Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
110 postów 445 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - Krzysztof Zagozda, Przewodniczący Błękitnej Polski

Dlaczego Francuzi bombardowali Londyn pociskami V1?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Panie Ambsadorze, chętnie przedstawia się Pan jako przyjaciel Polski. Niech Pańskie przeciwdziałanie bolesnemu dla Polaków procederowi stanie się potwierdzeniem tych deklaracji.

Warszawa, 23 lutego 2015 r.
 
          Jego Ekscelencja
          Pan Pierre Buhler
          Ambasador Francji w Rzeczypospolitej Polskiej
 
          Panie Ambasadorze,
 
          piszę do Pana w sprawie 8564 bomb latających V1 wystrzelonych podczas trwania II wojny światowej z terytorium Francji i zabijających bezbronnych mieszkańców Londynu. Zapytuję nie tylko Pana, ale i wszystkich Pańskich rodaków: dlaczego Francuzi w 1944 roku zdradziecko bombardowali stolicę Wielkiej Brytanii?
 
          Panie Ambasadorze,
          proszę wybaczyć mi tę oczywistą prowokację, ale jest ona konsekwencją nagminnie pojawiających się we francuskiej przestrzeni publicznej sformułowań: „polskie obozy koncentracyjne”. Kilka dni temu ten zwrot znów pojawił się w Waszych mediach. Czy Francuzi nie znają historii II wojny światowej, czy też celowo zakłamują wizerunek Polaków? Fakty są oczywiste: to Niemcy napadli, a potem okupowali Polskę i Francję. Na podbitych terytoriach obu tych państw prowadzili swoją ludobójczą politykę, której celem była ich absolutna dominacja w Europie. To nie Polacy mordowali w obozach koncentracyjnych i nie Francuzi kierowali bomby na Londyn. Musimy zrobić wszystko, by prawda ta nie została zafałszowana przez zręcznych manipulatorów. Jak długo reprezentowany przez Pana rząd w Paryżu biernie przyglądać się będzie tym niegodziwym praktykom?
 
          Panie Ambsadorze,
          chętnie przedstawia się Pan jako przyjaciel Polski. Niech Pańskie przeciwdziałanie bolesnemu dla Polaków procederowi stanie się potwierdzeniem tych deklaracji.
 
          Z wyrazami szacunku
          Krzysztof Zagozda, Przewodniczący Błękitnej Polski

KOMENTARZE

 • @
  Jak można postawić jedynkę przy tym poście? Przecież jest to genialne
  posuniecie.
 • @Stara Baba 19:57:04
  Też mam pomysł. Anglicy mogliby się ubiegać u Francuzów o odszkodowania z tego tytułu. Tak jakieś 65 miliardów.... o! tyle byłoby w sam raz! Aj waj! ;-) Za anglokaust, czy jakoś tak.
 • 5*
  Super inicjatywa - daję 5 gwiazdek.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY