Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 488 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

List do Władimira Putina ws. mordowanych chrześcijan

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko Rosja pod Pana przywództwem może powstrzymać dalszy rozlew krwi i eskalację prześladowań.

 

Warszawa, 27 kwietnia 2015 roku
                                Pan
                                Władimir Władimirowicz PUTIN

                                PREZYDENT
                                FEDERACJI ROSYJSKIEJ
                                Moskwa
Szanowny Panie Prezydencie
Od wybuchu „arabskiej wiosny” na terenach państw północnej Afryki i Bliskiego Wschodu radykalizują się agresywne siły islamu. Skutkiem tego jest ludobójstwo chrześcijan, którzy giną śmiercią męczeńską, nie znajdując obrońców wśród państw zachodnich. Straty są ogromne i nieodwracalne. Przelewana jest krew naszych Braci w Chrystusie, niszczone są kościoły i zabytki światowej kultury.
W czasie, gdy dokonywane są te przerażające zbrodnie, zmanierowany Zachód milczy, gdyż Unia Europejska i Ameryka utraciły swoje żywotne siły i nie są w stanie oprzeć się islamskiej ekspansji i terroryzmowi, budując wizerunek islamu, jako źródło terroru.

Wielce Szanowny Panie Prezydencie
Zwracamy się do Pana – przywódcy światowej potęgi, jaką jest Rosja, o interwencję w obronie chrześcijan mordowanych w nieludzki sposób na oczach świata.
Tylko Rosja pod Pana przywództwem może powstrzymać dalszy rozlew krwi i eskalację prześladowań.
Dwa lata temu, dzięki Pana zaangażowaniu świat zobaczył, jak zapobiegać konfliktom zbrojnym. Sprawna dyplomacja rosyjska doprowadziła do likwidacji arsenałów broni chemicznej w Syrii, dzięki czemu nie doszło wówczas do wybuchu wojny. Wierzymy, że i tym razem wołanie o obronę niewinnych i bezbronnych ludzi znajdzie posłuch w Rosji.

Z podziwem obserwujemy, jak Rosja konsekwentnie kroczy drogą odbudowy ładu naturalnego i wielkiego dziedzictwa chrześcijańskiego, opierając prawo na fundamencie Ewangelii. Jednym z rezultatów jest historyczne wspólne przesłanie Kościołów katolickiego i prawosławnego z 17 sierpnia 2012 roku, wzywające Narody Polski i Rosji do pojednania. To dla nas znak w przededniu Jubileuszu Fatimy.
Polacy i Rosjanie mają wspólne wielkie duchowe cele. Do ich osiągania zachęcają także słowa Pana Prezydenta wyrażone na łamach New York Timesa w dniach kryzysu syryjskiego w 2013 roku: „Są duże kraje i małe, bogate i biedne, te z długimi demokratycznymi tradycjami i te, które wciąż szukają drogi do demokracji. Także ich polityki się różnią. Wszyscy jesteśmy różni, ale kiedy prosimy o błogosławieństwo Boga, nie możemy zapomnieć, że Bóg stworzył nas wszystkich równymi”.
Za te słowa dziękujemy szczególnie dzisiaj, gdy prosimy Pana o pomoc w ratowaniu mordowanych chrześcijan. Męczeńska śmierć niewinnych ludzi musi nas jednoczyć wokół Prawdy, z której wyrosła chrześcijańska cywilizacja miłości i pokoju.

Panie Prezydencie Federacji Rosyjskiej
Polska, w latach swojej wielkości nazywana była „przedmurzem chrześcijańskiej Europy”, zagradzając muzułmańskim ordom tę samą drogę, do której szykują się obecnie dżihadyści. Wierzymy, że Pan, Panie Prezydencie zechce podjąć heroiczną misję obrońcy chrześcijaństwa w początkach XXI wieku. Ostatecznym celem samozwańczego Państwa Islamskiego jest zdobycie Rzymu i zatknięcie w miejsce krzyża na wieżach chrześcijańskich kościołów, muzułmańskiego półksiężyca.
Dlatego ośmielamy się prosić Pana Prezydenta o obronę mordowanych dzisiaj chrześcijan. A na tę świętą drogę niech Panu błogosławi Jezus Chrystus i Jego Niepokalana Matka.

Mirosław ORZECHOWSKI, prof. dr hab. Anna RAŹNY, Bogdan KULAS, Krzysztof ZAGOZDA, prof. dr hab. inż. Włodzimierz BOJARSKI, prof. dr Jacek Edward WILCZUR,
wiceadm. (r) Marek Jerzy TOCZEK, dr Krzysztof LACHOWSKI, dr Maria SENDECKA,
dr Ryszard ŚLĄZAK, Sylwester CHRUSZCZ, Stanisław PAPIEŻ, Antoni SOSNOWSKI,
Stanisław ZADORA, Andrzej SIEKIERŻYCKI, Arkadiusz MIKSA, Antoni GUT,
Jacek KĘDZIERSKI, Ryszard TARULEWICZ, Paweł JASZCZAK, Dariusz CHMIEL,
Elżbieta MANZEL, Cezary MANZEL, Marcin MAC, Teresa SZEMERLUK, Zbigniew WALAS, Jan WSOL, Radosław SŁAWOMIRSKI

 

 

KOMENTARZE

 • Myślę, że chyba cały Polski Kościół Rzymsko-Katolicki, podpisuje się pod...
  tym listem do Pana Prezydenta Putina.
  Myślę, ze w tej sytuacji, najwyższy już chyba czas na wspólne w tych intencjach modlitwy na Jasnej Górze.
  Byłby jasny i przejrzysty gest naszego Kościoła w kontekście nagonek na Rosję np w Radio Maryja.
  Miejmy jednak nadzieję, że te codzienne, już teraz na całym świecie, modlitwy Polaków i nie tylko (za sprawą Radia Maryja), wyjednają u naszej Królowej wstawiennictwo u Pana Boga o tą tak potrzebną teraz mądrość.
 • @Jan Paweł 10:23:49
  Pismo to trafiło do KEP...
 • @Krzysztof Zagozda 10:26:23
  Módlmy się wszyscy o pozytywny odzew. Dobrze by było, gdyby trafiło także do każdej parafii. Ale to już za naszą, parafian, sprawą. Pozdrawiam
 • Do @Jan Paweł 10:23:49
  Panie Pawle ! Radio Maryja to agentura żydowskiej mafii o zabarwieniu katolickim ! ta żydo-agentura ma za zadanie ogłupiać Polaków katolików i tym samym dzielić POLAKÓW !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Polska Krajem Neutralnym
 • @Jan Paweł 10:38:40
  Cel szlachetny , tylko nie liczył bym na wparcie Polskiego kościoła , on jest już w innych rękach .
  Państwo Islamskie nie ma nic wspólnego z islamem , został zbudowany przez zachód i jest jego zbrojnym ramieniem w walce o dominacje nad światem.
  Ostatnim bastionem oporu jest wiara chrześcijańska , prawosławna , katolicka uległa pacyfikacji odcięli jej głowę .
  Zobacz pod jakimi sztandarami walczą Rosjanie..

  http://gloria.tv/media/2ddeXz5mUqk

  Jakoś nie wierzę w dobre intencje tego listu ....bardziej pachnie prowokacją .Rosja cały czas unika wciągnięcia w wojnę , wybiera mniejsze zło ,bo zabijanych trudno nawet oszacować .
 • @fabi 12:14:16
  Dziś pojawia się informacja ..

  http://wolnemedia.net/polityka/syryjska-armia-przejela-od-islamistow-turecka-bron/
 • @fabi 12:14:16
  W Pańskiej opinii dostrzegam wysoki stopień istotnego uświadomienia. Zapraszam częściej także na mój blog. Pozdrawiam BJ
 • No nie, list zwala z nóg
  prosić prawosławnego aby ratował d... watykańskiej mafii?
  Prosić Putina o większą dawkę prozelityzmu uprawianego przez KK - taż to idiotyzm!

  Kościół prawosławny jest zdrowszy, a koncepcja Putina "prawosławnyj ateist" w samej rzeczy jest bardzo interesująca. Mało u nas na ten temat.
 • @Bogusław Jeznach 12:46:06
  Panie Bogusławie , dziękuję za komplement . od dłuższego czasu czytam na neonie . Zrewanżuje się ,zawsze czytałem pana teksty ,to było jedno z nielicznych Polskich okienek , przez która pan opisywał inną rzeczywistość . Serialu o życiu i kulturze Tybetu i wcześniejsze wnoszą tu pewien spokój ,normalność .
  Jesteśmy chyba w podobnym wieku , tak ja jak i pan miał problemy z zdrowiem . W naszym wieku mamy dystans i stonowane spojrzenie na wiele spraw .
  Jedynie panu udało się zachować tu swój profil , odwalając kawał dobrej roboty , bez wdawania się w niepotrzebną szarpaninę . To dziwne nawet trolle , zapewne z szacunku pana omijają , no ale starczy tego słodzenia..
  Panie Bogusławie dobrze pan wie , stan uświadomienia jest błogosławieństwem , ale bywa także czymś innym . Zbyt często dochodzi się do ściany , przeraża mnie to, jaka wielka pustka umysłowa , a to tylko dwadzieścia pięć lat minęło . Przeraża mnie to skrzywienie zaprogramowane u osób wykształconych...czarno to widzę ......również pozdrawiam .
 • @fabi 12:14:16
  Czy powinniśmy więc, bez walki, oddać nasz Kościół? Przecież to jest Kościół dany nam przez samego naszego Pana Jezusa Chrystusa, powinniśmy więc walczyć o niego z całych sił, przede wszystkim modlitwą. Nasz Kościół ma swoją Moc Wiary, nie da się więc Go ot tak sobie przejąć, nawet wstawiając do środka agentów.
  Modlitwa do naszego Pana Jezusa Chrystusa, modlitwa o wstawiennictwo u Pana Boga, do naszej Królowej - Matki Boskiej Królowej Polski. Walkę pozostawmy IM, ale pokażmy właśnie modlitwą, ze bardzo nam zależy na naszym Kościele. Duch św z całą pewnością wskaże nam drogę.
 • @Jan Paweł 22:03:50
  nie rozumiesz ,powiem brutalnie, kościół jaki go widzisz poddał się bez walki.
  obcięli mu głowę , to co tam wstawiono nie usłyszy Twojego wołania.
  To od Ciebie i podobnym Tobie głęboko wierzącym zależy czy przetrwa .
  Mogą Cię okraść że wszystkiego , wiary nikt Ci nie jest w stanie odebrać .
  Jesli jesteś prawdziwie wierzącym jesteś już bogatym i silnym .
  Jednak większość to fasadowi katolicy,w tym szkodliwi fanatycy którymi posługują sie politycy i inne siły .
  Jest w około pełno zła , co wrażliwszych to boli ...
  Niepotrzebnie jednak tak się szamoczesz , mniej walki , deklaracji czy wzywanie imienia.....więcej wiary . ...pozdrawiam
 • @fabi 22:56:38
  My, wierni Świętego Apostolskiego Kościoła Powszechnego, jesteśmy także posłani do pełnienia Misji. Nie możemy trzymać naszej Wiary tylko dla siebie, bo tak jak powiedziałeś, my już jesteśmy bogaci, ale popatrz na tą rozpacz, ludzi młodych prowadzonych prosto z rozrywkowych (zamiast pokutnych, błagalnych, czy dziękczynnych) pielgrzymek na emigrację.
  Dlatego, myślę, że nasza rola, ludzi wierzących, nieraz głęboko, powinna polegać na dzieleniu się Wiarą z innymi. Bo jak piszesz, świat z Panem Bogiem jest zupełnie inny, ale nie pozwólmy sobie tego Boga odbierać, nawet w kościołach.
  U mnie np, obecnie są tacy księża, którzy o swoim Sakramencie Kapłaństwa mówią (z ambony), że to jest... zawód, na kazaniach używają języka potocznego, żargonu a nawet i można powiedzieć wulgaryzmów.
  Po mszy, przed ołtarzem, grają na gitarach i tańczą wymachując rękami. Przed Wielkanocą, robili na mieście hałaśliwe akcje marketingowe, by - niby - pozyskać wiernych.
  Zastanawiam się, co zrobią z naszym Kościołem, następne pokolenia, na tak pozostawionym im, mocno już zdegradowanym gruncie naszej Wiary.
  Czy np "zawodu" księdza, będzie się można nauczyć w jakiejś zasadniczej szkole zawodowej?
  Także, serdecznie pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY