Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 488 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

Uwolnijcie Ligę Polskich Rodzin z rąk Madame Tussaud

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy tych jedenaścioro odważnych znajdzie tyle sił, by pofrunąć w stronę słońca? Czy zdołają prześcignąć Ikara?

          Miała być „nadzieją dla Polski”. Doskonale pamiętam to hasło, bo sam bezgranicznie w nie wierzyłem. I – w pewnej mierze – takąż była. A dokładniej: byli nią ludzie, których w LPR spotkałem. Bezinteresownie kochający Polskę. Wielu wówczas skrzyknęło się tym pięknym sztandarem. Ale byli też i inni. Szukający siebie. I gdy znaleźli, szlachetny sztandar upchnęli do ciemnego kąta. Dziś jest niczym bezradny strach na wróble, z którego kpi ćwierkająca byle łachudra. Czasem wydaje mi się, że to jakaś złośliwa Madame Tussaud oblała woskiem żywy organizm LPR i teraz eksponuje jako czarnego luda w dziale poświęconym kołtunerii i parafiańszczyźnie, upchniętym na ostatnim piętrze, gdzieś między toaletą a schowkiem do wiader i mopów. I tylko od święta pozwala mu łaskawie na parę skłonów w przód i w tył. Madame? A może monsieur?

 

           A jednak nadzieja ma skrzydła. Zaczynają one wyrastać tym, którzy pojęli, że Walter Alf nie jest Konradem Wallenrodem, a przysięgi zdeponowane w niegodziwe ręce nie posiadają moralnej mocy trwania. Czy tych jedenaścioro odważnych znajdzie tyle sił, by pofrunąć w stronę słońca? Czy zdołają prześcignąć Ikara? Czy otworzą okna muzeum, by wpuścić strumień świeżego powietrza do zatęchłych korytarzy pełnych woskowych posągów i przywrócą im krwi krążenie? I w końcu: czy przybiją nowy szyld na trochę już nadwerężonej twierdzy? Wierzę, że tak. Bo któż, jeśli nie oni?

 

           Życzę im powodzenia i daję swoje ręce. A co z Madame Tussaud? Troszkę przekręcę mistrza Fredrę i taką nam wszystkim oto dam naukę:

Od powietrza, ognia, wojny,

I do tego od człowieka,

Co się zdrajcom nisko kłania –

Niech nas zawsze Bóg obrania.

KOMENTARZE

 • Panie Krzysztofie...
  trup wyjety z wosku..tylko zacznie smierdziec.
  LPR zostalw w profesjonalny sposob przejeta..ale poniewaz przejecie nie wychodzilo zostala profesjonalnie rozbita.
  Stanowczo odradzam reanimacje.
 • liga chazarow
  Chazarski mongoł trzyma ich na wszelki wypadek,ożywi .gdy znów goym zechce wlać nadzieję kolejnego oszustwa do pustego łba.
 • Było kiedyś coś takiego co nazywało się Ligą Polskich Rodzin
  Nawet zdobyło raz 15% głosów w wyborach do Euroszopki.

  Upadło przez małość, zdradę , głupotę i lenistwo,
  jak większość bogoojczyźnianych projektów nie opartych na ciężkiej pracy.

  Szkoda wspominać.
 • LPR to historia
  +
  Zaskoczył mnie Pan tym artykułem. Nie do końca odczytuję też aluzje w nim zawarte. A może to drobna "prowokacja"? Dla mnie LPR to historia, której ostatni akord wybrzmi jesienią tego roku. Będzie to samo, co ze Stronnictwem Narodowym. Szykowana jest nowa formacja polityczna, do której przejdą pozostałości z LPR, a sama partia zostanie "wygaszona" (SN stało się stowarzyszeniem). W partii rządzi przecież ten sam człowiek. Pozbądźmy się sentymentów. Przy okazji, co słychać w Błękitnej Polsce ?
  Pozdrawiam serdecznie:

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY