Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
110 postów 445 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - Krzysztof Zagozda, Przewodniczący Błękitnej Polski

List do Bogdana Borusewicza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żądamy przeprosin, rewizji Pańskich osobistych przekonań oraz zmiany języka, jakim wyraża majestat Rzeczypospolitej reprezentant izby wyższej polskiego parlamentu.

          Szanowny Panie Marszałku!

          Z niedowierzaniem i oburzeniem dowiadujemy się, że listem Pana Marszałka do Federacji Rosyjskiej w sprawie godnego i wspólnego uczczenia pamięci Ofiar Polaków zamordowanych przez ukraińskich morderców w latach II wojny światowej odrzuca Pan możliwość wspólnego z Rosją uczczenia pamięci naszych Rodaków zakatowanych w nieludzki sposób przez szowinistów spod znaku UPA i OUN.

          Argumentacją Pana Marszałka, jak podaje prasa, jest Pańskie przekonanie, że w czasie obecnej wojny domowej na Ukrainie ma miejsce „okupacja przez Rosję części Ukrainy” i że nie potrafi Pan sobie wyobrazić, „aby Senat RP w aktualnych okolicznościach mógł poprzeć przedstawione [Panu] oświadczenie Rady Federacji”.

          Dostrzegając rozwijający się szowinizm ukraiński, poważa się Pan jednak majestatem Rzeczypospolitej usprawiedliwiać ten fakt, pisząc, że: „obecna popularność nacjonalistycznych działaczy ukraińskich wynika z tego, że reprezentują najbardziej radykalną tradycję walk o niepodległość”.

          Traktujemy tę wypowiedź jako szokującą, ze wszech miar szkodliwą i godzącą w pamięć o pomordowanych Polakach, a także sprzeczną z elementarnym interesem Polski.

 

          Szanowny Panie Marszałku

          Podobne do Pańskich sformułowania, ktokolwiek by je wypowiedział, możemy uznać jedynie za godzące w polską rację stanu, godzące w pamięć o pomordowanych Rodakach, ubliżające Polsce albo dowodzące braku elementarnej wiedzy o najnowszej historii Narodu Polskiego, który ma Pan zaszczyt reprezentować.

          Żądamy przeprosin, rewizji Pańskich osobistych przekonań oraz zmiany języka, jakim wyraża majestat Rzeczypospolitej reprezentant izby wyższej polskiego parlamentu. Naród, Konstytucja i Senat Rzeczypospolitej – stanowiące jedność w majestacie historii, niczym nie zasłużył sobie na obelgę, jaką są Pańskie słowa wyrażone w oświadczeniu do Rady Federacji Rosji. Wyrządził Pan wielka szkodę Narodowi i polskiemu parlamentaryzmowi. Wzywamy Pana do natychmiastowej publicznej rewizji Pańskiego osobistego stanowiska.

          Nadto, wzywamy Pana Marszałka do wystąpienia z zaproszeniem przyłączenia parlamentów Ukrainy, Niemiec i Izraela do wspólnego uczczenia pamięci Ofiar Polaków zamordowanych przez ukraińskich szowinistów.

          prof. Anna Raźny

          Bogdan Kulas

          Mirosław Orzechowski

          Krzysztof Zagozda

KOMENTARZE

 • List dobry tylko do kogo ta mowa
  Przecież to indywiduum już dawno wystawiło sumienie na przetarg a Rzeczpospolitą i pamięć pomordowanych Polaków ma tam gdzie słońce nie dochodzi.

  Miejsce śmieci jest w śmietniku.
 • @Ptasznik z Trotylu 12:18:12
  Jest to list otwarty, zatem adresat jest zbiorowy :)

  Co do śmietnika: pełna zgoda.
 • Naiwnosc sygnatariuszy listu .
  List jest adresowany do kogoś o elementarnej choćby refleksji politycznej i moralnej.
  Zły adresat !.
  Osobnik ten od początku swej dzialalności politycznej /lata 80-te, był dzialaczem zadaniowym. Cechuje go operetkowa rusofobia mająca na celu niedopuszczenie jakiejkolwiek integracji Rosji z krajami europejskimi, zgodnie z celami światowej lichwy.
  Ostatnio podupadl fizycznie i intelektualnie .
  Ma wielkie problemy ze sformułowaniem kilku zdań jednocześnie, nawet bez wymogu ich spójnosci i sensownosci .
 • @ZBYSZEK49 14:00:42
  Publiczny adresat jest taki a nie inny, gdyż to na jego ręce Rada Federacji Rosyjskiej złożyła stosowną propozycję. Borusewicz własną decyzją odrzucił tę propozycję.
 • Popieram
  Popieram list w pełni, jednak nurtuje mnie pytanie-czy adresat jest w stanie przeczytać ze zrozumieniem? Czy smycz w barwach "stars and stripes" nie jest za krótka i ciasna aby myśleć? Myśleć jak Polak? O Polsce?
 • @nocny gryzoń 20:10:34
  ...po której wojnie? Po tej wywołanej przez takich polityków?
 • Panie Krzystofie...
  Samo- Panie Marszalku..wystarczyloby- az nadto....
  Nie potepienie UPA stawia tego pana w szeregu jemu podobnych "szanownych SSynow".
 • W pełni....
  podpisuję się pod tym listem
 • @nocny gryzoń 07:52:16
  chory jesteś na brak myślenia. Gdzie Rosjanie mówią źle o Polsce?
  W zeszłym roku, Rosjanie chodzili na Placu Czerwonym z polskimi flagami w geście przyjaźni dla nas Polaków. Chyba, że ty nie odnosisz tych gestów do siebie? Bo może tylko mówisz po polsku i nic więcej cię z nią nie łączy?
 • @RomanKa 04:59:43
  Panie Romanie: racja!

  Pozdrawiam
 • niePolacy
  rządzący krajem nie uwzględniają Polskich interesów i tego listu też "nie zauważą"

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY