Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 488 komentarzy

Tak to widzę

Krzysztof Zagozda - kzagozda@o2.pl

Ukraiński tygiel niechaj wrze!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy, kto przykłada dziś rękę do złamania ustaleń z Poczdamu – choćby czynił to z najpiękniejszymi hasłami na ustach – jest zwykłym draniem i szubrawcem.

          Geopolityka nie znosi ignorantów i wykrwawia ich przy każdej nadarzającej się sposobności. Dlaczego o tym przypominam właśnie dziś? Ano dlatego, że z tzw. środowisk patriotycznych dochodzą coraz głośniejsze zawołania, by Polska wzięła udział w – ponoć zbliżającym się – rozbiorze Ukrainy. Nie mam „gorącej linii” ani z Moskwą, ani z Berlinem, przeto nie wiem, czy takie decyzje już zapadły. Wiem jedno: jakakolwiek zmiana przebiegu polskiej granicy wschodniej oznaczałaby zgodę Warszawy na odsunięcie do lamusa postanowień traktatu poczdamskiego, a tym samym otwarcie międzynarodowej debaty na temat przynależności państwowej ziem utraconych przez państwo niemieckie po roku 1945. Wystarczy jedno krótkie spojrzenie na potencjał Polski i Niemiec, by odgadnąć końcowy efekt tej ewentualnej rozgrywki. Realizująca się na naszych oczach pełzająca germanizacja Dolnego i Górnego Śląska, Opolszczyzny, całego Pomorza, Warmii i Mazur, Ziemi Lubuskiej oraz zachodniej Wielkopolski jednoznacznie przekonuje do tego, że Niemcy wyprzedzają nas w politycznych kalkulacjach co najmniej o parę ruchów. Zatem każdy, kto przykłada dziś rękę do złamania ustaleń z Poczdamu – choćby czynił to z najpiękniejszymi hasłami na ustach – jest zwykłym draniem i szubrawcem.

 

           Z perspektywy polskiej racji stanu dzisiejsze niepokoje na Ukrainie należy uznać za korzystne. Każdy poważny spór rosyjsko-niemiecki, a z takim do czynienia na terenie naszych wschodnich sąsiadów, jest siłą napędową polityki polskiej, nawet tej realizowanej poza oficjalną administracją rządową. Gdyby państwo polskie funkcjonowało suwerennie, winno wszelkimi narzędziami grać na nasilanie tego sporu i pogłębianie destabilizacji na Ukrainie. Jak długo? Aż sami będziemy na tyle silni, by wygrywać tam swoje interesy.

KOMENTARZE

 • @autor
  "Zatem każdy, kto przykłada dziś rękę do złamania ustaleń z Poczdamu – choćby czynił to z najpiękniejszymi hasłami na ustach – jest zwykłym draniem i szubrawcem."

  Tak jest.
 • autor
  Akceptuję pański punkt widzenia.

  PS. Ukraińcom "należy się" jakieś powstanie - tylko tym razem żadnnych wojsk rzeczypospolitej nie powinno się tam wysyłać. Nie to zrobią we własnym zakresie.
 • @Maciej Piotr Synak 19:24:26
  Wielu odsądzi nas od czci i wiary :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:27:19
  Ciekawy jestem jeszcze, jak ci nasi chętni do przesunięcia granic RP na wschód poradziliby sobie z asymilacją niechętnej (łagodnie mówiąc) nam ludności miejscowej. Na drugą Akcję Wisła chyba nie ma szans :)
 • @Krzysztof Zagozda 19:29:29
  //Wielu odsądzi nas od czci i wiary :)//

  Zależy Panu na opinii idiotów lub szwabskiich knechtów ?
 • @Ptasznik z Trotylu 19:35:30
  Gdyby mi zależało, nie napisałbym tego tekstu :)
 • *5
  Taka jest prawda. Najpierw politycznie i gospodarczo Polskę w regionie wzmocnić a potem rozmawiać. Oczywiście różnej maści "polityków" chcących iść z motyką na słonce u nas dostatek.

  "Niemcy wyprzedzają nas w politycznych kalkulacjach co najmniej o parę ruchów."

  Z tym akurat się niedokładnie zgodzę.
  Aby porównywać trzeba mieć co. Z boku zawsze widać lepiej. W Polsce
  nie ma ani tendencji ani siły która chciała by polityce niemieckiej się przeciwstawić. Jest dokładnie odwrotnie. Niemcy w ich polityce są przez państwo polskie wspomagane mimo zdradzania swoich racji.
 • @Krzysztof Zagozda
  Panie Krzysztofie

  jak to zwykle między nami bywa, zgadzam się z Panem całkowicie.

  Tak trzymać!
 • Autorze.
  Dałem 5+++++! Mamy te same zdanie w tym temacie. Pzdr!
 • Polityka narodowa
  Z jedną poprawką. Tam jest nasza mniejszość, a więc mamy obowiązek tak prowadzić politykę, by chronić Polaków mieszkających na Ukrainie. A rozruchy, zwłaszcza przy udziale elementów szowinistycznych, mogą stanowić dla nich zagrożenie.
 • @Krzysztof Zagozda 19:29:29
  Przed chwilą taki teks pojawił się w internecie, gazeta Bild napisała: "kilka tysięcy niemieckich neonazistów szkoli się pod Berlinem, przygotowując się do wyjazdu na Ukrainę, w obronie Majdanu. Jest to odpowiedź na apel szefa Swobody Tianobyka (też neonazisty, banderowca), który poprosił niemieckich kolegów o pomoc w walce o wolność, demokrację i prawa człowieka, przeciwko dyktaturze Janukowycza. Grupy niemieckich bojówkarzy przechodzą szkolenie pod okiem niemieckich służb specjalnych, niektórzy z członków grup są w trakcie odbywania wyroków za działalność neonazistowską i w ten sposób mają być poddani resocjalizacji" (koniec cytatu z artykułu). Zatem walka o demokracje i wartości europejskie w wykonaniu Niemców weszła w decydującą fazę. Kliczko jest finansowany przez Fundację Adenauera a naczelny ukraiński neobanderowiec wzywa z innego kraju neonazistów do wojny w swoim kraju. Czy ma jeszcze ktoś wątpliwości, o co tu tak naprawdę chodzi? Groźnie i strasznie. Do tego doprowadzili polscy, sejmowi "majdańscy pielgrzymi" krzykami "sława ukraina, „herojam sława!” Nic dodać, nic ująć
 • sam pan sobie przeczy
  Jaka w tym logika? Niemcy cisną i kto wie za ile lat bedziemy się pakować i wyjeżdżać z Wrocławia i Szczecina, ale dokąd, skoro pan wspaniałomyślnie daruje nasz wschód kacapom i banderowcom? To system naczyń połączonych - wypierasz tu, wyłazi tam. Jak nie ma tej drugiej części, to ze średniego państwa zrobią znów Generalną Gubernię.
  Oczywiście, że jesteśmy zainteresowani wschodem, bo tam byliśmy setki lat.
  Rozpad Ukrainy jest nam na rękę, bo ich zachodnia część jest słaba i nie ma mowy o jakichś durnych sojuszach z Niemcami, bo to dla Niemców żaden partner i do niczego. Wołyń przytrafił się tylko dlatego, że Niemcy tam fizycznie byli i tolerowali te czystki. Bez takiego protektora, zachód Ukrainy jest niczym poważnym, a jak poczują, że ruski miś ma na nich ochotę, to SAMI POPROSZĄ o unię z RP. Nadmienię, że to powinna być IV RP, a nie ta zalękniona i pełna kompleksów III RP.
 • @Muni 22:23:31
  I pan uważa, że niemcy gniotą Ukraińców w pańskim interesie???
  Żebyśmy mieli się gdzie wynieść??
  http://werwolfcompl.blogspot.com/p/i.html
 • @Maciej Piotr Synak 01:00:19
  Nie wiem o czym pan myśli, ale Niemcy nie gniotą Ukraińców, ani nie mają fizycznej możliwości żeby ich "gnieść". Gniotą NAS. A my gdzieś musimy się umieścić i dobrze by to nie była nowa GG.
 • Bełkot apolityczny i ahistoryczny ignoranta politycznego.
  " Z perspektywy polskiej racji stanu dzisiejsze niepokoje na Ukrainie należy uznać za korzystne. Każdy poważny spór rosyjsko-niemiecki, a z takim do czynienia na terenie naszych wschodnich sąsiadów, jest siłą napędową polityki polskiej, nawet tej realizowanej poza oficjalną administracją rządową. Gdyby państwo polskie funkcjonowało suwerennie, winno wszelkimi narzędziami grać na nasilanie tego sporu i pogłębianie destabilizacji na Ukrainie. "

  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

  Obecne sterowane z zewnątrz przez Międzynarodową Lichwę zamieszki i niepokoje społeczne u naszego wschodniego sąsiada mają jednocześnie swój antypolski oraz anty-światowy i antyludzki wymiar. Rosjanie , Białorusini i Ukraińcy to nasi naturalni przyjaciele o tych samych co Polacy słowiańskich korzeniach. Polska po 1989 r. znalazła się w paszczy Międzynarodowej Lichwy, która poprzez swoją agenturę rozmieszczoną w centralnych instytucjach i urzędach w Polsce w ciągu 25 lat zrobiła z Polski zaścianek Europy, a z Polaków biedaków na niespotykaną dotąd skalę. Polska pozbawiona w tej chwili własnej gospodarki, armii ,zadłużona po uszy jest cieniem tego czym była przed 1989 r. Polska umiera, między innymi dzięki głupocie ludzi popierających świadomie lub nieświadomie ekscesy Międzynarodowej Lichwy i jej służącym. Docelowo ludzie służący Międzynarodowej Lichwie i ją wspierający niech nie liczą na żadne profity z jej strony, bowiem każda mafia na świecie bez skrupułów pozbywa się świadków, zwłaszcza tych , którzy jej najwierniej służą.

  http://www.youtube.com/watch?v=MscuvJh03AE

  http://www.youtube.com/watch?v=yo3ovFMsRRA

  Polska i Polacy są w tej chwili w sytuacji kurczaków z tego filmu zapędzonych przez lisa do jego jaskini :

  http://narodowiec.com/www/index.php?option=com_content&view=article&id=84:uyteczny-idiota&catid=7:inne&Itemid=35


  Dla wszystkich bezmyślnie popierających działania na Ukrainie , ku przestrodze :

  “Syjoniści poświęcili żydowskie życia w swych ciągle trwających konfliktach. By osiągnąć swój cel bycia niezależnym narodem syjoniści zawsze świadomie wywoływali antysemityzm. Podczas II wojny światowej syjoniści byli przeciwko dawaniu pieniędzy na ratowanie Żydów. Lider syjonistów Yitzhak Greenbaum powiedział podczas przemówienia w Tel Avivie 18 lutego 1943 roku, że ktoś powinien stawić opór tej fali do naciskania syjonistycznych prac do drugorzędnego znaczenia. Powiedział także: Jedna krowa w Palestynie jest ważniejsza niż wszyscy europejscy Żydzi. Ich interesem nie było ratowanie Żydów, przeciwnie, bardziej rozlewająca się krew Żydów wzmacniała ich wymaganie od narodów dla utworzenia swego państwa. Ich mottem było Rak B’Dam (tylko przez krew dostaniemy ziemię).”

  za źródło :http://raport.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?5
 • @detektywmjarzynski 07:34:59
  Dotychczas na Ukrainie zginęli obcokrajowcy Białorusin i Ormianin.
  Międzynarodowej Lichwie i ich ludziom od brudnej roboty skierowanym na Ukrainę lub stamtąd się wywodzącym zależy na tym, by umiędzynarodowić ich akcję na Ukrainie w istocie rzeczy prowadzoną nie tylko wobec Ukrainy i Ukraińców lecz wobec całej ludzkości na planecie Ziemia, stąd wynika staranny dobór ofiar do kasacji, by zrobić z nich męczenników za wiarę. Nie ulega żadnej wątpliwości, iż te ofiary to ich robota i oni za tym stoją. Czy Międzynarodowa Lichwa we wiadomym celu wyśle na Ukrainę swojego pionka Jarosława Kaczyńskiego ? Pożyjemy –zobaczymy. Tymczasem inny pionek do gry Międzynarodowej Lichwy z Polski i jej wierny sługa Zbigniew Bujak ogłosił, iż ma szlaban wjazdu na Ukrainę. Stwierdził przy tym , iż boją się go. Co za debilna megalomania. Panie Bujak powinien Pan podziękować Ukraińcom. W przeciwnym razie Pana mocodawcy przerobiliby Pana na kolejną ofiarę. Jesteś już im nie potrzebny. Zostałeś zdekonspirowany, a tacy agenci są dla nich bezwartościowi. Panie Bujak ! niech Pan zejdzie na ziemię i poczyta lepiej co sądzą o Panu ludzie – oto jeden z komentarzy : „Ale jesteś bufonie w siebie zapatrzony przecież jesteś zwykłym nul . Samo nazwisko dostałeś od losu jako ksywę „

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/bujak-z-zakazem-wjazdu-na-ukraine-boja-sie-mnie-i-,2,1067636,0,czytaj-najnowsze.html
 • Polityka Owsiakowa
  Błąd założycielski naszych wschodnich scenariuszy, osadzony jest w giedrojciowo - paryskich kombinacjach o ugodach pomiędzy elitami, a w konsekwencji pomiędzy państwowymi władzami. Zamiast skupiania się na wolności pojedynczego człowieka - nasi przeciw Rosji. Z perspektywy polityki gabinetowej, to im się na tych kanapach pięknie układa. Ale z perspektywy realizmu Polskich Kresów, to jest zwykłe szukanie guza.

  A potem: Skaczcie do góry jak kangury.

  Nasi politycy marnują uchylenie wschodnich drzwi. Marnują miłość, mądrość i pracę Jana Pawła II. Trzeba to będzie odpracować ...
 • @Stara Baba 19:45:56
  Nie chodziło mi tu o porównanie poziomu politycznego wyrobienia niemieckich sił ustanowionych z tzw. polską elitą. Dobrze wiemy, że ta ostatnia ma w nosie naszą rację stanu. Pisząc to miałem na myśli dominujący wśród Polaków - a zbliżony do poziomu depresji - poziom odczytywania wielkiej polityki i jej kreowania.
 • @jazgdyni 20:38:32
  Dzięki za dobre słowo. Nie jest nas wcale tak mało :)
 • @Kula Lis 62 20:43:59
  Cieszę się. Pozdrawiam i ja.
 • @chart 21:05:48
  Na tę chwilę na Ukrainie jesteśmy bierni (vis maior). Skoro "nasze" elity nie są zainteresowane losem Polaków w Polsce, to i ukraińska Polonia nie może - przynajmniej na razie - liczyć na wsparcie Warszawy. Takie są koszty naszej politycznej głupoty. A zagrożenie? Czy Polacy we własnym kraju są bezpieczni, Kolego Konradzie?
 • @Wrzodak Z. 21:27:55
  Panie Zygmuncie, dziękuję za tę informację. To kolejny już dowód na to, że Niemcy są stroną w ukraińskim konflikcie. Dobrze stałoby się dla nas, gdyby te niemieckie grupy pojawiły się na Majdanie.
 • @Muni 22:23:31
  Na tę chwilę nie mamy najmniejszych szans na odzyskanie czegokolwiek na Wschodzie. Pański wpis ociera się o zdradę stanu.
 • @Maciej Piotr Synak 01:00:19
  Trafnie.
 • @detektywmjarzynski 07:34:59
  Cała polityka tzw. Unii Europejskiej opiera się na współpracy i sojuszu Międzynarodowej Lichwy - Pańska nomenklatura - z państwem niemieckim. Dopóki się sami nie pogryzą, będą się wspierać. W swoim tekście pisałem o zakusach Berlina, bo ich ewentualne sukcesu mogą być trudniej "odwracalne" z punktu widzenia interesów polskich.
 • @Andrzej Madej 08:40:53
  99% z tego co Pan napisał - TAK!
 • ------------- powroty
  ----- to po 1
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ostsiedlung
  http://fwpn.org.pl/kalendarium/interaktywna-mapa-polsko-niemieckich-partnerstw-samorzadowych-p3Pk15#

  ------to po 2
  http://www.izrael.badacz.org/zydzi_w_polsce/dzieje_rzeczypospolita.html
  http://www.youtube.com/watch?v=2FYEIXA0AB0
 • @Krzysztof Zagozda 19:29:29
  PANIE ZAGOZDA, COŚ SIĘ PANU CHYBA POMYLIŁO. UKŁAD POCZDAMSKI NIE DOTYCZY POLSKIEJ GRANICY WSCHODNIEJ. GRANICĘ Z zsrr USTALIŁA UMOWA Z 16. 08. 1945. nie ma związku układ poczdamski z tym układem oddającym sowietom kresy. poza tym nie podoba mi się pana sformułowanie ''rozbiór ukrainy''. to polska została rozebrana.
 • ------------- zapomniałabym
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_katolicki_wobec_integracji_europejskiej#Ojcowie_zjednoczonej_Europy
 • @nobody44 10:04:28
  Polecam zaprzestać korzystania z Wikipedii. Poruszamy naprawdę ważne kwestie.
 • @Stara Baba 19:45:56
  Tak, polityka germanizacji jest wspomagana przez państwo polskie.

  Ale co się dziwić, skoro niemieckie ciecie i tajni współpracownicy opanowali najwyższe władze.
 • @Muni 22:23:31
  nie będziemy się pakować, butów do czyszczenia starczy, a i mercedesów do mycia.
 • @Krzysztof Zagozda 09:23:04
  warto napisać o roli Niemców w judzeniu do rozpadu Jugosławii.

  3 rzesza odradza się na naszych oczach.
 • @interesariusz z PL 10:42:12
  Zgoda. Tematów jest wiele, natomiast "piór" mało.
 • @Krzysztof Zagozda 10:31:43
  przecież to jest idealna okazja do zmiany. a nawet do zmiany stosunku do rosji. i może być rosji na rękę. rosja dobrze wie, że całej ukrainy nie utrzyma. i nawet nie chce. jeżeli my będziemy bierni, to powstanie nam na wschodzie nazistowski aliant niemiec. i dopiero będzie zła sytuacja. do tego procesu powinno się włączyć rosję. wystarczy, że rosja przyznałaby się do błędów, i że potraktowała polskę niesprawiedliwie. i zaproponowała korekty graniczne. to zupełnie zmieniłoby obraz rosji. gdyby przekazała nam królewiec i doszłoby do korekty granic na wschodzie, moglibyśmy nawet stać się państwem neutralnym. i zamienić członkostwo w unii na współpracę w obszarze gospodarczym, jak szwajcaria czy norwegia. otworzyłoby to nowe perspektywy w postrzeganiu rosji i współpracy z nią. i chcę panu przypomnieć, że ziemia przemysko lwowska była od początku historii pisanej nasza. w 1031 jarosław mądry odebrał nam tę ziemię i usunął z niej naszych, lechickich lędzian. a na to miejsce przesiedlił rusinów. to jest nasza prastara ziemia
 • @Krzysztof Zagozda 10:46:20
  co to jest jak nie zaproszenie przez rosję do rozwiązania sprawy kresów? http://www.youtube.com/watch?v=1PPuRlC9fok
 • @nobody44 11:01:53
  Sprowadza Pan temat do zwykłego "chciejstwa". Polityka tego nie wybacza. Na wszelkie zmiany trzeba systematycznie pracować (vide Niemcy). Na tę chwilę - zważywszy na to, że nasze instytucje państwowe mają w nosie jakąkolwiek polską rację stanu - koncentrujmy się na utrzymaniu tego, co mamy. pan proponuje liczenie gruszek na wierzbie. Beze mnie.

  Co do Rosji - zgoda. Na tę chwilę lepsza Moskwa w Kijowie niż Berlin. Najlepsza jednak ich ciągła młócka.
 • @nobody44 11:06:18
  Putin już dawno przestał słuchać Dugina. Zresztą poprosiłem tego drugiego o komentarz do tej wypowiedzi.
 • @Krzysztof Zagozda 11:11:11
  to nie jest chciejstwo, tylko historyczna możliwość. gdyby rosja coś nam oddała, zmieniłby się nasz stosunek do rosji. i rosja stałaby się naszym aliantem. bo na wschodzie wszystko straciliśmy, a na wschodzie mamy wszystko do stracenia. otwarłaby się jakaś perspektywa ''słowiańska''. wszystko rozbija się o nasze poczucie krzywdy. słuszne zresztą. rosja musiałaby wyjść z inicjatywą. i wiele mogłoby się zmienić...
 • @Krzysztof Zagozda 11:11:11
  na zachodzie mamy wszystko do stracenia-powinno być napisane
 • @nobody44 11:18:55
  Ta wymiana zdań staje się chaotyczna. Uściślijmy: polska racja stanu nie jest reprezentowana instytucjonalnie i trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek porozumienie z Rosją na tym poziomie. Kto dziś może być partnerem dla Putina?

  Jeśli już sobie tak gdybamy, to nasz (narodu polskiego) stosunek do Rosji musi ulec zmianie niezależnie od jakichkolwiek ewentualnych prezentów (nie wyobrażam sobie możliwości zaistnienia takiego, o jakim Pan pisze). Nieprzekonanym zadam pytanie: jeśli jeden seryjny morderca uciska naszą krtań i nie możemy złapać oddechu czy nie zawołamy o pomoc widząc przechodzącego obok człowieka o złej reputacji?

  Co do Dugina: jego poglądy i oceny są - przypadkowo bądź nie - składową niemieckiego lobby na terenie Rosji.

  Co do "perspektywy słowiańskiej" kolejny raz oświadczam: to szkodliwy mit.
 • @nobody44 11:21:43
  Zgoda.
 • @Krzysztof Zagozda 11:32:26
  ''perspektywa słowiańska'' nie musi być zła. a rosja przy okazji uporządkowania spraw na ''ukrainie'' mogłaby za jednym zamachem usunąć wpływy niemieckie znów poza odrę. ''wpływ rosyjski'' tym razem mógłby być korzystny dla państw naszego regionu. jeżeli rosja się czegoś w historii nauczyła, to tak powinna zrobić.
 • @Andrzej Madej 08:40:53
  Autokorekta:
  myślę, że mamy obecnie dwie fajnopolskie strategie wschodnie:
  tą skupioną wokół ośrodka euro - brukselskiego, można nazwać "polityką gedrojciowo - owsiakową", tą skupioną wokół ośrodka rządowo - warszawskiego, można nazwać "polityką kontrolowanej klęski".
  Obecnie obie te strategie spotkały się na przystanku: "Skaczcie do góry jak kangury". Następny przystanek: "Gdzie jest słoik".
 • @Krzysztof Zagozda 11:32:26
  jeżeli rosja nie podejmie inicjatywy w naszym kierunku, to znaczy,że sytuację na długi czas określi partnerstwo sprategiczne moskwy i berlina. nie dobrze.
 • @nobody44 12:27:04
  Prawda jest taka, że nawet gdyby Rosja chciałaby podjąć inicjatywę, o której dywagujemy, nie miałaby po naszej stronie adresata. Może warto taki podmiot powołać do życia?
 • Autor
  Uważam ,że jest Pan WROGIEM Polski -dodam NIEBEZPIECZNYM !!
  Klerykalizm jaki Pan reprezentuje,jest znamienny dla FANATYKÓW INTERESÓW WATYKAŃSKICH .A ten z kolei wyklucza POLSKI PATRIOTYZM .
  Pisze Pan [ słowiańszczyzna to mit ] -Polakom,Słowianom !!!! mówić ,że są mitem !--DYSKREDYTUJE Pana całkowicie
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:27:19
  Po pierwsze: to, co się dzieje na Ukrainie, to powtórka z historii. Miejscowy "KOR" walczy o władze na Ukrainie. Do tego niezbędna jest destabilizacja państwa. Potem pojawi się Soros i jakiś rodzimy Balcerowicz. A Węgry i Białoruś pozostaną niezawisłe.
  To realizacja programu Zbigniewa Brzezińskiego, który wyznaczył Polsce
  Ukrainie i Gruzji rolę stałego szarpania Rosji. To cały klucz naszej "polityki wschodniej", która nie ma nic wspólnego z polską racją stanu. Czy zauważył ktoś, że to pojęcie zniknęło z ust oficjalnych polityków?
  A Brzezińskiego trzeba czytać. Jeszcze z lat 60-tych. W książce "Europa bez podziału" jest "plan wyzwolenia Europy" pod hegemonią zjednoczonych Niemiec". Czy USA subsydiowałaby w milionach KOR ( bo nikt z "S" tych pieniędzy nie oglądał) dla mrzonki o jakiejś niepodległej Polsce, której nie chciało się ani w 39, ani w 43(Teheran) ani w 45, ani w 1980. I skąd na majdanie tyle banderowskich flag? Czy chcemy upowskiej Ukrainy? Znowu "rezat Lachiw"?
 • @Krzysztof Zagozda 12:32:18
  myślę, że jakby rosja chciała, to adresat znajdzie się momentalnie. sytuacja nie rozwiąże się szybko. w wyborach musimy usunąć volksdeutschów. jeżeli rosja zdecydowałaby się na taki krok, to wiązałoby się to z lepszą współpracą rosyjsko -amerykańską, niż rosyjsko- niemiecką.
 • @ninanonimowa 12:33:33
  Zawsze potrafi mnie Pan rozbawić, a to duża sztuka :)

  Nie napisałem, że słowiańszczyzna to mit. Odniosłem się do politycznej "perspektywy słowiańskiej", a to wielka różnica. Dalej będzie Pan tworzył sofizmaty?
 • @Stara Baba 19:45:56
  Chciałbym dodać do porzedniego wpisu następujące pytanie: czy w Europie zakreślonej przez Brzezińskiego -" pod hegemonią zjednoczonych Niemiec" mogą się utrzymać polskie Ziemie Odzyskane? To po co separatystyczne działania na Śląsku? Niemczenie Szczecina z pomnikami hitlerowców i Wrocławia? A proamerykańska polityka wschodnia i apetyty niedowarzonych polityków mogą doprowadzić do Polski bez Szczecina,Gdańska, Opola ale i bez Wilna i Lwowa, Wołynia Podola i Polesia - taka Polska wielkości Księstwa Warszawskiego! Za to o konstrukcji wewnętrznej z Polakami na drugim planie. A nad wszystkim unosi się śpiew chochoła: "Miałeś chamie złoty róg" !
  Bohdan Poręba
 • @Krzysztof Zagozda 12:32:18
  my sami nie stanowimy alternatywy dla niemiec, nawet razem z węgrami , czechami i słowacją. ale ameryka może być zainteresowana osłabieniem niemiec i może tym raze nie na zasadzie polskiej dywersji antyrosyjskiej
 • @nobody44 12:47:49
  A co my dziś wiemy o Węgrzech, Czechach czy Słowacji? Amerykańscy Żydzi mogą być zainteresowani osłabieniem Niemiec, gdy ich wspólny koncept pod nazwą Unia Europejska poplącze im języki.
 • @nobody44 12:47:49
  --i mówisz Pan , że jednak przemycasz , sączysz -POMALUTKU / CICHUTKU -scenariuszek :)) Polacy po ziemie na wschód a Niemcy w stare granice -CHLUP !!!
 • @interesariusz z PL 10:42:12
  //warto napisać o roli Niemców w judzeniu do rozpadu Jugosławii.//

  Pewnego razu byłem w Niemczech w wielkim magazynie z demobilem z Bundeswehry.
  Obok mnie kilku smutnych panów kupowało właśnie (za gotówkę) kilka tysięcy mundurów polowych i wcale się z tym nie kryli że te mundury pojadą do rozpadającej się właśnie Jugosławii bo "ci biedni Chorwaci nie mają w czym walczyć".

  Kupowali te mundury za gotówkę, no bo przecież BND ani rząd niemiecki nie mógł za to zapłacić przelewem żeby nie zostawić dowodu że rozpad Jugosławii nie był wcale taki spontaniczny.

  Moim zdaniem , Niemcy mają głęboko zakodowaną w podświadomości nienawiść do Słowian.
  Nic ich z tego nie wyleczy.
  Tylko ziemia ich wyprostuje.
 • @Krzysztof Zagozda 12:50:43
  niemcy okazują się zbyt silne i zbyt ofensywne. jeżeli korzyści ze współpracy z nimi rosja mogłaby zastąpić korzyściami ze współpracy z ameryką, to niemcy mogłyby zostać zastopowane przez ''blok polski''. w długiej perspektywie największym niebezpieczeństwem dla rosji są chiny. i przez dekompozycję naszego regionu rosja może sobie zabezpieczyć zachodnią flankę
 • @Muni 22:23:31
  Typowe chciejstwo! Brak jakiegokolwiek rozeznania w polityce "globalnej".
  Pamiętajmy, że "Swoboda" czyli OUN UPA czycha na Lublin, Chełm, Przemyśl, Podkarpacie - całe "zacurzonie". Po to silne lobby ukraińskie w parlamencie przeforsowało haniebne potępienie "Akcji Wisła" dowodzonej przez bohaterskiego generała Mossora, która to akcja przerwała ósmy już rok wojny na polskiej ziemi. Jestem Wilnianinem i działaczem kresowym.
  Ale zdaję sobie sprawę, że nie jest drogą do odzyskania ziem utraconych za zgodą Anglii, Francji i USA to co spadnie nam z banderowskiego stołu. Narazie dla USA( a więc i Izraela jest przejecie Ukrainy pod władzę Banku Światowego i Funduszu Rezerw Rockeffelera. Polski interes: utrzymać za wszelką cenę stan posiadanych granic!
  Bohdan Poręba.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:27:19
  Myśmy też mieli polskie "powstanie". Polskich stoczniowców i górników. Tylko gdzie dziś są polskie stocznie i kopalnie?
  A głodnej 50 miliardowej Ukrainie UE zaproponowała zakup Ukrainy za 1 miliard dolarów! Skoro nie przyjęła jałmużny grozi się wojną domową. ZX ichnim "KOREM " na czele!
  Bohdan Poręba
 • @B. Poręba 13:02:46
  akcja wisła to był chyba jedyny pozytywny efekt całej komuny. upa jest hodowana po to, żeby na nas kiedyś uderzyć. dlatego najlepiej by było zrobić z tym porządek przy udziale rosji. jak teraz powstanie upowskie państwo, to póżniej będzie za póżno
 • @Krzysztof Zagozda 09:23:04
  Niemiecka Europa to i niemiecka interwencja. Jak w Warszawie 11 listopada 2012.
  Bohdan Poręba
 • @B. Poręba 13:17:48
  w tej chwili niemcy nie są gotowe do wojny i teraz powinno się uniemożliwić powstanie na naszych kresach niemieckiego sojusznika.
 • @oleg 13:19:15
  banialuki. co ma piernik do wiatraka?
 • @oleg 13:26:13
  może i są były takie dążenia, ale niemcy już się wyemancypowały. one teraz prowadzą własną grę. a rosja nigdy nie stanie się przeciwwagą dla ameryki. jeżeli jakakolwiek eurazja jest możliwa to tylko chińska
 • @nobody44 10:04:28
  Zwykle zgadzam się z Panem Krzysztofem, ale teraz nie mogę. Po Teheranie 1943 granice były już tylko konsekwencją podziału świata na 2 strefy wpływów. Gdyby Stalin nie chciał widzieć w Polsce silnego bastionu przed Niemcami, nie byłoby granicy na Odrze i Nysie, bo cała anglo amerykańska polityka dążyła tylko do utrzymania dobrych stosunków z Moskwą. Nasza żydokomuna zaś była przeciwna polskiej armii ( Lampe:"mamy przecież naszą Armię Czerwoną") i polskiej niepodległości. Marzyła o polskiej siedemnastej republice! A nasi sojusznicy upoważnili w Jałcie NKWD do "siłowych porządków na zapleczu Armii Czerwonej w Polsce" . Kto na tym tle nie widzi położenia Polski aż do śmierci Stalina,Berii i wypuszczenia z więzień AKowców, Kardynała Wyszyńskiego i Gomułki i zrównuje wszystkie
  lata po Jałcie, ten popiera dążenia stalinowców do zamazania ich win oraz oddaje Niemcom Polskę jako saisonstadt-państwo sezonowe.Bohdan Poręba.
 • @oleg 13:26:13
  Trochę inaczej jest,
  Niemcy pozbywają się Amerykanów z Europy, a Amerykanie koncentrują swoją uwagę na Azji.
  A jeśli chodzi o rolę Ukrainy w mocarstwowości Rosji, to przyjrzyj się uważnie mapie.
  pozdrawiam
 • @B. Poręba 13:33:10
  z całym szacunkiem nie wydaje mi się, żeby stalin chciał widzieć w polsce ''silny bastion przed niemcami''. raczej chciał mieć silny bastion do ztaku na zachód. i polaków jako mięso armatnie. ale w końcu jakieś porozumienie z rosją powinno nastąpić?
 • @interesariusz z PL 10:42:12
  To bardzo ważna kwestia. Rozbicie silnego słowiańskiego państwa, niezwykle przyjaznego Polakom państwa to początek anglosasko-germańskiej ofensywy przeciw słowiańszczyźnie. Potyem naswtąpił podział Czechoslowacy ( dziś Czesi mają podobny jak my problem z grożącym im
  odbiorem Sudetów), wygłodzenie i odbanderowywanie Ukrainy i obecna jawna groźba interwencji wobec suwerennego państwa.
  Udział Polski w interwencjach w Jugosławii, Iraku i Afganistanie to nie tylko działania przeciw polskiej racji stanu ale i przeciwko historycznemu etosowi Polaków. Dotąd to my walczyliśmy o wolność innych. Dziś odbieramy ją
  wolnym narodom. Bohdan Poręba.
 • @ratus 13:36:29
  ''Niemcy pozbywają się Amerykanów z Europy'' - sam przyznajesz, że niemcy prowadzą politykę coraz bardziej samodzielną. mnie chodzi o to, że jężeli kiedyś rosja znajdzie się w konflikcie z chinami, a na zachodzie będzie miała wielkie niemcy, to będzie to dla rosji koniec. rosja może chcieć, żeby ''polski blok'' był wystarczająco sllny, żeby zabezpieczył jej zachodnią flankę.
 • @oleg 13:50:58
  ale rosja wie już , że lepiej mieć część ukrainy, lepszą, niż ciągły ferment. a w drugiej części rosja może ułożyć się albo z niemcami albo z nami. co jest dla niej lepsze?
 • @BłękitnyOceanstnieje 05:51:26
  he:) Indor deliberuje o niedzieli.

  --------------------
  Andrzej Madej 24.01.2014 12:03:26
  Padłem!:) Koment tygodnia!:))
 • @Torin 13:55:56
  to w ogóle nie ''deliberujmy'' tylko idżmy od razu na obiad
 • @nobody44 11:43:31
  Proszę zwrócić uwagę, że beneficjenci KOR od początku, jako agentura niegdyś Moskwy, dziś Waszyngtonu i Telavivu świadomie i konsekwentnie szczują na Rosję, podpalając wszystkie możliwe polskie w tym kierunku antagonizmy. Udało sie pozrywac wszystkie, dotychczas głęboko osadzone więzy ekonomiczne. Na naszych ongiś miejscach są dziś Niemcy, Chińczycy, Włosi, Hindusi. To ich działalność wepchnęła Putina w ramiona
  Niemiec ( co zresztą jest starą tendencją w historii Rosji ale rok 1944 i 45 ją przerwał, co powinniśmy podtrzymywać a nie wyrzucać na śmietnik). Moim zdaniem z tamtej strony było sporo gestów pojednawczych, odrzuconych najpierw przez Gieremka, później innych. Rosji powinno zależec na dobrych stosunkach z państwem bliskim kulturowo i będącym tranzytem na zachód. O tyle się zgadzam. Ale żeby widzieć drogę do tego w porozumieniu z syjonizmem i banderyzmem ukrainskim - nie! Dlaczego nie z większością tego narodu?
 • @B. Poręba 13:58:09
  nie wiem czy były gesty pojednawcze z tamtej strony. myślę, że w możliwościach rosji leży wszystko zmienić . i teraz otwierają się do tego drzwi. możliwe staje się otwarcie nowego rozdziału, i nawet powszechne postrzeganie w polsce rosji jako sojusznika, ale rosja musi symbolicznie przyznać się do winy wobec nas. i przekazać nam królewiec. musi nas widocznie wzmocnić, jeżeli mielibyśmy być jej zachodnią flanką
 • @oleg 14:04:01
  te czasy się raczej skończyły. stabilny układ musi się opierać nie na bagnetach
 • @nobody44 13:57:53
  To nie my będziemy jedli, a obiad na obiad, sam nie chodzi.

  Przyjacielu, jeśli założymy, że rządzą nami folksdojcze na spółkę z FSB, to Ty chcesz jakąś rentowną politykę zagraniczną prowadzić? Jeszcze Ci się marzą rozbiory tworów trzecich?
  O ile mam oko na p. Zagozdę, to przyznać muszę, że wydaje mi się wielce prawdopodobny scenariusz który zarysował o otwarciu puszki z pandorem. Który będzie polegał na tym, że zyskasz Czerkasy, a stracisz Gdańsk. Biznes jak cholera, a to może być na zasadzie precedensu ledwie początek. Potem zyskasz Psie Kiszki, a stracisz Wrocław!:)))
 • @Torin 14:12:06
  jeden plus tej całej sytuacji jest taki, że rosja poczuła się teraz niekomfortowo(...) może sobie pomyśleć, że w przyszłości polska jej nie zafrozi, tylko będzie chuchać i dmuchać na ''ziemie odzyskane'', a niemcy są jednak zbyt ekspansywne...
 • @nobody44 14:18:06
  Rosja czuje się bardzo komfortowo. To ona sprasza na obiad.
 • @Torin 14:23:02
  rosja może sprzedawać zachodowi gaz, ale rosyjska eurazja to jest nie realna chimera. rosja musi się zorientować na azję i arktykę. a przecież nie może być bezpieczna od zachodu , jęśli graniczy z wielkimi niemcami. i mam nadzieję, że to sobie teraz uświadamia
 • @B. Poręba 13:33:10
  Wszystkie Pana wpisy są bardzo trafne! Podzielam Pana zdanie.

  Zastanawia mnie po co jadą tam jutro rozmawiać z przedstawicielami opozycji( a więc też z banderowcami....)politycy pis-u?......Ciekawe
 • @nobody44 14:27:30
  Więc nie będzie z Wielkimi Niemcami graniczyć, tylko z Małymi. Ileż to kłopotu skopiować patent z polszy, niczego nie trzeba wymyślać. Tu działa od 30lat. Niemcy robią interesa, bo się na tym znają, a FSB paczy, aby się sprawy nie wymknęły z pod kontroli i przycina procent. Gra? Wszyscy zadowoleni? No to do roboty. Oczywiście tam będzie tak jak tu, jeszcze egzotyczny kapitał zagraniczny. W dużej mierze pejsaty. I na Ukrainie - coś mi mówi - pejsów będzie nawet więcej niż tu.

  Co musi Rosja, to się nie podejmuję. Wiem co my musimy i że to będzie bolało..
 • Niemcy bydlaki są straszne i zrobią nam krzywdę, gdy będą mieli taką okazję, ale w sumie Niemcy to nie Niemcy
  zobaczyć sobie można tu
  http://www.youtube.com/watch?v=3vmgiQvDVWU
  ale to jest po niemiecku, może gdzieś w necie jest z angielskimi napisami?

  Jest tam czarno na białym pokazane przez samych Niemców, że po II wojnie byli - i są do dziś - narzędziami tych samych, którzy dla Niemców zorganizowali II wojnę i ich do niej wyposażyli, a po tym, gdy Hycler sobie nie dał rady z Rosjanami - bo Stalin był nie tylko mądrym ale genialnym politykiem (ponoć nawet miał Stalin powiedzieć, że PRL utrzyma się może 50 lat, a potem to Polacy sami rozwalą to, co zbudowali) - to się go przykładnie ukarało oraz paru takich nieudaczników "nazistów" a reszta została zgrabnie zintegrowana w administracji państwowej i jak widać służy wiernie swoim nie niemieckim panom do dziś już w następnym pokoleniu.

  Tych zaś, co łapska wpychają na Ukrainę i chcą "powrotu" ukraińskich ziem do Polski pytam: a na jakąże cholerę wam te ziemie? To, co mamy nie jest możliwe do utrzymania, a oni chcą jeszcze więcej. Jak za dużo na raz będziesz żreć, to się zadławisz.
  My mamy naprawdę wspaniały i piękny kraj i na tym powinniśmy się skupiać, by go nie stracić. Kto i jak miałby zasiedlać Ukrainę, jeżeli z Polski wyjechało ponad 2 mln ludzi, zdegenerowało się u nas bezrobociem i biedą następne parę milionów, a reszta chce mieć pewne emerytury i nie musieć pracować do śmierci.
  No i po co nam się tam pchać, gdy tego, co mamy jest pod dostatkiem? Do kogo należy tak naprawdę ziemia? - do nikogo! Nikt sobie nie zrobi ani piędzi ziemi sam, własnym sumptem. Nawet do produkcji niesamowicie osobistych ekskrementów konieczne jest to, co Matka Ziemia ludziom da. Nikt nie zmusi marchewki by ona rosła - jeżeli ona nie chce i nie pomoże nawet groźba pod jej adresem przy pomocy dronów czy innych tFuj!16.
  Wszystko, czego człowiek potrzebuje do życia dostaje on do Stwórcy ZA DARMO. Inny człowiek chce za to kasy, ale Bóg żywi wszystkich za darmo!
  Ziemia należy do wszystkich ludzi w jednakowym stopniu i to w interesie ludzi jest porozumieć się między sobą tak, żeby dało się żyć w spokoju i w pokoju.
  W świetle tego Polakom nie jest potrzebna żadna Ukraina, ale elementarny rozum.
  Żaden konflikt na świecie nie jest dla nikogo korzystny. Tak mogło by sie wydawać, ale tak nie jest. Wszyscy jesteśmy JEDNYM i czas już najwyższy, byśmy to zrozumieli, przestali egoistycznie zgarniać łapskami do siebie możliwie jak najwięcej - bo to nie jest nam w ogóle do niczego potrzebne! - i zaczęli myśleć w szerszych kategoriach: na przykład dobra wspólnego. Nas, jako Polaków i nas - jako ludzi na Ziemi.
 • @oleg 12:58:04
  Pańskiej opinii o moim mieszaniu polityki i wiary nie będę komentował. To wątek poboczny w tym temacie i tylko go rozmyłby.

  Prawda jest taka, że dziś w wielkiej polityce występujemy wyłącznie w roli przegranych gapiów. Teraz warto spróbować odegrać rolę kibiców (a więc mających konkretnie ulokowane sympatie), by jak najprędzej wziąć samemu udział w grze. Droga do tego jednak daleka.

  Pierwszym zadaniem na dziś jest utrzymanie stanu posiadania we wszystkich obszarach.
 • @nobody44 13:01:53
  Niemcy i Rosja to państwa poważne, a zatem mają jasno sformułowane interesy w każdej części świata! Przynajmniej w Europie są to interesy sprzeczne i bliższej bądź dalszej perspektywie czasowej muszą one skonfliktować obydwa państwa. Na tę chwilę my toczymy spór terytorialny z Niemcami, a nie z Rosją. Ten właśnie fakt jest decydujący co do wyboru politycznych partnerów.
 • @oleg 13:19:15
  Cieszę się, że na NE jest grupa osób troszcząca się o mój komfort wyboru decyzji. Uspokajam, że żadnej z decyzji politycznych, które mogą zapaść w Watykanie, nie będę traktował obowiązująco.
 • @B. Poręba 13:33:10
  Panie Bohdanie,
  nie do końca zrozumiałem ten komentarz. Czy mogę prosić o wyszczególnienie tych naszych niezgodności?
 • @B. Poręba 13:42:12
  Też nad tym boleję, wstyd mi za nasze państwo, które czynnie popiera te nielegalne wojny.
 • --------POLSKA !!!!!!!! przedmurze chrześcijaństwa
  http://www.youtube.com/watch?v=JQWIU1rnu20

  -----------------KU PAMIĘCI -------------------

  http://www.rmf24.pl/raport-wikileaks/polska/news-wikileaks-polska-miala-byc-koniem-trojanskim-watykanu,nId,312425
 • Trzeba to nazwać dosłownie
  Nawołujesz pan do mordowania innych ludzi. Nie ważne czy to Ukraińcy,
  Polacy czy Eskimosi morderstwo pozostanie morderstwem! Ludzie nie powinni nigdy wierzyć mordercom choćby nie wiem jakie bajeczki o "racjach stanu" opowiadali.
 • ------- a złoto --- kap ! kap !
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Bank
 • Wszyscy
  Ukraina powiedziała "NIET".

  Scenariusz jest prosty i sprawdzony. Pierwszym etapem inwazji na suwerenne państwo zawsze jest telewizja w której pokazuje się pałace w jakich żyje przeciętny pracownik fabryki na zachodzie układający na paletę przez 8 godzin paczki ...

  Fabuła z reguły opowiada o tym jak to z nadmiaru szczęścia gdzieś się ten zwykły człowiek zagubił i śmierć mu w oczy zajrzała. Szybka informacja z komórki i szybka akcja ratunkowa pogotowia medycznego 911 kończy każdą historie paleciarza "Happy Endem"

  Nikt w tym filmie nie pokazał i nie pokaże, że ta akcja ratunkowa w istocie demolowała nędzne życie robola na jakie ciężko harował w fabryce a którego uratowano tylko po to, by go rachunkami za ten ratunek dobić .....

  W kraju który chce się ograbić taka fabuła o bogatym paleciarzu powoduje gorączkowe pragnienie, każdego harującego biedaka szybkiego osiągnięcia tego dobrobytu jaki właśnie oglądał w serialu o Lucky Johnie.

  Ta metoda sprawdziła się w Polsce, na Słowacji na Węgrzech na Litwie Łotwie Estonii i hurtowo w 10 krajach byłej cywilizowanej Europy

  Nie trzeba więc było się zbytnio wysilać by w ten sam sposób pochłonąć i ograbić Ukrainę..

  Rozwinięte gospodarki film ten przekazywały gospodarkom i rządom niedorozwiniętym za darmo i nikt tu się nie czepiał nawet praw autorskich.

  Jednakże zanim Ukraińcy zaczęli oglądać te cuda przeczytali najpierw polskie recenzje i ku zdumionej oszukańczej Europie powiedzieli NIET.

  Po niespodziewanym paraliżu jaki na skutek tych czterech liter N, I, E oraz T dopadł wszystkich komisarzy, jak z rękawa zaczęli się sypać dobroczyńcy i uszczęśliwiacze ukraińskiego narodu ..

  A to Kwaśniewski a to Cox a to Donek kaszub co to mu Polska nienormalnością a to "mendrzec ełropy" bolek, że o bardziej znamienitych oszustach już nawet nie wspomnę ...

  Na samym zaś końcu objawił się ON - kontynuator dzieł swojego brata. Brata, który podpisał traktat lizboński szybciej niż się zapierał że go nie podpisze ...

  Ten, który wynegocjował najlepsze warunki niewolnictwa dla polaków, swym niepodważalnym autorytetem wyraził wsparcie dla szczytnych celów zniewolenia Ukrainy, która tak lekkomyślnie odrzuca daną jej szansę, by stać się kolejnym ograbionym wycieruchem Europy.

  - Jest potrzebna reakcja Unii Europejskiej i Polski. Ukraina stanęła dziś na rozdrożu - powiedział na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości. Była to reakcja na wydarzenia, jakie miały miejsce w Kijowie.

  "Nie przyjechaliśmy się tu wtrącać w wewnętrzne sprawy ukraińskie, przyjechaliśmy tu w sprawie Polski, Europy, Ukrainy"........- mówił Jarosław w Kijowie, tak jakby sprawa Ukrainy była sprawą wewnętrzna Polski i Europy.

  Lider PiS podkreślił, że "nie chodzi tylko o kwestie związane z Unią Europejską". - To problem znacznie głębszy. Stanowisko PiS jest tu jednoznaczne. Jesteśmy zdecydowani popierać to wszystko, co prowadzi Ukrainę ku Europie - powiedział.

  Nie wspomniał jednak , że ta droga prowadzi także ku zagładzie państwa i narodu...

  Dzięki Ukraińskiemu NIET nagle wyrósł jak spod ziemi na naszych oczach POPIS z takim obrzydzeniem odrzucany przez obie strony i bez gry wstępnej pojawiło sie wspólne pożądanie rozdawania Ukraińcom europejskiego szczęścia.

  Donald Tusk powiedział w języku polskim : - "To szczególnie przykra sytuacja, bo widzieliśmy, jak bardzo pokojowe intencje mieli manifestujący na tzw. Euromajdanach na Ukrainie.. Ja mam jeszcze świeżo w pamięci słowa prezydenta Janukowycza, który mówił, że na Ukrainie każdy, kto manifestuje bez łamania prawa, może czuć się bezpieczny" - powiedział ten któremu z Polski nic już nie zostało oprócz podatków , mandatów i kar.

  "Wspólna praca na rzecz zbliżania narodów w Europie, w tym narodu Ukraińskiego, nie może być zmarnowana przez tego typu zdarzenia. Dla Polski i Europy jest bardzo ważne, aby Ukraina była takim przykładem rozwjou, także rozwoju standardów demokratycznych" - podkreślił premier.

  Premier nie wspomniał czy już swoje standardy demokratyczne przesłał pocztą elektroniczną z serwera ambergold czy dopiero Rychu Miro i Zbycho nad tymi standardami pracują.

  Bardzo natomiast premiera poraziła brutalność ukraińskiej milicji, która nie biorąc wzorców z policji polskiej zamiast kopać z buta lała na oślep pałami...

  PIS natomiast uzupełnił ten POPIS a kontynuator dzieł swojego Brata powiedział do Ukraińców na Majdanie: "jesteście potrzebni UE"

  i skłamał .

  Ukraina nie jest potrzebna UE. To Komisarzom Europy są potrzebne Ukraińskie zasoby ludzkie i materialne by je najpierw zrabować a potem wykorzystać dla rozbudowania europejskiego totalitaryzmu.

  - Drodzy bracia Ukraińcy - mówił dalej brat - przyjechałem tutaj żeby poprzeć to, co jest waszym dążeniem, waszym marzeniem (...)

  Tu ze zrozumieniem banderowcy wymachiwali swojemu bratu Jarosławowi banderowskimi flagami ....

  Nawoływał, by Ukraińcy pamiętali, że są potrzebni Europie. - To nie jest tylko tak, że wy potrzebujecie Europy, że wy potrzebujecie Unii, Europa potrzebuje Ukrainy, pamiętajcie o tym, miejcie tę pewność - mówił Kaczyński.

  Tego ostrzegania jednak na miejscu Ukraińców bym nie lekceważył bo jest to poważne ostrzeżenie !

  To samo mówili nam wszelkie komisarze aż do 2004 roku. Dziś już Polak nie liczy się nigdzie a ponad 20 % społeczeństwa zostało zredukowane głodem nędzą i rabunkiem jaki się dokonał przy pomocy niewidzialnej ręki rynku, która jak się okazało potrafi tylko kraść.

  Kaczyński podkreślił, że "Europa będzie silniejsza, będzie więcej znaczyć, jeżeli Ukraina będzie członkiem Unii". - Ale to, by być razem, a dziś razem, to znaczy być w Unii, oznacza także, że razem będą także nasze dwa wielkie narody: polski i ukraiński. To jest bardzo, bardzo ważne dla naszej przyszłości, dla przyszłości Polski, dla przyszłości Ukrainy - mówił szef PiS.

  Dodał, że właśnie w tym kierunku w swej polityce szedł jego brat prezydent Lech Kaczyński, który zginął w Smoleńsku. - Idziemy tą samą drogą i tą samą drogą będziemy iść dalej - oświadczył Kaczyński.

  Nieoczekiwanie nastąpiło spontaniczne braterstwo Kaczyńskiego z Tuskiem , Kwaśniewskim i Michnikiem. Jeden walczył za Gruzję ( chociaż nie potrafił wywalczyć krzesełka w Brukseli), drugi walczy za Ukrainę - choć nie potrafi obronić Polaków ani przed pracą do śmierci ani przed śmiercią przed narodzeniem.

  Nie chciałbym krytykować J. Kaczyńskiego bo oczywiście zgoda i jednomyślność w polityce to zawsze silne państwo (choć niekiedy również dyktatura). Ale w obecnej sytuacji wciąganie Ukrainy w Europejskie bagno i zwracanie się do banderowców "bracia" nie zasługuje na jakikolwiek komentarz.

  Kaczyńscy pozbawili Polskę niepodległości i nawet nie dopuścili do referendum a teraz brat brata chce aby Ukraińcy nie mieli lepiej.

  Unia Europejska stanowczo potępia użycie ich zadaniem nadmiernej przemocy przez milicję w Kijowie w celu rozpędzenia pokojowych demonstrantów,- oświadczyli szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton i komisarz ds. rozszerzenia Sztefan Fuele.

  Nie dodali jednak że tych demonstrantów z całej postępowej Europy sami wysłali na Ukrainę

  Wobec takiego obrotu sprawy chciało by się wołać: obudźcie się narody europy i zawołajcie z głębi swojego upodlenia domagając się przywrócenia niepodległości i suwerenności waszych państw. Europa może być silna tylko wolnością w ramach której można budować wspólne pokojowe współistnienie i wspólną gospodarkę opartą na poszanowaniu niezawisłości i suwerenności narodów. Szkoda tylko, że ci, co tak chcą wejścia do tego jewroEurokołchozu, nie znają tej prawdy… A potem, będzie tak jak u nas teraz. Ja rozumiem, że jest Rosja i jej dążenia a z drugiej strony jewroEurokołchoz i jego dążenia. Ale nie można połączyć sił wszystkich narodów słowiańskich i stworzyć trzecią alternatywę ? Chyba to byłoby najlepsze…Można, ale takie nazwy jak “narody słowiańskie” zamiast zachęcać odstraszają zamiast integrować rozwalają taką inicjatywę … Trzeba szukać rozwiązań alternatywnych dla niemiecko-francuskiej Unii i integrować narody Europy środkowowschodniej na naszych zasadach opartych o wartości chrześcijańskie i wolnościowe tradycje… Nie ma możliwości łączenia Rosji z Polską czy Serbią bo tu są zbyt wielkie antagonizmy historyczne ale można łączyć Polskę Słowację Czechy Rumunię Węgry i nawet Ukrainę by stworzyć jeśli nie trzecią to pierwszą potęgę światową . To się stanie kiedy ten Eurokołchoz zacznie się walić… a zacznie już niedługo …
 • @Wrzodak Z. 21:27:55
  „Zatem walka o demokracje i wartości europejskie w wykonaniu Niemców weszła w decydującą fazę. Kliczko jest finansowany przez Fundację Adenauera a naczelny ukraiński neobanderowiec wzywa z innego kraju neonazistów do wojny w swoim kraju. Czy ma jeszcze ktoś wątpliwości, o co tu tak naprawdę chodzi? Groźnie i strasznie. Do tego doprowadzili polscy, sejmowi "majdańscy pielgrzymi" krzykami "sława ukraina, „herojam sława!” Nic dodać, nic ująć”.........................
  Fałszujesz Zygmuncie rzeczywistość, jak ktoś, kto nazywa silnik od kosiarki demokracją i się chwali, że ma silnik wielkiej mocy. Może Pan namawiać innych, aby uznali taką moc za największą. Rzeczywistość jest inna Demokracja to silnik wielkiej mocy dwunastocylindrowy a taki malutki trzytłokowy nawet go nie poruszy i inne kosiarki też nie dadzą mu rady.
 • @Krzysztof Zagozda 15:15:54
  Janukowycz oznajmił, że w budynkach państwowych zajętych przez protestujących znajdują się obywatele obcych państw.

  - Przyłączyli się do tego nie tylko Ukraińcy, ale i ludzie z innych krajów, którzy uczestniczyli w różnych regionalnych działaniach bojowych i są poszukiwani międzynarodowymi listami gończymi. Wszyscy oni ukrywają się w zajętych budynkach. Wiemy, że jest tam broń – powiedział na spotkaniu z kierownictwem ukraińskiej Rady Kościołów.
 • Podział Ukrainy ?
  Czy już się zastanawiamy jak będziemy żyć
  w sąsiedztwie "samostijnego" Banderstaatu, składającego się z Wołynia, Hałyczyny i Podola, z kilkoma milionami bezrobotnych, sfrustrowanych, przeżartych upowską propagandą "bojowców" z UNA/UNSO ?

  Kiedy próbowałem rozmawiać z nimi , zawsze słyszałem od nich : "nasze po San" .
  Dlatego każda próba rozmowy z tymi rezunami kończyła się wymianą uprzejmych życzeń : "szczob was trastia mordowała" "a was szczob bolaczka".

  Nasi "politycy" prawdopodobnie nie mają przygotowanego żadnego scenariusza, bo czego oczekiwać od głąbów i złodzieji ?

  "Nasze" służby też pewnie jeszcze nie myślą o odpowiednim zabezpieczeniu granicy przed infiltracją , bo to też są dupki.

  "Rycerze demokracji" z PISu jeżdżący tam gdzie ich nikt nie prosił mogą wpakować Polskę w naprawdę niewąski kanał.
 • Popieram
  Pański pogląd w tej sprawie w 100%
 • @Ptasznik z Trotylu 19:09:01
  co innego była usrr i umowy z zsrr, a co innego banderstaat. jak będzie ten podział, to nie wyobrażam sobie nieodebrania lwowa. tak czy inaczej jakaś ''denazyfikacja'' będzie musiała nastąpić
 • Wszyscy
  Ukraina-potrzebna żelazna ręka w kolczastej rękawicy. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a322-300x199.jpg Rezuny budują demonokrację. Ukraina-potrzebna żelazna ręka w kolczastej rękawicy. Kijów. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Euromajdan zabije Ukrainę. Władza państwowa zmiękła i nie stosuje adekwatnych środków do powstrzymania bezprawia i anarchii, które rozlewają się po całym kraju. Wiktorze Janukowyczu! potrzebna jest „żelazna ręka w kolczastej rękawicy”! Ukraińscy żydo-banderowscy radykałowie wykorzystali tymczasowy rozejm i zdobyli w Kijowie Ministerstwo Rolnictwa. Budynek znajduje się na Kreszczatiku w odległości 100 metrów od Majdanu. W kilku zachodnich regionach Ukrainy (banderowszczyzna-tłum.) agresywna , banderowska tłuszcza zajęła budynki lokalnej administracji i wznosi na podejściach do nich barykady. Całość z filmami tu: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-potrzebna-zelazna-reka-kolczastej-rekawicy-2014-01
 • Wszyscy
  ONZ chce wprowadzić wojska na Ukrainę! ONZ chce wprowadzić wojska na Ukrainę! Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka, Navi Pillay, wzywa władze ukraińskie do zawieszenia wykonywania, tak zwanych, „ustaw dyktatorskich”. Mowa jest o tym w oświadczeniu Pillay zamieszczonym na stronie Wysokiego Komisarza ONZ. „Wzywam władze do zawieszenia stosowania ustaw ażeby dać czas dla wnikliwej analizy ich treści, która powinna całkowicie odpowiadać międzynarodowym standardom w dziedzinie praw człowieka, w szczególności zobowiązań wynikających z odpowiednich porozumień, które (Ukraina) ratyfikowała”-powiedziała Pillay. „Jestem szczególnie zaniepokojona taką możliwością, że te ustawy mogą ograniczyć prawo wyrażania opinii i wolność zgromadzeń, prawo do informacji, prawo społeczeństwa obywatelskiego do wolności działania. Ustawy stwarzają takie możliwości żeby doprowadzić do bezkarności za naruszenia praw człowieka”-dodała Pillay. Zwróciła ona uwagę na to, że organizacje pozarządowe utracą teraz status organizacji non-profit i będą rejestrowane jako „agencje zagraniczne”. Takie przepisy powodują cofnięcie się społeczeństwa Ukrainy w dziedzinie praw człowieka, tłumią debatę w państwie i zagrażają demokratycznym zdobyczom ostatnich dwóch dziesięcioleci”-powiedziała Pillay. Wysoki Komisarz zwróciła się „do wszystkich aby przystąpili do konstruktywnego dialogu w celu uniknięcia dalszej eskalacji napięcia”. Pillay wezwała wszystkie strony do powściągliwości, podkreśliwszy, że prawo do wolności zgromadzeń jest podstawowym prawem człowieka. „Wzywam liderów opozycji do wyraźnego odcięcia się od tych swoich zwolenników, którzy uciekają się do przemocy”-powiedziała Pillay. „Całkowicie uznając prawny obowiązek państwa do zwalczania przemocy i zwracam się do organów egzekucji prawa żeby one wykonywały swoje obowiązki w pełnej zgodzie z międzynarodowymi standardami w dziedzinie praw człowieka”- mówiła Pillay. Także dzisiaj dziennikarz Siergiej Lieszczienko na swoim facebooku stwierdził, że uważa za bardzo skuteczne posunięcie przeciwko Janukowyczowi wprowadzenie do Kijowa pokojowych sił ONZ. Takie wezwania w PR już zakwalifikowano jako zdradę państwa. On napisał: „Przyjaciele, można sądzić, że znajdziemy jeszcze jeden czuły punkt Janukowycza. Zrozumiałe, że deputowany Gorochow jest nikim a jego nazwisko wykorzystywane jest tylko do rozpowszechniania informacji. To jest stanowisko Partii Regionów. W konsekwencji tylko rozważenie kwestii wezwania do Rady Bezpieczeństwa ONZ, z porządkiem obrad o wprowadzeniu sił pokojowych ONZ, będzie potężnym sygnałem delegitymizacji Janukowycza w oczach sił bezpieczeństwa, gubernatorów, całej struktury władzy. A to dlatego, że władza Janukowycza nad urzędnikami opiera się na strachu, dlatego że on, niezwyciężony dyktator, tworzy sieć obozów koncentracyjnych w kraju dla politycznych oponentów. A teraz wyobraźmy sobie sytuację, że zwrócono się do Rady Bezpieczeństwa ONZ z prośbą o siły pokojowe ONZ. Każdy urzędnik pomyśli, czy powinienem wykonywać przestępczy rozkaz jeżeli jutro Janukowycz będzie pod obserwacją obserwatorów międzynarodowych, on już więcej nie zdoła sfałszować wyborów i strzelać do demonstrantów. A deputowany, który oskarżył mnie o zdradę państwa, musi wiedzieć, że siły pokojowe ONZ to legalny, międzynarodowy instrument. Ukraina jest członkiem ONZ i także wysyła swoje siły pokojowe do gorących punktów. „Niebieskie hełmy” nie walczą ale powstrzymują strony przed konfrontacją. I to jest właśnie to czego tak bardzo boi się Janukowycz i co tak jest potrzebne ukraińskiej demokracji”.

  Za: http://3rm.info/42956-oon-hochet-vvesti-voyska-na-ukrainu.html
 • Wszyscy
  „Arabska wiosna” na Ukrainie w styczniu? http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a253-300x200.jpg W Kijowie od dwóch miesięcy trwają protesty przeciwko decyzji rządu o wstrzymaniu negocjacji przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej. Protesty są w dużej mierze wspierane przez międzynarodowe organizacje globalistyczne z sorosowskimi fundacjami na czele. W ostatnich dniach zniecierpliwiona międzynarodówka przeszła do ataku i Centralne części miasta spowiły czarne dymy płonących samochodów, a protestujący „pokojowo” zwolennicy „brukselskiego kołchozu” uzbrojeni byli tym razem w kije, koktajle Mołotowa i granaty ogłuszające. Policja i służby porządkowe użyły gazów i gumowej amunicji.

  Do szpitali trafiło ponad stu protestujących i tyle samo policjantów. Ofiar śmiertelnych na razie nie odnotowano, ale zapewne taki scenariusz jest już planowany, gdyż władze Ukrainy twardo odmawiają wejścia do Unii. Kim są ci ludzie walczący o aneksję kolejnego suwerennego państwa przez strukturę zarządzaną niedemokratycznie wybranymi władzami? Wielu z nas pamięta referendum akcesyjne w 2003 roku w Polsce. Unia Europejska mamiła nas wszystkich obietnicami natychmiastowego dorównania zachodnim gospodarkom, ogólnego dobrobytu, a przede wszystkim powrotu do Europy. Jakie są tego efekty? Każdy widzi sam. Wszystkie media wykupione zostały przez firmy zagraniczne dbające o to, aby Polak wiedział tylko to, co ma wiedzieć – dla jego własnego dobra oczywiście!

  W naszym kraju nie ma obecnie żadnej niezależnej polskiej firmy finansowej, a większość jest całkowicie wykupiona przez obcokrajowców, choć posiadają często swojsko brzmiące nazwy. Przemysł- jaki przemysł? Coś takiego w Polsce po prostu już nie istnieje. Trzeba by to nazwać raczej kolonijnym drobno wytwórstwem na rzecz koncernów zagranicznych. Oczywiście nawet i to w większości w rękach zagranicznych. Mleczarnie, przetwórnie żywności, cukrownie, browary i wszystko, co można było sprzedać- sprzedano, lub zamknięto z powodu „europejskich standardów”. Prawie 3,000,000 Polaków wygnano z ojczyzny na banicję zarobkową. Taką właśnie przyszłość chcą „sprzedać” Ukraińcom nasi narodowi przywódcy? W Kijowie byli już niektórzy działacze skupieni wokół telewizji „Republika”, obecnie następna zmiana wybrała się na „barykady”. Samozwańczy bohaterowie naszej polskiej prawicowej i narodowej sceny politycznej – Tomasz Terlikowski, Tomasz Sakiewicz, Bronisław Wildstein, Paweł Kukiz, czy tacy „prawicowi gracze” jak Jarosław Kaczyński, a z młodszych „talentów”, Dawid Wildstein i Piotr Berełkowski; postanowili stanąć do walki o nowy porządek świata i kolonizację kolejnego suwerennego państwa przez międzynarodowych banksterów i finansowych kryminalistów. Nie zabrakło tam także mentora „globalizacyjnego piekiełka” Jerzego Buzka – byłego premiera i przewodniczącego brukselskiej „Wierzy Babel”.

  Niby to wszystko w obronie Ukrainy przed przejęciem jej pod wpływy rosyjskie. Szkoda, że ci panowie nie posiadają w swoim światopoglądzie politycznym koncepcji państwa niezależnego, a tylko twory zależne od „Ruskich” albo „Nieruskich”. Zależność Polski od „Nieruskich” doprowadziła nas, jako Naród na kolana, Państwo Nasze sprowadziła do roli kolonialnego protektoratu, a zwykłych Polaków na zmywak w Londynie. Wygląda na to, że ci „Ruscy” i „Nieruscy” to jedna „swołocz” czy jak kto woli „pöbel”. Jedyną drogą jest Polska wolna i niezależna, ale to nie z wami „panowie szlachta”.

  MW

  Źródło: http://www.nasznowyjork.org/cosie-dzieje-w-polityce.html
 • @Kula Lis 62 20:31:27
  skoro janukowicz dostał kasę od putina, a jednak nie robi porządku, to widocznie obawia się sankcji w postaci ''zablokowania kont'' oligarchicznych nz zachodzie. inaczej już dawno po majdanie byłoby tylko wspomnienie
 • Tak wygląda pokojowa walka o "demokratyczną" Ukrainę
  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/01/24/pokojowa-walka-o-demokratyczna-ukraine/

  Hołota i terroryści pozostający na garnuszku Międzynarodowej Lichwy rujnują stolice Ukrainy.
 • @detektywmjarzynski 21:37:14
  Komentarz obrazkowy do tego, co napisałeś:
  http://cs425719.vk.me/v425719891/72d2/3DmSDbP09hE.jpg
 • A co do tytułu notki, to ukraiński tygiel być może dopiero zawrze...
  ...jeśli dojdzie do starć bojówkarskich organizacji neobanderowskich z prorosyjskimi, na co się zapowiada:
  http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/105202,ruski-blok-chce-walczyc-z-prawym-sektorem

  Tak więc "Syria-bis u polskich granic", którą przepowiadała redakcja portalu konserwatyzm.pl, wcale nie jest taka niemożliwa:
  http://konserwatyzm.pl/artykul/11280/ukraina-opozycja-przystapila-do-formowania-rzadu-tymczasoweg
 • @Krzysztof Zagozda 09:24:29
  od kiedy odzyskiwanie zagrabionych terytoriów to zdrada stanu? Chyba od kiedy KGB zaczęła sponsorować polską blogosferę...
 • @B. Poręba 13:02:46
  Panie Poręba, te 4 miliony biednych ludków to sobie może czyhać na Lublin. A nawet na Jersey City, też ich tam trochę siedzi. Cały greps w tym, że już nie jest rok 1943, nie ma tam Niemców, którzy "łaskawie pozwalają" żeby sobie pohasali karmiąc ich mrzonkami o Samostinnej Ukraini. Nie mają kasy, nie mają przemysłu, NIC nie mają, a chcą Europy i zmywaków Irlandii. No to dajmy im to. Nie musimy ich do niczego zmuszać, niczego obiecywać... Mogą nas nie lubić też, ja o to nie dbam. Pan też nie musi.

  Więcej tu: http://xiezyc.blogspot.com/2014/01/na-zielonej-ukrainie.html

  Może powinienem to zamieścić tutaj, ale... nie wiem.
 • @Kula Lis 62 20:31:27
  Dodam adwersarzom tylko to, że mój śp. pamięci Ojciec oficer 27 WDP AK, nie miał dla ukraińskich rezunów litości, każdego złapanego od 15 roku wzwyż, po dziadków, z "bronią" - widłami, siekierami, piłami, etc.. czy z bronią palną natychmiast rozwalał i podwładnym kazał rozwalać. Więc i ja do pomiotu rezunów miłością nie pałam, niech się wzajemnie wybijają, to ich problem nie nasz Polaków.
 • dpoiero teraz się zaczyna
  Siedzę sobie tydzień na Ukrainie (dawne tereny Polski), z dala od dużych miast i zimowa sielanka. W tym czasie przejechałem po okolicy 1400 km i gdyby nie informacje w telewizji, to nie wiedziałbym, że na Ukrainie jest jakiś bunt społeczny (możecie dla własnej potrzeby nazwać to rewolucją lub rozruchami spowodowanymi obcymi agenturami). Dopiero po zabójstwach w Kijowie ludzie wyszli na ulice i zwiększyła się ilość aut z flagami Ukrainy.
  Ale nie o tym chcę napisać.
  Jeżeli ktoś chce do końca zniszczyć Polskę, to będzie zmieniał jej granice sięgając po Lwów. Mimo tego, że przez całe życie uważałem Lwów za Polskie miasto, to dziś nie chciałbym go mieć w granicach Polski. Nie wyobrażam sobie aby przy całej nachalnej propagandzie jewrosajuza jak to tu mawiają wziąć w granice Polski żywioł ukraiński. Trzeba sobie zdawać sprawę, że Polacy we Lwowie i okolicach stanowią znikomą mniejszość. Tylko sentymentalny bęcwał będzie dążył do tego aby przyłączać te tereny do Polski.
  Nie jesteśmy na tyle silni aby bez problemu wprowadzić Polską administrację na tych terenach oraz aby spolonizować w ciągu kilku pokoleń te tereny. Jedyne co "dostaniemy" to nacjonalistyczny żywioł Ukraiński, który od wewnątrz będzie rozsadzał Polskę. (Tak dla przykładu - mniejszość Ukraińska dostanie pewnie więcej mandatów z klucza w Sejmie niż mają obecnie Niemcy).
  Dlatego też wszelkie dywagacje o ewentualnej inkorporacji dawnych terenów bez zaplecza finansowego i ludzkiego uważam za zbyteczne i szkodliwe
 • Pogrzeb we Lwowie
  Chowają jednego z zabitych na kijowskim Majdanie.
  Na fotce wprowadzającej żałobnicy w mundurach UPA.

  http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?tisyachi_lvivyan_proveli_v_ostannyu_put_yuriya_verbitskogo&objectId=1301313

  Ta fotka jest dla tych którzy chcą "przywrócić Lwów Macierzy"
 • @Ptasznik z Trotylu 13:46:03
  panie Ptasznik, to ONI będą się musieli przystosować, albo z powrotem, do ruskiego raju. Nic tak nie uczy jak kij i marchewka.

  Zastanawia mnie ten ogólnopolski lęk przed jakąś garstką zbirów i lęk przed nazwaniem kradzieży ziem, kradzieżą, ludobójstwa ludobójstwem, a ODSZKODOWAŃ... tego słowa nikt nawet nie wymawia.
  A można... I wtedy jest: chcesz machać flagą OUN? Fajnie, to najpierw zapłać za 50 000 ludzi i za korzystanie darmowe z polskiej ziemi.
  Trzeba być asertywnym i nie pękać przed byle rezunem:)
 • @Muni 14:16:31
  Panie Muni, to nie jest garstka zbirów tylko wielka horda zbirów.

  Ponieważ w przeciwieństwie do Pana komentuję z terenu do którego ta horda zbirów rości sobie pretensje ("nasze po San"), mam prawo protestować przeciwko popieraniu tych bandziorów przez kukiełki udające polskich polityków.

  Lęk przed nazwaniem kradzieży ziemi kradzieżą a ludobójstwa ludobójstwem wykazywali właśnie śp. Lech Kaczyński oraz jego brat Jarosław, którzy bezwarunkowo popierali spadkobierców faszystowskiej UPA (w tym ex-prezydenta Juszczenkę który nadał Stepanowi Banderze tytuł bohatera Ukrainy), mimo protestów środowisk skupiających ocalałych z rzezi wołyńskiej.

  To właśnie Pański wódz Jarosław Kaczyński fotografował się niedawno obok faszysty Tiahnyboka pod czarno czerwonymi szmatami banderowskich ludobójców i wrzeszczał "Sława Ukraini, sława gierojam"
  Jakim "gierojam" ? Tym którzy mordowali polskie dzieci ?

  Mowi Pan że to banderowcy będą się musieli przystosować ?
  Bzdura.
  Kto ich do tego zmusi ?

  Jedynym plusem tej rezuńskiej awantury odbywającej się obecnie w Kijowie jest to że Polacy wreszcie przejrzą na oczy i zobaczą w kim lokowali swoje nadzieje a efekt tego zobaczymy już w następnych wyborach.
 • Sława Ukrainie i Ukraińcom wolnym od Międzynarodowej Lichwy !!!
  Śmierć szczurom !!!

  Jestem z Wami Ukraińcy walczący z Międzynarodową Lichwą i nasłanymi na Was przez banksterów najemnikami. Były komandos z 1 batalionu szturmowego w Dziwnowie kpt. Michał Jarzyński.

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100006486979257
 • Popłoch wśród żydowskich środowisk na Ukrainie :
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukrainskie-judeje-podnosza-wrzask-giewalt-2014-01


  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-ukrainy-bija-trwoge-ratujcie-2014-01


  Z historycznej perspektywy:

  “Syjoniści poświęcili żydowskie życia w swych ciągle trwających konfliktach. By osiągnąć swój cel bycia niezależnym narodem syjoniści zawsze świadomie wywoływali antysemityzm. Podczas II wojny światowej syjoniści byli przeciwko dawaniu pieniędzy na ratowanie Żydów. Lider syjonistów Yitzhak Greenbaum powiedział podczas przemówienia w Tel Avivie 18 lutego 1943 roku, że ktoś powinien stawić opór tej fali do naciskania syjonistycznych prac do drugorzędnego znaczenia. Powiedział także: Jedna krowa w Palestynie jest ważniejsza niż wszyscy europejscy Żydzi. Ich interesem nie było ratowanie Żydów, przeciwnie, bardziej rozlewająca się krew Żydów wzmacniała ich wymaganie od narodów dla utworzenia swego państwa. Ich mottem było Rak B’Dam (tylko przez krew dostaniemy ziemię).”

  za źródło :http://raport.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?5
 • @Ptasznik z Trotylu 18:04:29
  no to panie Ptaszniku, obraźmy się na tych drani, a w nagrodę będzie pan miał granicę z Rosją 10 km za domem, tak lepiej? Ja tam wolałbym to inaczej rozegrać.
 • Prześladowania Polaków w Lublinie :
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowski-terror-lublinie-aresztowania-polakow-2014-01

  W tym samym Lublinie :

  http://www.lublin112.pl/przyjdz-lubelski-euromajdan-kulturalny-lek/

  Ogłupianie Polaków trwa w najlepsze z tym, iż wywołuje skutki uboczne, radykalizację nastrojów wśród patriotycznych polskich środowisk, o czym świadczą prześladowania Polaków w Lublinie.
 • @Muni 12:07:50
  Panie Muni, obrażanie się na drani to za mało. Faszystów trzeba izolować a jak przejdą do czynnej agresji to likwidować.

  Co do rozgrywania to Panu się tylko wydaje że Pan coś rozgrywa bo w rzeczywistości to Pan sam jest rozgrywany.
 • Pierwsze efekty już widać
  "Polsko - banderowski sojusz" - taki paradoks widzą w Charkowie

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polsko-banderowski-sojusz-w-kijowie-video
 • @Ptasznik z Trotylu 14:11:04
  Ja jestem rozgrywany? A co zyskuje nasz kraj w rezultacie "olewania" Ukrainy, bo są tam "straszni banderowcy"? NIC.

  Ja przynajmniej chcę coś odzyskać, upominać się o swoje, a nie kulić się ze strachu i oddawać wszystko pod pozorem "bycia obrażonym".
  A upomina się ktoś o zadośćuczynienie? Kto, gdzie jak? Nie? No to jaki jest plan? Dumnie trwać w napuszeniu i spoglądać z tchórzliwą pogardą na bandę rezunów?
 • @Ptasznik z Trotylu 14:44:09
  Jak to widzą w Charkowie? Wie Pan, mam s du*ie jak to widzą w Charkowie. Podobnie, jak to widzą w Ufie, Irkucku, czy w Lizbonie. Co się pan zruszczonym Charkowem przejmuje? Tam chyba nie chcemy pojechać?
  A ja chcę się przejść Łyczakowską, bez wizy.
 • @detektywmjarzynski 07:34:59
  Finansowane przez USA i UE organizacje pozarządowe są piątą kolumną, zaprojektowaną do niszczenia niezależności krajów, w których działają. Niektóre udają "organizacje praw człowieka." Inne indoktrynują ludzi pod osłoną "programów edukacyjnych" i "budowania demokracji".

  To co sie dzieje na Ukrainie jest między innymi efektem działania tej V kolumny.

  W Polsce również istnieje za przyzwoleniem naszych okupacyjnych , reżimowych władz ta V kolumna. Jakie organizacje pozarządowe ją reprezentują i kto wchodzi w jej skład o tym poniżej w artykule :

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/waszyngton_zorganizowal,p1119050509


  Rosja w tamtym roku zrobiła u siebie porządek z tą zakonspirowaną obcą agentura , działającą pod przykrywką różnych organizacji pozarządowych , w tym charytatywnych, chroniących prawa człowieka, środowisko , demokracje itd.

  http://www.google.com/.../ALeqM5h6pZwSQ_InA3Goq6Ptp...

  czym wywołała wrzawę w Unii Europejskiej i USA.

  http://www.europapraw.org/.../estern.../eu-russia-forum/feed

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY