Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
136 postów 489 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

Zaskakująca wolta Grzegorza Brauna?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trudno dziś przesądzać, co skłoniło Grzegorza Brauna do publicznej robinsonady w obronie czci Mariana Banasia i zaryzykowania przy tym swoim dotychczasowym wizerunkiem...

 Niemałe zdziwienie wśród sporej części wyborców Konfederacji musiały wywołać wypowiedzi Grzegorza Brauna zawarte w materiale opublikowanym w ubiegły wtorek w internetowym portalu „Super Expressu”(link). Lider partii Korona niespodziewanie stanął w obronie dobrego imienia Mariana Banasia, prezesa Najwyższej Izby Kontroli, wokół którego pojawiło się w ostatnich tygodniach sporo niejasności i oskarżeń. Braun nie tylko wystawił Banasiowi świadectwo moralności, ale przy okazji postawił szereg zaskakujących tez, z których z pewnością będzie musiał tłumaczyć się przed zdezorientowanym elektoratem. Jest też wielce prawdopodobne, że tego samego wymagać będą jego partyjni koledzy. Wszyscy pamiętamy przecież niedawną (z 16 października br.) konferencję prasową Konfederacji i oświadczenie wygłoszone przez Jakuba Kuleszę, przewodniczącego jej koła poselskiego, domagające się natychmiastowej dymisji Banasia oraz wszczęcia wobec niego postępowania karno-skarbowego (link). Kulesza uczynił to w obecności Roberta Winnickiego, Dobromira Sośnierza i Krzysztofa Bosaka, zatem musiało to być oficjalne stanowisko Konfederacji uzgodnione przez jej liderów. Nikt wówczas nie zwrócił uwagi na brak w tym gronie Grzegorza Brauna, choć ten rzadko rezygnuje z okazji zaprezentowania się przed kamerami. Czy już wtedy bliski był ogłoszenia swojego votum separatum wobec enuncjacji partyjnych towarzyszy?

 
Rozmowa Brauna z dziennikarką Super Expressu upozowana jest na prywatną (oboje swobodnie rozsiedli się na parkowej ławeczce), co w zamyśle ma ograniczyć jej partyjną reprezentatywność. Słowa „rozmowa” użyłem trochę na wyrost, bo przynajmniej w wątku dotyczącym Banasia mamy do czynienia raczej z monologiem pana posła mówiącego o medialnym linczu, nagonce i kombinacji operacyjnej wymierzonej w prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Braun kilkakrotnie zastrzega się, że nie chce być w tej sprawie niczyim adwokatem, ale usilnie stara się znaleźć argumenty świadczące o niewinności tego wysokiego rangą urzędnika państwowego. Najważniejszym z nich ma być... jego majątek. Banaś coś posiada a zatem jest prawdziwie niezależny – z uporem twierdzi świeżo upieczony poseł, by po chwili skonstatować, że u nas pokutuje jeszcze ideologia, propaganda komunistyczna, w myśl której każdy posiadacz czegokolwiek jest z góry podejrzany.Takie słowa z pewnością wprawiły w osłupienie wyborców Konfederacji, której polityczna narracja w dużej mierze opiera się na krytyce procederu rozszabrowania peerelowskiego majątku oraz pladze afer gospodarczych i finansowych co rusz wstrząsających opinią publiczną III RP. Mało tego. Braun nazywa ich wprost zakompleksionymi sierotami po PRL-u, którym zdaje, że w Rzeczypospolitej Trzeciej i pół dojść do jakiejkolwiek majętności można było wyłącznie drogą aferalnych nieuczciwości. Sam jednocześnie sprytnie omija niejasności związane z pochodzeniem fortuny prezesa NIK, deklarując przy tym, że złożone przez Banasia wyjaśnienia w tej sprawie wydają się całkiem spójne, logicznei nie widzi czynów nie licujących z jego poważną funkcją.
 
Zdaniem Brauna o niewinności Banasia świadczy również jego polityczny życiorys związany z narracją piłsudczykowską (Konfederacja Polski Niepodległej, Polska Partia Niepodległościowa) i quasi-endecką (Ruch Młodej Polski) Przekonuje, że każdy z nas mógłby pozazdrościć mu biografii, czym całkiem świadomie i z premedytacją wymierza kolejnego pstryczka w nosy swoich wyborców w zdecydowanej większości przywiązanych do tradycji obozu narodowego. Wysokie odznaczenia państwowe nadane Banasiowi przez prezydentów Komorowskiego i Dudę oraz pełnione przezeń lukratywne funkcje publiczne najlepiej zaświadczają, że zdołał on dobrze ustawić się w realiach kondominium niemiecko-rosyjskiego pod żydowskim zarządem powierniczym i był pupilkiem wszelkiej władzy, niezależnie od jej barw partyjnych.
 
Trudno dziś przesądzać, co skłoniło Grzegorza Brauna do publicznej robinsonady w obronie czci Mariana Banasia i zaryzykowania przy tym swoim dotychczasowym wizerunkiem, tak silnie wpisanym w totalną krytykę systemu III RP. Nie wiemy też, dlaczego do ujawnienia tych swoich enuncjacji wybrał medium mało poważne, należące do milionera związanego z branżą hazardową. Czy doczekamy się jakiejkolwiek reakcji na nie ze strony pozostałych liderów Konfederacji? Czy jesteśmy świadkami głębokiej przemiany poglądów Grzegorza Brauna? Jedno jest pewne: odtąd nic w Konfederacji nie będzie takie samo.  

KOMENTARZE

 • @Krzysztof Zagozda
  Przeanalizowałem ten wywiad . Prawidłowe rozumowanie , nie będzie uczestniczył w linczu , dowodów na dziś brak , lub toczy się gra operacyjna jak w przypadku Szeremietiewa . Bardzo rozsądnie mówi. Pana wnioski : Trudno dziś przesądzać, co skłoniło Grzegorza Brauna do publicznej robinsonady w obronie czci Mariana Banasia i zaryzykowania przy tym swoim dotychczasowym wizerunkiem, tak silnie wpisanym w totalną krytykę systemu III RP. Nie wiemy też, dlaczego do ujawnienia tych swoich enuncjacji wybrał medium mało poważne, należące do milionera związanego z branżą hazardową. Czy doczekamy się jakiejkolwiek reakcji na nie ze strony pozostałych liderów Konfederacji? Czy jesteśmy świadkami głębokiej przemiany poglądów Grzegorza Brauna? Jedno jest pewne: odtąd nic w Konfederacji nie będzie takie samo.
  Jedno jest pewne gra operacyjna się jak widać toczy dalej. Salut.
 • To zależy od oczekiwań
  „Jedno jest pewne: odtąd nic w Konfederacji nie będzie takie samo.”

  Takie samo, czyli jakie? - Jakie miało być?

  Wywód Brauna, nie po raz pierwszy zresztą, był dość pokrętny. Jedyny rozsądny argument to ten, że aferę rozpoczął dziennikarz, który przyłożył rękę do afery na temat rzekomych obchodów „urodzin Hitlera”, ale z drugiej strony, w co również wątpię, może chciał się zrehabilitować?

  Jeden z youtuberów wyraził się, że jeśli Braun broni kogoś, kto miał dom schadzek, to może on sobie to swoje „szczęść Boże” .... wsadzić.

  Robi się ciekawie. :)
 • @Repsol 14:20:37
  Popieram to ujęcie.
 • WPS
  Najbardziej mnie dziwią ci, którzy się dziwią woltom "szczęść boże" Brauna z narodu załganego :))) Ale zapewne Matka Boska Gietrzwałdzka jemu wszystko wybaczy i Polska " będzie zbawiona" :)))
 • Od 2 :25 minuty o sprawie Banasia.i powiązaniach z Agencją.
  https://youtu.be/I7Tn8gLYiX4
 • Wielki zawod
  Tak skwitować należy wypowiedź p.Brauna.Pazernosc i chciwość powinna zostać bezwzględnie napiętnowana,zwłaszcza w przypadku urzędnika publicznego i to jeszcze sprawującego tak szczególną funkcje,niezależnie od wyników dalszego rozwoju postępowania.Do tego jeszcze to trzymanie się posady za wszelką cene-wstyd.Obrona własności,bez względu na sposób jej pozyskania zakrawa na ,wolnościowy" fundamentalizm
 • @Lotna 14:20:37
  .


  https://www.youtube.com/watch?v=FTrrEAMx9gg

  .
 • @nauczkrzysztof 16:45:10
  Tb12,8 Lepsza jest modlitwa ze szczerością i miłosierdzie ze sprawiedliwością aniżeli bogactwo z nieprawością. Lepiej jest dawać jałmużnę, aniżeli gromadzić złoto. 9 Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu. Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem. 10 Ci, którzy popełniają grzech i nieprawość, są wrogami własnej duszy. 11 Odkryję przed wami całą prawdę, nie ukrywając niczego. Jużem wam objaśnił i powiedział: Piękną jest rzeczą zachowywać tajemnicę królewską, ale godną wszelkiej pochwały objawiać dzieła Boże.


  Taki wykład dał anioł Pański imieniem Rafał, spisano to w księdze Tobiasza.
 • szargana opinia przez kogo ?
  Warto zastanowić się kto szarga opinię,
  czy ten który ma coś za pazurami ? ,
  czy ten który ujawnia brud za pazurami u danego delikwenta ?.

  Są naturalnie czasem ludzie zupełnie czyści na których są fałszywe donosy i oszczerstwa. Po to by ich zniszczyć. Jak jest w przypadku tego pana, nie mam pojęcia, nie jestem zaangażowany w śledztwa.

  Więc by nie przedłużac, poczekajmy z wyrokami, jak jest winnien to musi byc kara, jak nie to kary nie może być, w państwie prawa.

  Pozdr.
 • Jeżeli scenę
  polityczną w atrapie Polski stanowi magdalenkowa ferajna ( a stanowi) - to zadyma wokół Banasia mówi nam jedno - buldogi walczą o coś pod dywanem - i tyle. Banaś jest tylko pretekstem.
  Wniosek?
  To nie ma tak, że Banaś został wybrany wbrew jakiejś części magdalenkowej ferajny.
 • Braun jest dziwnym człowiekiem i cała jego droga polityczna,
  to ciągłe zawirowania.

  On w moich oczach stracił wtedy, kiedy poszedł do KULu, po śmierci arcybiskupa Życińskiego i w auli, przed studentami, szkalował zmarłego.

  "Braun podczas spotkania mówił o abp. Życińskim, iż zmarły „podawał się za biskupa”; nazwał go „łajdakiem” i „kłamcą”. "
  "Zawieszenie studenckiego koła naukowego, uznanie prelegenta za persona non grata i msza przebłagalna - taka jest reakcja KUL na upublicznienie wystąpienia Grzegorza Brauna o abp. Józefie Życińskim. Zdaniem rektora uczelni słowa dokumentalisty o zmarłym biskupie to "hańba" i "kalumnie". "
  https://www.newsweek.pl/polska/wyklad-grzegorza-brauna-o-zycinskim-kul-przeprasza/g2rhksj

  Takie szokujące postępowanie jest dowodem, że Braun nie ma nic wspólnego z kulturą współżycia społecznego, a to jest niezbędne dobremu politykowi.
 • @Anna-PK 18:46:53
  Nie wszystko złoto co się świeci . Brak dekomunizacji się kłania , oraz ukrycie aneksu WSI . https://www.youtube.com/watch?v=tuk4Qvy7rr4 Ukłony .
 • @Krzysztof J. Wojtas - Poseł Braun w pułapce pustej elokwencji...
  .

  "w rozmowie z red. Sommerem, pan poseł wyraźnie dał się uwieść… czasowi własnego głosu. Własnej elokwencji, budowaniu frazy, cyzelowaniu fermat, stylizowaniu bez końca własnych arpeggiów i tremolów – nawet ku lekkiemu osłupieniu prowadzącego rozmowę."

  http://att.neon24.pl/post/151505,posel-braun-w-pulapce-pustej-elokwencji#comment_1599182  Jakieś trudne i dziwne te polskie nazwiska sie porobiły??


  Czy ten nieSłowianin to G(07) Braun, Brown czy Brałn? - Co oznacza to jego przezwisko? - Może BRĄZOWA GARDEROBA (KOSZULE)?


  WAŁESÓW (przybłędów) Kaczorów (orły baby-Liońskie), zaKwaszontch, i pozostałych oszukańczych Gierek namożyli nam bez liku.  Bogumił Boguchwał
 • @Repsol 19:49:18
  A niby kto miał tę dekomunizację robić? Braun miał dekomunizować Kościół? To jest podgrzewanie atmosfery. Dekomunizacja była potrzebna tym, którzy chcieli wypłynąć na przemianach systemowych.

  Ja takich jak Braun nazywam "Żołnierzami Spóźnionymi" bo nie załapali się na Solidarność i chcą jakoś mimo to wypłynąć na trupach przeszłości.

  Można było postawić pod sąd ludzi, którzy byli odpowiedzialni za jakieś przestępstwa polityczne, czy śmierć w starciu z siłami państwowymi. Natomiast szantażowanie teczkami, czy tym, że coś tam ktoś podpisał, to są bzdury. W PRL prześladowanie polityczne było minimalne i SB mieszkało w tych samych blokach co reszta ludzi. Zarabiali pisaniem teczek. Było tyle dyrektorów, czy sekretarzy partyjnych, oni wszyscy byli lojalnymi i donosili. Tylko co? Co można było donieść?
 • @Anna-PK 20:23:58
  Dekomunizować mieliśmy całą Polskę . Czesi sobie poradzili ,a u nas co ? Nocna zmiana . No to mamy jak mamy . Salute .
 • @Anna-PK 20:23:58
  Po to robi się lustrację, aby nikt nikogo nie szantażował. Zwłaszcza, jeśli szantażysta jest zza granicy.
  W PRL prześladowania polityczne było minimalne? Dobre, naprawdę dobre. Tego jeszcze nie słyszałem.
 • @zbig71 20:47:25
  Nie wiem jak było po wojnie. O tym się nie wypowiadam.
  Ja znam tylko jeden przykład przestępstwa politycznego, to ksiądz Popiełuszko. Kto jeszcze był prześladowany? Macierewicz? Michnik?

  Teraz tego Piskorskiego trzymali trzy lata i jakoś nikt tego za prześladowanie polityczne nie liczy.
 • @zbig71 20:47:25
  Bo u nas była lustracja " demokratyczna " , czyli wybiórcza .Salute .
 • @Anna-PK 20:58:44
  No tak , a A.Lepper się powiesił ?. Ukłony . Ps : Mafia ma tu się dalej dobrze .
 • @Anna-PK 20:58:44
  Michnik siedział. Kuroń też. Co by o nich nie sądzić. Po stanie wojennym wielu ludzi z Solidarności było w internacie. Po 68 też. I po Radomiu i Ursusie również w 76roku. Także trochę tych prześladowań było, to co się działo po wojnie, to nawet nie były prześladowania, bo wielu ludzi dostało w łeb.
 • @zbig71 20:47:25
  "W PRL prześladowania polityczne było minimalne? Dobre, naprawdę dobre. Tego jeszcze nie słyszałem."

  Od 1956 były minimalne.
 • @Pedant 21:32:12
  Po 56 był prawdziwy Raj.
 • @zbig71 21:56:47
  "Po 56 był prawdziwy Raj."

  Raju nie ma nigdzie. Było lepiej niż za sanacji.
 • @Pedant 22:06:57
  Było lepiej niż w Raju. Nad wszystkim piecze trzymały Pedanty.
 • @Uchoigielne 22:26:51
  //Grzegoż Braun to żydowski syjonistyczny bandyta //
  Grzegoż ?

  jak przez z z kropką to musi być rzyt
  na zicher
 • Podstępny Żyd G. Braun
  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/05/22-27-v-2019-roszczenia-zydowskie-po_67.html  22 - 27 V 2019 Roszczenia żydowskie po wyborach będą zrealizowane
  / Braun, Liroy, Korwin – Mikke, Winnicki nie mają prawa do mieszkania w Polsce/
  W bliskim czasie nie grozi tym Orędziom w Internecie niebezpieczeństwo/
  W Polsce musi być podobne ustawodawstwo jak w Izraelu

  (…)

  - Czy roszczenia żydowskie po wyborach będą zrealizowane?
  - Będą dziecko.
  - Niestety, Panie Jezu?
  - Czyż nie ma na was przyjść ucisk.
  - Ale im, Panie, Jezu, nie chodzi przede wszystkim o pieniądze ale o przejęcie własności w Polsce (?)
  - Tak, przede wszystkim dziecko. Dlatego kwota ta urosła tak aby Polska nie mogła jej dać waszym wrogom i wrogom Kościoła – synagodze szatana. Jak mówiłem synagoga szatana dotyczy przede wszystkim żydowskich elit i to tych, które mówią o sobie, że są żydami lecz nimi nie są lecz kłamią.
  - I nie wywoła to, Panie, protestów Polaków?
  - Wywoła dziecko lecz jeszcze nie w tym roku, to znaczy protestom przeciw którym wysyła się policję i wojsko. Jeśli robią to we Francji to myślicie, że nie zrobią tego u was?
  Gdyby to ugrupowanie (Konfederacja) oddało Polskę Chrystusowi i szło zawsze z moim sztandarem Chrystusa Króla byłoby inaczej. I musiałoby to być zapisane w ich statutach. Nie być tylko prywatną sprawę niektórych jej członków.
  Zresztą na jej czele stoją kryptożydzi a przecież to nie może przynieść nic dobrego.

  - Ty, Panie Jezu, mówiłeś, że potomkowie żydów nasłanych przez carat nie mają prawa do mieszkania w Polsce. Czy dobre zrozumiałem, że nie mają też prawa do reprezentowania Polski jako posłowie? Ale to przecież oczywiste.
  - Tak, to oczywiste. Braun, Liroy, Korwin – Mikke, Winnicki nie mają prawa do mieszkania w Polsce.
  - To mocne Słowa Panie Jezu.
  - Moje słowa zawsze wydawały się mocne, także apostołom i uczniom. Jakże surowe były prawa dla Izraela ( nie mówię o naleciałościach poprzez faryzeuszy i uczonych w Piśmie), zwłaszcza na tle dzisiejszych czasów. Podobnie surowe prawa musi mieć Polska.
  - Podobne ustawodawstwo jak w Izraelu?
  - Można tak rzec moje dziecko.
  - Czyli nawet jakby Konfederacja podwoiła wynik wyborów w jesieni 2019 a nawet potroiła to i tak Polska zostanie sprzedana gdy idzie o ucisk żydów na Polskę?
  - Tak dziecko, nawet gdyby miała – 20, –25 procent głosów. Inaczej byłoby tylko w sytuacji gdyby mogła samodzielnie stworzyć rząd.
  - No tak, tak to Panie Jezu też wychodzi gdy idzie o rozum.
  - Jak, Panie Jezu, opublikuję Twoje Słowa, że Korwin, Braun, Liroy, Winnicki nie mają prawa do mieszkania w Polsce wyjdzie, że jestem przeciw Konfederacji a i sympatyzujący jej będą może odrzucać te Orędzia.
  - Czy Ja jestem ważniejszy, czy ludzie?
  Polacy pozwalają ciągle by na ich czele stawali ich przedstawiciele ukrywający swoje pochodzenie, często będący agenturą i masonerią. Tak nie może być.
  -Tak Panie Jezu.

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/05/22-27-v-2019-roszczenia-zydowskie-po_67.html


  < Dodam tu dla ograniczonych spoza stałych czytelników tego bloga czytających go w dobrej wierze, albo zadaniowanych udających ograniczonych, że to oczywiście nie dotyczy tylko tych kilku osób i nie jest ograniczone do jednego czy nawet kilku ugrupowań politycznych tylko dotyczy wszystkich i nie tylko politycznych. Wynika to z cytowanego pod poprzednim przekazem Orędzia Pana Jezusa zatytułowanego „Polska nie jest miejscem dla Żydów” gdzie Pan Jezus mówi iż prawo do mieszkania w Polsce mają tylko ci żydzi, którzy od wieków mieszkali w Polsce, ich potomkowie o ile nie uznają państwa Izrael lub jest dla nich obojętny. Nie mają natomiast prawa potomkowie żydów nasłanych tu przez carat w czasie zaborów ani żadni inni.>
 • @Husky 22:34:49
  No i zabłądził tu biedroniowaty . Kurła owsiki im mózg atakują . Salut :)))))
 • @Janisław 22:36:56
  Jak widzę działania operacyjne nabierają rozmachu . :)
 • @Uchoigielne 22:26:51
  Spenetrowałeś prawdę. No i gratuluję gramatyki.
 • @Uchoigielne 23:32:31
  Zachowujesz się fatalnie. Na Twoim miejscu powściągnąłbym język, bo ktoś ci go przytnie.
  Głupeczku.
 • @Uchoigielne 04:32:32
  Say what now?
 • @Uchoigielne 04:32:32
  Zdaje sobie sprawę, że oficjalne statystyki są przekłamane, ale to wygląda na totalny odjazd.
  Aby mieć takie dane - trzeba by było mieć dostęp do badań genetycznych, których wtedy nie robiono.
  czyli - jest to wiedza tajemna.

  Przegięcia nie służą prawdzie.
 • @Uchoigielne 04:32:32
  //Ty bandycki ch..uju uważaj na słowa, gdyż gdy zajmę się tobą a bedzie to dzialanie długotrwałe, pożałujesz, scierwoże sie w ogóle urodziłeś!!!//

  No nawet ja tego nie wiedziałem ze @zbig 71 to ch*j i... scierwoże tylko co ta nazwa ma oznaczać.No i może podasz termin tego spotkania
  Ot zagwozdka

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY