Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 488 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

I co z tą masonerią? Bydgoska kuria milczy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Otóż ci „parafianie” zagrozili mi jakimiś „demonstracjami” oraz skierowaniem do sądu biskupiego pozwu przeciwko mnie za „szkalowanie duchownych”.

No i nie doczekałem się. Dziś o tej porze jest już jasne, że nie wypełni się obietnica księdza kanclerza kurii bydgoskiej i w ciągu 14 dni nie poznam reakcji ordynariusza na moją skargę powodową złożoną do sądu biskupiego. Co czuję? Z pewnością spore rozczarowanie. Wydawało mi się, że duży ładunek ekspresji towarzyszący kontaktowi z najważniejszymi instytucjami Kościoła lokalnego przekonał urzędujących w nim duchownych, że sprawę traktuję bardzo poważnie i nie dam jej zdławić już na poziomie diecezji. Oczywiście dopuszczam możliwość nadejścia rzeczonej korespondencji w poniedziałek, za tydzień czy za miesiąc. To spóźnienie ma jednak swoją wymowę, szczególnie w kontekście początkowego „zagubienia” w sądzie biskupim złożonego przeze mnie pisma procesowego.

W ciągu ostatnich dni parę razy zetknąłem się z zapytaniami o sens drążenia tej sprawy. Odpowiadam niezmiennie: jako katolik chcę wiedzieć, czy nadal obowiązują mnie orzeczenia Urzędu Nauczycielskiego Kościoła przestrzegające przed jakimikolwiek kontaktami z masonerią. Jeśli one już nie obowiązują, to w którym oficjalnym dokumencie tegoż Urzędu te dotychczasowe zostały wycofane? Jeśli zaś obowiązują, to dlaczego kuria bydgoska „z urzędu” nie zareagowała na publiczne złamanie ustaw i nakazów Kościoła przez proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy, a zarazem swojego wikariusza generalnego? I na koniec: czy ordynariusz bydgoski ma wolę rozsądzenia tej sprawy w sposób regulowany przez Kodeks Prawa Kanonicznego i dobry obyczaj?

Chwilowe (?) milczenie kurii wcale nie oznacza, że o sprawie całkiem zapomniano. Na jednym z portali społecznościowych pojawił się w ostatnią niedzielę wpis uczyniony ręką – jak to napisano – „parafian Świętej Trójcy”. Otóż ci „parafianie” zagrozili mi jakimiś „demonstracjami” oraz skierowaniem do sądu biskupiego pozwu przeciwko mnie za „szkalowanie duchownych”. Oczywiście trudno traktować poważnie taką pisaninę. Jeśli jednak autoryzujący ją niejaki „Jan Nowicki” jest rzeczywiście osobą z krwi i kości a nie wyłącznie wirtualnym bytem, to oświadczam mu, że chętnie spotkam się z parafianami Św. Trójcy, by merytorycznie i bez niedomówień wyjaśnić im istotę sporu. Proszę tylko o wskazanie miejsca i czasu.

Co ciekawe, w sprawie rautu urządzonego w bydgoskim kościele przez wolnomularską organizację Rotary Club milczy nie tylko kuria. Przez dwa miesiące opinia publiczna nie doczekała się skomentowania tego skandalicznego wydarzenia przez znawców tematu dokonujących krytyki masonerii z pozycji chrześcijańskich i dopatrujących się jej wpływów w Kościele katolickim. Cóż, życie najlepiej weryfikuje intencje i charaktery. Odwagi nie da się kupić w dyskoncie, a wieczne teoretyzowanie nie zatrzyma ohydy spustoszenia. Na szczęście są jeszcze wśród nas osoby rozumiejące istotę zagrożenia. Każdego dnia dziękuję Panu Bogu za otrzymywane od nich liczne głosy wsparcia i własne świadectwa.

I co dalej? Myślę, że w końcu kuria przemówi w ten czy inny sposób. Ktoś ostatnio mi zasugerował, że skoro najlepszą obroną jest atak, to... Mimo wszystko jednak staram się nie odnosić do spekulacji. Wolę relacjonować fakty. Publicznie. A teraz otwieram Mapy Google i szukam ciekawego miejsca w Gnieźnie. Gdzież jest ta ulica Łaskiego?

Śledź na bieżąco: www.facebook.com/events/1715200575426232

KOMENTARZE

 • a moze
  masoneria jest juz passe? gdybysmy przejrzeli ostatnie dokumety kosciola o nauczaniu chrystusa *innym* to bysmy mieli oglad zgodny z nauczaniem kosciola?
 • @
  zalecając ostrożność, uprzejmie donoszę:)

  "Jest członkiem Rotary Club w Sydney"
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Opara
 • @Arjanek 11:10:02
  A to ciekawa wiadomość. Będę musiał zweryfikować swoją - śladową - obecność na tym portalu.
 • @Arjanek 11:10:02
  ten Rotary Club jeśli nie pomoże , to na pewno nie zaszkodzi , chociaż znam przypadek gdy zapłacił albo przynajmniej spowodował ,że nie musiano zapłacić ponad 15 tys € za operację i kilkudniowy pobyt w szpitalu w Stuttgarcie ,nieubezpieczonego i pracującego "na czarno" polskiego obywatela , jeśli wobec takich zachowań polecasz ostrożność , to Twój poziom podejrzliwości musi przekraczać jakiś powszechnie przyjęty stopień
 • @puuuq 12:13:52
  a PiS dał 500+ i podejrzewać o niecne zamiary nie można, pomimo faktów niezaprzeczalnych na innych polach działalności..

  Twój poziom logiki nie przekracza średniej debilizmu na Świecie.. ale Was jest większość, no i mamy demokrację, więc macie rację :((((
 • @wk..ny 12:44:01
  chętnie się zapoznam z tymi niezaprzeczalnymi faktami ,które pogrążają wszystkich wk...nych tego świata
 • @Krzysztof Zagozda 12:01:24
  Szkoda ze dzialasz w pojedynke. "Organizacja" bylaby bardziej efektywna.
 • @Zdzich 18:28:09 - PANIE KRZYCHU, NIECH PAN MA OKO NA TEGO PANA ZDZICHA
  Ów Pan Zdzich to nie wiadomo kto to jest. Mnie onegdaj emablował - że tez dobrze działam, że on mi się z uwagą przygląda i że lubi TELEWIZJĘ NARODOWĄ. Epatował - że jest z Ameryki i że przyśle grubą kasę na działalność. A jak przyszlo co do czego to nic. Zero.
  Teraz się Pana przyczepił i spieszy z "mundrą radą" żeby zakładać organizację. Niech jemu Pan powie, żeby sobie "mundrą radę" wsadził tam, gdzie jemu Sendecki powie. Razem ze swoimi dolarami.
  Bardzo mi przykro.
 • @Eugeniusz Sendecki 09:25:14
  Ho, Ho! Panie Sendecki. Przede wszystkim ja NIGDY nie obiecałem Panu jakiejś kasy. To Pan dzwonił do mnie z prośbą o pieniądze. Odmówiłem. Za brak wymarzonych pieniędzy za nic, robi Pan sobie ze mnie wroga.
  Całe szczęście, że przeczucie mam dobre i nie wydałem na Pana ani centa. I nie wydam w przyszłości. Ale będę się Panu przyglądał z jeszcze większą uwagą.

  Panie Krzysztofie Zagozda: Jeśli Sendecki postanowił torpedować Pana akcję, znaczy to, że akcja jest dobra i groźna dla masonów.
 • @puuuq 12:13:52
  "chociaż znam przypadek gdy zapłacił albo przynajmniej spowodował ,że nie musiano zapłacić ponad 15 tys € za operację i kilkudniowy pobyt w szpitalu w Stuttgarcie"

  Przy takich wydarzeniach proszę zawsze brać pod uwagę, że może być to zagrywka pod publiczkę. Donek to nawet ślub w kościele wziął przed kampanią. Że niby taki religijny i w ogóle...

  Pozdrawiam.
 • @ Autor
  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 23:20:21
  miałbyś rację gdyby nie to , że o sprawie wiedziało zaledwie kilka osób czyli w żadnym wypadku nie chodziło o jakiś propagandowy chwyt , mnie tu nie chodzi o to by gloryfikować organizacje powszechnie uznawane za podejrzane ale nie znam konkretnych przykładów by ta Rotary Club komuś zaszkodziła , a skoro wiem ,że pomogła to napisałem jak było
 • Masoni
  Oczywiście, że ma Pan rację. Kościołem tez żądzą masoni. Jest to inna frakcja jak masoneria żydowska skupiona wokół klubu Bilderberga i ma inne cele. Jej przyczółkiem są różne społeczne organizacje jak np Rotary Club. Nie bez powodu poprzedni Papież w swoim orędziu potępiał masonerię w szeregach kościoła.

  Pod linkiem akcent polskiej masonerii katedralnej.
  https://forumemjot.files.wordpress.com/2013/09/dok-loc5bcy-wat-potw-nad-dziwiszowi-33-st-wtaj-_wiadomosci-monasterujkowice-pl.jpg

  Musi Pan wiedzieć że Światowe Dni Młodzieży są organizowane pod symboliką okultystyczną. Logo dni to stylizowany krzyż ankh z wkomponowaną 6. Krzyż który jest symbolem wszystkich bogów starożytnego Egiptu, ale nie Jezusa Chrystusa.

  Główne centra katolickiej masonerii to loża P2; Opus Dei, Jezuici. Struktury organizacji masońskich wyglądają inaczej. To organizacje rozproszone w których działają na ogół Ci sami iluminaci lecz sprawują np. inne funkcje.
 • @Fischer 08:14:48
  Przeczytałem kilka postów powyżej i muszę jeszcze coś Państwu wyjaśnić. Rotary Club czy Fundacja Batorego to nie są jeszcze organizacje masońskie. To jak pisałem powyżej przyczółki masonerii, podstawa organizacyjna tej piramidalnej struktury. Tam nie ma masonów, może jakiś odsetek. To organizacje powstałe z inicjatywy masonów. Służą im do wychwytywania ludzi zdolnych, inteligentnych, wpływowych. Na tych co spełniają ich oczekiwania, mogą posłużyć do realizacji zamierzeń, spływają awanse, nagrody, przywileje. Oni są wciągani w ten system powoli. Nawet gdy gdzieś ktoś ich dopuści do niskiego stopnia wtajemniczenia często nie wiedzą, że robią coś złego. Gdy się zorientują to są już praktycznie w d*pie. Wystąpienie z loży, czy jej zdrada wiąże się z utratą stanowisk, kasy i przywileji, jest to praktycznie przekreślenie całego życia i kariery.

  Jak Pan nie wie jak z nimi walczyć, niech Pan sobie odpuści. Szkoda kasy i czasu na pisma sądy i dochodzenie prawdy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY