalacja. ...
  Dziękuję
  Pozdrawiam
 • @Wican 18:37:34
  skąd wieszczego chce żyd ? przecież on zawsze kłamie ! ZAWSZE !
 • @JimA 18:35:19
  bo chyba nie każdemu się podoba życie w faszystowskiej sałdatesce
 • @kula Lis 69 18:52:01
  No i nieoceniona Ola! Wie Pan, ja nie wiem czy oni nie dorabiają sobie gęby do inferna, które i tak jest. Nie wiem z którego roku jest ten wywiad- mieszają się daty tłumaczenia z "tekstem"- 2009? 2012?- ... ale to szczegóły. Jaki jest Tygrys, każdy wie, ale jeśli Tygrys zapragnie być słoniem, niedźwiedziem i anakondą jednocześnie, bywa, że wysypie się na skórce od banana. i wtedy jest żenada. :)
 • @Drab61 19:26:12
  A ty znowu to samo, a nawet w logiki w tym brak. Żydzi są różni,. I zwykły Żyd nic nie ma z tego rabunku zasobów. Uwazam Ciebie za prowokatora.
 • @Drab61 19:28:31
  Szanowny Panie Drabie, mogę tak do Pana? :) otóż: "bo chyba nie każdemu się podoba życie w faszystowskiej sałdatesce", to jest -10 w skali; MINIMUM! tego co Pan mógłby napisać. Rozumiem, że PAn rozwinie skrzydła w następnych komentarzach.
  Pozdrawiam
  PS. Faszystowska sołdateska to jest sprzeczność, antynomia- językowa, ale jest. :) czy na pewno tak właśnie chciał Pan napisać?
 • @Wican 19:42:02
  Prowokatorem to Ty jesteś, usiłujesz sprzedać przekaz "istnieją przyzwoici żydzi" - otóż NIE ISTNIEJĄ ! nawet jak nie mordują tylko np grają w teatrze to i tak ciągną zyski z mordowania, a ich rola polega na tym że usiłują wszystkich przekonać że jest odwrotnie niż jest w rzeczywistości.
 • @Drab61 19:58:59
  Jesteś prowokator. Do tego słaby. Wczoraj udałeś, że nie zrozumiałeś mojego prostego zdania. Słabe. Żydzi zasiadają w parlamencie Iranu. Wiedziałeś? Porządny prowokator powinien. I ci Żydzi popierają politykę rządu w Teheranie, są przeciwnikami Izraela syjonistycznego. w USA jest Norman Finkelstein, są różni Żydzi religijni, ale też lewicowi, którzy nie popierają Izraela i nic z rabunków nie mają. Ty swoim dziecinnym infantylnym prowokowaniem, nawet nie zauważyłeś, że sam się postawiłeś jako klasyczny przykład mentalnego Żyda (zwolennika odpowiedzialności zbiorowej). A teraz leć, pisz donosik do Wybiórczej albo do innego smztławca, że tu jest antysemityzm. Takich na kilometr wyczuwam, gdy tylko posuną się za daleko. Mają ze 20 wpisów rozsądnych, czym budują swoją "legendę" a potem jeden głupi, aby skompromitować tutejsze środowisko. Tutaj wielu ludzi o mentalności żydowskiej czy Hutu, nie znajdziesz.
 • @Drab61 19:58:59
  "...nawet jak nie mordują tylko np grają w teatrze" /.../ i przy okazji sprzedają dragi... :) teatr to ich ulubione miejsce, poza filmem rzecz jasna.
  No ale kto o tym nie wie?
 • @JimA 20:42:11
  ja tam teraz oglądam Chaplina: "Król w Nowym Jorku". To jestem kryptożyd.
 • Lisie 04.01.2020 18:52:01
  Tak, no ja poczytałem o tym szokującym "artyście" z Bronx'u. Jeszcze jutro wrócę do tematu. Mnie generalnie nie przeraża widok łysego "pakera" z wytatuowanymi cytatami z Biblii, Talmudu i Mędrców Syjonu. W ogóle.
  Pozdrawiam
  PS. Istotnie, zasmuciłem się. ...
 • @Wican 20:46:41
  :) nie pękaj! jeśli żonę można wybrać to i narodowość, obywatelstwo....
  Ważny jest umiar i proporcja. Sam sobie odpowiedz. :)
 • W likwidację Izraela na BW
  przez tych samych - co go tam założyli - uwzględniając oczywiście wymianę pokoleniową - jestem w stanie uwierzyć - natomiast w Polin już nie bardzo.
  Dlaczego?
  Otóż wyobraźmy sobie, że wszyscy Żymianie rezydujący na stałe po świecie - nagle przenoszą się też na stałe - do Izraela. Jak Państwo myślą - ile w takim układzie istniałby jeszcze ów Izrael na BW?
  Wniosek?
  Jeżeli światowy Żym zlikwiduje kiedyś Izrael - to nie po to aby go gdzieś przenieść - tylko aby Żymian rozproszyć po świecie w celu wzmocnienia swojej władzy nad tym światem. Oczywiście z faktu likwidacji Izraela z odpowiednim przytupem - powstanie nowe - jeszcze prężniejsze przedsiębiorstwo Holokaust. A jak! A co!
 • @JimA 18:35:19
  Bo z geszeftem tam marnie. Zyd nie ma prawa oszukac swego rodaka, ale juz obcego-jak najbardziej. Dlatego najlepiej zyje im sie na cudzych terenach, gdzie mozna do woli wysysac z tubylcöw /zywicieli/ , przy najmniejszych pomrukach oskarzajac ich o antysemityzm.
 • @Wican 18:35:52
  No, ale dla wiarygodnosci trzeba by sobie cos tam przycinac...
 • @JimA 18:25:04
  Nie chcą się zgodzić na państwo Palestyna.
 • @Drab61 19:58:59
  Polski Zyd p. Janusz Sujecki, oburzony zydowskimi atakami na Polske, odeslal do Israela medal wdziecznosci za wklad w pielegnowanie zydowskiej kultury w Polsce.
  Ja nazywam to przyzwoitoscia, nie mam racji?
 • @morgan 22:05:23
  DOkładnie. Są porządni Żydzi. Może w tym narodzie jest więcej kreautr niz w innych (to kwestia chyba cywilizacyjna), ale nie jest to 100%.
 • WPS
  Polacy solidarni z Iranem składają kwiaty przed ambasadą Iranu w Polsce w związku z zamordowaniem przez USA generała K.Sulejmaniego

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=2pw3TFEA4rE&feature=emb_logo
 • @Krzysztof Zagozda
  Zalecam jednak nam biednym komentatorom odpowiadać , albo notek nie zamieszczać . Pana wybór .Pozdrawiam.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:08:54
  Na pewno są wśród na różne pomysły na dźwignięcie się z kolan.
 • @JimA 18:16:47
  My już wiemy czego się po nich spodziewać, bez względu na sympatie, czy antypatie, nikt ich w Polsce nie chce. Do pracy na roli się nie nadają, umieją tylko kupczyć i na lichwie się dorabiać, czyli PASOŻYTY. Niech nowe Las Vegas na pustyni wybudują, torę od nowa sobie zmyślą, bo zaczynają się podpinać pod pochodzenie Lechickie (daleko im do Lechickiej urody z tymi krzywymi nosami, jak u wiedźmy). Znowu na własnej ziemi będziemy musieli się z nimi targować. Polacy już dużo wycierpieli. Dość!
 • @JimA 19:50:37
  W przypadku Izraela zapewniam że faszystowska sałdateska jest w miarę rozsądnym określeniem.
  Nie ma państwa na świecie w którym panowała by większa nienawiść rasowa, podniesiona w tym państwie do oficjalnej polityki państwowej. Prawodawstwo izraelskie w stosunku do obcych (w tym Palestyńczyków, rdzennych mieszkańców tych ziem) jest bardziej restrykcyjne niż hitlerowskie Ustawy Norymberskie wobec żydów. Wiedziałeś o tym ?
  Izrael to w istocie państwo faszystowskie.

  A czy jest to sałdateska ? Państwo które wywołuje ciągłe wojny, które za pomocą "sojusznika strategicznego" niszczy wszystkie okoliczne państwa, państwo w którym po ulicach krąży wojski z nabitą bronią, a każdy Izraelczyk może bezkarnie zabić dowolnego Palestyńczyka. Jeżeli nie jest to sałdateska to co nią jest ?
 • @Drab61 13:19:43
  Mylisz pojęcia. Faszystowskie to były Wlochy a nie III Rzesza.
 • W kwestii świętych miejsc
  pojawił się pewien "my". Amerykanie ponoć jakiś pomysł na pokój tam wymyślili. I wyszło im, że nad świętą częścią dla islamu w Jerozolimie, powinni opiekować się Saudowie. Tradycyjne zaś, przypada do Haszymitom. Obecny władca Jordani, który spełnia wiele zachcianek Jankesów, zostanie wykiwany.
  Saudowie coś za dobrze z syjonistami współdziałaja
 • @Wican 15:27:50
  Bo Saudowie to żydzi przebrani za Arabów.
 • @Drab61 18:50:17
  Niekoniecznie. Podobni kiedyś było 12 plemion żydowskich, z czego 10 miało zaginąć. Żydzi też kiedyś prowadzili poważną działalność misyjną. Bodaj wokół Mekki (albo Jatribu-teraz nie pamiętam) były w czasach Mahometa 3 plemiona wyznające judaizm
 • @Wican 18:10:00
  Jak mogli usraelici stworzyć rezerwaty dla indian, to teraz niech tworzą rezerwaty dla żydostwa i na tych samych zasadach
 • @Wican 18:37:34
  Widzew ci nie pasuje, a masz kontakt z z kibolami Hapoelu. To wiele wyjaśnia
 • @goat 19:44:24
  Kontakt netowy. Nawiązałem po meczach z Legią. Umówili sie po 8 i w tylu w Warszawie gdzieś się pojawili. A Legii przyszło ponad 20 i ich zlali. Ale wolę Żydów w Izraelu niż w Polsce, rzeczywiście.[ I od nich mogę trochę dowiedziec się o tym jak wygląda społeczeństwo izraelskie. Pejsbuka nie używam to teraz głównie maile. ] Więcej wyjaśniac nie trzeba. Zwłaszcza Żydów trzymających z pseudoNiemcami (Ruch), celebrytami (Elana) i Konfidentami (Rekinki-Misiek szybko się rozsypał i jego koledzy).
  Z budżetem na poziomie bodaj 6 Elan zająć taką samą niemal pozycję w lidze? U was to mi wygląda obecnie na pralnię albo na defraudację
 • @goat 19:44:24
  A, herbem Hapoelu jest sierp i młot a nazwa oznacza dokładnie "Robotnik"
 • @Wican 20:04:37
  Mylisz pojęcia. Sierp i młot to Związek Radziecki, a Rosja to Rosja. Ponadto RTS ma nie tylko Widzew, choćby Garbarnia Kraków. Przestań dorabiać chorych teorii. Ja też mogę powiedzieć że Szczecin to przesiedleńcy z kresów, a Pogoń to klub stworzony na wzór Pogoni Lwów, tak samo jak Polonia Bytom(nawet macie takie same barwy). Na Podlasiu i Podolu wiadomo kogo było najwięcej i co jesteście ich spadkobiercami?
 • @goat 20:37:46
  Niczego nie mylę. Happoele to kluby tradycyjnie robotnicze, stąd takie herby.
  A Szczecin to oczywiście Kresowianie, i Pogoń S. to jeden ze spadkobierców Pogonii Lwów (oprócz tego Polonia Bytom, Odra Opole i chyba jeszcze jakiś klub) ale Polacy. Oj, robotnicze były Marymont, Skra Warszawa. Akurat tutaj jestem obcykany.
 • @goat 20:37:46
  Akurat w Szczecinie wielu ludzi z Podola czy Podlasia nie ma. Jest równiez wielu Wielkopolan, którzy po 1945 przyjechali szukać szansy w mieście portowym
 • @Wican 21:09:19
  Wasz Florian Krygier też był chyba Wielkopolaninem i to chyba dla tego macie taką kosę z Pyrami AMICĄ(Lechem). Tak się złożyło że fabrykę Amica założyli żydzi. A tak nawiasem to co złego jest w tym że w nazwie jest Robotniczy. Ponadto z żydami Widzew miał nie wiele wspólnego, może to że założyciele TRMF Widzew późniejszego Rts Widzew pracowali w fabryce Heinzla i Kunitzera i oczywiście Ludwik Sobolewski(Lutek Rozenbaum). Po za tym nic nie wiadomo o wpływach żydowskich, bardziej niemieckich i angielskich. Ale o tych faktach Widzewiacy mówią otwarcie. Natomiast Łks to typowo klub żydowski, Heiman, Hirszberg, Lubawski(Polak żydowskiego pochodzenia) Winter,Taubwurcel
 • @Wican 21:09:19
  https://widzew.com/-/110-lat-temu-narodzila-sie-legenda
  https://gol24.pl/2-liga-wskrzeszenie-dawnej-potegi-widzew-lodz-chce-wrocic-na-szczyt-wideo/ar/c2-14655803
 • @goat 21:31:50
  Szanowny komentatorze, piszesz: " Ponadto z żydami Widzew miał nie wiele wspólnego, może to że założyciele TRMF Widzew późniejszego Rts Widzew pracowali w fabryce Heinzla i Kunitzera ..."

  Akurat obaj wymienieni fabrykanci łódzcy byli Niemcami. J.Heinzel był katolikiem, a J.Kunitzer ewangelikiem.

  W czasie powstawania TRMF Widzew, czy RTS Widzew obaj w/w już nie żyli, a położona opodal Widzewska Manufaktura była już w zarządzana przez Oskara Kona. A zatem kibicowskie hasło " Widzew żydzi" ma niewiele wspólnego z prawdą :)))

  Pozdrawiam ja , Widzewiak, swego czasu jako uczeń XXIII L.O. położonego vis a vis stadionu Widzewa i grywający na bocznym boisku stadionu Widzewa niemal codziennie po lekcjach w "nogę". A zdarzało się grać także na płycie głównej ( starej wówczas i zniszczonej w czasach kiedy Widzew z okręgówki rozpoczął swój imponujący marsz na szczyty mistrza Polski.
 • @stanislav 00:18:05
  Dlatego napisałem że Widzew miał nie wiele wspólnego z żydostwem bardziej z Niemcami i Anglikami. Anglikami bo byli oni pracownikami fabryki nici. Mieli oni nawet swój klub krykietowy, który był póżniej częścią TRMFWidzew. Stereotypy jednak biorą górę, tak jak w przypadku Wicana
 • @Drab61 19:26:12
  Nawet jak prawdę mówi, to kłamie. (no przecież może się pomylić)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY