Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 488 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

Piąta kolumna w Związku Piłki Ręcznej w Polsce?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy trop wiedzie ku prezesowi Związku Piłki Ręcznej w Polsce, który jest jednocześnie wpływowym członkiem jednego z wielkopolskich stowarzyszeń, mocno zaangażowanego w „dialog” niemiecko-polski”?

          Kabaretów nie lubię z paru powodów, ale nie miejsce tu na boksowanie się z nimi. Wspominam o nich dlatego, że od pewnego czasu stały się obowiązkowym elementem telewizyjnego jadłospisu. Nie ma wieczora, by – jak Polska długa i szeroka – po wsiach i miastach nie przetaczał się gromki śmiech publiki hipnotycznie wpatrzonej w migające piksele ekranów. Czas szybko mija a zabawa trwa w najlepsze. I mało kto zauważa, że nic nie kończy się wraz z wyłączeniem telewizora.

 

           Nie tak dawno wołałem na puszczy w sprawie święta mniejszości niemieckiej, organizowanego za parę tygodni we wrocławskiej Hali Stulecia. Skąd wziął się ten mój alarm? Ano nie tylko z całego kontekstu wzmacniania się butnej niemczyzny w Polsce. Ta budowla, postawiona na cześć Fryderyka Wilhelma III, to symbol niemieckiego panowania na całym Śląsku, pruskiego militaryzmu, to centralne miejsce spotkań siepaczy spod znaku trupiej czaszki z często goszczącym na nich Adolfem Hitlerem. Co ciekawe: Niemcy, mimo swojego chłodnego wyrachowania i prakseologicznej cierpliwości, nie potrafią uciec od archetypów karmiących ich pychę i potwierdzających – jak sami utrzymują – ich prawo do ziem na Wschodzie. Po siedemdziesięciu latach w Hali Stulecia znów dojdzie do święta żywiołu niemieckiego i nie potrzeba słuchu absolutnego, by uchwycić sens mających wybrzmieć tam melodii i słów.

 

           Zresztą nie będzie to ostatnia okazja. Kibice już ostrzą sobie zęby na mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, które styczniu przyszłego roku odbędą się w Polsce. Ich organizatorzy, korzystając z przywileju gospodarza, zadecydowali, że reprezentacja Niemiec wszystkie swoje mecze grupowe rozegra we... wrocławskiej Hali Stulecia! Przypadek? A może komuś szczególnie zależało na kolejnej manifestacji niemczyzny właśnie w tym miejscu?

 

           Czy trop wiedzie ku prezesowi Związku Piłki Ręcznej w Polsce, który jest jednocześnie wpływowym członkiem jednego z wielkopolskich stowarzyszeń, mocno zaangażowanego w „dialog” niemiecko-polski”? Czy to, że prominentni członkowie tego stowarzyszenia – jak podają oficjalnie dostępne źródła – nieraz korzystali z łaskawej ręki sąsiada zza Odry, miało przełożenie na takie decyzje szefa naszego szczypiorniaka?

 

           Czy polskie służby oglądają ten kabaret? Czy śmieją się do rozpuku? Halo, halo, czy mnie słychać? Żyjecie tam?

KOMENTARZE

 • Ojoj,
  a Szwedzi bedą grać w Gdańsku, na dodatek bedą też tam Rosjanie.. Bardziej obawiam się ukrów i ich wielbicieli w Polsce.
 • @Nathanel 17:10:36
  Niech Pan trzyma emocje na wodzy. Prześladowanie, bo nazwa miała inną kolejność członów? Nie chcę być złośliwy, więc nie skomentuję tejże supozycji. Zwracam tylko uwagę, że obecny prezes tego związku wywodzi się z PZPR!

  Ja piszę o faktach, a Pan o swojej srebrnej odznace. Proszę nosić ją z dumą.
 • @Krzysztof Zagozda 17:19:42
  Organizowanie meczów reprezentacji Niemiec w tym obiekcie, owszem, jest co najmniej dwuznaczne. W Polsce jest wiele innych obiektów, które mogłyby Niemcom służyć niemniej dobrze, nie dając właśnie podstaw do twierdzeń, że miesza się sport z polityką.
  Dialog polsko- niemiecki to obecnie rozmowa kolonii z metropolią, dlatego nie należy ufać nikomu, kto jest w tej kwestii aktywistą.
  Pan Krzysztof Zagozda - 5*****
 • @nocny gryzoń 21:47:05
  No i również w gryzoniu. Koniecznie nocnym.

  A tak całkiem poważnie: idź człowieku pajacować gdzie indziej.
 • Uwaga
  Wszystkich zaniepokojonych rosnącymi wpływami Niemców w Polsce zapraszam na: http://zagozda.blogspot.com/
 • Europoseł PO chce ustanowienia Śląskiego Dnia Wypędzonych
  Marek Plura, eurodeputowany PO i znany ślązakowski aktywista stwierdził, że za rok w rocznicę powrotu Górnego Śląska do Polski zamierza zorganizować Śląski Dzień Wypędzonych. Opowiedział się również za budowaniem i utrwalaniem „śląsko-polsko-niemiecko-ukraińskiego pojednania”.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/slazakowski-europosel-chce-ustanowienia-slaskiego-dnia-wypedzonych

  Pięknie to wszytko powiązali. Berlin tyle tam zainwestował, że już teraz oczekuje wyników. Czy cała PO odpowiada za czyny tego oszołoma? Jak na to reagować? Działalność antypolską w tym regionie najlepiej umiejętnie wyciszać. Budzić poczucie wstydu u kolegów i współpracowników tego europosła jak i innych pogrobowców hitlerowskiego porządku. Musimy mieć świadomość, że konfrontacja z secesjonistami może ich również wzmocnić. Dzięki temu jak zorganizowano Śląsk po wojnie (zarówno Dolny jak i Górny, bo Opolski to już POniemiecki wynalazek) region ten stał się etnicznie słowiański. Żeby Śląsk odebrać Rzeczpospolitej, trzeba zohydzić tam nasze poczucie narodowe. To chyba jedyna droga dla tych co nie chcą polskiego Śląska.
 • Obudziłeś się o dwadzieścia sześć lat za późno
  Polska jest krajem który prześwistał swoją przyszłość w ciągu ostatnich dwudziestu sześciu lat. Odwrotu już nie ma. Dzięki idiotom świadomie lub nie realizującym plan nieprzyjaciół Polski. Pozostaje jedynie patrzeć i godzić się ze stopniowym upadkiem państwowości i już za niedługi czas zastępowaniem jej inną niepolską na terenach dawniej należących do Niemiec i Prus. Mózgi Polaków są już do tego przygotowane. Zadbał o to kościół katolicki i media. Będą klaskać i pląsać z radości.
 • @Nathanel 17:10:36
  To byl popularny sport wsrod SB-kow, w przedziale lat 70-80.
 • @ Autor
  Panie Krzysztofie,
  na szczęście nie ma w Polsce niemieckiej V kolumny i to z dość prozaicznego powodu, ponieważ NRF znajduje się pod okupacją USA lub/i Międzynarodowego Żyda.

  Jeśli szuka pan tropów podejrzanego "pojednania" polsko-niemickiego to tropy wiodą do judeo-chrześcijańskiego Kościoła i Episkopatu RP oraz do syjonistycznych środowisk żydowskich w Polsce i zarządzających UE.

  Proszę nie iść w sukurs żydostwu i nie budować niepotrzebnej wrogości między Polakami i Niemcami. I my i oni mamy tego samego wroga: światowe żydostwo i to należy uświadamiać naszym narodom.

  Dariusz Kosiur
 • @Rzeczpospolita 14:08:02
  Rozumiem, że CDU smarowało Tuska & S-ka z czystego, niemiecko - polskiego internacjonalizmu.
  Do tej pory brałem Pana za nieco zwariowanego, aczkolwiek państwowca, chcącego przekazać na NE24 coś konstruktywnego.
  To oświadczenie traktuję jako pański coming-out, jako osoby zadaniowanej z Pullach.
 • Autor
  Nie odrobił Pan lekcji w domu, czy tylko tak ogródkiem zwraca uwagę laikom, że nie ma czegoś takiego jak polskie służby specjalne?

  Polecam gruntownie przeanalizować:


  http://werwolfcompl.blogspot.com
 • @Rzeczpospolita 14:08:02
  Jakoś pomimo tego, że jak Pan pisze, są jakoby pod okupacją niemiecką, nie przeszkadza im to realizować swoje interesy w Polsce.


  Polska prasa należy w niemal 100% do niemców, a nie do żydów.

  No, chyba, że wykaże Pan, że właściciele axel coś tam itd mają korzenie żydowskie, to się może z Panem zgodzę.
 • @Maciej Piotr Synak 20:17:25
  Oczywiście znam Pański serwis. Trudno przecenić jego wartość. Nie rozumiem natomiast Pańskiej kąśliwej uwagi o "nieodrobieniu lekcji". Czy może Pan jaśniej i merytorycznie?
 • @Maciej Piotr Synak 20:21:03
  Redaktor Axel Springer zaczynał bardzo skromnie i pracowicie, oczywiście jak każdy praworządny Niemiec. Poszczęściło mu się, kiedy poznał pewną miłośniczkę jeździectwa, imieniem Rosemarie, późniejszą uczestniczkę Olimpiady w Rzymie. Od tego momentu jego kariera nabrała niebywałego rozpędu.
  Oblubienica miała dzianego tatusia, który wzbogacił się, "inwestując" w Polsce.
  Jego imię brzmiało Werner. werner lorenz.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Werner_Lorenz
  Drugi punkt statusu koncernu A.Springer SE brzmi tak:
  2) Działać na rzecz pojednania Żydów i Niemców oraz popierać podstawowe prawa Izraela.
  Jakoś trudno podejrzewać to towarzystwo o żydostwo. Chyba, że zaczniemy filozofować, że taki Heydrich nim był. Ale to w dalszym ciągu niczego nie zmienia, bowiem ci ludzie mówią i mówili po niemiecku i z Niemiec, a nie Izraela pochodzi ich władza.
 • @Maciej Piotr Synak 20:21:03 Ameryka już dawno odkryta - chyba Pan wagarował na niektórych lekcjach
  Gerd-Helmut Komossa, były szef Militärischer Abschirmdienst (Wojskowej Służby Bezpieczeństwa) NRF napisał książkę „Niemiecka mapa” (Die deutsche Karte), w której pisze m.in.:

  "Układ z 21 maja 1949 roku, którego treść została zaklasyfikowana przez BND jako ściśle tajna, sugeruje utrzymanie ograniczenia suwerennosci państwowej RFN aż do 2099 roku. Wspomniane restrykcje obejmują m.in. sprawowanie całkowitej kontroli nad mediami niemieckimi oraz środkami komunikacji przez zwycięskich koalicjantów. Poza tym, każdy nowo-wybrany kanclerz musi podpisać tzw. Federalny Akt Kanclerski a na niemieckie rezerwy złota został nałożony areszt.

  W rzeczywistości, wszyscy niemieccy kanclerze, właczając w to obecną Kanclerz Panią Angele Merkel, składali swoją pierwszą wizytę zagraniczną w Stanach Zjednoczonych. Całe spektrum niemieckich partii politycznych znajduje się pod kontrolą specjalnej waszyngtonskiej komisji, a media niemieckie, licencjonowane przez USA, piorą niemieckie mózgi w bardziej skomplikowany sposób niż robiły to ich nazistowskie odpowiedniki. Nie można też zapominać o stacjonujących w Niemczech amerykańskich wojskach okupacyjnych."

  Już w latach 1918-33 (Republika Weimarska) cała prasa znalazła się w rękach żydowskich.

  Może Pan sam poszukać w Internecie informacji nt. własności mediów na Zachodzie - wszystko własność lub kontrolowane przez Międzynarodowego Żyda.

  Polecam: Czwarta władza w żydowskich rękach przeciw Polsce i Polakom - https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/03/22/czwarta-wladza-w-zydowskich-rekach-przeciw-polsce-i-polakom/

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/03/polskapresse3.jpeg
 • @alek.san 19:36:09
  No, a jaka jest Pana poważna wizja Polski leżącej między Rosją a NRF?
 • @Rzeczpospolita 12:30:46
  Moją odpowiedź zawrę w jednym zdaniu. Właśnie..

  ---------------- NIE LEŻĄCEJ ---------------------

  Fakt znajdowania się pomiędzy tymi krajami nie powinien nas skłaniać do przyjmowania tej właśnie pozycji.
  Już w kucki byłoby nam lepiej.
  Interpretację znaczenia tego określenia pozostawiam Pańskiej intuicji.
  Media w Rep. Weimarskiej były w rękach żydowskich, powiada Pan..
  Doskonale.
  Tylko czyj interes te gazety reprezentowały?
  Wzywały do zakończenia Wojny Celnej z Polską, w imię robienia geszeftów z Żydami z Polski, co byłoby w pełni zgodne z interesem żydowskim?
  Wzywały do wywiezienia żydowskiego majątku z Niemiec i przenosin do Palestyny, z zamiarem utworzenia państwa Izrael?
  Nie! One wciąż reprezentowały opcję niemiecką i niemieckie interesy.
  Więc mogły się nawet znajdować w rękach Marsjan do spółki z góralami z Grenlandii, ale wciąż były NIEMIECKIE - realizowały linię, którą wprowadził w 1871 roku w życie czysty goj, niejaki Otto von Bismarck.
 • @chrisdigger 09:23:42
  Ja to nazywam - wnioskowaniem karkołomnym.
  Bo trzeba nieźle nałamać sobie kark, aby działanie jakiś tam nadgorliwych działaczy, speszonych medialno-rządową nagonką na Rosję, tłumaczyć "władzą żydów w Polsce".
  Oczywiście, jakiś tam związek przyczynowo-skutkowy istnieje, ale ma on tyle ogniw pośrednich, ile pierdnięcie wieloryba w Golfsztromie i pogoda w północnej Szkocji.
  Choć nie chciałbym tym samym zaprzeczać, że w kwestii wpływu na rządy w naszym kraju, ludziom z kręgu tej pradawnej kultury nie należy uważnie patrzeć na ręce,
 • @Rzeczpospolita 12:08:37
  "Sugeruje utrzymanie ograniczenia suwerenności państwowej RFN aż do 2099 roku". Świetnie.
  A czy jest tam mowa o suwerenności samego RFN nad innymi krajami?
  Do 2099 roku to "niesuwerenne" RFN może być już, tu zacytuję oryginalne brzmienie niemieckiego hymnu:
  "Po bratersku (..) złączone
  Od Mozy aż po Niemen
  Od Adygi aż po Bełt (..)
  Ponad wszystko na świecie!"
  Tego zacytowana publikacja niestety nie wyjaśnia.
  And meanwhile in America..
  Wespół w zespół Żydzi i Niemcy dorabiają nam gębę rasistów i "wspólników Hitlera". Za jakiś czas nikt tam nie kiwnie palcem w bucie, aby upomnieć się o prawdziwe znaczenie sformułowania "niesuwerennego RFN" - z częścią Polski w składzie, czy bez.
 • @chrisdigger 18:52:03
  Maxie, W Polsce już dziś jest judeopolonia.
  "Permit me to issue and control the money of a nation, and I care not who makes its laws!" - Mayer Amschel Rothschild.
  Dajcie mi kontrolę nad pieniądzem i jego emisją w jakimś kraju, a nieważne kto stanowi jego prawa.
  Tutaj szukaj, a na pewno znajdziesz.
  Ale moje zdanie na ten temat jest takie, że judeopolonia owszem, bardzo szkodzi i wysysa soki. Ale to mimo wszystko jest choroba przewlekła, z którą marnie, ale jakoś da się żyć.
  Natomiast choroba, którą lewobrzeżne (obecnie) ludy Odry zaraził w 1871 pewien pruski junkier, po przeniesieniu na Polaków, staje się śmiertelna.
 • @Rzeczpospolita 12:08:37
  "Gerd-Helmut Komossa, były szef Militärischer Abschirmdienst (Wojskowej Służby Bezpieczeństwa) NRF napisał książkę „Niemiecka mapa” (Die deutsche Karte), w której pisze m.in.:"

  "Układ z 21 maja 1949 roku, którego treść została zaklasyfikowana przez BND jako ściśle tajna...."


  A Pan oczywiście wierzy jakiemuś oszustowi, zawodowemu oszustowi z BND a może MA (kto tam ich wie?) i wierzy Pan święcie, że upublicznił jakiiś sciśle tajny układ, bo tak mu się zachciało.

  A skąd Pan wie, że te "rewelacje" są prawdziwe, skoro są ściśle tajne?


  Panu się wydaje, że jak służby coś mówią, to to jest prawda??

  Jak w telewizji powiedzą coś o "kuchni" ABW, albo, że nasze spesjlasy są uważane za jedne z najlepszych na świecie, albo jakiś Czempiński zacznie się rozwodzić nad honorem i morale oficerów służb - to Pan w to naprawdę wierzy????  Ten cały Komossa, którego Pan żeś wyciągnął jak królika z kapelusza, jest argumentem przeciw:

  skoro szef niemieckiego wywiadu w 2006 roku pisze, że niemcy są pod okupacją amerykańską, to znaczy, ŻE JUŻ NIE SĄ.  Czy to jest dla Pana zrozumiałe?
  Czy to jest dla Pana logiczne?
 • @Krzysztof Zagozda 21:11:04
  Oj tam oj tam, zaraz kąśliwa uwaga.
  Po prostu sprawdzam, czy to Pan jeszcze pisze, czy może już ktoś inny.

  Nie rozumiem, jak osoba, która po mnie chyba najwięcej pisze o niemcach i ich polityce w Polsce, może pisać o jakiś polskich służbach specjalnych.  Stąd pytanie:

  czy tylko tak ogródkiem zwraca uwagę laikom, że nie ma czegoś takiego jak polskie służby specjalne?
 • @Maciej Piotr Synak 23:22:38
  Na Pańskie pytanie odpowiadam: tak. Polskie służby nie istnieją, choć zapewne jest "parę" etatów opłacanych przez polskiego podatnika, ale działających w obcym interesie. W tekście posłużyłem się po prostu chwytem stylistycznym skierowanym do mniej zorientowanych...

  Pozdrawiam
 • @Krzysztof Zagozda 09:23:23
  Chwyt stylistyczny.
  A więc jednak.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY