Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
136 postów 489 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

Wydarzenia na Ukrainie – mistrzowska ustawka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Skoro Niemcy zdecydowali się na publiczne wsparcie polityki Putina, z pewnością otrzymają coś w zamian. Może rehabilitację autonomicznej republiki niemieckiej w Rosji? A może daleko posuniętą swobodę w obwodzie kaliningradzkim?

          Geopolityki nie da się oszukać: wrzuceni między potężne Niemcy i wielką Rosję stale musimy grać na poróżnienie obydwu tych śmiertelnie groźnych dla nas potencjałów. Oczkiem w głowie całej polskiej dyplomacji, tej oficjalnej, ale i tej realizowanej za opadniętymi kurtynami winno być ciągłe kreowanie nowych i wygrywanie już istniejących konfliktów w stosunkach na linii Moskwa-Berlin. Casus Ukrainy przekonuje jednak, że Niemcy wciąż bezkarnie posługują się polskimi rękami, by podkradać ziemniaki pieczone w rosyjskim ognisku i ani im w głowach chuchać na nasze poparzone palce.

 

           Coraz więcej faktów około ukraińskich zdaje się wskazywać na ustawienie wyników rozgrywki na długo przed przelewem krwi na kijowskim Majdanie. Bo jeśli prawdą jest, że wielcy tego świata (USA, Niemcy i Rosja) zaniepokojeni możliwością wydzierżawienia przez Chińczyków olbrzymich obszarów ukraińskich czarnoziemów wspólnie wydali wyrok śmierci na Ukrainę, to mielibyśmy do czynienia z nową jakością w światowej polityce: realizacją antychińskiego sojuszu (strategicznego bądź tylko taktycznego) zawiązanego przez mocarstwa dotąd zantagonizowane.

 

           Za nienaturalnie nieporadne uważam zachowanie Janukowycza, dziwnie zaskoczonego rozwojem wydarzeń na Majdanie. Mam nieodparte wrażenie, że polityka tego poczęstowano nieprawdziwym scenariuszem tego, co ma się stać. Cierpliwie czegoś tam wyczekiwał, by w ostatniej chwili w obawie o własną skórę wziąć nogi za pas i przenieść się do politycznej lodówki ustawionej w kącie jednej z przepastnych piwnic Kremla. Z kolei Niemcy (to ich interesy nazywa się dziś „unijnymi”) sprawiają wrażenie zaspokojonych konsumpcją części Ukrainy i tylko dla propagandowej higieny raz po raz szczypią Putina dbając o to, by nie wyrządzić mu przy tym żadnej krzywdy. Najpewniej sami palcem nie kiwną przeciw wchłonięciu Krymu przez Rosję i tylko znów – zgodnie ze swoją racją stanu – poszczują Moskwę polskojęzycznymi politykami z Warszawy.

 

           Wiele do myślenia dało mi wczorajsze oświadczenie Jurija Hempela – lidera niemieckiej mniejszości zamieszkującej Krym, według którego w zbliżającym się referendum jego rodacy jednogłośnie opowiedzą się za przyłączeniem tego regionu do Federacji Rosyjskiej! Ciekawa to gra Berlina. Na pierwszy rzut oka można by ją tłumaczyć mądrością niebronienia tego, czego obronić się nie da, a także chęcią zachowania własnego potencjału na Krymie. Z drugiej zaś strony, wystarczyłoby tu milczenie Hempela i jego środowiska. Skoro Niemcy zdecydowali się na publiczne wsparcie polityki Putina, z pewnością otrzymają coś w zamian. Może rehabilitację autonomicznej republiki niemieckiej w Rosji? A może daleko posuniętą swobodę w obwodzie kaliningradzkim? Boję się zgadywać.

KOMENTARZE

 • @autor
  coś jest na rzeczy
 • --------- ZEMSTA jest słodka
  ----my wam Krym ! wy nam Śląsk
 • @ninanonimowa 19:01:45
  --w 1989r Ślązaczka / sąsiadka /zapytała się mnie ! kiedy wyprowadzam się za Wisłę ?! oni już znali dalszy scenariusz !!
 • @ninanonimowa 19:07:09
  Priorytety polityki niemieckiej są oczywiste. Sęk w tym, że osiągają je dzięki misternym rozgrywkom oraz wsparciu Eskimosów. A my wciąż we mgle.
 • @Amarant 21:39:01
  Myśli Pan, że istnieje grupa reprezentująca polską rację stanu i posiadająca licencję na zabijanie?
 • Najlepsze wytłumaczenie póki co
  tego całego zamieszania. Niemcy zyskują do tego ściślejsza integrację w ramach UE , którą zawiadują , bo kolejny parlament nie będzie tak antyunijny , jak się wydawało, a i przestraszone rządy będą mniej zajadłe w obronie resztek suwerenności.
 • @Krzysztof Zagozda 19:20:05
  Być ZA, ale PRZECIW to nie jest gra Polaków. To jest głupota!
  Wystarczyłoby śmiało opowiedzieć się za ludnością Ukrainy i ich legalnym Prezydentem Wiktorem Janukowyczem - Polakiem z pochodzenia , który w 2010 uznał Józefa Stalina oraz całą jego bandę Żydów Wierchownego Sojuza za winnych zbrodni ludobójstwa.
  Tymczasem Polaków obleciał strach przed żydo-banderowcami i MILCZENIEM poparli lidera zamachowców: Arsena Yatzkiewicza.

  TCHÓRZE!!!
 • USTAWKA OWSZEM, ALE NIE MISTRZOWSKA
  Zgadzam się ze zdaniem Autora, że warto zauważać wątek anty-chiński w całej zadymie na Ukrainie. Właśnie - w "zadymie", bo to co się tam dzieje to wielka wojna informacyjna, gdzie współdziałanie WASP-ów z Sowietami przeciwko Chinom jest nie-ewidentne, jest ukrywane, właśnie - zadymiane. Jednak skoro potrafi tę sprawę przeniknąć skromne grono blogerów z Polski - to znaczy, że ustawka waspowsko-sowiecka nie jest taka znowu "mistrzowska". W tym nadzieja - że porządni, skromni ale prawdziwi Polacy wypowiadający się nie-anonimowo w internecie utworzą tak silną sieć powiązań, że będziemy środowiskiem opiniotwórczym.
  Bo obok wojny na Ukrainie toczy się nasza wojna informacyjna, w której my się bijemy i przeciwko WASP-om, i przeciwko Sowietom, i przeciwko każdej innej sile penetrującej polskojęzyczny internet.
 • @oleg 09:17:55
  Owszem, nie trzeba mnie przekonywać, że Rosja i Niemcy w końcu skoczą sobie do gardeł. Nie oznacza to wcale, by oba te państwa nie podejmowały wspólnych taktycznych działań. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że my jesteśmy wyłącznie "przedmiotem polityki".
 • @Eugeniusz Sendecki 09:20:06
  Epitetu "mistrzowska" użyłem w odniesieniu do naszego polskiego "tu i teraz". Sami nie jesteśmy zdolni nie tylko do politycznych majstersztyków, ale i zwykłego trzymania się własnych podstawowych interesów.

  Przeceniasz, Eugeniuszu, siłę "patriotycznego internetu". Już od ładnych paru lat szukamy w nim naszej szansy, a tak naprawdę bez przerwy ponosimy porażki. Najwyższy czas na zmianę taktyki.
 • @oleg 09:17:55 - NIEMIEC NIE MA, TO KONDOMINIUM WASP-ÓW I SOWIETÓW
  Obawiam się, że Pan nietrafnie diagnozuje sytuację. Niemcy nie są suwerennym państwem. Tam stacjonują wojska amerykańskie i potężne są wpływy post-sowieckie. Cała Unia Europejska jest teatrem ścierania się wpływów rosyjskich i WASP-owskich. Zamieszki na Ukrainie tak, jak powiedział Zagozda - ukrywają drugie dno, to jest sojusz anty-chiński.
  Ja bym jeszcze dodał - że chodzi tam również o sojusz anty-Słowiański i anty-chrześcijański. Takim papierkiem lakmusowym jest sprawa korupcji, czyli godziwego życia dla ludzi, uczciwej gospodarki, poszanowania Krzyża. Gdzie jest Krzyż, jeśli chodzi o Ukrainę? Dzisiaj, w tej chwili? gdzie jest wola życia godziwego, na Ukrainie, gdzie rabunek gwałt i złodziejstwo nie jest normą? To wszystko zostało USUNIĘTE, odeszło na dalszy plan. Realizowany jest scenariusz podziału na dwie, lub więcej dzielnic, gdzie korupcja i wszelka niegodziwość będą jeszcze większe. Kto ucierpi najbardziej? Słowianie ukraińscy, czyli między innymi Polacy.
 • @Eugeniusz Sendecki 09:29:24
  A kretyńskie świstaki (vide młody Wildsztajn) zawijają swoje sreberka...
 • mielibyśmy prowadzić politykę skłócania i to miało by być dla nas korzystne?!?
  a jaki kraj może się rozwijać w atmosferze kłótni? ŻADEN!
  To jest żydowska polityka szczucia jednych na drugich i nic poza tym. Jeżeli Polska nie zdecyduje się przyłączyć do Wschodu - jak miało to miejsce za PRLu, to marne nasze widoki. Za PRLu podwoiliśmy nasza populację, rozbudowaliśmy naszą gospodarkę. Za czasów wejścia do nas Zachodu wszystko jest demontowane a nasz Naród rozganiany po świecie.
  Czy ktoś logicznie myślący może mieć wątpliwości, z kim nam powinno być po drodze?

  Symbolem chrześcijan nie jest żaden katolicki krzyż. Symbolem chrześcijan była słowiańska swastyka, taka z kropkami w każdym z czterech pól - symbol odrodzenia i czystości.
 • @SpiritoLibero 09:41:36
  Coś mi się wydaje że Dawidek nie jest kretynem i doskonale gra na siebie i swoich,pozbawionych napletka, kolegów tworząc "judeoprawicę" i inne takie judeo twory.....
 • @Krzysztof Zagozda 19:20:05 Nas także już nie jeden raz straszyli, że nas wybiją lub wysiedlą z opolskiego.
  UPA to sojusznik stworzony i popierany przez Niemców. Widać jak rozbuchali się wszyscy pogrobowcy Hitlera w poparciu neobanderowców. Lepszych przyjaciół od Węgrów nie mieliśmy w naszej całej, ponad tysiącletniej historii. Obyśmy zawsze byli godni tej braterskiej przyjaźni. Kreatorzy Polski jako Drugich Niemiec nie mieliby chyba nic przeciwko Drugiemu Wołyniowi. Polska nie może pakować się w niemieckie ‘wilcze doły’. Niech wpadają w nie ober-cwaniacy od Angeli Merkel. Polska musi konstruować pokojowe relacje zarówno z Rosjanami nad Pregołą, jak i z Rosjanami z Rosji Zachodniej, Moskwy i z Dalekiego Wschodu. My nie wyprowadzamy się na Księżyc, ale pozostajemy na swoim geograficznym miejscu. Innych sąsiadów nie będziemy mieć. A z tymi, których mamy, musimy utrzymywać normalne, ogólnoludzkie relacje. Niemcy są zbyt cwani, by pozwolić sobie na zrywanie relacji gospodarczych z Rosją, dlatego chcą wepchnąć Polskę w rolę kozła ofiarnego. Kozła ginącego na ołtarzu rzekomej wolności. Wolności według Bundeskanzler Merkel. Ps. Zur Erinnerung, die NSDAP hatte Anfang 1933> 850.000 Mitglieder. Das waren auch "nur" 2% der erwachsenen Bevölkerung! Nach der Machtübergabe wurden daraus innerhalb von weniger als zwei Monaten 2,5 Millionen Parteimitglieder….TAK W SKRÓCIE…NSDAP W 1933 MIAŁO TYLKO 850 000 CZŁONKÓW..TO BYŁO "TYLKO" 2% DOROSŁEJ LUDNOŚCI…PO PRZEJĘCIU /PRZEKAZANIU/ WŁADZY.. W CIĄGU ZALEDWIE MNIEJ NIŻ 2 M-CY…ZROBIŁO SIĘ 2, 5 MILIONA CZŁONKÓW PARTII..".!!
 • @Krzysztof Zagozda 21:42:37
  Coś musi być na rzeczy, ponieważ pies policyjny nawet tropu nie podjął. Nagle cisza jak makiem zasiał w tym temacie, u nas na Opolszczyźnie.
 • @Krzysztof Zagozda
  Co dalej z tzw. Ukrainą? We Lwowie na wojewodę powołano banderówkę antypolską szowinistkę Sech. W Kijowie w rządzie jest kilku banderowców. To świadczy o intencjach nowych władz!. Nasi antypolacy np. Berdychowska, pijak Stasiuk, Sycz i inni też pieją z zachwytu nad Ukraińcami spod znaku tryzuba. Media też. Jedność Ukrainy jest mitem. To sztuczny twór Będzie wojna domowa jak nic. Po aneksji Krymu, będzie Donieck, Charków i Odessa. Rosja to zrealizuje i nie będzie się oglądać na leniwy i fałszywy zachód. Zakarpacie wezmą Węgry, Besarabię z Czerniowcami Rumunii. No a my odbierzemy polski Lwów ? Czekajmy kochani Rodacy, aż banderowcy pozabijają się nawzajem. Politycy i pseudo patrioci. Dajcie sobie siana z tzw. ukraińską rewolucją. Myślcie o Polsce , a nie o Ukrainie!. Pomarańczowa już była i co? Oligarchowie się nakradli i mają miliardy. A tzw. dierżawa to bankrut.. Polski nie stać na mieszanie się w wewnętrzne sprawy bankruta Jak Rosja ma plan to go zrealizuje bez względu na koszty, ma strategię i cel dla dobra swoich, a nie cudzych obywateli. Putin obserwuje i pamięta. Stalin obserwował i pamiętał. Stąd jego zemsta w Katyniu, Miednoje i Charkowie. Zemsta Putina też już pomału działa. - Smoleńsk 10.04.2010r też był za Gruzję. Czy tego nie widzicie? Już niedługo Ukraina zostanie średniej wielkości państwem o pow. ok 320 000 km2 , z mieszkańcami na poziomie ok. 36 mln. ze stolicą w Kijowie położoną wzdłuż Dniepru, z religią prawosławną i z językiem ukraińskim. I Putin ogłosi, że bracia Ukraińcy mają wreszcie swoją sprawiedliwą Ruś Kijowską. Wtedy może pozwoli jej się stowarzyszyć z UE. Ukraińcy będą szczęśliwi, będą kochali Polaków i Rosjan. I wreszcie stanie się sprawiedliwość dziejowa.
 • @Eugeniusz Sendecki 09:29:24
  Tak to żydowskie "sokoły" rozgrabiły złoto Ukraińców! http://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2014/03/hejsokoly.jpg "…Zrabowanie złota ukraińskiego, przy udziale wyciągniętego z kapelusza nowego samozwańczego "premiera" jewreja Jaceniuka, byłoby w tej sytuacji ruchem logicznym, tym bardziej że nowe "władze" z kontroli walutowych pewnie się zwolniły. Wg danych World Gold Council Ukraina na luty 14 miała rezerwy złota w wysokości 42.3 ton, co stanowiło 8.0% wszystkich rezerw. Przedstawia to wartość rynkową około $1.8 mld. To rozsądna przedpłata na całkowity rachunek $5 mld jaki wystawiony zostanie przez Waszyngton za skuteczny zamach stanu i zainstalowanie nowych "władz". Na tyle przynajmniej oszacowała cenę usług na Ukrainie główna neocońska organizatorka rebelii Victoria Nuland. Plus wpuszczenie Chevrona, ma się rozumieć, na początek…"
  http://dwagrosze.com/2014/03/ukrainskie-zloto.html?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ukrainskie-zloto
 • @nana 09:43:40 - BARDZO PANI DZIĘKUJĘ ZA UJAWNIENIE SIĘ
  Pozwolę sobie zarchiwizować Pani wpis, bo odsłoniła Pani bardzo swoje wnętrze i ujawniła poziom swojego intelektu. Oczywiście Pani wpis jest nerwowy, emocjonalny, ale szczery. Można się do niego odnieść w trzech punktach:
  (1)
  Warsztat polityczny dyplomacji jest bardzo bogaty i szczucie też się w nim zawiera. Oczywiście, jak nas, Polaków WASP-y szczują na Rosjan, a Sowieci - na Ukraińców to jest złe dla Polski. Ale już jeśli nasze MSZ zainspiruje jakąś grupę Niemców do zrobienia pikiety przed domem byłego kanclerza Niemiec hańbiącego się braniem sowitej kasy od Gazpromu - to jest bardzo dobre dla Polski. Szkoda, że Pani nie ma zrozumienia dla umiejętności przewodzenia i kierowania zespołami ludzkimi.
  (2)
  Pani bardzo się minęła z prawdą, pisząc że "Polska się zdecydowała przyłączyć do Wschodu - jak miało to miejsce za PRLu". Nie, nieprawda. Wcale się Polska nie zdecydowała. Wielkie Mocarstwa zdecydowały za nas, a warunki tego przyłączenia były niegodziwie antypolskie, upokarzające naród, z dominacją chazarskich i UPA-owskich agentów sowieckich. Dopiero mrówcza praca takich polskich polityków jak Gomułka, Siwak i Poręba dała Polakom nieco oddechu swobodnego. Zostało to zniweczone przez masońskich, WASP-owskich KOR-owców.
  (3)
  Pani wrogość wobec Krzyża ewidentnie pochodzi od Diabła. Wyczuwam wokół Pani obecność Mrocznej Postaci przypominającej Dugina, ale innej niż Dugin, o wiele mroczniejszej i straszniejszej. Ja nie żartuję. Może sobie Pani mieć sentyment do starożytnych Słowian i Ariów używających swastyki. Owszem, to jest ważna sprawa, żeby odkłamać historię, pokazać, że Hitler był masońskim, WASP-owskim i komunistycznym złodziejem okradającym Słowian również pod względem heraldycznym. Bardzo Pani za to dziękuję. Ale Pani powinna pamiętać, że Słowianie to ludy i narody, które dokonały wyboru - stanęliśmy i stoimy mocno przy Krzyżu, razem z Maryją. Nie swastyka, ale Krzyż jest Bożym Znakiem, który został Słowianom dany i z entuzjazmem przyjęty. Ja się martwię o Pani duszę, w której Wróg Krzyża dokonał jak widzę - spustoszenia. Odwodząc Słowian od Krzyża popełnia Pani wielki błąd i ściąga na swoją głowę wielkie niebezpieczeństwo. Swoją paplaniną przeciwko Krzyżowi przynosi Pani pecha NEonowi, polskim blogerom, Ryszardowi Oparze, nam wszystkim.
  Proszę - niech Pani nie idzie tą drogą ku Złu. Niech Pani wróci i stanie razem z nami i Matką Boską przy Krzyżu.
  ==========
  mielibyśmy prowadzić politykę skłócania i to miało by być dla nas korzystne?!? // a jaki kraj może się rozwijać w atmosferze kłótni? ŻADEN! // To jest żydowska polityka szczucia jednych na drugich i nic poza tym. Jeżeli Polska nie zdecyduje się przyłączyć do Wschodu - jak miało to miejsce za PRLu, to marne nasze widoki. Za PRLu podwoiliśmy nasza populację, rozbudowaliśmy naszą gospodarkę. Za czasów wejścia do nas Zachodu wszystko jest demontowane a nasz Naród rozganiany po świecie. // Czy ktoś logicznie myślący może mieć wątpliwości, z kim nam powinno być po drodze? // Symbolem chrześcijan nie jest żaden katolicki krzyż. Symbolem chrześcijan była słowiańska swastyka, taka z kropkami w każdym z czterech pól - symbol odrodzenia i czystości. // nadużycie link skomentuj // nana 14.03.2014 09:43:40
 • @Eugeniusz Sendecki
  Już wiadomo dlaczego Putin jest taki pewny siebie, ponieważ ma poparcie Chin: "…Chiny oskarżają USA o łamanie praw człowieka
  Chińska Republika Ludowa wydała raport, w którym czytamy, że Stany Zjednoczone to największy na świecie gwałciciel praw człowieka biorąc pod uwagę wszystkich obywateli spoza USA – podaje agencja Xinhua. Podkreśla się głównie prowadzoną przez Amerykanów inwigilację, tortury a także liczne tajne więzienia na całym świecie. Chińczycy podkreślają dużą liczbę amerykańskich programów inwigilacji na terenie obcych państw naruszających suwerenność części krajów i praw obywatelskich ich mieszkańców. Wymieniono "whistleblowera" Edwarda Snowdena, który w połowie ubiegłego roku ujawnił, że Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) monitorowała rozmowy telefoniczne przywódców 35 państw, w tym sojuszników USA, a także przechwytywała 5 mld rozmów telefonicznych dziennie na całym świecie.
  Sprawozdanie Państwa Środka podaje również kolejne przykłady łamania praw człowieka. Chodzi o nielegalne ataki dronów, czyli pilotowanych zdalnie uzbrojonych samolotów bezzałogowych, które od 2004 roku w wyniku 376 ataków w samym Pakistanie zabiły niecałe tysiąc osób….". http://news.xinhuanet.com/english/indepth/2014-03/07/c_133168143.htm Chiny bardzo mocno trzymają USA za twarz. Chiny są w posiadaniu ponad 3 bln dolarów w obligacjach USA. W przypadku wprowadzenia poważnych sankcji czy też ataku przeciwko Rosji, Chiny obiecały Putinowi że rzucą na rynek pokaźną część z tych obligacji a to oznacza koniec dolara i USA. Putin choć nie z mojej bajki to muszę uczciwie i bezstronnie przyznać, że rozegrał to po mistrzowsku, czyli szach mat czarnemu Kenijczykowi marksiście zafundował, nie na darmo nazywają go "szachistą". To znaczy w tej partii, niejaki żydomarksista bambo ograny!!! Stare chińskie przysłowie mówi "obyś żył w ciekawych czasach" i to właśnie mamy!!! Nasz herr ober widziany był w bazie rakietowej zdaje się, że gdzieś na Pomorzu ( podobno wyjątkowej, bo jedynej), jak się wywdzięczał i wymądrzał!!! Pajac na gumce !!!
 • @Eugeniusz Sendecki 09:29:24
  Skoro gdzieś tam za naszymi plecami, albo nawet na naszych oczach działa sojusz anty słowiański, czy anty chrześcijański, to chyba nie ulega wątpliwości, że Słowianie a najlepiej Chrześcijanie powinni się zjednoczyc przeciw temu Złu. Siła Chrześcijan jest prosta i przez to czytelna, Jest Dekalog od którego nie ma odstępstw. Więc skoro kiedyś tam Luter zamordował kilka osób, schronił się przed odpowiedzialnością w klasztorze i tam wymyślił sobie ten swój protestantyzm i przez to osłabił Chrześcijaństwo, to nie ma żadnego ekmunenizmu, czyli bratania się ze spadkobiercami mordercy. Jest tylko i wyłącznie pokuta, żal za grzechy i zadoścuczynienie a nie, takie przekręcanie Wiary, by żyło się wygodnie. Każde odstępstwo od tego rozbija wiarę w Chrystusa i pozbawia Jego Błogosławieństwa. Skutki tego widac na tym protestanckim (a teraz juz pogańskim) Zachodzie, gdzie likwiduje się już tysiące kościołów, promuje zboczenia, aborcje (nawet dzieci już narodzonych) eutanazje itd, itd... bo wiara w Chrystusa nie jest tam juz potrzebna. Niestety to puste miejsce zajmuje -jak widac- Islam. Ockną się gdy jako bezbożnicy będą wycinani. Tam po prostu nie ma Błogosławieństwa Jezusa Chrytusa. Tam nie ma Boga. Bo tam tego już nie chcą.
  Nie ma dla Polaków, Słowian, Chrześcijan innego wyjścia jak tylko i wyłącznie zjednoczenie w Chrystusie z wyrzeczeniem się Szatana w postaci tych wszystkich ekumenizmów, które de facto prowadzą Chrześcijan wprost do Szatana z widocznymi dookoła tragicznymi skutkami.
  To dlatego tak zaciekle walczy się z Chrześciajństwem, bo Dekalog wyraźnie mówi NIE KRADNIJ, także a może przede wsystkim na wielką skalę jak to robią uzurpujące sobie monopol na wszystko, te barbarzyńskie jak widac mocarstwa.
 • Jacy Niemcy - mieszkający na krymie czy rząd niemiecki czy może ktoś inny?
  Jeśli chodzi o mieszkających na Krymie to jest to jak najbardziej rozsądne.
  Jeśli chodzi o rząd niemiecki to jest prawie tak samo głupi, albo marionetkowy jak polski i nie słyszałem aby poparł Rosję.
  Autor ma jakieś zwidy nie poparte faktami.
  Ja nie jestem Niemcem, ale Polakiem i popieram Rosję, a nie zasponsorowany przez Usraela przewrót banderowski.
 • @NUS 10:26:11
  Epitety puszczam mimo uszu.
  Czytaj: http://vz.ru/news/2014/3/12/676720.html
 • @oleg 09:22:04
  Dokładnie. Do tego siłą USA jest na glinianych nogach. To bankrut i kwestia czasu jak się rozpadnie jak ZSRR.
 • @NUS 10:26:11
  Nie na darmo mówi się że Rosja, Chiny i Iran są już ostatnim bastionem obrony przed NWO
 • @Krzysztof Zagozda 10:29:12
  Pewnie to Pana zdziwi, ale nie znam ruskiego.
  Czytam strony niemieckie i angielskie i mogę Panu powiedzieć że zwyczajni Niemcy też popierają Rosję i są zgorszeni postawą Frau Merkel.
 • @Jan Paweł 10:29:59
  https://pl-pl.facebook.com/Przymierze
 • @NUS 10:34:32
  Wie Pan, co robi dziecko, gdy chce być niewidoczne? Zamyka oczy.
  Pan czyni to samo.
 • @ninanonimowa 10:36:55
  No właśnie...
  Dzięki.
 • @autor
  Jeśli Ukrainie nie pozwolono na robienie biznesu z Chinami i stąd ta reakcja "krymska", to co by się stało z Polską, gdyby Mazowieckie i spółka nie pozwoliły na grabienie Polski. Zbudowaliby dla nas obozy koncentracyjne? Silna Polska nie jest w niczyim interesie: Wschodu czy Zachodu. Unitarne, katolickie, samowystarczalne, 40 milionowe państwo w środku Europy - to brzmi jak prowokacja !
 • @Krzysztof Zagozda 10:36:57
  Pan ma urojenia antyniemieckie.
  Zwykli Niemcy są tak jak zwykli Polacy, chcą spokoju, pracy, jakiejś sprawiedliwości i nie myślą o podbijaniu, mordowaniu innych narodów. To że ci Niemcy na Krymie popierają Rosję to potwierdza co ja twierdzę.
  Marionetkowe rządy robią to co im każą ich panowie a nie obywatele.
 • @carcinka 10:43:34
  Myślę, że właściwą odpowiedź znajdziemy w wydarzeniach z 1926 r. Nie oznacza to wcale, bym przestrzegał przed budową "unitarnego, katolickiego, samowystarczalnego, 40-milionowego państwa w środku Europy". Przeciwnie. Potrzebny jest przy tym polityczny spryt.
 • @NUS 10:44:43
  Wcale nie tak dawno to właśnie ci "zwykli Niemcy" dopuścili się zbrodni na milionach ludzi. Wystarczył bodziec.

  Nie w tym jednak rzecz. W swojej publicystyce zwracam uwagę na działania niemieckich sił ustanowionych, a te są zdecydowanie wrogie i pełne zakusów wobec mojego państwa.
 • @LordConqueror 10:45:19
  Otóż to.
 • @LordConqueror 10:50:00
  I znów zgoda.
 • @Krzysztof Zagozda
  Europejscy pajace w szponach dresiarza http://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2014/03/putin-dres.jpg http://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2014/03/putin-dres.jpg

  Z ust polityków reprezentujących światowe potęgi padają głosy, jakoby to Putin swoimi zachowaniami i sposobem uprawiania polityki cofnął się w wiek XIX, albo żył w jakiejś innej rzeczywistości. Ja myślę jednak, że to Putin twardo stąpa po ziemi widząc naprzeciwko siebie wyłonioną w telewizyjnych castingach bandę zniewieściałych i żałosnych „mężyków stanu”, pozbawionych podstawowych cech niezbędnych do uprawiania polityki. Te cechy to umiejętność przewidywania i definiowania zagrożeń oraz odwaga i odpowiedzialność.

  Putin wie doskonale, że mając do czynienia z europejskimi tchórzliwymi mięczakami i żałosnym Barakiem Obamą może pozwolić sobie na wiele i nie grozi mu z ich strony żadne niebezpieczeństwo, no może z wyjątkiem jakichś symbolicznych sankcji, które nie tyle dokuczą Kremlowi, co uspokoją europejską i amerykańską opinię publiczną, przedstawione propagandowo, jako wymierzona moskiewskiemu satrapie niezwykle dotkliwa kara.

  Lata zaszczepiania w postępowym świecie poprawności politycznej oraz pochwała pacyfizmu lansowana przez lewactwo i libertynów doprowadziły do tego, że świat zachodni stanął nagle kompletnie bezradny naprzeciwko kpiącego i szydzącego z tego świata jednego pułkownika KGB o fizjonomii i mentalności zwykłego dresiarza.

  Nie wiem jak inni, ale ja odczuwam już nie tylko niepokój, ale potworny wstyd wiedząc, że przeciwko Putinowi Europejczycy dysponują takimi tuzami, fiszami, asami i koryfeuszami polityki jak Catherine Ashton, Herman Van Rompuy czy François Hollande.

  Nie łudźmy się, że to tylko TVN i TVN24 pracowały całe lata nad tym, aby Putina przedstawić, jako wyjątkowo dobrego i ludzkiego pana. Podobne lewackie medialne akcje znieczulające opinię publiczną prowadzone były w całym świecie zachodnim, dzięki czemu Europejczycy mogli podziwiać Władimira Putina, jak karmi z butelki małe łosie, dokarmia bieługi, ratuje wieloryby szare, strzelając celnie z kuszy i pobierając z ich ciał próbki do badań, czy osobiście i własnoręcznie gasi pożary w rejonie Riazania, oczywiście z samolotu ryzykując własnym życiem. To nie kto inny jak Władimir Putin w Ussuryjskim Rezerwacie Przyrody na dalekim wschodzie Rosji uratował ekipę telewizyjną zaatakowaną przez rozwścieczonego tygrysa. Jakimś cudem znalazł się tam w tym samym czasie i miejscu z bronią załadowaną środkiem usypiającym, bo przecież Putin kocha objęte ochroną tygrysy. Zdjęcie z tego „sensacyjnego wydarzenia” obiegły cały świat.

  Jak uczy historia wielkie cywilizacje ginęły przeważnie w momentach, w których zaczynały ślepo wierzyć w swoją potęgę wspaniałość i niezniszczalność, a padały pod naporem dzikich prymitywnych Hunów i barbarzyńców.

  Parafrazując słowa Winstona Churchilla można dziś powiedzieć:

  Europa ma wybór pomiędzy wojną i hańbą. Jeżeli wybierze hańbę, to i tak będzie miała wojnę

  Mirosław Kokoszkiewicz
 • @Krzysztof Zagozda
  No a nasi osłowie, pardon posłowie, robią wiece poparcia dla Majdanu od lewa do prawa.Krzyczą, stoją pod flagami czarno-czerwonymi, piana im z ust leci. Zacytuję ich krzyki: Sało Ukrainie, herojam sało. Nu …..moskal wsio zjedł!!! I tak kończy się kolejna pomarańczowa jatka dla motłochu A car cierpliwie czeka. Nic ten nieszczęśliwy nasz kochany kraj i naród się nie nauczył.
 • @Grzesiek 09:56:36
  Masz rację, on nie jest kretynem.
  Pożytecznych idiotów trzeba szukać wśród tych, którzy przyklaskują takim ludziom.
 • @prawi co wiec 22:17:10
  "Niemcy zyskują do tego ściślejsza integrację w ramach UE , którą zawiadują"

  rzesza się zrzesza...

  Szczęść Boże.
 • @Krzysztof Zagozda 10:51:28
  To nie byli zwykli Niemcy tylko ekstrema.
  Jak Pan dobrze poszuka to zobaczy że ci Niemcy działali na zlecenie i często byli mało rasowi.

  Co do "niemieckich sił ustanowionych" to one są podobnie jak polskie.
  Jak by Pan pogadał z Niemcami to się Pan dowie, że BRD to jest tak samo pod okupacją jak PL.
 • @SpiritoLibero 11:01:32
  Otóż to!!! Takich jest dopiero cała masa.
 • @Krzysztof Zagozda
  http://media.ntvmsnbc.com/i/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/D%C3%BCnya/Ortado%C4%9Fu/120601putin_merkel.jpg "Nie przejmuj się Władymir! My wsie z Taboj!" Merkel: Interwencja wojskowa nie wchodzi w rachubę. Czy USA zwróci Niemcom złoto z ukraińskich zapasów?

  13.03. Berlin (PAP) – Kanclerz Niemiec Angela Merkel wykluczyła w czwartek w Bundestagu możliwość wojskowej interwencji w związku z konfliktem na Ukrainie. Potwierdziła gotowość do zastosowania sankcji wobec Rosji, zaznaczając jednak, że Berlin preferuje dialog.

  “Tego konfliktu nie można rozwiązać środkami militarnymi” – powiedziała Merkel w oświadczeniu rządowym przedstawionym w Bundestagu. “Interwencja wojskowa nie wchodzi w rachubę” – podkreśliła, dodając, że zależy jej na tym, by uspokoić obywateli obawiających się wojny.

  Jak zaznaczyła, Berlin zabiega o “dyplomatyczno-polityczne” rozwiązanie konfliktu o Ukrainę. Przypomniała o ewentualnych sankcjach, uzgodnionych przez kraje UE na szczycie w zeszłym tygodniu.

  “Nikt z nas nie pragnie, by doszło do podjęcia tych kroków” – powiedziała Merkel. “Jesteśmy jednak gotowi i zdecydowani do zastosowania ich, jeśli okaże się to nieodzowne” – wyjaśniła niemiecka kanclerz. Jeżeli Rosja będzie utrzymywać konfrontacyjny kurs, będzie to nie tylko katastrofą dla Ukrainy, lecz zaszkodzi także Rosji – dodała.

  “Postępowanie Rosji jest jednoznacznym złamaniem fundamentalnych międzynarodowych zasad” – powiedziała Merkel. (PAP)
  Powtarzają się raporty, że ukraińskie złoto pojechało na wycieczkę. Na lotnisku w Kijowie miało zostać pospiesznie wyładowane z nieoznaczonych samochodów do maszyny biorącej kurs na Nowy Jork. W całej tej historii widoczne są pewne luki, tak że przyjąć ją należy z należytą dozą ostrożności. Nie jest wykluczone że jest ona fabrykacją… […Wg danych World Gold Council Ukraina na luty ’14 miała rezerwy złota w wysokości 42.3 ton, co stanowiło 8.0% wszystkich rezerw. Przedstawia to wartość rynkową około $1.8 mld. To rozsądna przedpłata na całkowity rachunek $5 mld jaki wystawiony zostanie przez Waszyngton za skuteczny zamach stanu i zainstalowanie nowych "władz". Na tyle przynajmniej oszacowała cenę usług na Ukrainie główna neocońska organizatorka rebelii Victoria Nuland…] …Droga złota do Nowego Jorku jest dziwnie jednokierunkowa. Niemcy na przykład swoje złoto też chciały "tylko przechować" a teraz Bundesbank na zwrot zaledwie części swoich rezerw czekać musi 7 lat. Po pierwszym roku otrzymał tylko coś 5 ton, co wskazuje że na resztę czekać może pół wieku…..chyba że Wielki Brat wie coś czego reszta jeszcze niezupełnie kojarzy. Ale jeśli na przykład zwróci Niemcom w tym roku dokładnie 42.3 tony…?
 • @NUS 11:12:21
  Szanowny Panie, Pański przykład nie ma wartości poznawczej. Czego o wielkiej polityce dowie się Pan po rozmowach "ze zwykłymi Polakami"?
 • @LordConqueror 11:29:48
  Jest oczywiste, że mamy do czynienia z równaniem z wieloma niewiadomymi.

  Poza dyskusjami personalnymi (Merkel, Putin) ważniejsze jest chyba to, byśmy potrafili nazwać polityczne cele tych grup interesów, które stoją za plecami Merkel i Putina i korzystają z ich twarzy.
 • @oleg 09:22:04
  Za czy Przeciw?
  Bezpieczniejsi (pozornie) będziemy trzymając z silniejszym, USA, ale przy nich swego stanu posiadania na Śląsku i pomorzu nie utrzymamy.
  Więcej będziemy mieli do ugrania trzymając ze słabszym, czyli z Rosją i w tym przypadku nie ryzykujemy utratą czegokolwiek

  >>>tak, to dobrze przedstawiona alternatywa, tylko jeszcze należy uwzględnić wpływy syjonistów w tym układzie, którzy już dziś współpracują z Niemcami
 • @Eugeniusz Sendecki 10:15:27
  Pan pisze do nany („Odwodząc Słowian od Krzyża popełnia Pani wielki błąd i ściąga na swoją głowę wielkie niebezpieczeństwo.”)? Skoro swastyka, też jest modelem krzyża i daje pożyteczną mechaniczną energię w postaci mąki z koła młyna wodnego od mielenia ziarna itp. Każda energia posiada wiązanie krzyżowe. Symbol "krzyż" działa zawsze tylko zależy w czyich jest rękach. Małpom i osobnikom o dziecinnym rozumie, brzytwy nie należy dawać. Wracając do krzyża, to wyjątkowo należy go szanować, zwracając szczególnie uwagę na użycie w dobrej lub złej wierze:)

  Pozdrawiam
 • @Krzysztof Zagozda
  Coś mi się zdaje, że minął już czas tęczowych parad pedałów, lesb, zboków wszelkiej maści a zacznie się wyrąb lasów na Syberii…tam będą mogli rozbierać się do naga…skolko ugodno,najwyżej bolszyj kak ptica komar ich w dupsko rąbnie…. Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 12:09:15
  "My nie mamy Rosji nic do zaoferowania, dzięki czemu moglibyśmy ''trzymać'' z Rosją i korzystać z jej ochrony przed Niemcami."

  Równie dobrze można by powiedzieć że Ukraina, Białoruś też nie ma nic do zaoferowania co jest taką samą bzdurą.
  Nawet nie tyle chodzi o korzystanie z ochrony tylko współpracę i współdziałanie. Rosja jest dla nas bliskim rynkiem zbytu. Rosjanie w jakimś tam stopniu (znacznie większym od Niemców) są Słowianami.
  Historia pokazuje że Niemcy mają ciągoty do ekspansji na wschód, a w przeciwieństwie do Rosjan są pracowici więc ten pęd zawsze będzie większy. Rosjanie mają duużo terenu do zagospodarowania i już z samego tego faktu parcie na zachód przy zachowaniu dążenia do współpracy, a nie konfrontacji będzie znikome.
 • @LordConqueror 16:04:03 - NIECH PAN TO POWIE PANU O PSEUDONIMIE "OLEG"...
  Ten znawca polityki twierdzi, że Krzyż "nie ma tu nic do rzeczy".
  Zastanawiające jest również - że "nie widzi" kwestii chińskiej, ale nerwowo reaguje? Co jemu Chińczycy zawinili?
 • @LordConqueror 16:04:03
  "Ani Ukraina ani Białoruś nigdy nie należały do Niemiec, to terytoria w dużej mierze''kanonicznie ruskie''."

  No za za Hitlera?

  "Dla Rosji to jest strategiczne przedmoście i zasoby demograficzne. Żadnej z tych zalet w oczach Rosji nie przedstawia Polska."

  A to niby skąd? Jaka różnica pomiędzy przedmościem białoruskim czy ukraińskim, a polskim?

  "My jesteśmy ''zdrajcami słowiańszczyzny''".

  Bo mają rację. Polacy zostali skatolizowani i postradali poczucie więzi słowiańskiej.

  "w dodatku część naszego terytorium należała długo do Niemiec, które mogą Rosji zaoferować technologię, kupić od niej surowce, postawić tam fabryki, i Niemcy są partnerem do globalnych eurazjatyckich projektów."

  Co to znaczy należały i to długo? Czyż nie to, że z ich strony idzie dla nas zagrożenie? Mamy dwóch sąsiadów których powinniśmy się trzymać z daleka i być nieufni - Niemców i Banderowców.
  To niby Rosja bez niemieckich mercedesów sobie nie poradzi?
  Surowce wszyscy chętnie kupią od Rosji. Z sprzedażą surowców nie ma żadnej trudności i o to Ruscy nie muszą prosić Niemców.
  Rosjanie mają potężne zasoby i mogą sobie pozwolić żyć bez konieczności pracowania w fabrykach niemieckich.

  "Polska jest pierwszą walutą, którą mogą sobie płacić strategiczni partnerzy."
  Obecna Polska pewnie i tak. Jakby to była Polska Dmowskiego to by było inaczej.

  "Twoje wątpliwości wynikają z naszej rzymskokatolickiej tradycji uniwersalizmu, kształtującego ład międzynarodowy w oparciu o sprawiedliwość."

  Masz na myśli sprawiedliwość polegającą na władzy rzymskiej i żydowskiej? Tak się składa, że ja mam ją gdzieś i bardziej cenię sobie więź słowiańską.

  "Bo w naszej tradycji nie ma imperializmu. My nikogo nie podbiliśmy."
  No z tym pewnie się nie zgodzą hieroje z Rosji, Ukrainy czy Czech.
  Zresztą jeśli mówimy o tym że My nie mamy imperializmu to tylko pod warunkiem że patrzym,y na czasy polskie (skatolizoany, wykastrowany naród, który miał pełnić rolę przedmurza katolicyzmu) nie lechickie bo tamte czasy to są wymazane przed nami.

  "A Niemcy pruskie, i Rosja to państwa imperialne."

  A co to są Niemcy pruskie? Czyż nie wynikają z tradycji i misji katolicyzowania na siłę.
  A to dziwne, że z imperializmem ruskim mieliśmy tak mało problemów.

  "Trzeba ze wszystkimi współpracować, ale nasz świat to Europa środkowa - tam jest relatywnie najsilniejsza tradycja rzymskiego uniwersalizmu."

  Jeśli współpraca ma być tylko oparta na rzymskim uniwersalizmie - (Rzym i następcy czyli - Rzesze niemieckie to przecież wywodzą się z tradycji imperialistycznych Rzymu), to prędzej czy później doprowadzi do kastracji i likwidacji narodowej.

  "W kulturze łacińskiej ład polityczny jest ugruntowany w ładzie moralnym"

  Jaki ład moralny? Od ponad tysiąca lat jest wpajany ten ład moralny i co jakie są tego efekty i stan społeczeństwa?
  Po owocach ich poznacie.

  "Jeżeli kiedyś od Niemiec odłączy się Bawaria, to sytuacja się zmieni. Myślę, że możnaby stworzyć wspólnotę państw środkowoeuropejskich z Austrią, Bawarią, może Włochami, bez obawy o ich imperializm."

  Tak się składa, że Bawaria jest teraz bardziej pruska niż północ Niemiec. Czy Austria habsburska nie była imperialistyczna? Czy Włochy nie były imperialistyczne? Chyba znamy inną historię, a już na pewno ją inaczej postrzegamy.
 • @oleg 16:18:35
  Cytat:“Zachodnim politykom trudno przyznać się do błędnych decyzji, związanych z wykreowaniem i uznaniem Kosowa, podobnie jak obecnie brakuje im odwagi, aby poprzeć secesję Krymu, bowiem u podstaw myślenia leży antyrosyjska krucjata, w której prowadzeniu prym wiodą politycy polscy” – prof. Stanisław Bieleń. Prof. Stanisław Bieleń: losy Krymu zostały przesądzone - Za­miast szu­kać od­le­głych ana­lo­gii do An­schlus­su Au­strii, warto by­ło­by przy­po­mnieć sobie sy­tu­ację sprzed kilku lat, gdy w 2008 r. pro­kla­mo­wa­no nie­pod­le­głość Ko­so­wa, od­ry­wa­jąc je od Ser­bii i na­ra­ża­jąc się na sprze­ciw Rosji. Już wtedy Za­chód przy­go­to­wał grunt pod ode­rwa­nie Ose­tii Po­łu­dnio­wej i Ab­cha­zji od Gru­zji, a obec­nie Krymu od Ukra­iny – mówi w pierw­szej czę­ści roz­mo­wy z One­tem prof. Sta­ni­sław Bie­leń, po­li­to­log i rosjo­znaw­ca z Uni­wer­sy­te­tu War­szaw­skie­go. Jego zda­niem losy Krymu zo­sta­ły już prze­są­dzo­ne. TEN PAN MA RACJĘ.
 • Kolejny dowód na to że jest to ekspansja przeciw Rosji
  UE zapowiedziała, że ponad 100 Rosjanom z najbliższego kręgu współpracowników Putina zamrożą aktywa. Nie podano na jakiej podstawie prawnej te poszczególne osoby zostaną ukarane.

  "Die EU hat angekündigt, gut hundert Russen mit Sanktionen zu belegen. Damit soll der innere Kreis um Wladimir Putin bestraft werden. Auf welcher Rechtsgrundlage Einzelpersonen bestraft werden, ohne dass sie sich individuell einer konkreten Straftat schuldig gemacht haben, gab die EU nicht an. "

  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/03/14/ohne-rechtsgrundlage-eu-will-guthaben-von-130-russen-einfrieren/comment-page-2/#comments
 • W sobotę i niedzielę przed Ambasadą Ukrainy i USA.
  Każdy prawy Polak staje w sobotę i niedzielę przed Ambasadą Ukrainy i USA w W-wie z plakatem: YANUKOVYCH IS THE PRESIDENT, i pisze list do Sejmu z żądaniem, aby NIE uznawał nowego rządu zamachowców, tylko wyniki Referendum ludności Ukrainy.

  Jeśli Polacy chcą zjednać sobie jakikolwiek szacunek i uzanie w skali międzynarodowej, powinni ująć się za ludnością Ukrainy, ich legalnym Prezydentem Wiktorem Janukowyczem - Polakiem z pochodzenia, i Putinem, który im pomaga; a NIE za żydo-banderowskimi zamachowcami.
 • @LordConqueror 19:25:14
  "Pójść polską drogą" tzn. ująć się za ludnością Ukrainy, ich legalnym Prezydentem Wiktorem Janukowyczem - Polakiem z pochodzenia, i Putinem, który im pomaga; a NIE za żydo-banderowskimi zamachowcami.
 • @LordConqueror 19:25:14
  "Coś masz problem Kolego z tym katolicyzmem."

  Ja nie mam już problemu. Poznacie prawdę i prawda was wyswobodzi.
  Problem to masz Ty, bo jesteś im podległy.

  " A gdyby Rosja była katolicka a my prawosławni , też byłbyś wrogiem katolicyzmu?"

  Nie ma znaczenia. W którą stronę. I to i to jest źródłem problemów, przy czym Ruscy mają lepiej, bo nie mają związku z Rzymem i nie muszą się dostosowywać.

  "My nie zdradziliśmy żadnych słowian."

  Jak to ie na twoim przykładzie to świetnie widać - stawiasz jakiś uniwersalizm rzymski ponad rodzinę słowiańską. Dla Ciebie bliższy jest Rzymianin, Grek, Austriak, Bawarczyk od Ruska bo jest prawosławny.

  "To Rosja uczyniła z prawosławia instrument swojego imperilizmu. "

  O nie to rzymskie i nadjordańskie sekty są imperialistyczne. Ruscy też są tego ofiarą. Nie ważne jak się sekta nazywa.

  "Prawosławie jest zakorzenione w bizantyniżmie, czyli związane z cezaropapizmem - religia jest podporządkowana władcy, jest ideologicznym ramieniem państwa."

  No na w basenie rzymskiej sekty władza albo kolaboruje albo jest podporządkowana Rzymowi. Wiec imperializm uniwersalny, ponad narodowy. I to i to jest imperializmem. Gorszy jest uniwersalny bo powoduje wynarodawianie i oderwanie od więzi rodzimych.

  "W Niemczech są silne wpływy bizantynizmu."

  Ciekawe skąd tam się znalazły. Przecież to właśnie Niemcy kontynuowali tradycję cesarstwa rzymskiego.

  "Cywilizacja łacińska zakłada niezależność i wspóldziałanie władzy świeckiej i duchowej. To najlepszy układ, bo i najwyższa cywilizacja."

  Jaką niezależność skoro władza cywilna jest związana przez jakąś zagraniczną organizację religijną. Skąd najlepszy. Najlepszy to jest gdy masz rodzimą wiarę która jest lojalna wobec Twojego ludu a nie rzymskich cwaniaków. Przykładem lepszym właśnie jest Rosja i Anglia.
  A najlepszym jest państwo słowiańskie z religią słowiańską a nie nadjordańską czy rzymską.

  "Cywilizacja łacińska jest personalstyczna, a to nie oznacza jakiejś abstrakcji, tylko ma wielkie znaczenie."

  No i co, to niby wspólnoty słowiańskie były gorsze?

  "Drugim krajem, który zauważył godność człowieka była Anglia (Habeas Corpus Act, 1679)"

  Co nie przeszkadzało im handlować niewolnikami, eksterminować Irlandczyków, robić zyski z wyzysku kolonii i handlu opium.

  "W Rosji jeszcze długo potem zarówno życie bojarów - najbogatszych Rosjan, jak i ich los ich dzieci, czy majątek zależały od kaprysu cara. "

  Bo to są właśnie wpływy nadjordańskich i rzymskich bajek - przecież władza od boga pochodzi i masz być podległy władcy. A pamiętasz nasze "szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie" ? To nie przyszło z Rzymu ani Moskwy ani Monachium tylko było nasze unikalne.

  "Nie widzisz różnicy między kulturami? Nie widzisz która kultura jest wyższa? "

  Tak widzę. nie ma czegoś takiego jak wyższa kultura. Są różnice i różnice wynikają z warunków i historii. Dla Rosjanina jego będzie wyższa, lepsza. Dla Słowianina będzie tragedią i upadkiem.
  A jeśli już powołujesz się na przykład Cara to należało by uwzględnić fakt że Romanowowie to nie Ruscy, ale Finowie/ Germani (jeRmany).

  "Tą najwyższą, najbardziej doceniającą godność człowieka cywilizację mamy dzięki rzymskiemu katolicyzmowi."

  Nie ośmieszaj się. Godność człowieka dzięki rzymskiemu katolicyzmowi. To dziwne że nasi przodkowie się zbuntowali i woleli nasze rodzimą wiarę, tradycje, kulturę.
  A skutki katolickiego prania mózgu i fałszu widać na co dzień. Na ulicy, w naszej opinii o nas samych i tragedii masowej emigracji.

  "Nasza kultura jest tak mocna, że aby ją wyplenić, nasi okupanci posunęli się do eksterminacji polskich elit."

  Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Przecież Hitler to Austriak, katolik. Więc co niby chciał wyplenić katolicyzm czy też rasę?

  "Dlatego nie możesz dostrzec ''owoców''. Ale to zależy też od Ciebie."

  Właśnie że mogę i dostrzegam na każdym kroku bo nie jestem związany mitami i bajkami rzymskimi i nadjordańskimi.

  "To Rosja i Niemcy muszą pójść polską drogą, żeby osiągnąć wyższy stopień rozwoju."

  Masz na myśli eksterminację narodu? To jest dla Ciebie wyższy stopień rozwoju?
 • @Eugeniusz Sendecki 10:15:27 no proszę, co jeden to domorosły psychoanalityk
  i idzie w zaparte. W jaki to sposób mogłam się ujawniać, jeżeli ja nigdy się z niczym nie kryłam? Archiwizować Pan będzie mój wpis? A jakim prawem? Mój wpis jest moją własnością i ja mogę decydować, co z nim ma się dziać. Tu tylko jest upublicznione moje osobiste zdanie, ale wpis jest w dalszym ciągu moją własnością.
  Oczywiście, że Polska zdecydowała się wejść w sojusz z ZSRR, głównie dlatego, że kraje zachodnie się na nas wypięły.
  Ale czy nie podwoiliśmy populacji za PRLu? Podwoiliśmy!
  Czy nie odbudowaliśmy i nie rozbudowaliśmy naszej gospodarki? Odbudowaliśmy i rozbudowaliśmy!

  Zaś co do krzyża, to jest to znak katolicki, pod którym od tysiąca lat kastrują nam, Słowianom, naszą historię, robią z nas prymitywy bez dziejów starszych niż te od tzw. chrztu.
  Matka Boska nie ma nic wspólnego ani z krzyżem ani z kościołem katolickim. Ja przychylam się do opinii, że kościół katolicki to antychryst.

  Jestem wolnym człowiekiem i niechże Pan weźmie to pod uwagę. Mam prawo do własnych opinii i do własnej wykładni wiary w Boga.
  O moją duszę nie musi się Pan martwić. Powinno Pana martwić, co się stanie z Pana duszą opętaną przez katolicką ideologię.

  Paplaniną przynoszę pecha? A może wam się oczy otwierają i macie dzięki temu szansę na prawdziwe postrzeganie rzeczywistości?
  Jeżeli moje wpisy to paplanina, to czymże są wpisy Pana?
  W świetle tego, Pana wpisy są bluźnierstwem przeciw Bogu.

  Jeżeli Panu Oparze nie pasuje, że piszę notki na Neonie, to niech mnie zbanuje. Każdy może mnie zbanować, gdy chce. Przecież to nie moja strata.

  I skąd ludziom u nas przychodzi do głowy, że są w stanie zrozumieć politykę Putina? Putin ma wszystkie, konieczne mu do prowadzenia polityki informacje. A co mają Forumowicze Neonu? Otóż, w przeważającej części Forumowicze Neonu mają WYOBRAŹNIĘ. Czyli fantazjują i chcą, by inni w ich fantazje też wierzyli. Jak kto lubi, to dlaczego by nie?

  Swastykę użyli faszyści całkowicie świadomie, pomijając jednak jej podstawową wymowę. Ta działająca wbrew Ewolucji jest zwrócona ramionami w stronę przeciwną niż wskazówki zegara. Ta słowiańska jest zgodna z ruchem zegara i ma w każdym polu kropki. Jest symbolem odrodzenia i czystości, niewinności.
  To, co Pana tak przeraża, to są Pana nieczyste myśli. Proszę mi tu nic nie suponować, lecz zająć się własną psychiką. Może Wehrwolf już Pana zdalaczynnie opracował i ma Pan majaki i napady strachu? Ale katolicki krzyż Panu nie pomoże.
 • @nana 21:14:06
  Dobrze napisane
 • @NUS 13:12:13 dzięki!
  :)
 • @oleg 16:22:25
  Czy ktoś uważa, że niemiecka służba wrzuciła agenturę STASI w Polsce do niszczarki, o tym się pisze mało lub w cale, kiedy dla przykładu Merkel z Putinem żyje w zgodzie przekaz oficjalnych mediów jest jednolity, ale kiedy jest jakieś napięcie od razu widać wyraźnie widać gdzie jaka agentura przeważa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY