Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 488 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

Nasi okupanci osiągnęli kolejny „level”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czytelnikom mniej zorientowanym w temacie podsuwam pewną ciekawostkę: otóż już w styczniu 1945 roku w Berlinie powstał zamysł...

 

          Widowisko, którego jesteśmy świadkami, godne jest najwyższej uwagi. Bo choć w Polsce w ciągu ostatniego ćwierćwiecza przy zachwycie publiki wyciągnięto już wiele zająców z różnych kapeluszy, to ostatni trik premier Kopacz z „narodem śląskim” w roli głównej z pewnością jest zapowiedzią sporych zmian w obrębie tego, co dla niepoznaki nazywa się demokratyzacją życia publicznego.

 

           Co prawda to nie Ewa Kopacz jako pierwsza dopuściła się kolaboracji z Berlinem wprowadzając „naród śląski” na polityczne salony. Wyprzedziło ją w tym choćby kierownictwo Głównego Urzędu Statystycznego podczas ostatniego spisu powszechnego, a także – dwukrotnie – liderzy śląskiej Platformy Obywatelskiej zapraszając środowisko tzw. ślązakowców do współrządzenia tym województwem (długa jest lista tych przeniewierców, lecz papier cierpliwie zachowa ich nazwiska). Choć premier rządu do mocarzy umysłu nie należy, to głupotą byłoby dawanie wiary, że tak po prostu się przejęzyczyła. Kopacz i jej podobni zawsze wiedzą, co i kiedy mają powiedzieć w sprawach najważniejszych: odbierają dyspozycje i z wykonania ich są skrupulatnie rozliczani. Czyżbyśmy za miesiąc, dwa, mieli być biernymi świadkami „poważnej” politycznej debaty o przezwyciężeniu komunistycznej niesprawiedliwości i przywróceniu Statutu Organicznego Województwa Śląskiego?

 

           Czytelnikom mniej zorientowanym w temacie podsuwam pewną ciekawostkę: otóż już w styczniu 1945 roku w Berlinie powstał zamysł obalenia alianckiej koncepcji przywrócenia Polsce Ziem Zachodnich poprzez wywołanie na Górnym Śląsku antyradzieckiego polskiego powstania. Takie zadanie otrzymała komórka Werwolfu, której dowodził były oficer Abwehry, major Dietrich Kirn (poprzednio oddelegowany do kontaktów z Ukraińską Powstańczą Armią). To zbrojne powstanie miało doprowadzić do powołania do życia samodzielnego państwa śląskiego będącego początkowo pod patronatem mocarstw zachodnich (złożonego z Górnego i Dolnego Śląska, Zaolzia i czeskiego Śląska Cieszyńskiego) i – z czasem – przyłączenia go do Niemiec. I jak tu dziś nie mieć deja vu?

KOMENTARZE

 • Szumowiny z RAŚ, są zwykłymi, tanimi narzędziami...
  Drang nach Ostern. Całe szczęście dla polskiego Śląska, że Edward Gierek dokładnie wymieszał populację na Śląsku. Na Śląsku mieszka teraz praktycznie cała Polska. A i rodziny śląskie są przeważnie nieźle pomieszane z tzw gorolami (nieślązakami). Więc, Śląsk i w tej materii, ma bardzo wiele do zawdzięczenia Gerkowi.
  W sumie RAŚ to zwykłe szumowiny, ale nie wolno z nich spuszczać oka, bo oni są w stanie doprowadzić na Śląsku a więc i w Polsce do rozlewu krwi, na kształt tej ukraińskiej.
 • występ ajwaja chazara z 2011
  oseł /teraz mini ster Thomas Tomczykiewicz w Schlessońskiej TV odcina się i promuje nowy szlagier nawiązujący do patriotycznej roli Ruchu Autonomii Gorzelika.

  https://www.youtube.com/watch?v=-1QEdcATyXY
 • Niekompetencja (może celowa?) naszych polityków prowadzi nas do utraty Śląska
  - Ślązacy to jest naród konkretny - zaczęła swoje przemówienie podczas konwencji PiS Beata Szydło. Po chwili poprawiła się, dodając: "to ludzie konkretni". Podobny błąd popełniła kilka dni temu Ewa Kopacz.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wpadka-Beaty-Szydlo-podczas-przemowienia,wid,17684309,wiadomosc.html?ticaid=115296
 • -------działają planowo !
  -nad drzwiami biura /KSIĘSTWA / powieszona jest tablica/ NAKAZ MARSZAŁKA / z emblematami UE , herbem nyskim .NIE MA !! GODŁA POLSKIEGO ani białoczerwonej .Polskość wycierana jest z świadomości Polaków.

  http://www.odnowawsi.eu/serwis/index.php?id=43&idd=7
 • @
  Jak widzę większość z blogerów siedzicie w kraju i przegapiacie bardzo ważne zdarzenia. Przypomnę więc że "lokalna śląska" PO kilka tygodni temu weszła w oficjalną polityczną koalicję z RAŚ. Dalej rozpisywać się nie będę.
 • @Stara Baba 16:02:26
  Przecież sygnalizuję to w tekście.
 • @Krzysztof Zagozda 16:14:20
  Nie..., Pan pisze o czym innym. Ja mówię o oficjalnej według polskiego prawa zawartej koalicji miedzy PO a RAŚ. Mówię o legalnej a nie skrywanej współpracy miedzy polską polityczną partią a V kolumną.
 • @Stara Baba 16:20:59
  To Pańska zła wola czy inna słabość? Cytuję z tekstu: "także – dwukrotnie – liderzy śląskiej Platformy Obywatelskiej zapraszając środowisko tzw. ślązakowców do współrządzenia tym województwem".
 • @Krzysztof Zagozda 16:27:38
  To nie zła wola :-).
  Po prostu zaprosić to mogę sąsiada wieczorem na grilla.
  Podpisanie koalicyjnych umów jest już kwestią bardzo poważną i prawną zmieniającą układ i nadającą mu ważności z grillowania do konkretnego wspólnego działania.
 • ---STOWARZYSZENIA !! na opolszczyznie są to tylko !!
  ---Gminy zarządzane przez MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKĄ !. Dotacje unijne przepuszczane są przez NIEMIECKĄ FIRMĘ ! / wnioski /. Bezzwrotne dotacje dostają TYLKO !! członkowie MN.
  STARAŁAM się o dotacje, dlatego poznałam mechanizm !.

  http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131204/POWIAT01/131209833
 • @Stara Baba 16:33:16
  Jeżeli wyraz "zaprosić" konotuje się Panu wyłącznie z grillem i nie pojmuje Pan konwencji eseju, to może lepiej, by darował Pan sobie komentowanie.
 • @Krzysztof Zagozda 19:59:47
  Chciałem skomentować Pana wpis ale daruje sobie. Pisać aby pisać
  nie ma sensu.
 • ----- a tak po prawdzie !
  --Śląsk / Ślązacy -ostatnie SŁOWIAŃSKIE PLEMIĘ !!!! gdzie zachowało się SŁOWIAŃSKIE SŁOWO !!!!

  -----SŁOWO u Ślązaka to UMOWA !!! HONOR !! i WSZYSTKO ! dlatego żydoskie kanalie mają parcie na Śląsk.Tu ! najłatwiej skłócić .

  Ślązacy nazywają nas KRESOWIAN - CHADZIAJAMI / CHAZARAMI ??????.
 • @ninanonimowa 00:39:17
  To Pani jest z Kresów i nie wie co oznacza słowo "chadziaj"?
  Na pewno nie Chazar! Proszę obejrzeć na YT rosyjski film Zosia z Polą Raksą. Tam z ust czerwonoarmisty pada to słowo.
 • @
  Osobliwa logika. Pogratulowac. Polacy wymusili wyjscie "kacapow" z Kraju ("zeby Polska byla Polska"),- ale chca bezpiecznych granic, ustanowionych przez "ruskich okupantow", - bez ruskich gwarantow. A "Szkopy" maja nie skorzystac z okazji, posiadajac wszystkie (no prawie) asy...Polak - jak ten cos wymysli... "Chcieliscie Polski- no to ja macie" (Galczynski).
  Ad "Chadziaj" -Prawdopodobnie chodzi o znieksztalcone (celowo?) rosyjskie хозяин ~ "chazjain"(gospodarz), w tym wypadku-ironicznie - kiepski (ruski) gospodarz. Wielu Slazakow w czasie II Wojny, bylo wcielonych do Wehrmachtu i na Wschodzie poznali znaczenie slowa.
 • @Stara Baba 01:12:42
  --OCZYWIŚCIE ,ŻE WIEM ! chadziaj znaczy gospodarz ! Może jednak my ! tak sobie to tłumaczymy ?.
 • @ Autor
  Nawet żydo-sanacyjny rząd IIRP w Londynie był przeciwny włączaniu "ziem odzyskanych" w obszar Polski po 1945r. !!!

  W sukurs żydo-anglosaskiej polityce w kwestii naszych "ziem odzyskanych" przyszedł list biskupów polskich do niemieckich z 1965r. (wybaczamy i prosimy o wybaczenie) - napisany na SVII (?) -, który niejednoznacznie traktował te ziemie, w przeciwieństwie do treści odpowiedzi biskupów niemieckich.
  Potem abp A.Nossol, orędownik pojednania z Niemcami na bazie ekumenicznej nauki JPII doprowadził do mszy w Krzyżowej (listopad 1989r. - msza pojednania w Krzyżowej).
  Wszystkie te akcje służyły budowie w Polsce antyrosyjskiego przedmurza za każdą cenę.

  W 1990r. żydo-reżimowe władze nie wzięły udziału w konferencji 2+4 mimo brytyjskiego zaproszenia Thatcher - a chodziło o granicę, która przecież od 1995r. nie posiada traktatowego umocowania.

  RAŚ - https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/01/29/demontaz-panstwa-ras-v-kolumna-niemiecki-antypolonizm/
 • @Rzeczpospolita 14:23:06
  Ślązacy już się zorientowali !! mam na koncie :)) połowę uświadomionej gminy TEJ NAJWAŻNIEJSZEJ :)).

  Ślązacy ostrzegają nas ,że : Gala poseł MN urodził się we Wrocławiu ! NIE MÓWI po niemiecku, ani też gwarą !! NIKT NIE ZNA JEGO PRZESZŁOŚCI tylko tyle co podają media .

  Niestety jeszcze w ub.roku domy Ślązaków mieszkających w Niemczech czekały na ich powrót. W tym roku są już setki jak nie tyś. do sprzedania Całe Gminy wyludniły się . Brak pracy ! w Polsce spowodował,że postanowili pozostać na dobre.
 • Panie Krzysztofie...niech mi pan odpowie z reka na sercu...
  Dziwi sie pan Slazakom???? NIby co ich ma trzymac przy Polsce???
  Fakt, ze musza pracowac i zyc w Niemczech i utrzymywac dom w Polsce i dzielic sie tym co zarobili z tymi rzondami skurwialymi- ktore nie zapewnia im godziwego zycia na swojej ziemi???? w tylko okrada z tego co zarobia ich dzieciskow ????
  Skoro traktuje sie ich- jak pariasow... na co maja czekac??? i za czym teskni???... Patriotyczne wiersze owszem, koledy etc ... prosze, ale dobrze je spiewac przy stole z karminadlami i kiszka przynajmniej, ijaka halba,,,, a nie przy hasioku...czyli przebranym karmniku zreszta.
  Co maja z tej wolnosci i polskosci przez ostatnie 25 lat????
  Oni wiedza, ze tyle patriotow i doskonalych politykow w Polsce- jak nigdzie na swiecie ino ze mozna ich prownac do tych z Wiezy Babel....
  Skoro nie mozeta sie po polsku dogodac.... probuja po niemiecku . Laczenie sie przez podziayl to polski wynalazek....nie wie pan o tym???
  INdywidualizm:-)))sarmacki.... kwitnei i slychac ino wokol hrummm hrummm, hrummmm.....tak to rzyc sie na trowie pasie......
 • @RomanKa 20:24:11
  Jeśli mielibyśmy tak podejść do tematu i rachować, co każdemu z nas Polska dała, to Ona nie powinna już istnieć od 300 lat.

  To tak z ręką na sercu. I z Polską w sercu.
 • @Krzysztof Zagozda 20:46:51
  NO to tez,,,,,, na to panu zwrocili uwage Slazacy..ze tak jest.POlska nie istnieje juz 300 lat ..a to co jest to nawet nei wtyprobowany na szczurach Erzatz Polin.
  A wracajc do przedmiotu..co ma Slazakow przy tej erzatz Polsce trzymac??? Dlaczego niby nie mamy rozwazac w aspekcie co ta Polska komu dala skor tak wielkiej liczbie Polakow zabrala.... wtym co najwazniejsze , wolnosc , zycie m, kariery , ziemie do my prace....wie pan ile Polakow tlucze sie po swiecie????
  Mysli pan ze to tak samo z siebie ??szast prast modl sie za nami????Pan nei widzi tych co im ta Poksa dala??? Michnikow , geremkow kwasniewskich, sikorskich, szchetyniow, siwcow i tysiace innych srilkow....to co im wolno liczyc a Polakowi nei woln zapytac????
  Jak to tak?? Panie Krzystofie????
  DO zbawiernia panstwo nie jest nikomu potrzebne...ale do zycia tak!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY